0

@Faun Zależy czy grasz na nowej generacji konsol czy na PC. Nowa generacja aż tak dużej różnicy nie ma, za to na PC jest dość znacząca.

1

Jako że krąży wiele nieprawdziwych przekonań dotyczących ruskiego miru i ich broni jądrowej a moje dość obszerne komentarze o sytuacji zostały skasowane (nie wiem za co, może za używanie kacap-worda) więc powtórzę.

1. Ruska doktryna wojenna: często powtarzanym mitem jest, że aneksja tych zajętych terenów pozwoli ruskim użyć broni jądrowej, bo jakikolwiek atak Ukrainy oznaczać będzie atak na rosje. Nie jest to prawdą. Ruska doktryna nie ogranicza się do obrony terytorium, według nich mogą użyć broni jądrowej nawet w przypadku gdy to oni atakują ale przegrywają. Czyli według doktryny mogli użyć jądrówek już od pół roku.
Inna kwestia: Ukraina atakowała terytorium ruskich już od kilku miesięcy, zaatakowano obiekty i składy paliwa w samej rosji jak i bazy wojskowe na Krymie.
2. Ruscy nie przestrzegają żadnych praw, konwencji, układów i innych rzeczy.
Serio ktoś rozmyśla, czy aneksja pozwoli im użyć broni jądrowej w momencie gdy oni nawet własnego wewnętrznego prawa nie respektują? Przypomnę, że ziemie Ukrainy nawożą tysiące poborowych, gdzie poborowy nie może opuścić granic kraju, jedynie kontraktowi mogą walczyć za granicą.
Do tego tortury, gwałty, mordowanie jeńców, strzelanie do cywilów, masowe ludobójstwa, używanie broni masowego rażenia na obiektach cywilnych.
Ruskich nic nie powstrzymuje, czemu ich doktryna miałaby powstrzymać?
3. Aneksja to tylko szopka, realnie nie mogą jej wykonać bo nie dysponują nawet terenami które anektują, gdyż większość zajmują Ukraińcy. Referenda są udowodnione, że były przekrętem i przymusem, do tego ponad 90% uprawnionych nie wzięło w nich udziału.
Z resztą chyba trzeba być głupim, by sądzić, że cokolwiek te referenda znaczą i ktokolwiek na świecie uzna je za jakikolwiek sposób wiążące. Nawet część sojuszników rosji już zaznaczyło, że ich nie uzna.
To przed kim ta szopka i w jakim celu? Doskonale wiedzą, że jak użyją atomówek po aneksji to równie dobrze mogliby strzelać miesiąc temu, reakcja będzie taka sama.
4. Nie wiadomo w ogóle jakim arsenałem dysponuje rosja. Chwalą się ponad 6 tysiącami głowic, ale na 100% nie mają tylu, a na 80% nie mają nawet połowy deklarowanej ilości.
Ta broń jest bardzo krótkiego terminu przydatności a jaj konserwacja kosztuje krocie.
Przykładowo broń jądrową którą mieli Ukraińcy po ZSRR, ta której się pozbyli i tak by nie wytrzymała do obecnych czasów, termin jej utylizacji wypadał na 1997 rok. USA na utrzymanie swojego arsenału (a jest o 1000 głowic mniejszy niż deklarowany ruskich) wydaje niemal 650 miliardów dolarów w ciągu dekady czyli można powiedzieć, że 65 miliardów rocznie idzie na same utrzymanie gotowości broni jądrowej.
65 miliardów na coś ponad 5000 głowic, rosja mówi o ponad 6000 głowic a ich całkowity budżet na zbrojenia wynosi trochę ponad 60 miliardów rocznie.
Czy to znaczy, że nie mają broni jądrowej? Nie, ale użytecznej i gotowej bojowo mają bardzo mało w stosunku do rywali. Każda jest na wagę złota i użycie jej w wojnie o skrawki ziemi jest kompletnie nieracjonalne.
Co też nie oznacza, że jej nie użyją, bo ruscy nie postępują racjonalnie.

0

@Deviler Uruchom Origin jako administrator a następnie odpal grę z ikony na pulpicie. Czasem trzeba kilkukrotnie.

0

Komentarz usunięty

3

Komentarz usunięty

0

@VeB 1899 Ja mam C+ nastawiony na streaming czyli mam dekoder z mniejszą ilością kanałów, utrzymane głównie kanały sportowe ale za to dostęp do platformy C+ Online, Netflixa i HBO Max.
Do tego na stronie C+ Online mam szerszy dostęp do oferty czyli to czego brakuje na dekoderze, dzięki temu płacę 100 zł + mógłbym za 19 zł mógłbym wykupić Viaplaya ale sram na ten syf.

0

@Rl9k1nG Za 5k nie złożysz komputera który będzie choćby zbliżony do konsoli za 3k, wybór chyba oczywisty.
Chyba, że wolisz wyłożyć 5k na PC który już na starcie będzie przestarzały.

0

@chosenone Kilku takich też już zginęło

1

@Kgorecki2500 Nikt nawet nie będzie do niego celował. Zginie gdzieś w konwoju wyłapując rakietą na łeb.

0

@JimMorrisonFCB Ile miałoby zmienić oficjalne wydanie, gdy w grze problemem są dokładnie te same błędy które były przez 3 ostatnie części?

0

Ale mnie ta FIFA irytuje, 90% bramek stracony przez jeden i ten sam błąd sztucznej inteligencji polegającej na kompletnie bezmózgim łamaniu linii spalonego.
Błąd istnieje od lat, ale w tej FIFA 23 jest tak dramatycznie widoczny, że aż człowiekowi się nóż w kieszeni otwiera.
I najlepsze, że nie ma na to żadnej rady, jedyne co można zrobić to albo pułapka offsidowa która w większości przypadków pogorszy sprawę, albo próba przełączenia na tego debila, co gra skutecznie utrudnia przez co zajmuje to za dużo czasu a i tak jest nieskuteczne, bo zaraz inny bot zrobi to samo...
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1664290904PGqNRCFg7fakxuQSSk01DF.jpg

0

@Piotr,1985 Busi nigdy nie był atletą, ale za to jest ultra inteligentny i przy swojej odpowiedniej technice i do dziś potrafi ogarnąć.
Mam nadzieję, że pójdzie w trenerkę o czym mówiło się już dawno, bo widzę w nim potencjał na szkoleniowca Barcelony.

0

Barcelona była jednym z niewielu klubów na świecie, który dysponował całą swoją własnością praw, sprzedaż ich generujące te "magiczne" zastrzyki to najzwyklejsza sprawa, które wszyscy porobili już dawno temu. Samo PSG przecież to taka wydmuszka, która sprzedała się Katarowi.
Co się nagle stało, że ten bydlak tak namiętnie zaczął o tym gadać? Bo to już jest atak co tydzień.
Gdzie jest drugie dno? Czy gość się piekli, bo liczył, że Barcelona upadnie finansowo i pójdzie pod młotek, trafiając w ręce szejka a nie pykło?
Może to była cała długoterminowa gra na finansowe wyniszczenie klubu i się nie udało bo Laporta ogarnął temat?

3

Pro-tip dla ludzi wbiegających na murawę: ubierzcie się jak zawodnik jednej z drużyn. Zajmie więcej czasu zanim ochrona się połapie.

1

Dobra, bo już przysypiałem.

1

@GeraltzKatalonii On miał cały sezon tragiczny jeżeli o ligę chodzi.
Kiedyś robiłem pełne zestawienie tego jakim to upadkiem piłkarskim było, ale jego gra wyglądała tak, że od sierpnia do końcówki lutego on zdobył 3 bramki w LL, potem w marcu nawalił 17 bramek i od kwietna do końca sezonu znowu bodajże 3 bramki co przełożyło się na dużą porażkę w lidze.
W LM wyglądał trochę lepiej, bo nastrzelał ogórkom w fazie grupowej, potem na mecz z PSG trafił w dobrą formę i strzelił kilka bramek, pierwszy mecz z Juve jeszcze jako tako, walnął 3 bramki (z tą przewrotką) ale w grę zespołu miał zero wkładu a potem od rewanżu z Juve aż pod finał nie miał ani sytuacji ani gry i jego obecność na boisku to tylko w rozpisce meczowej była widoczna (no z Juve w rewanżu jeszcze walną bramkę, ale to z karnego).

Miał strasznie fatalny sezon, najgorszy w jego karierze (na tamten moment).

2

@Medium On źle wygląda już od czasu ostatniego sezonu w Realu. Czasem odpala i postrzela kilka bramek a potem przez miesiąc nie potrafi oddać groźnego strzału. Nie sądzę, żeby za półtora miesiąca cokolwiek się zmieniło jak on tak paskudnie gra już któryś sezon a z każdym rokiem jest coraz gorzej.

0

@NaFazieHitman Spoko, podetrzyj się dobrze a najlepiej podmyj dupe.

0

@NaFazieHitman Ale ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy czytasz wyraz po wyrazie? Może użyłem zbyt trudnego określenia? Skrót myślowy był zbyt głęboki i nie dotarło? Nie wstydź się, że czegoś nie rozumiesz tylko powiedz, to ci z przyjemnością wyjaśnię.
Uwaga, wyjaśniam: Interesować się w domyśle przejmować tym o czym ruscy gadają w swojej propagandzie. Znać ruską propagandę a interesować się tym co mają do powiedzenia to dwa niezależne byty.

A jak mówisz, że masz na to "wyjebane" to po co piszesz, że Sikorski coś dał ruskiej propagandzie?

1

@NaFazieHitman Lubię te La Ramblowe głupie komentarze gdzie ktoś desperacko będzie próbował bronić swojego poglądu, nawet jeżeli jest on błędny. Chyba, że nie jest błędny, i ty na poważnie do teraz boisz się "co ruskie powiedzą" jakby miało to jakiekolwiek znaczenie.

2

@NaFazieHitman Zajrzyj do kibla, zobaczysz w nim ilość osób zainteresowanych tym o czym gada ruska propaganda. Pomijając, już nawet to, że ruskiej propagandzie nie potrzebne są żadne rzeczywiste wydarzenia bo oni sami sobie wymyślają. W ich propagandzie to Polska przeprowadziła referendum, żeby zająć zachodnią Ukrainę a pod Chersoniem walczyły wojska NATO.

0

@Kapitan hawk Co ty gadasz, przecież Ronaldo najlepszy, nie można go zdjąć bo ktoś musi bramki strzelać.
A przynajmniej tak twierdzi pan @FCB24

0

@FCB24 Aha, to może niech jeszcze Paulete, Figo i Naniego powołają bo byli najlepszymi zawodnikami Portugalii?
Czego wy nie rozumiecie, że Ronaldo gra gówno najgorsze, nic na boisku nie robi, niczego nie wnosi do gry, traci piłki, marnuje okazje i zapewne będzie najgorszym zawodnikiem meczu?
Czemu wy jesteście tak zafiksowani na punkcie historii i mitów, bo Ronaldo najlepszy, choć w tym sezonie grzeje ławę i jako gość zajmujący się jedynie strzelaniem bramek ma na koncie od poczatku sezonu całą 1 bramkę?

0

@Cobra303 To, że tak zawsze robili to jakieś usprawiedliwienie czegokolwiek? Z resztą wspominki przeszłości nie mają większego sensu gdy gadasz o typie, który ma 35 lat i nawet w gównianym United grzeje już ławę.
Z resztą nie przypominam sobie, by Messi był kiedykolwiek aż tak bezużyteczny jak Ronaldo w tym meczu.

0

Sabotaż trenera Portugalii, że na boisku jeszcze jest Ronaldo. Zero wkładu w grę jakąkolwiek, a jak już mu się trafi jakaś sytuacja podbramkowa to w głupi sposób traci piłkę.

0

@przemo1402 To co wyżej, nie kupujesz możliwości przesyłowej a rurociąg z gumy nie jest.

0

@draxidox To z tego, że jesteśmy podłączeni do innego gazociągu i możesz się zesrać, więcej Europipem nie puścisz, dostawca gazu nie ma nic do gadania bo rury nie poszerzy. Żeby użyć w pełni Baltic Pipe musiałbyś zająć 40% pojemności Europipe II, wygryzając z niego Niemcy i Francję, czego nie będziesz w stanie zrobić. A jak sobie dołożysz, że Niemcy mają większą moc zarówno polityczną jak i finansową to oni prędzej wygryzą nas w razie kryzysu gazowego.

0

@draxidox Śmieszny żarcik, szkoda że Baltic Pipe to odnoga niemieckiego rurociągu Europipe i nigdy nie będziemy go używać w całości a problemy u Niemca z gazem to jeszcze większy problem u nas.

2

@VamosRakieta Mnie tam to bawi, bo jeszcze nie tak dawno próbowano wmawiać, że mu z badań wyszło, że ma ciało 24 latka. Czasu się nie da oszukać.

1

@barcelonaLM Te referenda nie mają żadnej mocy sprawczej, nie ma nawet podstawy by ktokolwiek na świecie miał prawną podstawę żeby je uznać, bo i jak można przeprowadzić referendum nie mając nawet większościowej kontroli nad obszarem którego referendum dotyczy.
Więc to, że sobie je przeprowadzą i włączą te tereny w skład rosji nie ma żadnego znaczenia, równie dobrze mogliby już teraz tam walić atomówki, wyjdzie dokładnie na to samo.
Inna sprawa, że te referenda nie mają też żadnego sensu, kacapy nie trzymają się żadnych norm prawnych, więc dywagacja, że to im pozwoli użyć broni jądrowej to kuriozum.
Jeszcze inną sprawą jest to, że kacapska doktryna "pozwala" im użyć broni jądrowej nawet w wojnie ofensywnej gdy będą przegrywać, czyli od pół roku "mogą" tego używać.
A jeszcze inna inszość to to, że Ukraina już atakowała ścierwa na ich ziemi, były ataki na terenie rosji jak i Krymu.

Czy użyją broni jądrowej to zależy tylko od tego, jak bardzo te ścierwa będą się bały chorego na łeb karła. Jeżeli on już nie ma żadnego kontaktu z ziemią a ci idioci wykonają jego rozkaz, to w najlepszym przypadku większość z nich zdechnie z głodu a w najgorszym po prostu wyparują. Z dużą częścią świata, ale wyparują co do jednego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?