0

@Sulimo To była ta erupcja gdzie walnęło bokiem i wybuch był mocniejszy niż się spodziewano?

0

@barteq Czyli jeśli delegacja będzie w jednym z krajów UE obejrzysz spokojnie "jak człowiek" meczyk Barçy :)
https://zapodaj.net/19c7a92aef311.jpg.html

4

https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a41392813/worlds-first-hypersonic-cruise-missile/
Niedługo hipersoniczny Kindżał Putina już na nikim nie zrobi wrażenia. USA i Australia opracowały system Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), czyli pociski manewrujące wykorzystujące silnik typu scramjet. Scramjet to silnik, do którego wpada powietrze z dużą prędkością, zostaje sprężone, a następnie po dodaniu paliwa następuje wybuch i wyrzucenie gazów z dużą prędkością. Wg. NASA technologia ta może rozpędzić taki pocisk maksymalnie do prędkości Mach 15 (ok. 18500 km/h). Jednak na razie planuje się produkcję seryjną pocisków osiągających "zaledwie" 5 Machów. W odróżnieniu do Rosyjskiego systemu Kindżał, który może być wystrzelony tylko z myśliwców MiG-31 i bombowców Tu-22M3, HACM będzie przenoszony przez F/A-18 Super Hornet, F-35A, P-8 Poseidon (zmilitaryzowany Boeing 737) i inne. Oczywiście oba te systemy to zaledwie czubek góry lodowej zbrojeń hipersonicznych, gdyż są bronią konwencjonalną. W tym samym czasie Rosja testuje i podobno wprowadza do służby strategiczne rakiety hipersoniczne Avangard, a Amerykanie testują odpowiednik Dark Eagle (w Niemczech będzie stacjonować brygada w nie wyposażona, tak jak podczas zimnej wojny w RFN była grupa artylerii strategicznej US Army). Prawdą jest, że Federacja Rosyjska prowadzi w tym wyścigu, ale niedługo dojdzie do wyrównania sił i miejmy nadzieję, że powstrzyma to ewentualne użycie broni jądrowej...

0

@barteq C+ Online działa w całej UE tylko musisz w Polsce go wykupić lub za pomocą polskiego konta bankowego.

2

@FC1899Barca Za to $$$ na koncie się zgadza :)

1

@Kessie Jeden z moich ulubionych Mustangów. American Beauty :)

0


Jak zrobić film dokumentalny ala Netflix o czymkolwiek? Świetna parodia :)

1

@Jakchcesz Też lubię imbir marynowany sobie położyć

0

@Kgorecki2500 A sojowy w tej buteleczce z czerwoną zakrętką?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Kgorecki2500 Na bogato! Smacznego

1

"Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi
To cappuccino niesłodzone będę fit" :)
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy. Jaką pijecie najczęściej? Ja właśnie Cappuccino bez cukru, ale domowe.

4

https://zapodaj.net/ffce46dc9c039.png.html
A ten już gra. Młodym się w d... poprzewracało :D

1

@Emhyr Spoko. Bardzo mi się podoba sięganie do bogatej historii klubu.

4

https://fb.watch/fNGt7emKQi/
To się nazywa modelarstwo ;)

1

@Nano22 Premier z jajami bo wykrzykuje jakiś skrajnie prawicowy bełkot zamiast podać konkretne rozwiązania? Najbardziej podsumował ją początek z tym, że nie ma kompromisów i albo jesteś na tak albo nie. To brzmi jak dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych typowe dla despotów.

0

@Transu96 Pytam, bo kiedyś miałem Nortona i to jakaś masakra była.

0

@Transu96 Ja skanuję Malwarebytes co jakiś czas, ale planuję zakupić jakiegoś antywira bo darmowy Mcafee mi się skończył. Eset zamula system, czy nie?

0

@Transu96 To niezłe strony odwiedzasz :)

0

@Messi1992 Kiedy ktoś bierze grę w "piłka parzy" na poważnie :)

0

@Encore Skład dobry oprócz weteranów takich jak T. Silva i Alves, którzy mogą się zajechać. Ciekawe, czy psychicznie dojadą na mundial.

0

@tristan87 Tak jak mój dawny profesor historii filozofii XD

2

@fart Krycha już trafił do saudyjskiej ligi, więc może wezmą kolejnego asa pokroju Beresia do siebie. Meksyk i cały Półwysep Arabski to idealne miejsca dla grajków tej klasy XD

0

https://www.facebook.com/reel/403052141840949/?s=ifu
Tymczasem w Indiach ;) Bałbym się tam jeździć takim cackiem. Szczególnie, że tam każdy jeździ jak chce, a drogówka pełni rolę chyba tylko reprezentacyjną.

2

@doc https://www.amnesty.org/en/latest/news/2022/09/iran-deadly-crackdown-on-protests-against-mahsa-aminis-death-in-custody-needs-urgent-global-action/
AI już o tym głośno mówi. Poza tym tak jak koledzy wyżej wspomnieli protesty są m.in. związane ze złą sytuacją kobiet w tym państwie.

1

@Kluivert_P Akurat jego żonka do grubych nie należy :)

0

@skubi99 Jak Ci przeszkadza to nie czytaj. Nie jesteś żadną wyrocznią co widać po ambitnych komentarzach jak ten o ru#@?niu siostry.

0

@Majkel34 Życie oparte o wieczne płacze nad trudną przeszłością to już w ogóle stagnacja...

2

@kuz Ja pamiętam Vive Targi Kielce :)

2

@Lokoo Mikołaj Sokół - "Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem". Książka o historii F1 wraz z biografiami kierowców również tymi tragicznymi jak w początkach tej dyscypliny kiedy zawodnicy byli ze śmiercią niemal obeznani.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?