0

@chlip1 Sami sobie zgotowaliśmy taki los. Jest nagonka na POPIS, że wiecznie żywy a na tym oburzeniu wyrastają populistyczne nieroby który potrafią jedynie głośno krzyczeć i sprzedawać ludziom proste rozwiązania skomplikowanych problemów.
I tak się kręci bo nie ma opcji by wyrosło tu coś poważnego bo naród lubi sobie sam wsadzać kij w szprychy kręcąc się między miałkimi partiamii środka a jakimiś populistami jak Kukizy, Palikoty, Konfa, Razem i inny syf.

0

Ja mam tylko nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do łba powołać go do reprezentacji jak to było na Mundialu.

1

W sumie śmiesznie się patrzy jak Konfederacja teraz płacze o niską subwencję i prosi o wpłaty bo na kampanię wyborczą nie starcza.
Tacy zaradni, tacy mądrzy, tacy biznesowi. Oni wiedzą jak powstaje dobrobyt, oni mają rade na wszystko, oni zrobią tak, że każdy będzie kowalem własnego losu, pieniądze się biorą z ciężkiej pracy a nie wystawiania łap po cudze.
A jak przychodzi co do czego to DEJ MNIE BO MAM CHOROM PARTIE.
Było więcej wydawać z subwencji na konwencje. Za styczniową zapłacili pół miliona, za czerwcową pewnie z milion walnął za ten cały festyn co urządzili z laserami, płomieniami i konferansjerką z KSW.
Mógł pan Berkowicz sobie więcej wypłacić za "usługi IT" a pan Mentzen mógł drożej wynajmować samemu od siebie manekin Morawieckiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ciekawe czy już przeżarli te kilkaset tysięcy które zarobili organizując te bezsensowne prawybory których wyniki olewali według uznania.
No ale taki jest obraz populistów i karierowiczów, nawydawali milionów a teraz wyciągają rękę po jałmużny bo mało kasy.
To może by do banku poszli po kredyt? Tak jak to powinien zrobić każdy zaradny biznesmen a nie jak jakiś lewak liczyć na dary.

0

@tristan87 Dlaczego ciężko? Jeden udany sezon w Anglii to szansa na 4 puchary (Mistrz, puchar Anglii, ten angielski puchar Tymbarku i tarcza wspólnoty).
Razem z LM, superpucharem i KMŚ ma szansę na 7
Więc teoretycznie on może to przebić w ciągu 2 sezonów i to dopiero będzie trudne w tak krótkim czasie, ale w długiej perspektywie ma dopiero 52 lata i mógłby teraz objąć choćby RB Salzburg i zgarniając po te 3 gwarantowane tytuły rocznie przebić rekord przed ukończeniem 60 roku życia.

0

Spory fart City, tragicznie wykonany karny który cudem wpadł po paradzie a potem wygrana po zwalonym poprzeczce.

2

Kiedyś byłem innego zdania, ale patrząc na to co robią szejkowie z piłką nożną, zwłaszcza obecnie Arabia to jestem jak najbardziej za salary capem.

0

@Barcelonka070 Jeżeli po 8 latach rządu tej partii ktoś jeszcze ją popiera, to nie istnieje z nim absolutnie żadne pole do dyskusji publicznej.

2

@Criss18Barca Rozwiązanie problemów służby zdrowia jest doskonale znane, ale to głupi naród nawet nie chce o tym słuchać.
A co do cofania się o kilka wieków, to trzeba być skończonym kretynem albo PiSowcem (choć to wyraz bliskoznaczny).
Dało się zrobić więcej, dało się zrobić lepiej ale Polska notowała powolny ale stabilny wzrost.
A to, że za Tuska ludzie wyjeżdżali to najgłupsza manipulacja jaka istnieje, jakby pominąć kompletnie, że od grudnia 2007 Polska weszła do Schengen i to otwarcie granic spowodowało masowe migracje.

3

Tak w sumie Messi to strasznie opluł Ronaldo.
Portugalczyk poszedł do jednej z mocniejszych ekip u araba a Leo do totalnego outsidera w USA i utrzymując tempo może w niedługim czasie przegonić Kryśkę w statystykach.

0

@BordowyPtak No to w ten sposób zawód jest chyba częsty bo to jest coś czego mi brakuje w grze o jeżdżeniu, jeżdżenia. Ja gram w ATS i nieziemsko mnie irytuje, że praktycznie nie ma innej możliwości dojazdu niż autostrada.

1

@BordowyPtak Co cie zawiodło

0

@Firestone No, Araujo nie powinien grać na boku obrony.
Tylko co z tego, że nie powinien? Jakby Araujo był na środku a na skrzydle biegał Roberto, byłoby lepiej?

2

Czego sobie życzę, aby Real stracił w tym sezonie masę punktów po błędach sędziów których VAR - zgodnie z życzeniem Ancelottiego - nie sprawdzi.

10

Jakim bydlakiem bez honoru trzeba być, żeby nazywać to co robili "grą".
Gra w piłkę nożną stanowczo zabrania bicia przeciwników a oni tylko to potrafili zrobić, gdzie tu "granie jak się potrafi"?

0

@BoreekxD A no i kobieta ponoć ma być ninja i o to też był ból dupy a wystarczy wejść na Wikipedię by się dowiedzieć, że takowe też istniały i to dość powszechnie, nazywano je Kunoichi

0

@BoreekxD Informacja nie jest nowa, postacie ponoć mają być dwie, samuraj z afryki i kobieta.
Ale zasadniczo bardzo zabawne jest to jak masy rasistów miały ból dupy jak taka informacja padła, że lewactwo i poprawność polityczna, a taka postać historyczna istniała a do tego jest w całości spójna z lore Assassina, wszak bractwo przecież powstało w Afryce a dokładniej w Egipcie.

5

Ja bym skrócił ten nagłówek do: Neymar nie wróci do Barcelony
Won z nim i tyle, miał okazję tu zostać, miał okazje wrócić, teraz niech idzie zarabiać kopiąc wielbłądy i skończmy na wieczność tą sagę.

0

@Barcabarca3562157 A Raphinha chwilę wcześniej dostał barkiem w ryj gdy szedł bez piłki.
I gówno to znaczy, nie istnieją przepisy pozwalające uderzyć kogoś w łeb, każde takie zagranie to czerwona kartka i nie ma znaczenia, czy go ktoś wcześniej uderzył, poddusił czy obraził rodzinę.
W dyskusje o podduszaniu wchodzić nie będę, bo to zwykł farmazon madryckich płaczków którzy szukali usprawiedliwienia Viniciusa, był duszony tak samo jak Militao z Rudigerem dusili bramkarza Valnecii a w duszeniu Viniego pomagał jeszcze Carvajal.

3

O proszę, były statystyki, że VAR "zabrał " Realowi chyba 12 punktów czyli tak często sędziowie w kluczowych momentach podejmowali błędne decyzje na korzyść Madrytu, to w tym sezonie VAR będzie mniej używany xD
Mówiłe... Mówiłem cały tamten sezon, że nie bez powodu Madryt ma taką nagonkę na sędziów. Po to były te dyskusje na konferencjach, po to były te filmy rządowej telewizji.
Wywarcie presji która poskutkowała tym, że będzie tak jak Real chciał.

Z resztą nic nowego, przecież Tebes otwarcie powiedział w 2020, że Real wydzwaniał do federacji ze skargami na sędziów VARu, wywierając tym na nich presję.
Oczywiście całkiem przypadkiem potem wygrali mistrzostwo gdy po lockdownie w ostatnich 10 kolejkach sezonu dostali 5 karnych z czego 4 decydowały o wygranej a Benzema zdobył 3 punkty strzeleniem bramki ręką (co spowodowało później interwencje IFAB i od następnego sezonu wyznaczli gdzie jest ręka a gdzie nie ma i wychodzi, że Benzema nie mogł strzelić).

2

@Szerstek Jak to nie ma? Przecież Viniciusowi anulowano czerwoną kartkę za uderzenie kogoś w mordę z powodu tego, że arbiter nie zobaczył czegoś innego wcześniej co i tak nie miało znaczenia.

0

@bodzio10 A tak, pomysł ściągania zdrajcy bez honoru z ogromną pensją za którą zagwarantuje nam połamanie się w kluczowym okresie. Jak ktoś go nie chce to tylko dlatego, że uważa skład za kompletny.

0

@BordowyPtak Obejrzyj jeszcze raz dokładnie. Obaj idą w swoją stronę, nagle typ z Getafe przestaje iść i zaczyna zmieniać kierunki dokładnie tak jak Raphinha idzie a na końcu odwraca się do niego barkiem i jeszcze macha łapą.
Można to uznać za przypadek, gdyby nie to, że cała drużyna przez cały mecz miała takie "przypadki". Wszak to Gundogan wbiegł w łokieć Suareza, Lewy kilka razy mordą chciał sfaulować łokieć któregoś z ich obrońców a w końcówce meczu przy zatrzymanej piłce stał sobie Yamal i jakiś gość z Getafe wracając na pozycje jakoś tak niefortunnie i przypadkowo wracał, że staranował Yamala.

2

Moim zdaniem powinni anulować czerwoną kartkę Raphinhi. Co prawda uderzył i zasłużył, ale sędzia nie widział innej sytuacji więc jeżeli traktować wszystkich równo to Raphinhi powinni anulować karę tak jak anulowali Viniciusowi.

0

@MaciekkDT Przepisy dyktowane przez IFAB i adaptowane przez UEFA są nadrzędne.
I owszem, potem jest jeszcze kwestia interpretacji ligowej ale nie może stać w sprzeczności z przepisami IFAB.
A tu masz wypowiedź Xaviego, który twierdzi, że na spotkaniu z sędziami dostali informacje, że w tym sezonie gwizdać będą tylko ewidentne zagrania ręką.
I to też trudno ująć jako ewidentne, gdy na nagraniach jakie sędzia widział na VAR potencjalny kontakt piłki z bicepsem jest zasłonięty przez przedramię Gaviego i moment kontaktu jest tylko domysłem.

1

@matt121 Musisz zaktualizować wiedzę, bo to już jest nieaktualne i to od sezonu 21/22.
Zmienili przepisy po sytuacji z meczu Liverpoolu z Newcastle i już nie ma automatycznej ręki po byle jakim dotknięciu piłki.

0

@MaciekkDT Ale to nie ma żadnego zastosowania w tej sytuacji.
Masz nawet opisane czym jest nienaturalne ułożenie ciała. To pozycja powiększająca obrys która nie wynika z wcześniejszego ruchu piłkarza a Gavi wcześniej miał rozłożone ręce bo szarpał się z obrońcą a do tego piłka nie dotknęła bezpośrednio ręki tylko po nabiciu przez obrońcę odbiła się od klatki i dopiero MOŻLIWE że dotknęła bicepsa w miejscu już niedozwolonym, choć z powtórki tego ze 100% pewnością ocenić się nie da.

0

@MaciekkDT Nie rozumiem pytania. Sytuacja Gaviego o ile w ogóle dotknął ręką wynikała z nabicia na klatkę i rykoszetu w rękę. Nie powstała z tego sytuacja bramkowa, nie padła bramka więc nie można odgwizdać ręki.

0

@barcelonaLM Doliczanie to ślepa alejka którą już udowodniono na mundialu w meczu Arabii z bodajże Argentyną. Tam było 12 minut doliczonych i z zegarkiem w ręku liczyłem, grali 3 minuty.
Tylko zatrzymywany czas gry ukróci grę na czas bo co to za różnica, że sędzia ci doliczy 9 minut jak udasz że umierasz, położysz się, ekipa medyczna będzie szła spacerkiem i ukradniesz 4 z 9 doliczonych za co sędzia maksymalnie doliczy minutkę później?

2

@Aragorn33 Bo za takie grzmienie to on dostanie karę a sędziom włos z głowy nie spadnie.

0

@MaciekkDT Nie, to ty lepiej sprawdź bo przepisy o zagraniu ręką w ataku zostały zmienione i obowiązują od sezonu 21/22 oraz nie zmieniły się w tym sezonie.
Tu masz stronkę https://www.theifab.com/ rzetelniejszej nie znajdziesz i na niej sobie poszukaj kiedy zagranie w ataku jest przewinieniem.
A tu masz link z objaśnieniem tych zmian, strona Premier League czyli też rzetelna, jakbyś pytał https://www.premierleague.com/news/2204759

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?