Zoker
Dołączył/a: luty 2020
16 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Link do naszego fpl?
0
Czy muszę zwrócić uwagę na coś szczególnego przy wybieraniu składu do FPL? Chcę zagrać pierwszy raz. Czy mamy swoją ligę LR?
1
Toć ja żem wiedzioł od samego początku, że Messi zostanie:
https://zapodaj.net/aedd6fffdad45.png.html
@Adey a Ty się już namyślałeś?
21
Dokładnie miesiąc temu doszło do eksplozji saletry w porcie w Bejrucie. Filmiki na pewno większość z Was widziała, więc macie pojęcie jakie szkody wyrządziła fala uderzeniowa. Wczoraj ratownicy natrafili na "oznaki życia" pod gruzami jednego z bloków, zapewne sklepu, w jednej z dzielnic mieszkalnych. Zamontowano kamery termowizyjne i zaobserwowano dwie osoby. Jedna z nich ma puls i wykonuje około 19 oddechów na minutę, co pozwala sądzić, że mamy do czynienia z prawdziwym cudem, jeśli rzeczywiście ktoś wytrzymał miesiąc pod gruzami.
1
@konrad1661
Wszystko pod kontrolą
Władza opętana
Bartomeu was pierd*
Wywala Vidala
Podejście wciąż niezmienne
Między nami ściana
W klubie mamy plemię
A każdy z nas to SZAMAN, SZAMAN
2
@BarcaInfo ja też jeszcze godzina i 15 minut i do domku spadam sobie schabowego na obiad opierdzielić
1
@barcelonaLM Skąd takie info?
0
Rozumiem, że jeśli zwróciłem buty do sklepu i dostałem na maila fakturę korygującą to zwrot został przyjęty, tak?
0
@Coutinho007 Też nie jestem fanem tego transferu
0
@cules100pro A na jakiej pozycji aktualnie byś tego de Beeka dał? Bo ja nie widzę dla niego miejsca.
0
@FC1899Barca A co miał powiedzieć? Na miejscu Leo też bym spie***lał z klubu?
4
Szkoda, że Camavinga powiedział, że poczeka jeszcze rok i będzie chciał odejść do Realu, bo chłopak ma mega talent i z chęcią widziałbym go w Barcelonie. A może to tylko gadanie i jeśli dostanie dobrą ofertę, jak Isco, Modrić czy Ozil, którzy mówili, że chcą grać w Barcelonie, a poszli do Realu, to przejdzie do nas.
0
@Tomo1989 Klub tłumaczy się tym, że zaoszczędzi na ich pensjach, ale z drugiej strony to Suarez od kilku lat w LM nic nie pokazał.
1
@FCBKasza Ty, no coś w tym jest, to może być prawda
1
@Hushovt SPOILER
Sharkey opanował Shire, które zostało odbite przez naszych głównych bohaterów niziołków, a następnie Grima chyba go zabił po tym jak Frodo pozwolił mu odejść.
8
@DaPi Ja tam lubię taką pogodę. Wolę to niż jak słońce nawala mi po ryju.
5
@pt9
Z finansowej perspektywy, mogłoby się wydawać, że Juventus fizycznie płaci FC Barcelonie 10 mln euro za młodszego i bardziej perspektywicznego piłkarza. W rzeczywistości oba kluby wykażą około 60 mln euro zysku z tej transakcji. Prześledźmy w jaki sposób. Na wstępie musimy się jednakowoż na chwilę zatrzymać, aby zrozumieć, w jaki sposób kluby piłkarskie traktują transakcje w sprawie piłkarzy. Podstawową kwestią jest to, że przy zakupie gracza koszty są rozłożone na kilka lat, ale wszelkie zyski ze sprzedaży są natychmiast księgowane na kontach.
Zasadniczo kluby uznają zawodników za aktywa, więc nie ponoszą one w pełni opłat za transfer w roku, w którym gracz został zakupiony, ale zamiast tego odpisują koszty równomiernie przez cały okres trwania umowy zawodnika poprzez amortyzację danego gracza. Ponieważ Arthur został zakupiony przez FC Barcelonę w lipcu 2018 r., za 30 mln euro na 6-letniej umowie, roczna amortyzacja wyniosła 5 mln euro, tj. 30 mln euro podzielone przez 6 lat. Oznacza to, że jego wartość księgowa zmniejsza się o 5 mln euro rocznie, więc po dwóch
latach jego wartość na kontach wyniosła 20 mln euro.Jeśli Arthur rzeczywiście zostanie sprzedany za 80 mln euro, zysk FC Barcelony ze sprzedaży gracza, z perspektywy księgowej, wyniesie 60 mln euro, tj. przychody ze sprzedaży wynoszą 80 mln euro pomniejszone o pozostałą wartość księgową 20 mln euro. Uwaga: ignorujemy zmienne opłaty transferowe w wysokości 9 mln euro, ponieważ kryteria płatności nie są nam znane.Można na to spojrzeć z innej perspektywy: zysk gotówkowy ze sprzedaży Arthura wyniósłby 50 mln euro (przychody ze sprzedaży wynoszą 80 mln euro minus cena zakupu wynosząca 30 mln euro), ale dodajemy 10 mln euro amortyzacji gracza, która została już zaksięgowana na kontach, które w sumie dają 60 milionów euro zysku księgowego.Z drugiej strony, Pjanic został kupiony przez Juventus w lipcu 2016r. za 35 mln euro na 5-letniej umowie, więc roczna amortyzacja wyniosła 7 mln euro (35 mln podzielone przez 5 lat). Oznacza to, że jego wartość księgowa zmniejsza się o 7 mln eur rocznie, więc po dwóch latach jego wartość księgowa wyniosła 21 mln euro.W lipcu 2018 r. Juventus przedłużył kontrakt Pjanica o dwa lata – do 2023 r. Oznaczało to, że pozostała wartość 21 mln euro na kontach
została następnie amortyzowana przez 5-letni okres obowiązywania nowej umowy, zmniejszając roczną amortyzację do 4,2 mln euro. Oznacza to, że jego wartość na kontach wynosi obecnie 13 mln euro.Jeśli Pjanic zostanie sprzedany za 70 mln euro, zysk Juve ze sprzedaży gracza z perspektywy księgowej wyniesie 57 mln euro – przychody ze sprzedaży w wysokości 70 mln euro pomniejszone o pozostałą wartość księgową 13 mln euro.W ten sposób zarówno Barcelona, jak i Juventus zwiększyły swoje zyskio około 60 mln euro, pomimo tego, że faktyczna różnica między transferami wynosi zaledwie 10 mln euro.
Pomimo, że wszystko to wygląda trochę szemranie, to jest to powszechnie stosowana praktyka księgowa przez wiele klubów. Problemem jest nie sama księgowość klubów, a FFP, które patrzy tylko na księgi i poniekąd „zmusza” zarządy do „kombinowania” w ten właśnie sposób. Warto też dodać, że z dniem 30. czerwca, kończy się okres rozliczeniowy Barcelony, jak i Juventusu. Tym samym można zasadnie spekulować, dlaczego transfer został dopięty tak szybko i na takich warunkach.
1
@DaPi Może chodzi mi o to, że kupili bramkarza za 80 mln, który jakiś czas tłukł się na wypożyczeniach (bo młody), a w Bilbao miał bardzo dobry tylko jeden sezon, czyniąc go najdroższym bramkarzem w historii futbolu i też były głosy, że bramka obstawiona na lata, a jak wygląda dyspozycja Kepy to chyba wie każdy kto interesuje się piłką.
I pisząc "u nas podobne przypadki" to w sumie sam widzisz jak teraz wygląda sytuacja Barcelony, bo kupowała piłkarzy będąc pod ścianą.
11
@gs99416 222 000 001 EUR to uczciwa kasa
5
Co Chelsea robi za transfery! Na papierze to wygląda bardzo fajnie, ale oceniać to będzie można wszystko po sezonie, bo przesyt też nie jest zbyt dobry, czego przykładem może być ofensywa Barcelony.
Najlepszy transfer Czelsi to Kepa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@BarcaInfo Szacunek. Ja tylko polski i angielski, ale zastanawiam się nad nauką kolejnego języka, który będzie przydatny. Ktoś coś poleci? Hiszpański, niemiecki?
2
@masq Naprawdę nie ma innego kandydata poza Laportą i Fontem, którzy mieliby szansę na zwycięstwo w wyborach?
1
@mateusz33 No trochę porównaniu z czapy, ale poniekąd masz rację, że Messi się nie popisał. Dembele nic nie powiedział, że nie będzie go na treningu, bo sobie po prostu zrobił bunt żeby przejść do lepszego klubu gdzie jest większa kasa, a Leo jednak wysłał ten fax. Tak czy siak obydwaj nie zabłysnęli, ale Messiego można jeszcze zrozumieć.
2
@fifek Oczywiście, że denerwuje, ale Messi dobrze wie co robi. Ma od tego wynajętych specjalistów, prawników i ekspertów, którzy przeanalizowali całą sytuację i zapewne doradzili mu żeby się jeszcze nie wychylał, bo to może mu tylko zaszkodzić. Co siedzi w głowie Messiego? Tego się nie dowiemy aż sam zainteresowany się nie wypowie.
1
@Bykunn No najbardziej się obawiam, że pomyślą, że to ja zerwałem te dwa szwy i próbowałem skleić czubek. Jak nie uznają zwrotu to leci reklamacja.
1
@Bykunn 14 dni jeszcze nie minęły także spokojnie, a wysyłka jest darmowa poprzez paczkomat.
0
Zamierzam zwrócić buty, które zakupiłem w sklepie internetowym R-gol, ponieważ wysłali mi jakiś trefny egzemplarz, na którym widać ślady klejenia i oderwane dwa szwy. Czy sklep mnie poinformuje o pozytywnym przyjęciu zwrotu czy nie? Czytałem też, że mogą chcieć zwrócić mniejszą kwotę, np. przez zmniejszenie wartości rzeczy poprzez użytkowanie (buty tylko przymierzane, ale mają swoje wady, więc mogą pomyśleć, że to moja wina). Czy sklep poinformuje mnie, że ewentualna kwota zwrotu jest mniejsza żeby mógł w porę zareagować, czy po prostu zwrócą mi mniejszą kwotę?
7
@kamilop No nie każdy, bo są osoby, które miały przykre dzieciństwo z różnych powodów i za nic w życiu by się do tych czasów nie cofnęły. Pomimo tego, że nie narzekam na swoje obecne życie, bo jestem zdrowy, mam kochającą narzeczoną i nie brakuje mi (na razie) pieniędzy, to nostalgicznie wspominam dzieciństwo.
11
@DarekFCBnaZawsze Koszmar? Ile ja bym dał żeby cofnąć się do czasów szkolnych. Beztroskie życie, wypady z kumplami od rana do wieczora, siedzenie na ławeczce czy barierkach popijając sobie oranżadę, jedząc maczugi i loda, które kupiliście za złotówkę, gra w piłę pod blokiem. Jedyną rzeczą, o której myślałeś to kiedy wrócisz ze szkoły i wyjdziesz na dwór.
0
@ksobi Nikt mnie wodą nie polewał, no chyba że w śmingusa dyngusa.