20

@Lamora
PiS czy na własnym czy europejskim podwórku od zawsze siał nienawiść do wszystkich. Partia niby prawicowa, a przez szerzenie propagandy bezkarnie oczernia wszystkich w koło. Oni od zawsze dzielili, a nie łączyli. Do tej pory ich jedyne osiągnięcia to nie realizacja programów, a oklamywanie ludzi, sianie propagandy i zwalanie winy na poprzedników. Przerażające jest to, że mimo wszystko znaczna część narodu jak ślepe owcy idą na nich głosować.

1

@Kompletny
Fajna inicjatywa :) I widać, że jest odzew chociaż może przydałoby się chociaż raz/dwa razy dziennie do tego piątku odświeżać to?

2

Może w ramach wyborów podejmie się ktoś zrobienia sondażu/ankiety LaRambli? Pomijając wybór partii jestem ciekaw jak byłoby z frekwencją. Ilu z nas na pewno pójdzie na wybory, ilu się waha, a kto nie ma zamiaru głosować? Jakby nie było nasza społeczność przekracza liczebność niejednej wsi :>

2

Rozkład jazdy pozostałych debat dla Konfederacji:

Środa (09.10) godzina 18:00 RMF FM Janusz Korwin-Mikke (debata liderów)
Środa (09.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS Anna Bryłka (zdrowie)
Czwartek (10.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS i Sławomir Mentzen (gospodarka)
Piątek (11.10) godzina 20:00 POLSAT NEWS Janusz Krowin-Mikke (rodzina)

Osobiście mocno liczę na Sławka Mentzena, może uda mu się za Mikiego wbić na jakąś debatę. Jeśli ktoś go jeszcze nie zna to mocno zachęcam do oglądania właśnie tej debaty, bo może ona rozwiać Wasze wątpliwości jeśli jeszcze takie są.

W ramach ciekawostki kursy STS na Konfederacje:
Over 4.3 kurs 1.55
Over 5.0 kurs 2.33
Over 6.0 kurs 4.18

Co sądzicie? Poparcie z dnia na dzień mocno rośnie. Osobiście obstawiam około 7-8 wyniku Konfederacji.

0

@D44H
Szukasz dziury w całym. Od kilku dni śledzę dyskusję polityczne. Ludzie wypowiadają się konstruktywnie ZA kimś zazwyczaj Konfederacja lub Lewicą. Nie porównuje się która jest gorsza, sporo osób broni argumentów partii swojego wyboru. Oczywiście większość krytykuje PiS, ale to chyba dziwić nikogo nie powinno. Nie przesadzajmy

1

@kenneth99
Słabe prowo. Do spania bo rano sprawdzian z pszyry

3

@Maniek9444
Takie trollowanie o PiSie powinno być zakazane, bo niektórzy serio jeszcze mogą to łyknąć.

10

@haryveb944
1. Konfederacja
2. W Polsce potrzebne są radykalne zmiany całego systemu (NFZ, ZUS, PODATKI). Bez tego kryzys będzie się tylko pogłębiać, a pozostałe partie tylko licytują się kto da więcej (500,800,1000+), aby tylko dostać się do koryta. Oni dobrze wiedzą, że tak działać nie można, ale co mają zrobić jak ciemny naród i tak wybierze przysłowiową marchewkę, więc chociaż oni skorzystają i się nachapią zanim to wszystko pierdyknie, bo ludzie się obudzą oczywiście, ale za jakieś kilkanaście lat najwcześniej jak już będziemy dążyć do skrajnego ubóstwa i przejemy wszystkie dodrukowane pieniądze.

5

@SHIBA
Tu nie chodzi o narzucanie swoich "lepszych" racji, a o uświadamianie ludzi jak ważną sprawą są wybory które bardzo dużo ludzi po prostu olewa, a uczęszczać do głosowania powinien każdy. Druga kwestia jest taka, że jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o polityce, o sytuacji w kraju i konsekwencjach wyborów to dobrze mu przedstawić w miarę prosto co się z czym je właśnie po to by zmobilizować do wzięcia udziału w wyborach.

1

@Mario96w
Każdy głos ma znacznie. Trochę późno to do mnie dotarło, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale :p z dwojga złego szanuje, gdyby nie było Konfederacji to pewnie sam bym zagłosował na Lewice, poglądy jak dla mnie ok, ale jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny niedokonca. Jednak pod tym względem uważam, że socjal powinien zostać tylko dla tych najbardziej potrzebujących, a jak już mowa o emerytach to ta gałąź również wymaga gruntownej przebudowy. Nasze emerytury są już zagrożone. Opłacamy ZUS za chorą kasę, a niewiadomo czy chodźby naparstek z tego dostaniemy kiedyś. Osobiście mimo stosunkowo młodego wieku sam dolaczylem juz do programów emerytalnych czyli nic innego co jak się okazało chce wprowadzić właśnie konfa. Powoli trzeba walczyć i starać się zmienić coś w tym państwie POPISOWI już dziękujemy, oni żyją tylko z tego, że prowadzą od 20 lat nagonkę wzajemną w mediach.

4

@Katalończyk 99
Profesjonalny sondaż wyborczy podlega próbie. Próba w wypadku wyborów do parlamentu wynosi grubo ponad 40tys ludzi, więc trochę by Ci pewnie zeszło gdybyś chciał takie badanie przeprowadzać sam :p

2

@Katalończyk 99
Tak jak mówię mocno sfałszowane nie są na pewno. Dlaczego w kółko rządzą te same? Bo partie rządzące same się promują pieniędzmi obywateli. Reklama plus zmanipulowana telewizja za pieniądze państwa. Mniejsze partie nie mają szans zrobić takiej kampanii. Weźmy przykład takiej konfederacji. Ostatnio pierwszy raz (pierwszy, sick!) została dopuszczona do telewizji, a łatwo nie było bo musiała posunąć się do tego stopnia żeby sądzić się z PiSem i TV (masakra jakas). W taki razie wynik w granicach 5-10% dla partii która nie ma jak się promować myślisz że jest kiepskim wynikiem? Jesteś w stanie wyobrazić sobie co by się działo gdyby przekazać im te narzędzia? W zasadzie wystarczyłaby tylko telewizja i gwarantuje Ci, że z miejsca zmienia się partia rządząca.

3

@Katalończyk 99
Jeśli sugerujesz fałszerstwo wyników to na pewno nie jest to zjawisko na masową skalę. Partia rządząca może różnymi trikami oszukać, ale przypuszczam że to będzie kwestia max 1%. Więc tak oczywiście, że to zależy od nas, bo przecież my wszyscy (pobożne zyczenie) głosujemy.

Co do Twojego porownania z psem. Gdyby tak było rzeczywiście i młodsi zajmowali się nim, bo starsi by nie mieli na to czasu to sytuacja w kraju wyglądałaby zupełnie inaczej. Niestety w rzeczywistości jest na odwrót i paradoksalnie emeryci decydują o przyszłości młodych, którzy są ignorantami własnej przyszłości. Chcą dobrze, ale cóż nieświadomie wyrzadzaja wszystkim duża krzywdę.

1

@Drzakubs
Sonda internetowa fakty.interia. Można zagłosować, sporo ludzi wzięło w niej udział, jest podział dokładny na województwa, miasta, wiek czy też właśnie wykształcenie ankietowanych.

2

@Mario96w
Ja osobiście już zdecydowałem. Jak już mniej więcej znasz programy wyborcze partii to polecam obejrzeć kilka debat tak żeby mogli wypowiedzieć się różni przedstawiciele swoich partii.

2

@PanPatrykk
Tak i w dalszym ciągu jednostka wśród całej partii i programy stworzonego przez to stowarzyszenie. Jeszcze raz nasune pytanie. Gość ma niewyparzoną gębę, więc co to za argument? Chcesz oddać głos na partię która jest bliska Twoim poglądom czy na osobę która yyy w sumie nie wiem co ubierze kłamstwa w ładne słowa i gładko je sprzeda, bo powie dokładnie to co chcesz usłyszeć?

0

Widzieliscie wyniki wielkiej sondy? Podobnie było przy wyborach do europarlamentu ostatnio. Po raz kolejny nasuwa mi się jedno nurtujące pytanie.

Czy jest w stanie ktoś w kilku argumentach racjonalnie wytłumaczyć mi skąd bierze się tak dużo głosów oddanych na PiS wśród ludzi z wyższym wykształceniem?

5

@Mario96w
Hmm w tym aspekcie program Konfederacji jest bardzo podobny. Nie chcą zaglądać nikomu do łóżka, ale nie chcą też wprowadzać od razu zmian dotyczących wychowanie dziecka w takiej rodzinie z powodów które właśnie wypisales.

Rozumiem, że kwestia swiatopoglodow to ważna sprawa, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy te kwestie są dla Ciebie ważniejsze niż pozostałe? Czytaj ekonomia, stosunki międzynarodowe, służba zdrowia, organy slrawiedliwosci etc?

3

@PanPatrykk
Serio sugerujesz się stylem wypowiedzi jednostki? Konfederacja to zbiór kilku partii, a Korwin jest tylko małą cząstką tego zbioru, więc o jakich przekretach tu mówisz? Tworzysz teraz jakieś wyssane z palca ideologie. Korwin niestety nie jest przykladnym obrazem, niemniej jednak wszystko co mówi przynajmniej mówi z sensem. Jest przy tym zdecydowanie zbyt wulgarny, a nie powinien ale w dosadny sposób nazywa rzeczy po imieniu.

1

@Commando
Po co do roboty chodzić? Za tydzień PiS wygra wybory i na bezrobociu lepsza kasę dostaniesz jak pokombinujesz dobrze.

0

@MESSIah16
Spokojnie, kaczor zapowiedział że za 23 lata dogonimy Niemcow :D zaczęliśmy już przecież masowo drukować miliardy PLN które rozdajemy sprawiedliwie wszystkim obywatelom :D

2

@Klaudix
W skrócie to staczamy się bardzo szybko jako kraj za sprawą PiSu. Rozdawanie socjala na prawo i lewo gdzie popadnie. To potęguje nieróbstwo i lenistwo w kraju. Obywatele im mniej robią tym dostają więcej pieniędzy od państwa, wszystko z podatków ludzi ciężko pracujących. Do czego to wszystko zmierza? Ja gorąco zachęcam do oddanie głosu na konfederację. Obecnie jedyna partia która może realnie coś zmienić. Obcięcie programów socjalnych, a dzięki temu mocne zmniejszenie podatków czyli realnie zostanie Ci więcej pieniędzy z wypłaty (wyliczyli średnio 1000zl więcej). Na samo 500+ w tym roku poszło 70mld z budżetu państwa czyli obywatelskiego. Bardzo duży procent PKB, gdyby przeznaczyć chodźby jego część na służbę zdrowia czy szkolnictwo to nie byłoby obecnie tylu afer. Nie wspomnę o sądownictwie. PiS wcielił krótko mówiąc sędziów do polityki. Głównym prokuratorem kraju jest człowiek PiS więc jak możemy czuć się bezpieczni i sprawiedliwie traktowani...

1

@osa91
Przeczytalem do końca. Bardzo fajny i trafny post, właśnie takie przywracają mi wiarę w ludzi. Szkoda, że takich jest jedynie odsetek w tym kraju, większość jest po prostu zmanipulowana i własnego zdania nie ma, bo jak ma je mieć nie znając podstaw ekonomii? A nie czekaj.. gorzej, bo tabliczki mnożenia.

W skrócie nie trzeba być geniuszem żeby na logikę domyślić się, że coś jest nie halo jeśli jedna osoba w państwie jest głową trzech (niezależnych?) organów sprawiedliwości.. ręka ręke myje o zgrozo.. Druga sprawa gdzie wydawałoby się że też nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że pieniądze na drzewach nie rosną, a mimo wszystko tyle ludzi popiera 500+.. Nie chce się wierzyć, ale jednak to jest niesamowite co ludzie robią z tym krajem i na kogo głosują...

2

@Ramos9248
Napisałeś każdy jest kowalem własnego losu. Otóż to, brawo zacytowałeś motto konfederacji, a to zupełnie skrajne poglądy w stosunku do PiSu. Jak my zwykli ludzie możemy być kowalami własnego losu jeśli PiS nas tak ogranicza i doprowadza swoim socjalem do ruiny całe państwo? Cofamy się do komuny, a wszyscy do skrajnego ubóstwa, bo wkrótce ponad połowa Polaków będzie zarabiać minimalną pensje. Ceny i koszta już niebawem odczujesz.

0

@afe5834
Za tydzień są jedne z ważniejszych wyborów w naszym kraju ostatnich kilkudziesięciu lat. To chyba zrozumiałe, że teraz to główny temat? Nie pojmuje jak możesz pisać w tym czasie cokolwiek o zasmiecaniu forum. Rozumiem, że nie wszyscy użytkownicy mają 18 lat i nie biorą w tym udziału, a szkoda chociaż nie większa szkoda niż ta, że większość młodych ludzi jest totalnymi ignorantami swojej przyszłości, więc gorąca prośba do Ciebie. Wytrzymaj jeszcze te kilka dni i nie pisz głupot, bo pewnego pięknego dnia gdy mama przestanie gotować ciepłe obiadki obudzisz się z ręką w nocniku i sam będziesz nawoływać do wyborów.

Pozdro i również miłego dnia :)

1

@July_6_BcN
To jest nic nie warte. Sprawdzałem to z ciekawości już. Straszny ściek.

9

Jesteście niesamowici. Byle obalić PiS? Bądźcie poważni, nie sugerujcie się zaklamanymi sondazami, ani propagandą telewizji. Przeczytajcie po krótce program wyborczy każdej partii ogladnijcie kilka debat i głosujcie zgodnie ze swoim sumieniem. Sami sprawdźcie do jakich poglądów Wam najbliżej i na tych głosujcie. Od X lat ludzie głosują jedni przeciwko drugim i co to daje? Wygra KO wcale nie lepsze od PiSu i za 4 lata ta sama śpiewka w druga stronę? Będziemy znowu na PiS głosować? Gratuluję wytrwałości wszystkim zwolennikom POPISU

1

23:59 La Rambla upada po raz ostatni

4

Kolejny rok marnując Messiego. Raz, że bez pomysłu na grę/taktyki w ataku to dwa bez żadnego nominalnego LS.. do kogo Messi będzie swoje ciasteczka zagrywac? Wygląda na to, że znowu jedynie do Alby. Sam Messi całej edycji LM nam nie uciagnie, niestety. Aż sie prosilo o kogoś szybkiego na lewe skrzydło, ale cóż..

4

Rafinhia jest tak rzadki, że się nie dziwię że Valencia go za nic nie chce

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?