0

@Medium To oznaczałoby atomową wojnę światową. Chiny nie stałyby spokojnie

0

@Kazragore Tak rozumiem,że chcialbys aby pies żył dłużej ale to tylko jeden aspekt tej sprawy. Owszem - człowiek ingerował w genetykę psów ale działo się to na na przestrzeni setek lat i nie zmieniało drastycznie jakichś ich cech w krótkim okresie.Dlatego warto to najpierw przemyśleć,podyskutować i przeanalizować efekty.

1

@KrychaFCB A słyszeliście o podobno słynnym w Skandynawii przypadku uśmiercania pacjentów przez pielęgniarkę? Ostatnio natrafiłem na książkę o tym procesie i przyznam się,że pierwszy raz o tym usłyszałem.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4979095/pielegniarka---historia-zbrodni-ktore-wstrzasnely-skandynawia

0

@Kazragore " Bo psy żyją długo za krótko". I znowu stwierdzenie dość trywialne. A mamy tysiące przykładów gdy człowiek bezrefleksyjnie ingeruje w naturę i potem te ingerencje tworzą takie efekty o jakich nawet nam się nie śniło. Natura nie bez powodu tak ukształtowała wiek życia psów. Gdyby zmieniły się warunki to na drodze ewolucji byłoby to dostosowane do tych warunków.
Co do ludzi to zależy jeszcze na jakich warunkach by to było unormowane. Obecnie jest właśnie jedna jedyna rzecz która łączy wszystkie warstwy społeczne i wszystkie rasy - jest to nieuchronność śmierci i średni wiek życia który jest mniej więcej porównywalny,zależny oczywiście od warunków życia,odżywiania, dbania o zdrowie itd.. Gdyby to jednak miało uprzywilejować elity które by było stać na te nowe technologie i drastycznie wydłużyć ich wiek życia to mogłoby to doprowadzić do buntu i rewolucji.

0

@Kazragore Żyć kilkaset lat? I płodzić się jak obecnie? Podobne technologie zmienią ludzkie społeczeństwa o 180 stopni. Ja nie jestem na tak ani na nie, tylko że tu jest tyle miejsca na nadużycia i wypaczenia,że to wymaga szerokiej dyskusji i to na wielu płaszczyznach. A co najlepsze jeśli ktoś dąży do stworzenia takich technologii to nie da się tego zakazać czy zabronić i jeśli jest to możliwe do utworzenia to wcześniej czy później powstanie. Warto więc przygotować na to ludzkość albo to jakoś unormować.

3

@AdiKingu96 Ja bym mimo wszystko trzymał piłkę do końca bo jak oddasz to już nie musza trzymać.

0

@Kazragore Mimo wszystko dość kontrowersyjna metoda, która daje duże pole do dyskusji.

1

@FcPortoFan1999 A ja bym stawiał że to będzie Pep jeśli uda mu się w końcu wygrać LM.

1

@FcPortoFan1999 Pewnie sa dogadani i czekają aby ogłosić kogos po sezonie.

8

@kynio302 Pycha kroczy przed upadkiem.

7

I co teraz gazpacho? Łyso? Dawno mnie tak wygrana Liverpoolu nie ucieszyła.

0

@Commandement Ciężko mi oceniać te konkretne "przewinienie" i reakcję,bo na tyle co wiem o ich kulturze to odbiega znacząco od naszych realiów. Pochwalam sam fakt przywiązania do tradycji i dbanie o jej poszanowanie w przestrzeni publicznej. Tyle.

0

@Commandement Myślę, że najważniejszą różnicą pomiędzy naszymi poglądami jest to, że ja to widzę jako wybór pomiędzy trzymaniem się kurczowo tradycji a całkowitym poluzowaniem zasad. Gdyby to miało nastąpić do pewnego stopnia i nie przekraczało pewnych granic to pewnie bym się z tobą zgodził. Ale jak już lawina ruszy to się nie zatrzymuje. Dlatego mam nieco inne poglądy niż Ty.

0

@Katalończyk 99 Krzywdzenie? xd. Ustalmy, w takim razie jakąś granicę - według mnie uderzenie gazetą w nogę jakkolwiek trochę drastyczne to jednak nie wyrządza większej krzywdy. Gdyby ją na przykład spoliczkował ręką czy nawet gazetą to uznałbym to już raczej za przesadę.

1

@cris2706 Były też takie czasy gdy Valencia wygrywała ligę,a Atletico nawet w tej lidze nie było po tym gdy do upadku doprowadziły ten klub rządy Jesusa Gila. Tak samo jak teraz do upadku doprowadził Valencię jej właściciel.

0

@Commandement Owszem. Pochwalam. Tak to widzę i tyle. Bo widzę w jakim kierunku prowadzi całkowite poluzowanie tradycyjnych zasad i ten kierunek mi się nie podoba.

0

@Commandement Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem to przeczytaj mój poprzedni wpis bo niczego nie porównuję. Te feministki próbują z kolei narzucić jakies nowe obyczaje i oduczyć ludzi czegoś dla nich normalnego więc też nieadekwatny przykład. Ciężko mi przytoczyć jakis podobny przykład u nas bo w sumie nie wiem jak tam poważnie podchodzą do tej tradycji w całym społeczeństwie. Być może ten dziadek jest wyjątkiem,ale z opisu sądzę że jednak ktoś do tych obyczajów przykłada tam wagę. Pomijając już sam konkretny obyczaj to pochwalam przywiązanie do tradycji.

1

@cris2706 Gadanie. W tamtych latach gdy Valencia była na topie to z kolei takie Atletico czy Betis były na dnie. Albo jakieś inne kluby. Cały czas się to zmienia.

1

@michal26 Odpal na yt - są jeszcze nagrania.

0

@Katalończyk 99 Ja nie widzę tu nic niewłaściwego, bo u nas jest inna kultura i tradycja. No ale jakby u nas na przykład w pociągu czy autobusie ktoś się rozwalił z nogami na siedzenie naprzeciwko to też by taka reakcja była prawidłowa według mnie. A mało kto by pewnie w ogóle zwrócił uwagę takiej osobie.
Edit - No taki przykład może nieadekwatny ale bardziej chodzi mi o fakt, że ktoś tam nadal dba o obyczaje w przestrzeni publicznej.

3

@michal26 A gimby nie znajo jeszcze takiego programu dla najmłodszych jak Szalone liczby. Teraz w zasadzie nie ma takich teleturniejów dla młodych osób. A szkoda. Na szczęście wrócił Va banque i trzyma poziom.

0

@Katalończyk 99 Owszem. A wyobrażasz sobie aby u nas starszy człowiek zwrócił uwagę niewłaściwie zachowującej się osobie? Nawet i nie poprzez fizyczny kontakt, tylko ustnie? Pewnie w 8 przypadkach na 10 zostałby zbluzgany i tyle. W najlepszym wypadku. Tu mamy jednostkowy przypadek więc ciężko wyciągać wnioski ale u nas to już każdy się nawet boi zwrócić uwagę.

7

Fati - to twoja szansa na przełamanie. Trzymam kciuki za udany występ.

0

@urbipl Ważne, że szanują tradycję i nie pozwalają na szarganie obyczajów.

0

@urbipl Zrobiłeś mi dzień tym obrazkiem. Coś pięknego.

8

@Mario96w Miłość miłość w Zakopanem ...

1

@norbi77 "ten twój Oskarek" xd Jaki niby mój jak ja pierwszy raz z wpisu przedmówcy się o nim dowiedziałem? A zdrobnienie zastosowałem idąc także za wpisem przedmówcy. Nie wnikam dalej w to popisowskie bagno - tak jak pisałem - dla mnie wszyscy oni siebie warci, szkoda tylko niewinnej ofiary pedofila.

0

@bartulek98 Porażki Sampaoliego zawsze cieszą, ale może niech już go zwolnią bo rzeczywiście szkoda klubu.

0

@bartas97 W sumie nie wiem co gorsze - bo jakby miał przejść od realu i ich wzmocnić to kiepska sprawa.

6

@koziar Teraz z kolei następni szczują na jakiegoś oskarka byle tylko odwrócić uwagę od pedofila z po. Wszyscy siebie warci. Każdy wykorzystuje ofiarę i teraz jej śmierć do swych politycznych gierek.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?