0

praktycznie żaden sondaż nie dawał RT czy KN powyżej 50%, to dopiero wyłączanie niezdecydowanych sprawiało że w wielu sondażach RT miał powyżej 50%. Ale wiadomo historycznie jak to jest z tymi niezdecydowanymi...

1

@Criss18Barca z tymi komisjami jest tak, że w wielu miastach już policzyli i IPSOS ma wyniki, ale więcej czasu zajmuje wrzucenie tych wyników do systemu

0

@olejtm nie wygrywał, licząc łącznie wszystkie sondaże II tury RT miał 50,1 więc nic

5

Gm. Przytuły (Podlasie)
2020:
PAD - 91,18
RT - 8,82

2025:
KN - 92,72
RT - 7,28

Ważne w kontekście mobilizacji wsi w II turze

2

@KamQiX większość wyborców KN zagłosowała przeciw rządowi Tuska, a nie za KN. Taki mamy system III RP że prezydent może być najszybszą drogą do upadku rządu.

0

@mekston jeżeli o 1:00 znowu się nie wywróci to raczej tak

0

@sergio5 mówię tylko że już exit wskazywał błędnego zwycięzce:)

1

W 1995 Wałęsa wygrał w exit, Kwaśniewski w late.

0

@kamiVeB zobaczymy o 1:00, jak KN się jeszcze umocni to jest pozamiatane

1

@Tabaluga37 to też, ale były wersje że te odmowy były wliczane w exit.

1

@Criss18Barca ten late poll przewiduje błąd 1 p.p, następny ma 0.5 p.p. Na razie podobny trend jak w 2020

2

To jest bomba, nawet jeżeli większość komisji z Polski B to aż taka zmiana? Możliwy powód? Exity nie jest na 21:00, ale 19:00, a młodzi od Mentzena i Brauna mogli pójść tłumnie

0

Kołobrzeg
2020: 63,15-36,85 RT
2025: 64,01-35,99 RT

1

@Sulimo Magierowski byłby dobrym wyborem; żaden Czarnek, Bocheński umoczony w PiSie jednak, chociaż nie stricte w Sejmie/rządzie

1

@gumaz posiedzę jeszcze kilka godzin - zobaczymy co wyjdzie w late

0

@BorzyKrzys Staram się jak mogę

0

Warto trzymać oko na powiecie oświęcimskim - od 2005 powiat wskazywał zwycięzcę II tury. Na razie brak wyników.

2

Late poll z 50% komisji - czyli tych gdzie byli ankieterzy. Jeżeli RT nie straci to to będzie bardzo dobry znak dla niego - bo na logikę powinna być przewaga komisji z Polski powiatowej i wsi

3

@Szmulek nie, młodzież w Polsce jest anty każdy rząd.

0

@Encore nie, Tusk powie że nie ma pieniędzy i będą jeszcze grać jakiś sztuczną linię podziału między PDT a PRT

1

Przewagę kobiet nad mężczyznami można tłumaczyć albo dużą mobilizacją wyborców 15 X albo sporą (może nawet większą niż zakładano) demobilizacją wyborców Mentzena i Brauna. W przepływach dowieźli Nawrockiemu, ale pytanie ilu nie poszło? Nigdy się nie dowiemy

1

@Encore Niemcy ich zezłomują jak zawsze; fatalny matchup

1

@chosenone może dlatego że jest znaczna różnica między Mazowszem a Warszawą? To nie jest mądre.

0

@Criss18Barca Warszawa powinna być oddzielnym województwem

0

@arasz1819 trochę większa niż w 2020 PADa. Można interpretować dwojako

4

@Kgorecki2500 dpsy, szpitale i więzienia zlatuję + zagranica

2

@RobiS jeżeli płacisz podatki od x lat na inne państwo to nie powinieneś głosować

5

Najgorsze w takich bliskich wynikach jest to, że zwycięzca z tak chwiejnym mandatem społecznym powinien w idealnym świecie być umiarkowany w swoich decyzjach (nie wygrał 80:20), a prawda jest taka, że bez względu czy wygra KN czy RT to będzie jazda bez trzymanki i robienie wszystkiego pod swój elektorat. A ta druga strona Polski się nie liczy

0

@MOLESTA mniej miał Braun i Mentzen, a tam 90% głosów poszło na KN

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?