1

Lato 2023:)

ter stegen, pena, araujo, s.roberto, kounde, christensen, alonso, balde, gavi, de jong, pedri, raphinha, dembele, lewandowski - 14 piłkarzy którzy wydają się nietykalni na ten moment

Kessie, Fati, Ferran, Eric, Pablo Torre- ta 5 na pewno będzie w obiegu tego lata

więc na pewno będę jakieś transfery in - Inigo Martinez już prawie pewny, a reszta, to będzie ciekawe lato bo i pomocników z 2 i PO i napastnik potrzebny

nazwisk jest wiele Zubimendi, Gundogan, Messi, Kimmnich, Cancelo, Pavard, Vitor Roque, Ugarte, Carrassco, Amrabat - obstawiam że 2 piłkarzy z tej listy raczej przyjdzie

no cóż dużo zmian się szykuje ale szkielet jakiś jest:)


1

@Qlimax86
całym sercem za Celtics:)

0

Jeśli Xavi nie potrafi zmotywować naszych na taki mecz to jednak trenerem jest średnim. Fakt o nic nie gramy ale piłkarze zarabiaja takie miliony ze albo graja albo niech gra Barca B a tym co się nie chce wypad z klubu. Kolejny raz tracą pierwsi bramkę i brak remontady ze słabym przeciwnikiem.
To wstyd przegrać tak 2 mecze pod rząd.
Ja licze ze wróci Guardiola i on powinien być trenerem.

0

Zero szacunku do kibiców. Rozumiem mecz o nic ale albo dogrywamy ten sezon albo niech grają piłkarze Barcy B bo im przynajmniej by się chciało. Sam Lewy zarabia oewnie tyle co cale Valladolid. Co to ma być. Nic nie zrobili aby zasłużyć na taki odpoczynek szczególnie gra w lidze mistrzów. Ja mam dość tego. Przychodz Guardiola i ogarnij to towarzystwo

0

@Tasde
wg wielu tylko rasizm się liczy, jak ktoś cię inaczej obraża to się nie liczy:) modne nie dawno BLM i te inne tego typu pseudo trendy niby tolerancyjne ale tak na prawdę z tolerancją społeczną nie mające wiele wspólnego

0

@qchulainn
mnie edukacja nauczyła samodzielnego myślenia i że każdy powinien być traktowany równo

coś co widzę u Ciebie zabrakło, bo masz bardzo ograniczone myślenie, szablonowe podejście a wręcz dobro jednych traktuje wyżej niż dobro innych, co jest bardzo płytkie, ale cóż

sądzę że nie mamy o czym rozmawiać, ile lepiej klęknąć w ramach BLM

narka

0

@qchulainn
ja już dawno skończyłem z sukcesami:)

radzę sam się dokształć bo argumentów żadnych nie masz tylko potrafisz napisać i powtarzać w kółko te same puste frazesy

żegnam i bez odbioru

1

@qchulainn
po Twoich wypowiedziach nie widać żadnej mądrości tylko walenie pustych nic nie znaczących frazesów, trochę tak jak małpa w cyrku powtarzasz bez refleksji, ale oki zachowanie stadne rozumiem

nie tylko wyższe, ale podyplomowe CIMA:) w tej dyskusji jednak to bez znaczenia

dla Ciebie pusto sloganowo ważne są prawa i uczucia jednej grupy osób, ja patrzę wyżej i dla mnie ważne są uczucia i prawa każdego człowieka bez względu na kolor skóry czy rasę

a mamy tu szopkę człowieka który nie ma szacunku do innych a wymaga szacunku od siebie, nie dla przemocy i agresji to fakt, ale wyzwisk się ze stadionów nie wytępi i to też fakt i nie ma znaczenia czy wyzywany jest ciemnoskóry piłkarz od murz...czy biały piłkarz od skórwy...np. i jedno i drugie nie powinno mieć miejsca, ale świat to nie utopia i będzie miało to miejsce, ważne aby to nie przerodziło się w agresję fizyczną

bez odbioru

0

@qchulainn
to się edukuj:) mi nie brakuje wiedzy i wykształcenia:)

nara

2

@qchulainn
ty za to widzę oświecony rozumiesz:)

ta sama paranoja jak z BLM, a tak na prawdę jedyna właściwa formuła to ALM:) niezależnie od tego czy ktoś jest biały czy czarny

poza tym czym się różnią wyzwiska rasistowskie od wyzywania np. matek i innych epitetów itd. zasadniczo niczym

Vinni jakoś wyśmiewa piłkarzy Mallorca od biedaków i pewnie Tobie to nie przeszkadza, a dla mnie to taka sama obelga jak rasistowska

żadnej różnicy tu nie ma, obelga to obelga

co innego grożenie śmiercią bo to jest karalne

owszem nie powinno być wyzwisk na boisku ale tak jest i będzie bo to sport i emocje i powinno być tego jak najmniej, ważne przede wszystkim aby nikogo zycie/zdrowie nie było zagrożone- rzucanei przedmiotami w piłakrzy, próby bicia itp. podobne, grożenie śmeircią powinno być wysoce karane, ale umówmy się wyzwiska? to musieliby pół stadionu zamknąć, niedługo gwiezdanie będzie ściagane

samemu mnie wykurzaja przyśpiewki z wulgaryzmami na stadionach ale nic z tym sie nie zrobi i tyle, a zasadniczo poza względami słuchowymi nikomu to nie szkodzi

a mamy tu nagle bronienie kogoś kto nie ma szacunku do innych a wymaga szacunku dla siebie

no po prostu paranoja i tyle

0

@Objectivo
nieustannie faulowany? a który piłkarz nie jest faulowany

widzę robisz ofiarę, co więcej robisz ofiarę z człowiek co nie jest bez winy

a jak mówiłem sam wyzywa innych, rzuca się, fauluje w chamski sposób, sam sobie zapracował na to i sam sobie jest winny temu

a wyzwisk itp, nie wyeliminujesz ze stadionu bo tak już jest było i będzie, dopóki nie idą za tym czyny to nie jest to problem

każdy piłkarz na boisku przeciwnika jest obrażany, wygwizdywany i wybuczany i jest to normalne i albo to wiesz albo nie powinieneś grać w piłkę, ale rozumiem dla Ciebie kibice Valencii powinni go jescze pogłaskać po głowie jakby strzelił gola przeciwko ich klubowi

paranoja xD

0

@Objectivo

ale co z tego że ktoś ci życzy śmierci? takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale jeśli ktoś mu grozi śmiercią to od tego jest prokuratura i to powinno być ścigany i tyle
powinno być to piętnowane i ścigane i koniec kropka, a robi się parasol ochronny na siłę nad jednym piłkarzem który sam prowokuje, wyzywa itd.

zwykłe uszczypliwości? widzę zaczyna się bronienie Vinniego

jakoś Araujo, Rudgier, tOUCHEMENI czy jak sie tam pisze aż takich problemów nie mają jak biedny Vinni

a Vinni nie po raz pierwszy sam macha rękami do przeciwnika ale na szczęście po raz pierwszy ktoś odważył się go za to ukarać

czyn innym jak chcesz aby Tobie było czynione, a jak ktoś jest zwykłym cham..to ciężko aby chciał aby inni go lubili i szanowali

0

@Objectivo
no był no i co z tego? czy była z tego tytułu afera?

może zanim sam zacznie płakać w mediach niech sam spojrzy na swoje zachowanie i przestanie wyzywać czy wyśmiewać innych piłkarzy

czyń innym jak chcesz aby Tobie czyniono i widać Vini swoim zachowaniem się doigrał

0

@jeyx77x
zgadza się z kukłą przesada, ale będąc piłkarzem praktycznie na każdym obcym stadionie cię wyzywają i co z tego, jeśli nikt ci nie robi krzywdy, nie zagraża twojemu życiu i zdrowiu to taki jest sport i emocje

pialkrze na boisku w emocjach pewnie też się często wyzywają a po meczu jak opadną emocje zbijają piątki

patologię co się rzuca do bójki itp. trzeba tępić ale robienie mega afery i ofiary z siebie jest śmieszne

15

Vinicius

Nie kumam tej całej afery z nim. Będąc piłkarzem chyba można się przyzwyczaić że kibice rywala cię nie lubią, ba nawet mogą cię często wybuczeć, wygwizdać czy rzucać jakieś teksty.

Olewasz to grasz i tyle. Nikt go nie uderzył nie rzucił w niego nic mu nikt nie zrobił. Jeśli ktoś groził że go zabij..albo takie to jasne jest to karalne i tyle. Ale chyba będąc piłkarzem do wyzwisk itp. chyba trzeba się przyzwyczaić i grać swoje. Szczególnie że Vini nie jest bez winny bo sam często prowokuje. Nawet na boisku często rzucał chamskie teksty do swoich rywali.

Alves kiedyś dostał banana to go wziął i zjadł nieprzychylną publiczność dosłownie. Ronalidinho mimo koloru skóry był oklaskiwany na SB. Jak ktoś się zachowuje jak pajac to może nie powinien się dziwić że jest nielubiany.

I brawo dla sędziego za wreszcie czerwoną kartkę dla Vinicius bo od dłuższego czasu mu się należało ale jakoś nikt mu nie dawał.

Nie bronię rasistów, ale robienie szopki z siebie i pokrzywdzonego jest to pajacerka której nie popieram.

23

@Objectivo
no to może jak się jest słabym psychicznie to nie powinno się wychodzić z domu, bo rusz ktoś na ciebie złowrogo spojrzy

4

@Vernon_Roche
BEZ PRZESADY A CO TU MU ZŁEGO ZROBILI?

Sam Vinicius często prowokuje też sam i co też patologia?

będąc piłkarzem chyba można się przyzwyczaić ze kibice rywala cię nie lubią, nikt go nie uderzył, nie rzucił w niego itp.

co jakby buczeli na niego to też byłoby źle?

0

OKIENKO 2023

przychodzą: Inigo, Gundogan, Zubimendi, Messi, Cancelo, Carrasco

odchodzą: Kessie, Garcia, Ferran, Fati, Busi

zadowoleni?

ja tak mielibyśmy fajną zbilansowaną drużynę i wreszcie 14-16 piłakrzy realnych do grania:)

0

@macio_944 @Dojt

ja sądzę że forma będzie jak z Sociedad czyli wakacyjna, jakby im się chciało cisnąć pokazac po raz ostatni to już z Sociedad by cisnęli, ale widać że już to raczej dogrywanie i myśli wakacyjne

może powalczą o gole dla Lewego

ja w sumie w tych meczach obejrzałbym więcej Yamal, Riad, Pablo Torre - zoabczyc jak wyglądają z rywalami z La Liga

4

BVB

czy tego nie popsuje 2 metry przed metą

ogólnie to ile ten zespół strzela goli i jak atakuje to pełen podziw
a co najlepsze tam jest z 6-8 piłkarzy z fajnymi liczbami

nawet jak odejdzie Bellingham to już chcą Edson Alvarez a pewnie jeszcze ktoś przyjdzie

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

@Emhyr
TAK gra dobrze bo nastukał punktów dla nas- na koniec to się liczy, a Abde co zrobił?

7

@draxidox
mówi to łeb co pisze kaszojady xD

weź człowieku lepiej się nie wypowiadaj bo prezentujesz poziom wypowiedzi rynsztoku i menelstwa

już abstrahując co ty porównujesz, chleb je prawie a nawet sobie niektórzy pieką
a o posiadaniu dzieci, wychowywaniu itp. raczej nie dowiesz się wiele z filmów czy będąc wujkiem 2h na miesiąc, słyszeć a posiadać to zupełnie różne rzeczy

a już najbardziej śmieszy mnie jak mówisz że wspierasz tych co wybrali wygodne życie:)

oświecę Cię, ja mając 2 dzieci, podróżuje z nimi na wakacje dłuższe 2-3 razy do roku, wypady weekendowe praktycznie co tydzień

i jakoś tzw. "karierę" też robię, choć ja nie lubię takich określeń bo dla mnie to praca, bo pieniądze używam tylko aby spełniać marzenia a nie jako środek to określania swojej osoby
życie z dziećmi jest inne, ale to nie znaczy że nie możesz mieć wygód

ale co ja mówię do człowieka co traktuje dzieci jako "kaszojady"

taka rada- miej choć trochę szacunku do ludzi bo w realu pewnie nie raz jak walniesz taki tekst to wyłapiesz strzała na własną kaszę właśnie

żegnam


3

@Zoker
ciężko aby ktoś kto nie ma dzieci wypowiadał się o tematach związanych z dziećmi bo za przeproszeniem gówno o tym wie

zresztą o życiu z całą stanowczością mogę powiedzieć że też nie wiele wie i powie ci to każdy kto nie miał dzieci a teraz ma, bo obserwuję to na każdym znajomym co decyduje się na powiększenie rodziny

co do 500+ się nie odnoszę wiem jednak że takie programy są praktycznie w każdym państwie UE, była gdzieś kiedyś statystyka że chyba w 19 czy 20 państwach na 28

3

@TheNekro94
mówi to koleś co nie zna życia i nie ma dzieci:)

nie odnoszę się tu do stawki 500 plus itp., ale opieka nad małymi dziećmi to też praca, a najwięcej do powiedzenia widzę mają ci bezdzietni

0

@panczo
z Lewym też wielu nie wierzyło

kandydat na prezydenta Barcelony też wyśmiewał że Kounde, Lewego itp. nie będzie

a jest jak jest, Kimmnich jest za dobrym piłkarzem by go usadzić a jak widać w Monachium nie dzieje się ostatnio najlepiej

ja tam nic nie wykluczam

1

@Kidd
bez szans może nie ale raczej na przegranej pozycji

na jednej stronie masz Barcelonę - piękna pogoda, el classico, mimo wszystko mistrz kraju, Lewy, za chwilę może Messi i mimo wszystko historycznie klub na innej półce - jak Real, Milan, Bayern, Liverpool czy United

po drugi może i ciekawy projekt ale klub który był gorszy od Twojego obecnego klubu w lidze w której grasz, słabsza pogoda, mimo wszystko brzydsze miasto

wg mnie decyzja łatwa

0

Borussia:) nie skopac tego i po mistrzostwo Niemiec:)
Oby w tym roku się udalo:) BVB:) do boju

2

Laurent Blanc

Całkiem nieźle prowadzi teraz Lyon. Ciekawe jak to będzie wyglądało za sezon:)
Po przygodzie zBordeaux i PSG kojarzę go jako dobrego trenera. Za jego czasów PSG grało chyba najlepsza piłkę w ostatnich latach.

Oby mu się wiodło

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?