0

Jedyne czego zazdroszczę Realowi to hymnu, jeden z najlepszych w sporcie.
Nasz przy nim samym brzmieniem brzmi jak z festiwalu piosenki kabaretowej.

6

@FC1899Barca Płytkie patrzenie na statystyki. Według nich to i iniesta był gówniany bo raptem 0,2 asysty na mecz zaliczał.
Gavi jest waleczny i jest naszym największym narzędziem do pressingu, jego statystyki defensywne są lepsze od takiego Valverde o którym nikt nie mówi, że jest pod formą i nie powinien grać. On nie odpuszcza i goni za każdą piłką, gdzie taki De Jong jak przegra pojedynek i mu napastnik ucieknie to nawet go gonić nie będzie - tak jak wczoraj co na szczęście Ter Stegen wybronił.

1

@Katalonbar To był piękny mecz. Na boisku same gówniarze i Rakitić. Zrobiliśmy wszystko, żeby Interowi pomóc a ci frajerzy w najmocniejszym składzie i tak przegrali.
Ehh kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów.

1

@Bartex1981 Ta, przyjdzie czas w lidze europy... Chłopie, my już nie mamy nic do gadania w sprawie naszego pobytu w Lidze Mistrzów, teraz możemy liczyć tylko na potknięcia innych.
A inna sprawa, że mamy krytyczną sytuacje finansową i wypadnięcie z fazy grupowej to gwóźdź do trumny, bo LE nie da nam tyle, ile dałoby nam chociażby odpadnięcie w 1/8.

A co do pomocy, to nie jest kwestia pomocy tylko trenera, który gra na jedno kopyto.
Przeciwnik nie śpi i wychodzi dostosowany do tego co zobaczył w pierwszej połowie, my wychodzimy i robiąc to samo liczymy na inne efekty. Tak się grać nie da. Tu powinna być reakcja, zmiana układu, zmiana podejścia. Zaskoczenie czymś przeciwnika a my nic takiego nie robimy i ja ci mogę już dziś powiedzieć, jak zagramy 90 minut z Realem, Villarrealem, Bayernem, Bilbao czy Valencią.
Będziemy robić to samo, licząc że komuś indywidualny popis się uda i zdobędziemy bramkę a przeciwnikowi się nie uda skleić akcji i jej nie trafi.
Tak było chociażby z Celtą, której indolencja nie pozwoliła strzelić bramki a my strzeliliśmy, bo Pedrii był w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie i dobił piłkę po wylewie obronnym. W innym przypadku byśmy niczego nie strzelili.
Z Interem zagraliśmy dokładnie to samo i przez cały mecz wymieniliśmy tylko pilkarzy, którzy i tak mieli robić to samo.
Normalny trener widząc, że wynik ucieka zdjąłby Pique który nic nie dawał drużynie za to popełniał błąd za błędem i kompletnie się nie orientował w sytuacji na boisku, przeszedłby na 3 obrońców, wymusił na przeciwniku reakcje... Nie, Xavi wolał zrobić prostą podmiankę i niech kolejni próbują bić głową w mur, tymczasem nasza cudowna obrona straciła 3 bramki w ten sam idiotyczny sposób, a mogło być w sumie z 5 - po tym samym błędzie w obronie.
I co? Majorka, Celta i dwa razy Inter, nasza gra było kompletnie niegroźna, nie potrafiliśmy wykreować sobie czystej sytuacji a jaka była reakcja trenera? Na następny mecz wychodziliśmy dokładnie w to samo.
I z Majorką i z Celtą i dziś z Interem jedyne bramki jakie zdobyliśmy, to indywidualne popisy w przypadkowych sytuacjach.

0

@Coutinho007 Ale nie było źle. Jego odejście skończyło się tym, że zdobyliśmy mistrzostwo bez przegrania meczu a z LM odpadliśmy po bezbarwnej grze zgaszonych mentalnie ludzi. Czyli tak jak rok wcześniej gdy w składzie jeszcze był.
Ty patrzysz tylko na Neymara to będziesz widział tylko Neymara, nie dopuszczając możliwości, że jego odejście mogło kompletnie nic dla drużyny nie znaczyć.

0

@Coutinho007 A teraz podpowiem ci coś:
W sezonie 13/14 odszedł Puyol, w sezonie 14/15 odszedł Xavi, w sezonie 17/18 odszedł Iniesta. Później wyniki ciągnął nam sam Messi aż w końcu też się poddał a później odszedł.
Masz przed sobą ładne stopniowanie ubywania kolejnych legend Barcelony które stanowiły o ich sile w naszym prime z czasów Guardioli.
Natomiast Neymar nigdy przed Barceloną ani nigdy po Barcelonie nie był już tak dobry, więc jak dla mnie, przypuszczanie, że to to jakieś jego zasługi był dla drużyny, wydają się sporą przesadą. Ja to widzę bardziej w ten sposób, że to reszta ekipy dała wyciągnąć 110% potencjału z Neymara i mógłbyś wstawić tam dowolnego uzdolnionego grajka, efekt byłby ten sam.

Jedyne czym Nemyar przyłożył się do pogorszenia stanu Barcelony to odejście za grubą kasę. Nie dość, że porzucił pozycję bez następcy, to jeszcze zmusił partacza Bartomeu do desperackiego uzupełnienia pozycji kimkolwiek i to na żarłocznym rynku, który wiedział że mamy kupę kasy i chciał kupę kasy za byle kogo, bo kogoś kupić musieliśmy.
Bardziej bezpiecznie jest więc założyć, że Barca miałaby się lepiej, gdyby Neymar nigdy do nas nie przyszedł, niż jakby został z nami dłużej.

0

@Coutinho007 Ty widzisz wszystko przez pryzmat pucharów sezonu 14/15 gdzie po prostu trafiła nam się dobra forma w dobrym momencie sezonu choć sezon jako całość już tak ładnie nie wyglądał.
Później była równia pochyła i żaden Neymar nam w niczym nie pomagał, przecież już sezon 15/16 to była padaka i dobre wyniki przeplatane długimi okresami braku formy i męczącej gry w klepanego bez wyniku - czyli dokładnie tak jak od obecna gra od powrotu z przerwy reprezentacyjnej.
Remontada z PSG to był całkowity przypadek tego, że nam się udawało a PSG to jeszcze więksi frajerzy niż my, ale samo to, że musieliśmy robić remontade to już była kompromitacja na miarę Liverpoolu.
I ani Neymar, ani Suarez ani Messi w niczym nie pomogli w tamtym czasie, dziś ich nie ma a my wypadamy z LM, co nie znaczy że jakby byli to byśmy nie wypadli bo mimo zupełnie innej drużyny, to nasza gra nie wygląda zupełnie inaczej a nasze demony są niezależne od tego czy rządził Lucho, Valverde, Setien, Koeman czy Xavi. 5 trenerów a przyczyny porażki wciąż te same - przypadek?
Czy może Barcelona jako instytucja jest po prostu przegnita byciem Barceloną i siłowe uparcie się na jeden i ten sam styl gry, który już za Guardioli bywał nieskuteczny.

0

@FCB_dimiC No to miałeś wyrachowane granie Valverde, to darcie ryja było na cały świat, że to nie Barcelona i wymuszano na nim robienie jakichś dziwnych rzeczy co kończyło się tragicznie. 3 lata później nie widać większej zmiany w tej materii.

0

@Arczek2001 Przecież on doskonale wiedział gdzie przychodzi. Jakby chciał mieć mocno konkurencyjny skład to by został w Bayernie. A on po prostu nie chciał, chciał do Barcelony wiedząc jaka jest sytuacja i ma to co chciał.

0

Jezus Maria, czemu niskie dośrodkowania? Czy nasi zawodnicy podnoszą głowę przed dośrodkowaniem i widzą, że niskie klepnięcie pójdzie prosto w gąszcz obrońców?

0

Cała obrona Interu w polu karnym, nasi rośli zawodnicy poza polem karnym a my gramy niskie wrzutki.
To wygląda tak bezsensownie.

0

@bartas97 Nie, działa dobrze.

0

Dalej się człowiek irytuje, że musimy tutaj grać z pełną presją, bo nas sędzia przewalił... I nie ma znaczenia, że źle graliśmy, Inter grał jeszcze gorzej a my mieliśmy w pełni zasłużoną szansę na remis, którą nam odebrano.

8

Jak Real wygrywa po gównianym meczu z ogórami 1:0 to doświadczenie, wyrachowanie, nieprzemęczanie się.
Jak remisuje z ogórami to mental zwycięscy, wola walki i gry do samego końca.

Jak Barca wygrywa 1:0 z ogórami po słabej grze to gówno najgorsze, cały skład do przebudowy a najlepiej rozwiązać klub.

0

@Kengo Ale jak to się ma do kryptowalut? To jest teoretycznie nowa technologia, ale jeszcze w żadnej sekundzie swojego istnienia nie pokazała swojej "dobrej" strony.

4

Wszyscy myśleli, że wypożyczenie MIlika do Juve to miał być dla niego wielki awans piłkarski a się okazuje, że mocna Marsylia po prostu spuściła słabego piłkarza do drużyny ogórów z Serii A a on tam jeszcze gra pierwszy skład xD

3

Sytuacja nie na karnego, ale powinien zweryfikować i podyktować rzut wolny bo faul ewidentny, no i czerwona kartka.

EDIT. Dobry pan sędzia, szkoda że nam się tacy nie trafiają.

0

@Kengo Raczej bardzo słaby przekaż jeżeli o krypto chodzi.
To są tylko i wyłącznie zabawki do spekulacji a nie realna wartość, ich cena nie podlega prawom rynku.

3

@cules100pro Nawet nie w lidze co w drużynie, bo poza tym, że trudno zauważyć jakiś większy rozwój piłkarski od mundialu 2018 to co ważniejsze, on mentalnie jest zatrzymany w rozwoju, bo go klepią po pleckach jaki jest super i w ogóle, jaką jest gwiazdą i chłop osiadł na laurach.

8

@Rl9k1nG Robienie czegokolwiek na telefonie to jakby próbować łyżką mieszać w rzecze. Nawet dłuższy post na La Rambli pisany na telefonie to podchodzi pod masochizm.
Ogólnie na telefonie to możesz sobie na szybko coś obejrzeć na kiblu albo odpisać komuś na krótką wiadomość, nic więcej.

10

O grze na czas mówi typ, którego bramkarz w pierwszej połowie dostał upomnienie o grze na czas...

1

@michal26 No właśnie tylko różnica polega na tym, że to ruscy atakują.
Są w defensywie, ale są w defensywie podczas operacji ofensywnej a co się za tym kryje, oni muszą ze swojej kacaplandii podciągać logistyką całe zaopatrzenie a Ukraina jest u siebie i z tym problemów nie miała.
A dodatkową kartą pułapką jest to, że kacapy już nie mają czym za bardzo strzelać a Ukraina dostaje kolejne HIMARSy z amunicją i każdy dodatkowy kilometr ziemi to dodatkowy kilometr zasięgu rażenia broni precyzyjnej.
I jeszcze mały bonusik w postaci tego, że zimą dużo łatwiej namierzać skupiska wroga. Ruscy będą musieli grzać siebie i sprzęt a to jak wywieszenie banneru dla satelitów z kamerą podczerwieni.

0

@michal26 Zima akurat gra na ich korzyść. Oni są u siebie a do tego mają wyposażenie. Kacapy natomiast na zimę nie są w ogóle przygotowane i mrozy wybiją ich obrońców, którzy będą gnić w okopach mając tylko kalesraki które sami sobie z domu przywiozą.
To będzie bat na "zmobilizowanych" którzy nawet nie są przyzwyczajeni do takich warunków.

1

Czy te patałachy mogą przestać podnosić rękę? Sędzia ma to w dupie a oni zamiast się skupić i gonić to machają łapami...

1

Nie no, jakiś kiep robi Roberto jakby Ronaldinho gral przeciwko Arce Gdynia.

1

Dłoń odstająca, łokieć wyciągnięty, ale ręka przy ciele. Za takie dotknięcie w ataku od razu jest przerywana akcja.
Niech oni zmienią te przepisy i żadnego "ale", ręka to ręka a nie jakieś cyganienie.

2

Zamiast do wolnego Dembele to podanie do środka gdzie Lewandowski był za obrońcą... Widocznie Roberto sądzi, ze piłka przenika przez piłkarzy przeciwnika.

2

Coś się zmieniło po Bayernie... Specjalista na mikrofonie, nie zauważył, że jak świat światem, to Barca po przerwie reprezentacyjnej gra gówno a po tej przerwie jeszcze straciła 4 podstawowych piłkarzy.

0

Oby to tylko jakieś naciągnięcie od nienaturalnego wygięcia pleców.

3

To pokazuje ile daje nam Araujo i Kounde. Zdrowi, szybcy obrońcy i żaden kiep kontry nie zrobi, żeby stanąć sam na sam z Ter Stegenem na 10 metrze.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?