Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Tomason Jak miałoby się tak zdarzyć? Nie może się tak zdarzyć, Maxowi zagraża już tylko on sam, nie ma możliwości go pokonać w inny sposób, niż sprawić, żeby Max do końca sezonu nie dojeżdżałby w punktach i to przy uwzględnieniu, że albo Perez albo Leclerc wygrają absolutnie wszystko razem z punktami za najszybsze okrążenia.
Max natomiast może sobie na 7. pozycji dojeżdżać do końca sezonu i nawet nie musi brać udziału w sprincie a i tak zdobędzie mistrzostwo, czego by nie zrobiła reszta kierowców.
0
@Tomason Ale co wiadomo? Myślisz, że Red Bullowi zależałoby na utracie punktów do WCC, żeby Verstappen szybciej wygrał mistrzostwo którego już przegrać nie może?
2
@acab123 Nie, żyjemy w XXI wieku. Poznawać ich nie trzeba, ale warto.
0
@Dieselzor Tak, https://www.zywiec-zdroj.pl/produkty/zywiec-zdroj-mocny-gaz-cytryna-mieta
1
@Dieselzor Istnieją, choćby Żywiec ma w ofercie.
11
Lubię oglądać te "motywacyjne" shorty na Facebooku czy Youtube, gdzie różne gadające głowy wygadują jakieś pierdolety.
Z moich ulubionych to Kuba Midel opowiadający, że jak masz dwie ręce to nie ma problemu zarobić 10 tysięcy złotych, idź po pracy dorabiaj kosząc trawniki i ci wpadnie a za zaoszczędzoną kasę kup sobie 50 mieszkań i je wynajmuj, bogactwo na wyciągnięcie ręki.
Lubię też Pudziana, który w jednym filmiku mówi, że trzeba harować, on haruje o 5 do 20 by w następnym zarzucić, że ludzie nie potrafią gniazdka w domu wymienić i to przez złe wychowanie bo ojcowie nie zajmowali się dzieciakami przez ciągłą pracę i pogoń za pieniądzem.
Ostatnio do listy dołączyły jeszcze moralizatorskie przemowy Matiego Borka, znanego medialnego celebryty i współwłaściciela kanału na Youtube który mówi o małolatach oglądających życie na kolorowych okładkach (jakby sam nie był taką kolorową okładką tylko w innej formie) czy o ludziach żyjących ciągle w internecie.
1
@Krystian1588 Mówi rzecz prawdziwą z jednym zastrzeżeniem: on jest takim samym reprezentantem "kolorowych okładek" tylko w innej formie. Przecież on na każdym kroku próbuje pokazać gdzie on to nie był, czego nie robił, kogo nie poznał.
0
@Rhaan Wiesz, że jak powiesz, że coś nie ma znaczenia to nie sprawi to, że to nie ma znaczenia?
Ja sobie mogę mówić, że nie ma połączenia między dojściem do władzy Hitlera a czystkami etnicznymi na terenie III Rzeszy...
Braun wyskoczył z "plandemią" powielając kropka w kropkę ruską propagandę którą rozsiewano po całym świecie o pandemii? Robił to.
Jak wybuchła wojna to czy Braun coś powiedział o Rosji czy z miejsca naskoczył na Ukraińców dokładnie w taki sam sposób jak ruskie farmy trolli?
A powiem ci ciekawszą rzecz, bo jeszcze w 2014 roku pan Braun był za tym, że nie powinno być wiz, że jesteśmy z Ukraińcami braćmi tej samej cywilizacji, że powinniśmy odstąpić od integracji z zachodem i zintegrować się ze wschodem. To było w czasie, kiedy na Ukrainie trwała rewolucja i zdejmowanie ruskiego jarzma, wtedy pan Braun popierał integrację i otwarte granicę z Ukrainą ale negował "europeizację" Ukrainy czyli był za pozostaniem pod butem ruskich. To był 2014, w 2018 już w wolnej Ukrainie zmienił zdanie i nazywał ich fikcyjnym państwem z którym nie można nawiązać relacji sąsiedzkich a nawet posunął się do insynuowania, że na pewno dojdzie do kolejnych ludobójstw jak w Wołyniu.
W styczniu 2022 czyli jeszcze przed wojną nie poparł solidarności z Ukrainą w świetle możliwej wojny a teraz straszy i napuszcza ludzi na Ukraińców.
Ten typ robi 100% tego co robi ruska propaganda a ty będziesz mi wmawiał, że to przypadek, że to tylko jego poglądy, przypadkiem poglądy gorliwego katolika, patrioty, narodowca zawsze idealnie podążają za ruską propagandą. Ot zbieg okoliczności, że jak ruscy się bratają z Ukraińcami to trzeba się bratać z Ukraińcami, zdejmować obowiązek wizowy i otwierać granice, jak ruscy mówią, że Ukraina to fikcyjny twór to Ukraina jest fikcyjnym tworem i nie można ich do kraju wpuszczać
I nie wiem co cie bawi z tym placem czerwonym, sugerujesz że to fotomontaż? Grzegorz Braun nie spotkał się w Moskwie z ruskiem wydalonym z Polski za szpiegostwo? Jeżeli twoim jedynym argumentem jest to, że jakby był onucą to by się ze szpiegami nie spotykał to symbol największej naiwności.
Przypomnę, że kumpel Brauna, niejaki Korwin również spotykał się w rosji z tym szpiegiem, robił sobie też objazdy z kumplami Putina a teraz nie usłyszysz z jego ust złego słowa o ruskich, zaneguje nawet nagrania w którym ruscy strzelają do cywilów i oskarży Ukrainę o ludobójstwo na własnych obywatelach. Też przypadek, co nie? Dwie największe onuce które od dawna nie powiedziały nic co nie byłoby zgodne z linią Kremla, spotykają się z dygnitarzami i ruską agenturą tylko i wyłącznie przypadkiem mają takie poglądy i to nic nie znaczy.
12
@jeyx77x Zrobił źle: należał do komunistycznego aparatu represji, manipulował mediami, siał propagandę i dezinformację na korzyść PRL i Kremla, pośrednio przyczyniał się do umacniania opresyjnej władzy i tuszowania zbrodni tamtego rządu.
Co zrobił dobrze: w obecnych czasach cisnął po niekompetentnych i szkodliwych politykach.
0
@Rhaan Co? Braun nie bratałby się z ruskimi? xD
Typie, gość zaczął szczuć z miejsca na Ukraińców, dokładnie tak jak ruskie trolle w mediach społecznościowych. Te same trolle zaczęły szczuć na Ukraińców koło grudnia 2021 czyli chwilę przed wojną, większość z nich - i to powtwierdziło wiele dziennikarskich śledztw - zanim przesiedli się na jazdę po Ukraińcach zajmowało się negowaniem pandemii. Zgadnij co stanowiło 90% aktywności posła Brauna między marcem 2020 a grudniem 2021? Ciekawe zbiegi okoliczności xD
A co do bratania się z ruskimi, to takie debilizmy idź swoim kumplom poopowiadaj.
Patrz jak spędził katolickie święta w 2018 roku, spędził je w prawosławnej Moskwie z gościem, który został wydalony z Polski za szpiegostwo xD
https://bi.im-g.pl/im/0a/39/17/z24353802AMP,Grzegorz-Braun-z-Leonidem-Swiridowem-w-Moskwie-na-.jpg
Pewnie to kolejny przypadkowy zbieg okoliczności, Braun po prostu spacerował sobie po Placu Czerwonym i całkowicie przypadkiem podszedł do niego ruski szpieg cyknąć fotkę
0
@maroon Ale jaką różnicę i co ma do tego Sikorski? Ktoś bronił Sikorskiego, że on tak nie napisał? Bo Braun całą swoją aktywność prowadzi pod sianie ruskiej propagandy a ktoś próbuje tuszować sprawę i odwracać kota ogonem, że on nie wystąpił w ruskich mediach, jakby była różnica wystąpisz w ruskiej propagandzie czy ruska propaganda wystąpi ciebie.
Różnica między Sikorskim i Braunem jest taka, że jeden zrobił to z głupoty, drugi robi to celowo.
2
@FC1899Barca
-Od lat działa idealnie zgodnie z linią kremlowskiej propagandy
-Twoje wystąpienie pasujące do ruskiej propagandy pokazują w ruskiej propagandzie
-Następuje oburzenie, że ktoś nazywa pokazywanie cię w ruskiej propagandzie "wystąpieniem".
Wbrew temu co gada ten typ z twittera (swoją drogą też odklejeniec) to nie jest duża różnica, czy powiesz to co ruscy chcą na żywo czy z nagrania.
0
@koksik2700 Ale kto mu wybaczył i zapomniał? Urban był pariasem, wyrzutem przeszłości. Ludzie śmiali się z tego jak punktuje i wyśmiewa obecny rząd na co ten rząd całkowicie zasłużył, ale ten człowiek nie był nikim więcej.
1
@MESSIah16 Nie sukcesy tylko nazwiska. Klub bez nazwisk fanów mieć nie będzie, nawet jeżeli jest jakoś rozpoznawalny i ma jakieś sukcesy a często nazwiska odchodzą a kibice pozostają, tak wygląda naturalny rozwój fanbase klubów.
Taki Liverpool miał sporo znanych nazwisk i 30 lat porażek a jednak fani byli na całym świecie bo wychowali się na takich nazwiskach jak Owen czy Gerrard.
Ja Barcelonie zacząłem kibicować przez Ronaldinho, PSG też ma bardzo wielu fanów a przecież oni nie wygrali niczego (bo nikogo poza Paryżem nie obchodzi mistrzostwo Francji).
To od nazwisk bierze się fanbase a nie sukcesów, są drużyny które ich nie odnoszą a mają sporą rzeszę fanów jak Arsenal.
0
@Mathoue Usunąć szkodliwy rząd ze wszystkich stołków.
Podnoszenie stóp procentowych nie daje kompletnie nic gdy dalej kreowany jest pusty pieniądz, czy to poprzez podnoszenie minimalnej pensji, czy rozdawanie "socjalu" na który nas nie stać.
I należy też rozwiązać problemy poza-monetarne, bo inflacja nie zależy tylko od dodruku bezwartościowego pieniądza ale i od sytuacji światowej.
Całej inflacji zlikwidować się nie da, ale powinniśmy wzmocnić złotówkę bo tracimy miliardy na przewalutowaniu importu, należy wypieprzyć i zamknąć w więzieniu wszystkich pasożytów i złodziei jak zarząd Orlenu, bo ten generuje potężny udział w inflacji wysokimi cenami paliw gdy cena ropy ciągle spada i obecnie jest na poziomie ze stycznia a ceny paliw dalej cholernie wysokie przy ogromnych marżach rafinerii.
Do tego to samo zrobić z całym rządem, który nałożył embargo na ruski węgiel, nie odbierając nawet ostatnich dostaw za które zapłaciliśmy, jednocześnie olewając zabezpieczenie innych dostaw i wyprzedanie naszych zapasów, które do stycznia jeszcze leżały na hałdach by w momencie kryzysu zostać sprzedane na eksport, przez co cena węgla urosła o 300%.
Zwalczenie inflacji wymaga kompleksowych działań w każdej dziedzinie, samym zwiększaniem stóp procentowych ograniczamy jedynie inflacje związana z kreowaniem pieniądza przez banki co i tak kompensujemy masowym dodrukiem na kiełbasy wyborcze.
24
Zachowanie Viniciusa czysto frajerskie, a potem będzie płacz że go z trybun obrażają, to pewnie przez rasizm, jakby pół tej ligi nie była czarnoskóra... A wszystko jeszcze podkręca sędzia, bo jak to w Realu bywa, jeżeli masz irytującą twarz to masz immunitet na kartki. Wymuszenia, nurkowanie, dyskusje z sędzią, pyskowanie w każdej możliwej okazji, nawet gdy próbuje wymusić faul i sam się przewróci to leci z pyskiem do sędziego i macha łapami jak - niedozwolone określenie zwierzęcia, bo przypiszą to kolorowi skóry a nie zachowaniu.
Alba za to co ten pajac dzisiaj robił dostałby 3 żółte kartki tylko w pierwszej połowie a jak pamięcią sięgam to nie mogę sobie przypomnieć nawet jednej sytuacji w której za taki samo zachowanie Vinicius poniósłby karę.
1
@Gandalf55 Ja to wiem, ty to wiesz i co z tego? Trzeba nauczyć się nie wk**wiać na sędziów bo to nic nie daje poza tym, że skracasz sobie życie nerwami i tyle, miało nie być karniątek, więc można zrobić zapasy z Lewandowskim, ale na Benzemie nawet dłoni położyć nie można - nowe nie znałem.
0
@Emhyr Ale jak nie było kartki? Jeżeli już w swoim pijackim widzie sędzia widział faul, to była to obligatoryjna czerwona kartka, to było zatrzymanie akcji sam na sam z bramkarzem, a że w sposób niesportowy to zamiast żółtej i karnego była czerwona i karny.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Emhyr Za faul bez walki o piłkę. Nie możesz popychać ani szarpać zawodnika w polu karnym bo wtedy nie chroni cie przepis o podwójnym karaniu.
0
@AlphaNumeric NIe, w przypadku popchnięcia. Przepis o podwójnym karaniu dotyczy tylko sytuacji w której walczysz o piłkę i kogoś faulujesz, w przypadku faulu nie fairplay dostajesz czerwoną.
0
@AlphaNumeric Za popchnięcie
0
@kuz Ja byłem tego na 100% pewny. Cała instytucja sędziowania w Hiszpanii to patologia którą powinna zainteresować się prokuratura, bo oni zaczynają sezon z pewnymi zasadmi a po kolejce - dwóch się z tego wycofują.
Karniąto gwizdnięte a Barca straciła bo mieli tego nie gwizdać. Gdzie doliczone 15 minut za grę na czas? Nie ma, dwie kolejki nam doliczyli łącznie ze 25 minut a teraz już dają po 3 minuty nawet mimo przerwy na nawodnienie.
A pamiętasz jak kilka lat temu było bezpośrednie czerwo za stanięcie na achillesa? Było w pierwszej kolejce, kilka osób dostało czerwone i zanim im zeszło zawieszenie to już można było stawać na achillesy bez czerwonej...
0
Ludzie ogarnijcie przepisy. Czerwona kartka słuszna, bo zatrzymanie 100% akcji w sposób nie fairplay. Gdyby próbował mu odebrać piłkę i byłby faul to byłaby żółta i karny ale za popchnięcie, szarpanie, intencjonalny wjazd prosto w nogi zawsze będzie czerwona.
Co innego, że to jest żenada, lekkie pchnięcie i karny z kartką, przypomnę czemu z Rayo nie podyktowano nam 2 karnych za zapasy na Lewandowskim.
0
Brawo Karim za fair play, niewykorzystać frajerskiego karnego, miło.
0
Zobaczymy, jak tam z zasadą że nie gwiżdżemy karniątek, bo nic więcej tu byc nie mogło.
0
@takisobiektos Problemem jest to, że w takiej sytuacji to sędzia określa co odczuwa bramkarz.
Ja bym powiedział, że mur spalonych piłkarzy Realu mi zasłonił dośrodkowanie i to powinien być spalony, ale to sędzia zadecyduje czy ja coś widziałem czy nie.
1
A pamiętacie jak ze dwa sezony temu anulowano straconą przez Real bramkę, bo ponoć jeden z zawodników stojący 40 metrów od Courtoisa "zasłonił" mu piłkę i był przez to spalony?
2
Wiadomo, że nowoczesne bolidy nie nadają się do jazdy w deszczu przez tworzenie spreju, ale to robi się żałosne, że w ciągu roku dostaniemy trzeci niepełny wyścig bo mokro... Za co ci ludzie płacą setki dolarów biletowych, za co ja płacę ten abonament na F1TV? Teraz jak nie jesteś bogaczem i marzysz zobaczyć wyścig F1 to jedyną bezpieczną opcją jest pojechać gdzieś na pustynie do araba.
0
@Okrutnik Trudność a nierówne zasady i oszustwa komputera to dwie różne rzeczy. Eibar w drugiej lidze kończy 10 minutowy mecz mając 300 podań z celnością 90% przy zwiększonej niedokładności podań, gdy twoi zawodnicy wszystkie piłki będą grać niecelnie