6

całkowicie normalna sytuacja nie xD? niech najlepiej matka w d*pe sobie ten wózek wsadzi lub najlepiej idzie ulicą, nie wspominając o człowieku na wózku.
Wredni aktywiści walczą z patologią i to oni szkodzą, a nie samochodziarze bez poszanowania przestrzeni dla pieszych.

/photo/1

10

@lithotripter jak to tam szło? Tusk obiecywał odpolitycznienie mediów i przesunięcie 2mld z tvp na leczenie raka xd?

17

no jak, przecież pisiorów odsunięto od koryta i miało juz nie być wałków z telewizją.


9

i pięknie, wielki Litewka, wzór dla polityków


4

warto pamiętać tego bangera xDDD


2

@Safrani
Ja również nie popieram żadnego dewastowania, nawet naklejania naklejek z karnym przyrodzeniem.
Wolę tylko zgłoszenie mailowe, potem ewentualne pojawienie się na komendzie jako świadek i szczęśliwą informację o ukaraniu mandatem karnym patusa parkującego nielegalnie.

0

@ProMILs tak tak, dalej zaklinaj rzeczywistość broniąc i należąc do patologii :D

2

@gumaz
Zgłaszam idiotów co parkują naprawdę skrajnie idiotycznie, @Safrani jasno napisał, że ma mózg.

1

@ProMILs
Tak tak xD czyli podważanie statystyk nie posiadając żadnych własnych danych. Kompletnie ośmieszenie.

0

@mmaciass Wiele może być czynników, które sprawiają, że w danym miejscu jest ograniczenie do 30km/h.
Po to właśnie są tzn. warunki techniczne czyli rozporządzenia w oparciu o które projektuje się infrastrukturę drogową.

7

@MagFCB
Niebezpieczny bo stoi i wykonuje legalnie czynności xDDD
Piękne robienie panny lekkich obyczajów z logiki.
Mam nadzieję, że tak samo bezrefleksyjnie podchodzisz do kradzieży lub wypróżniania na chodniku, taka sama logika.

1

@pluszek przestań, @ProMILs prezentuje chłopski rozum i instytut danych z dupy xD na zaburzaj tego

0

@mmaciass
No widzisz, wystarczy tyle: "po co jechać 80 na drodze gdzie spokojnie można 120. Nigdy nie zrozumiem tych ograniczeń i tej straty czasu za kółkiem."
Nie będę sie rozwijać o projektowaniu infrastruktury inżynierii ruchu lądowego bo to jak lekarz ma coś tłumaczyć z medycyny pacjentowi :)

0

@partymaker
Tak, takie jest ograniczenie na obwodnicy Wiednia i tam przynajmniej ludzie nie jeżdżą w Polsce jak małpy, gdzie tylko OPP potrafi Polaków utrzymać w ryzach na drogach szybkiego ruchu.

2

@Prorokk to aż szkoda komentować xD jak napisać, że się nie ma pojęcia nie pisząc o tym wprost

0

@Tomason
Ja przez Austrię smigałem głównie jak leciałem do Chorwacji, to bardzo mi się przyjemnie tam jechało, szczególnie obwodnica Wiednia gdzie wszyscy po sznureczku jechali 80km/h.

1

@Tomason
A1 to też niezła patologia, jeżdżę od kilku lat, kilka razy w tygodniu odcinek Toruń - Gdańsk i oczywiście zawsze latem robią remonty gdy ruch jest największy i oczywiście płatne bramki.

2

człowiek interesuje się motoryzacją, ale pojawia się tyle chińczyków, że można już się pogubić


5

szok, że ludzie nie chcą płacić absurdalnej kasy za prywatną autostradę xDD
Patologia w Polsce.
Szkoda, że u nas nie można jak u sąsiadów kupić vinietę na cały rok.


3

@Xaviball Z tym mlekiem to by były niezłe jaja xD
Już czuję ten smród.

1

@KamQiX Dane są czysto obrazowe do interpolowania tego absurdalnego argumentu, że to rowerzyści lub hulajnogi
"które na chodnikach stwarzają o wiele większe zagrożenie niż kierowca parkujący powoli samochód na skwerku"
Ja przynajmniej bazuje na prawdziwych statykach a nie jak @ProMILs na instytucie danych z dupy bo jakoś źródła nie podał :)

Wyjaśnie by było jeszcze jaśniej, interpolowania w sensie, że oczywiście zdarzy się na chodniku sytuacja, że hulajngorzach lub rower potrąci pieszego, ale jest to promil i każdy logicznie myślący zdaje sobie sprawę, że to samochody odpowiadają za gro wypadków na chodniku.

0

@gumaz jakiś streamer nagrywał w Warszawie i chyba kilka stów zarobił w kilka godzin z samego chodzenia po Warszafce i zbierania puszek.

3

trzeba iść dalej, zrobić maszyny do opakowań po parówkach, bułkach, mlekach etc.
Przecież to jest czysty zarobek, można na tym zarobić kupę kasy, prawda?


0

@HarveySpecter ktoś powie, że dzieki właśnie temu ma kasę na takich samochód xDDD

2

@ProMILs
"Po drugie śmiertelne potrącenia przez samochód na chodniku dotyczą sytuacji, gdzie w wyniku wypadku samochód zjeżdża z drogi na chodnik i trafia na pieszego." zapodaj oficjalną statystykę lub info, że chociaż to instytut danych z dupy.

4

@ProMILs proszę nie ośmieszaj sie, poniżej masz tabelę i porównaj sobie ile najechań jest ze strony rowerzystów/hulajnog a ile ze strony samochodów xD
https://zapodaj.net/plik-7g4NmM9wqP
Oczywiste robienie kobiety lekkich obyczajów z logiki odwracając winę od nielegalnie poruszających sie samochodów.
Jest wiele filmików, gdzie właśnie taki powolnie cofający samochód rozjeżdża kogoś lub coś.

2

@maroon
Niee, akurat tutaj jest pełno badań, że zimą, przy gorszych warunkach jeździmy wolniej, bardziej ostrożnie.
A latem dłużej jest widno, lepsze warunki i szybciej jeździmy
+ bardzo zwiększa sie natężęnie ruchu czysto turystycznego a maleje ruch gospodarczy.

2

rozumiem, że takie celowe zasłanianie tablic też jest okej i okradanie miasta bo żal kilka złoty na bilet xDDD


7

@ProMILs
Warto całosć sobie prześledzić by dostrzec np. w jakich miesiącach najczęściej dochodzi do wypadków.
Ciekawostka, nie jest to zimna i kiepskie warunki, a lato i bardzo dobre warunki, które w warunkach polskich tylko "prowokują" do bardziej brawurowej jazdy.

16

@ProMILs akurat nie jest to żadna wiedza utajniona.
Natomiast czego oczekiwać po tak prymitywnym podejściu do tematu..

Są raporty publikowane co roku przez policę, naprawdę jest to nawet dla ucznia szkoły średniej łatwo przyswajalne, wystarczy czytać tekst i wykresy.
Tutaj masz za każdy rok:
https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,wypadki-drogowe-raporty-roczne.html
A żebyś nie musiał szukać, wyciąłem za 2025r:
https://zapodaj.net/plik-nQ8ZqOLeXk

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?