@Comentateiro Tzn który konkretnie? Bo dwa wymieniłem. Ale nawet jeśli pominiemy te przykłady to i tak znajdziemy wiele innych przykładów na to jak łatwo zmanipulować ludzi różnymi ideologiami czy religiami. A najprościej to zrobić wskazując im jakąś grupę którą można znienawidzić,podporządkować, wyeliminować itp. I to zdarzało się już w historii wszędzie niezależnie od regionu świata,narodowości itd. Tylko przybierało mniej lub bardziej drastyczne formy.
@escarabajo Ale to było juz przerabiane w USA i w Chinach. O ile w USA jakieś skutki to odniosło,bo przyczyniło się do zwiększenia popularności futbolu,tak w Chinach szybko się z tego wycofano i władze nałożyły podatki aby nie wydawać kasy na gwiazdeczki tylko inwestować w szkolenie.
@pepo_barcarzadzi Nie wiem na co zasługują,ale ja bym nikomu obcemu fizycznej krzywdy z zemsty czy jako wymierzanie sprawiedliwości raczej nie wyrządził. Co innego gdyby to dotyczyło zemsty za kogoś mi bliskiego. No ale mścić się za krzywdy obcych ludzi jakos sobie nie wyobrażam. Na pewno nie jakoś fizycznie. A tym bardziej scedować tą czynność na ręce jakiegoś kata. Przecież to bez sensu.
@pepo_barcarzadzi Ale to tak dla satysfakcji byś to robił,czy dla sprawiedliwości,zemsty czy aby odstraszyć innych przestępców od popełniania takich czynów?
@mordini123 Nie prościej byłoby go wysłać zawczasu samolotem do innej strefy czasowej aby na pokładzie samolotu w zgodzie ze swoja religią cos spożył i nie trzeba by było meczu przerywać?
@Kidd Mi też podpasował niesamowicie. Jedna z niewielu z tych nowszych produkcji godna polecenia. Z takich mniej szumnych produkcji to polecam też Old Henry - tez przeszedł bez wielkiego echa a kawał naprawdę dobrego kina - https://www.filmweb.pl/film/Old+Henry-2021-877347
@brzucho To niech wsadzają do więzienia i tyle. To że mu zabiorą auto nie uchroni nas przed tym że znowu wyjedzie na ulicę. A jak posadzą na kilka miesięcy to już wielu by się zastanowiło. No ale wiadomo o co w tym chodzi i że nie o bezpieczeństwo
@Borry Ech co za czasy - kiedyś to Ramos powalił Puyola chwytając go za szyję,a jakos potrafili się pogodzić i w kadrze nie było zgrzytów. I do tego jak grała Hiszpania. Nie wróżę sukcesów tej dzisiejszej ekipie skoro nie potrafią się dogadać. Nawet jak zrezygnuje z jednego zawodnika to też ma on pewnie kumpli którzy gdzieś tam z tyłu głowy będą to mieli i będą różne kwasy.
@Ojciec5tkidzieci Co sądzę? Nie wiem co o tym sądzić - nie znam za bardzo okoliczności. Poza tym to nie mój cyrk i nie moje małpy. A jak mleko się juz rozlało,to i też nie za bardzo już można cokolwiek z tym zrobić.
@FcPortoFan1999 To nawet nie o to chodzi - definicja reparacji jest dokładnie odwrotna od tego co mówi ta pani. Należy się ona zaatakowanej stronie konfliktu która wygrała wojnę bądź zawarła rozejm.
@urbipl Ręce opadają. Ciekawe ilu ludzi sprzed telewizora jeszcze jej uwierzy w to co mówi? Jak można dopuszczać kogoś takiego na wizję aby podobne rzeczy wygadywał?
0
@Comentateiro Tzn który konkretnie? Bo dwa wymieniłem. Ale nawet jeśli pominiemy te przykłady to i tak znajdziemy wiele innych przykładów na to jak łatwo zmanipulować ludzi różnymi ideologiami czy religiami. A najprościej to zrobić wskazując im jakąś grupę którą można znienawidzić,podporządkować, wyeliminować itp. I to zdarzało się już w historii wszędzie niezależnie od regionu świata,narodowości itd. Tylko przybierało mniej lub bardziej drastyczne formy.
1
@Faro To chyba zależy od pomieszczenia i tego jaka panuje w nim wentylacja.
0
@HighestInTheRoom Auba to nasz chłop. Jeśli tylko da się go zarejestrować to jak najbardziej jestem za powrotem.
0
@skubi99 Nawet jeśli tak to co z tego? Z doniesień na temat tej współpracy nie wynika nic bardzo niepochlebnego dla tej osoby.
0
@escarabajo Ale to było juz przerabiane w USA i w Chinach. O ile w USA jakieś skutki to odniosło,bo przyczyniło się do zwiększenia popularności futbolu,tak w Chinach szybko się z tego wycofano i władze nałożyły podatki aby nie wydawać kasy na gwiazdeczki tylko inwestować w szkolenie.
4
@AssisMoreira Serio uważasz,że to sprawa narodowości? Pewien eksperyment więzienny ukazał,że gdy nada się pewnej grupie ludzi władzę nad innymi to ich zachowanie zmienia się diametralnie.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanfordzki_eksperyment_wi%C4%99zienny
Był też pewien eksperyment ukazany w filmie Fala. To było podobne do narodzin nazizmu i ludzie temu ulegali.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Trzecia_Fala
7
@barcanawieki Nie odleciał, tylko po prostu mówi to za co mu płacą. On nie tylko ma tam grać,ale jest też poniekąd ambasadorem tamtego futbolu.
0
@paweldunajecfcb Liczę na to,że nie.
1
@Criss18Barca Co prawda to prawda. Nie ma na świecie bardziej wyjątkowego klubu.
0
@draxidox Taktyk Ukraina.
0
@draxidox Szkoda,że urwali odpowiedź na pytanie.
5
@Hrzan A kto nie lubi zamoczyć kija?
0
@pepo_barcarzadzi Nie wiem na co zasługują,ale ja bym nikomu obcemu fizycznej krzywdy z zemsty czy jako wymierzanie sprawiedliwości raczej nie wyrządził. Co innego gdyby to dotyczyło zemsty za kogoś mi bliskiego. No ale mścić się za krzywdy obcych ludzi jakos sobie nie wyobrażam. Na pewno nie jakoś fizycznie. A tym bardziej scedować tą czynność na ręce jakiegoś kata. Przecież to bez sensu.
6
Hahaha - gość w 1 z10 -"moje zainteresowania to życie i twórczość piłkarza Piotra Zielińskiego". No mistrz.
0
@pepo_barcarzadzi Ale to tak dla satysfakcji byś to robił,czy dla sprawiedliwości,zemsty czy aby odstraszyć innych przestępców od popełniania takich czynów?
0
@mordini123 Nie prościej byłoby go wysłać zawczasu samolotem do innej strefy czasowej aby na pokładzie samolotu w zgodzie ze swoja religią cos spożył i nie trzeba by było meczu przerywać?
1
@TheNekro94 Chodzi ci o piętnastego czy że od piętnastej?
2
@Pab Tzn kara śmierci w ogóle czy chodzi ci o metodę wykonania?
2
@kynio302 Facet kupujący buty:
- Dzień dobry - macie jakies męskie buty w rozmiarze 44?
-Oczywiście.
- To poproszę jedną parę.
0
@mientusek1407 Bezproblemowo o ile by u nas wypalił sportowo.
1
@Kidd Mi też podpasował niesamowicie. Jedna z niewielu z tych nowszych produkcji godna polecenia.
Z takich mniej szumnych produkcji to polecam też Old Henry - tez przeszedł bez wielkiego echa a kawał naprawdę dobrego kina - https://www.filmweb.pl/film/Old+Henry-2021-877347
2
@brzucho To niech wsadzają do więzienia i tyle. To że mu zabiorą auto nie uchroni nas przed tym że znowu wyjedzie na ulicę. A jak posadzą na kilka miesięcy to już wielu by się zastanowiło. No ale wiadomo o co w tym chodzi i że nie o bezpieczeństwo
0
gandy@tomek8756 Teatrzyk na użytek wewnętrznej propagandy.
2
@tomek8756 Teatrzyk na użytek wewnętrznej propagandy.
0
@barcelonaLM Ciężko ufać w jakiekolwiek doniesienia jednej ze strony konfliktu na temat drugiej strony.
1
@Borry Ech co za czasy - kiedyś to Ramos powalił Puyola chwytając go za szyję,a jakos potrafili się pogodzić i w kadrze nie było zgrzytów. I do tego jak grała Hiszpania. Nie wróżę sukcesów tej dzisiejszej ekipie skoro nie potrafią się dogadać. Nawet jak zrezygnuje z jednego zawodnika to też ma on pewnie kumpli którzy gdzieś tam z tyłu głowy będą to mieli i będą różne kwasy.
0
@Ojciec5tkidzieci Co sądzę? Nie wiem co o tym sądzić - nie znam za bardzo okoliczności. Poza tym to nie mój cyrk i nie moje małpy. A jak mleko się juz rozlało,to i też nie za bardzo już można cokolwiek z tym zrobić.
0
@Azi A skąd pewność,że Xi też nie wysłał sobowtóra?
0
@FcPortoFan1999 To nawet nie o to chodzi - definicja reparacji jest dokładnie odwrotna od tego co mówi ta pani. Należy się ona zaatakowanej stronie konfliktu która wygrała wojnę bądź zawarła rozejm.
0
@urbipl Ręce opadają. Ciekawe ilu ludzi sprzed telewizora jeszcze jej uwierzy w to co mówi? Jak można dopuszczać kogoś takiego na wizję aby podobne rzeczy wygadywał?