https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a41392813/worlds-first-hypersonic-cruise-missile/ Niedługo hipersoniczny Kindżał Putina już na nikim nie zrobi wrażenia. USA i Australia opracowały system Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), czyli pociski manewrujące wykorzystujące silnik typu scramjet. Scramjet to silnik, do którego wpada powietrze z dużą prędkością, zostaje sprężone, a następnie po dodaniu paliwa następuje wybuch i wyrzucenie gazów z dużą prędkością. Wg. NASA technologia ta może rozpędzić taki pocisk maksymalnie do prędkości Mach 15 (ok. 18500 km/h). Jednak na razie planuje się produkcję seryjną pocisków osiągających "zaledwie" 5 Machów. W odróżnieniu do Rosyjskiego systemu Kindżał, który może być wystrzelony tylko z myśliwców MiG-31 i bombowców Tu-22M3, HACM będzie przenoszony przez F/A-18 Super Hornet, F-35A, P-8 Poseidon (zmilitaryzowany Boeing 737) i inne. Oczywiście oba te systemy to zaledwie czubek góry lodowej zbrojeń hipersonicznych, gdyż są bronią konwencjonalną. W tym samym czasie Rosja testuje i podobno wprowadza do służby strategiczne rakiety hipersoniczne Avangard, a Amerykanie testują odpowiednik Dark Eagle (w Niemczech będzie stacjonować brygada w nie wyposażona, tak jak podczas zimnej wojny w RFN była grupa artylerii strategicznej US Army). Prawdą jest, że Federacja Rosyjska prowadzi w tym wyścigu, ale niedługo dojdzie do wyrównania sił i miejmy nadzieję, że powstrzyma to ewentualne użycie broni jądrowej...
"Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi To cappuccino niesłodzone będę fit" :) Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Jaką pijecie najczęściej? Ja właśnie Cappuccino bez cukru, ale domowe.
@Nano22 Premier z jajami bo wykrzykuje jakiś skrajnie prawicowy bełkot zamiast podać konkretne rozwiązania? Najbardziej podsumował ją początek z tym, że nie ma kompromisów i albo jesteś na tak albo nie. To brzmi jak dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych typowe dla despotów.
@fart Krycha już trafił do saudyjskiej ligi, więc może wezmą kolejnego asa pokroju Beresia do siebie. Meksyk i cały Półwysep Arabski to idealne miejsca dla grajków tej klasy XD
@Lokoo Mikołaj Sokół - "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem". Książka o historii F1 wraz z biografiami kierowców również tymi tragicznymi jak w początkach tej dyscypliny kiedy zawodnicy byli ze śmiercią niemal obeznani.
0
@Sulimo To była ta erupcja gdzie walnęło bokiem i wybuch był mocniejszy niż się spodziewano?
0
@barteq Czyli jeśli delegacja będzie w jednym z krajów UE obejrzysz spokojnie "jak człowiek" meczyk Barçy :)
https://zapodaj.net/19c7a92aef311.jpg.html
4
https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a41392813/worlds-first-hypersonic-cruise-missile/
Niedługo hipersoniczny Kindżał Putina już na nikim nie zrobi wrażenia. USA i Australia opracowały system Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), czyli pociski manewrujące wykorzystujące silnik typu scramjet. Scramjet to silnik, do którego wpada powietrze z dużą prędkością, zostaje sprężone, a następnie po dodaniu paliwa następuje wybuch i wyrzucenie gazów z dużą prędkością. Wg. NASA technologia ta może rozpędzić taki pocisk maksymalnie do prędkości Mach 15 (ok. 18500 km/h). Jednak na razie planuje się produkcję seryjną pocisków osiągających "zaledwie" 5 Machów. W odróżnieniu do Rosyjskiego systemu Kindżał, który może być wystrzelony tylko z myśliwców MiG-31 i bombowców Tu-22M3, HACM będzie przenoszony przez F/A-18 Super Hornet, F-35A, P-8 Poseidon (zmilitaryzowany Boeing 737) i inne. Oczywiście oba te systemy to zaledwie czubek góry lodowej zbrojeń hipersonicznych, gdyż są bronią konwencjonalną. W tym samym czasie Rosja testuje i podobno wprowadza do służby strategiczne rakiety hipersoniczne Avangard, a Amerykanie testują odpowiednik Dark Eagle (w Niemczech będzie stacjonować brygada w nie wyposażona, tak jak podczas zimnej wojny w RFN była grupa artylerii strategicznej US Army). Prawdą jest, że Federacja Rosyjska prowadzi w tym wyścigu, ale niedługo dojdzie do wyrównania sił i miejmy nadzieję, że powstrzyma to ewentualne użycie broni jądrowej...
0
@barteq C+ Online działa w całej UE tylko musisz w Polsce go wykupić lub za pomocą polskiego konta bankowego.
2
@FC1899Barca Za to $$$ na koncie się zgadza :)
1
@Kessie Jeden z moich ulubionych Mustangów. American Beauty :)
0
Jak zrobić film dokumentalny ala Netflix o czymkolwiek? Świetna parodia :)
1
@Jakchcesz Też lubię imbir marynowany sobie położyć
0
@Kgorecki2500 A sojowy w tej buteleczce z czerwoną zakrętką?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Kgorecki2500 Na bogato! Smacznego
1
"Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi
To cappuccino niesłodzone będę fit" :)
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Jaką pijecie najczęściej? Ja właśnie Cappuccino bez cukru, ale domowe.
4
https://zapodaj.net/ffce46dc9c039.png.html
A ten już gra. Młodym się w d... poprzewracało :D
1
@Emhyr Spoko. Bardzo mi się podoba sięganie do bogatej historii klubu.
4
https://fb.watch/fNGt7emKQi/
To się nazywa modelarstwo ;)
1
@Nano22 Premier z jajami bo wykrzykuje jakiś skrajnie prawicowy bełkot zamiast podać konkretne rozwiązania? Najbardziej podsumował ją początek z tym, że nie ma kompromisów i albo jesteś na tak albo nie. To brzmi jak dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych typowe dla despotów.
0
@Transu96 Pytam, bo kiedyś miałem Nortona i to jakaś masakra była.
0
@Transu96 Ja skanuję Malwarebytes co jakiś czas, ale planuję zakupić jakiegoś antywira bo darmowy Mcafee mi się skończył. Eset zamula system, czy nie?
0
@Transu96 To niezłe strony odwiedzasz :)
0
@Messi1992 Kiedy ktoś bierze grę w "piłka parzy" na poważnie :)
0
@Encore Skład dobry oprócz weteranów takich jak T. Silva i Alves, którzy mogą się zajechać. Ciekawe, czy psychicznie dojadą na mundial.
0
@tristan87 Tak jak mój dawny profesor historii filozofii XD
2
@fart Krycha już trafił do saudyjskiej ligi, więc może wezmą kolejnego asa pokroju Beresia do siebie. Meksyk i cały Półwysep Arabski to idealne miejsca dla grajków tej klasy XD
0
https://www.facebook.com/reel/403052141840949/?s=ifu
Tymczasem w Indiach ;) Bałbym się tam jeździć takim cackiem. Szczególnie, że tam każdy jeździ jak chce, a drogówka pełni rolę chyba tylko reprezentacyjną.
2
@doc https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/09/iran-deadly-crackdown-on-protests-against-mahsa-aminis-death-in-custody-needs-urgent-global-action/
AI już o tym głośno mówi. Poza tym tak jak koledzy wyżej wspomnieli protesty są m.in. związane ze złą sytuacją kobiet w tym państwie.
1
@Kluivert_P Akurat jego żonka do grubych nie należy :)
0
@skubi99 Jak Ci przeszkadza to nie czytaj. Nie jesteś żadną wyrocznią co widać po ambitnych komentarzach jak ten o ru#@?niu siostry.
0
@Majkel34 Życie oparte o wieczne płacze nad trudną przeszłością to już w ogóle stagnacja...
2
@kuz Ja pamiętam Vive Targi Kielce :)
2
@Lokoo Mikołaj Sokół - "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem". Książka o historii F1 wraz z biografiami kierowców również tymi tragicznymi jak w początkach tej dyscypliny kiedy zawodnicy byli ze śmiercią niemal obeznani.