@Katalończyk 99 No właśnie kurna nie. Tyle dzieci oczekuje na pomoc lekarską która wymaga kasy a tu marnują ją w ten sposób. No chyba że zapłaci za swoje albo z ubezpieczenia. Dlatego bardzo mi z tego powodu wszystko jedno czy dostanie tą pomoc czy nie.
@MesQueUnClub96 Ciekawa informacja w kontekście napiętych stosunków Hiszpanii z Marokiem. To trochę tak jakby Polska z Białorusią miała wspólnie organizować
@kamilos1214 Jedyne co zrobią to ewentualnie trafisz na koniec kolejki i będziesz siedział pół dnia albo cały dzień zanim ktoś się tobą zajmie. Piszę to oczywiście po doświadczeniach z moim lokalnym SOR-em, u ciebie może to wyglądać inaczej, albo po prostu będzie mało ludzi. Na małe drzazgi pomaga okład z maści ichtiolowej - wtedy skóra robi się miękka i można samemu próbować wyciągnąć. PS - jak jesteś gdzieś dodatkowo ubezpieczony to na SOR-ze dostaniesz papiery że udzielili ci pomocy i potem wysyłasz to do ubezpieczyciela i jeszcze może odszkodowanie dostaniesz.
@Ostatnikrwawygang Otóż nie. Produkowanie uchwał,które zupełnie do niczego nie służą i nie mają żadnej mocy to nie jest to za co im chcę płacić. Życzyłbym sobie aby zajęli się czym innym - czymkolwiek co może cokolwiek zmienić w tym kraju - podobne uchwały do tego nie służą.
@Gwyn No w sumie trochę racja. Każdy ma inny gust i nie mnie to oceniać, ale też według mnie nie powinieneś nazywać takiej klasyki "drewnianą starocią". Myślę że wiele zależy od postrzegania różnych produkcji od tego w których latach kto się wychowywał.
@bartekvisca Nie doradzę, bo musisz sam wybrać jakie ci auto pasuje. Jaki by to nie był wybór to radzę natomiast dokładnie poczytać o wybranym modelu bo w każdym może się trafić jakaś bardziej awaryjna wersja - czy to nieudany silnik o danej pojemności, czy to awaryjna wersja zawieszenia, skrzyni itd, i potem ewentualnie tej wersji unikać. Czasem warto się na przykład skupić na poszukiwaniu wersji po jakimś określonym roku produkcji w którym wyeliminowano jakieś wady i awarie które zdarzały się przed tym rokiem.
@Cygan BRC Ok. Twoje prawo. Ja już nieraz się sparzyłem na politykach i mam swoje preferencje,ale to tylko dlatego że w sprawach dla mnie istotnych jako jedyni bronili moich interesów. Nie upatruję w nich zbawców i decyzję czy oddam na nich głos podejmę tuż przed wyborami. Nie ujawnię i nie będę nikogo namawiał aby oddali na nich głos aby potem nie czuc wstydu jak juz nieraz po działaniach polityków odczuwałem. Natomiast chętnie skupiam się na negatywach bo dzięki temu ludzie czasem dopiero dzięki temu się dowiadują o wadach swoich faworytów i mogą podjąć bardziej świadomą decyzję. Każda partia ma swoje wady i warto je znać i rozważyć przy wyborze.
@Gwyn John Wick to może co najwyżej buty czyścić Maurerowi. Obojętnie jaka 5 - minutowa scena wyrwana z Psów budzi więcej emocji niż cała ta seria o Wicku.
@Cygan BRC A dlaczego mam szukać pozytywów w wymienionych partiach? Ja ich tam nie znajduję,ale PSL to dokładnie ten sam sort. Nie rozumiem z jakiego powodu jakoś ich oddzielasz od tych wymienionych.
@Cygan BRC Sorry,ale PSL to w moich oczach jeden z najbardziej nienaruszalnych elementów tego betonu. Oni przyklejali się do każdego kto tylko dawał im możliwość dorwania się do władzy. Opanowali prowincje tego kraju niczym mafia. Od paru lat na szczęście widać jakieś zmiany,ale wcześniej wszelkie instytucje rolnicze czy samorządy rządzone przez ich kacyków to istne gniazdo nepotyzmu i korupcji. Tam etaty od sprzątaczki po samą górę były obsadzane z klucza politycznego i po znajomości. W małych miejscowościach było to doskonale widoczne. Z tym mi się kojarzy właśnie PSL i dlatego cieszy mnie ich upadek.
@Cygan BRC Aha. Czyli jak w jakiejś partii zmieni się prezes to juz zaczynają u ciebie nowa kartę? Edit - napisałes to tak jakby byl tylko nic nieznaczącym szeregowym posłem,a on przecież pełnił funkcję ministra więc zasiadał w rządzie. Oczywiście to żaden zarzut ale jesli to dla ciebie atut,że ktoś jeszcze nie rzadził, to Kosiniaka to nie dotyczy.
@Vampir707 W ogóle w oderwaniu już od całej sprawy św. Jana Pawła II - procedowanie podobnych uchwał to zupełna strata czasu,energii i naszych pieniędzy. Tak samo jak przywiązywanie wagi do tego kto jakie mial zdanie na temat jakiejkolwiek w sumie uchwały. Nie ma to zupełnie żadnej mocy prawnej czy sprawczej. Jedynie odgrywanie teatrzyku pod publiczkę. Swoje poglądy na różne tematy politycy to mogą prezentować w wywiadach czy na innych twitterach,a nie marnować cenny czas podczas obrad Sejmu.
0
@Katalończyk 99 No właśnie kurna nie. Tyle dzieci oczekuje na pomoc lekarską która wymaga kasy a tu marnują ją w ten sposób. No chyba że zapłaci za swoje albo z ubezpieczenia. Dlatego bardzo mi z tego powodu wszystko jedno czy dostanie tą pomoc czy nie.
2
@MesQueUnClub96 Ciekawa informacja w kontekście napiętych stosunków Hiszpanii z Marokiem. To trochę tak jakby Polska z Białorusią miała wspólnie organizować
2
@kamilos1214 Jedyne co zrobią to ewentualnie trafisz na koniec kolejki i będziesz siedział pół dnia albo cały dzień zanim ktoś się tobą zajmie. Piszę to oczywiście po doświadczeniach z moim lokalnym SOR-em, u ciebie może to wyglądać inaczej, albo po prostu będzie mało ludzi. Na małe drzazgi pomaga okład z maści ichtiolowej - wtedy skóra robi się miękka i można samemu próbować wyciągnąć.
PS - jak jesteś gdzieś dodatkowo ubezpieczony to na SOR-ze dostaniesz papiery że udzielili ci pomocy i potem wysyłasz to do ubezpieczyciela i jeszcze może odszkodowanie dostaniesz.
1
@kuz @domiculee A pierwowzór widzieli? Bodajże duńskiej produkcji?
0
@TheNekro94 No niekoniecznie. Wedle reguł fizyki kwantowej jest to jednak możliwe.
2
@Kgorecki2500 No i nic dziwnego jak z tyłu stoi NKWD z karabinem i strzela do tych którzy się cofną.
0
@domiculee Ale wiesz o tym,że sama próba przekupstwa jest karalna? Ja tam spokojnie czekam na dowody.
1
@Rudy432 Chyba musi wystąpić o wizę,bo ruch bezwizowy został zawieszony kilka dobrych lat temu.
0
@Ostatnikrwawygang Otóż nie. Produkowanie uchwał,które zupełnie do niczego nie służą i nie mają żadnej mocy to nie jest to za co im chcę płacić. Życzyłbym sobie aby zajęli się czym innym - czymkolwiek co może cokolwiek zmienić w tym kraju - podobne uchwały do tego nie służą.
6
@Luciano99 A gdzie "Kanary i Neymary" o perypetiach pewnego nauczyciela?
7
@Kettger "klub jest pogrążony w układach korupcyjnych" Czy wiesz coś o czym nie wie nikt na świecie?
0
@Gwyn No w sumie trochę racja. Każdy ma inny gust i nie mnie to oceniać, ale też według mnie nie powinieneś nazywać takiej klasyki "drewnianą starocią". Myślę że wiele zależy od postrzegania różnych produkcji od tego w których latach kto się wychowywał.
0
@bartekvisca Nie doradzę, bo musisz sam wybrać jakie ci auto pasuje. Jaki by to nie był wybór to radzę natomiast dokładnie poczytać o wybranym modelu bo w każdym może się trafić jakaś bardziej awaryjna wersja - czy to nieudany silnik o danej pojemności, czy to awaryjna wersja zawieszenia, skrzyni itd, i potem ewentualnie tej wersji unikać. Czasem warto się na przykład skupić na poszukiwaniu wersji po jakimś określonym roku produkcji w którym wyeliminowano jakieś wady i awarie które zdarzały się przed tym rokiem.
1
@fart Polecam poszukać na kanale Cezarego Pazury na yt odcinka o ciekawostkach z kręcenia Psów jeśli jeszcze nie widziałeś.
Edit -
1
@Cygan BRC Ok. Twoje prawo. Ja już nieraz się sparzyłem na politykach i mam swoje preferencje,ale to tylko dlatego że w sprawach dla mnie istotnych jako jedyni bronili moich interesów. Nie upatruję w nich zbawców i decyzję czy oddam na nich głos podejmę tuż przed wyborami. Nie ujawnię i nie będę nikogo namawiał aby oddali na nich głos aby potem nie czuc wstydu jak juz nieraz po działaniach polityków odczuwałem. Natomiast chętnie skupiam się na negatywach bo dzięki temu ludzie czasem dopiero dzięki temu się dowiadują o wadach swoich faworytów i mogą podjąć bardziej świadomą decyzję. Każda partia ma swoje wady i warto je znać i rozważyć przy wyborze.
1
@hayek Dodajmy do tego "cudownie" odblokowane tuż przed wyborami pieniądze z KPO i propagandę sukcesu jaką to napędzi. Ale wieś mają straconą.
2
@Gwyn John Wick to może co najwyżej buty czyścić Maurerowi. Obojętnie jaka 5 - minutowa scena wyrwana z Psów budzi więcej emocji niż cała ta seria o Wicku.
2
@Cygan BRC A dlaczego mam szukać pozytywów w wymienionych partiach? Ja ich tam nie znajduję,ale PSL to dokładnie ten sam sort. Nie rozumiem z jakiego powodu jakoś ich oddzielasz od tych wymienionych.
0
@hayek To raczej nie zmobilizują po tym co właśnie zrobili z funduszami unijnymi. Takiego chaosu dawno nie było.
11
@Cygan BRC Sorry,ale PSL to w moich oczach jeden z najbardziej nienaruszalnych elementów tego betonu. Oni przyklejali się do każdego kto tylko dawał im możliwość dorwania się do władzy. Opanowali prowincje tego kraju niczym mafia. Od paru lat na szczęście widać jakieś zmiany,ale wcześniej wszelkie instytucje rolnicze czy samorządy rządzone przez ich kacyków to istne gniazdo nepotyzmu i korupcji. Tam etaty od sprzątaczki po samą górę były obsadzane z klucza politycznego i po znajomości. W małych miejscowościach było to doskonale widoczne. Z tym mi się kojarzy właśnie PSL i dlatego cieszy mnie ich upadek.
2
@Cygan BRC Aha. Czyli jak w jakiejś partii zmieni się prezes to juz zaczynają u ciebie nowa kartę?
Edit - napisałes to tak jakby byl tylko nic nieznaczącym szeregowym posłem,a on przecież pełnił funkcję ministra więc zasiadał w rządzie. Oczywiście to żaden zarzut ale jesli to dla ciebie atut,że ktoś jeszcze nie rzadził, to Kosiniaka to nie dotyczy.
3
@GeneralXavi "podekscytowana" xd
7
@Cygan BRC Kosiniak był przecież w koalicji rządzącej.
0
@sidi12843 Ja tam trochę go kojarzę. Miał papiery na niezłego grajka,a wyszło jak wyszło...
0
@Vampir707 W ogóle w oderwaniu już od całej sprawy św. Jana Pawła II - procedowanie podobnych uchwał to zupełna strata czasu,energii i naszych pieniędzy. Tak samo jak przywiązywanie wagi do tego kto jakie mial zdanie na temat jakiejkolwiek w sumie uchwały. Nie ma to zupełnie żadnej mocy prawnej czy sprawczej. Jedynie odgrywanie teatrzyku pod publiczkę. Swoje poglądy na różne tematy politycy to mogą prezentować w wywiadach czy na innych twitterach,a nie marnować cenny czas podczas obrad Sejmu.
2
@Homeopata8989 No i o takie ciekawostki nic nie robiłem.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Kapitan hawk Pierwsze słyszę o tym co napisałeś o Sinead O'Connor.
1
@Nhyz Weź się ogarnij chopie. Serio cię to smuci?
0
@QQL5 Zapytaj w PIP. Może tam pomogą.