Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@takisobiektos Ale kto mówi o sprawie karnej? Tam operujesz przepisami karnymi, sprawa piłkarska nie musi opierać się na sprawie karnej a tu masz zeznanie Baeny że dostał w mordę, pewnie świadków wydarzenia też ma a Valverde przyznał się, że dał w mordę.
4
@JohnA Nie dysponuje, ale jakie to ma znaczenie w kontekście tego o co pytam? Valverde się przyznał, że dał w mordę, Baena miał ślad dostania w mordę i przez pół roku nie było tematu tego co tam się wydarzyło ani żadnego sprostowania, że to nie było tak jak mówili a nagle sprawie urywa się łeb.
0
Wyjaśnijcie mi tą sytuacje z Valverde bo już nic nie rozumiem.
Baena pomieszał coś w zeznaniach a coś innego zarejestrowano na kamerach.
Czy w takim razie Baena sam sobie dał w morde a Valverde który przyznał się do winy kłamał?
A komisja to tylko chyba czekała na cokolwiek by uniewinnić prześcieradło.
0
Nie rozumiem. Jest sprawa uderzenia w ryj, kilka godzin po tym zdarzeniu nagrano Baenę z limem na ryju jak wychodził wraz z drużyną bodajże z lotniska.
Valverde przyznał się, że dał w ryj Baenie i nagle sprawa zostaje ucięta i zero kary bo Baena coś pomieszał w zeznaniach i przebieg wydarzeń był inny niż zarejestrowano?
Czyli co, Baena sam dał sobie w ryj a Valverde kłamał, że to on uderzył i uderzenia nie było? Bo już nie wiem jak intepretować to co się wydarzyło.
0
@Barcabarca3562157 Wiesz, że dla Valverde niezrozumienie wypowiadanych słów, gówniana interpretacja i nerwowa reakcja to nie jest pierwszyzna? Baena mógł powiedzieć cokolwiek a Valverde zrozumiał co chciał.
Zobacz sobie jak się Valverde do Salaha zesrał bo po prostu jego ciasny mózg nie przetworzył tego co Salah powiedział.
2
@ProMILs Ale wiesz, że to nie są tylko jej opowieści, ale również lekarzy którzy byli na miejscu i próbowali jej pomagać ale nie mogli bo policja im przeszkadzała? Sprawa działa się w szpitalu.
1
@Peciak I to jeszcze wpychają na listy Wiplera, człowieka który układa się z PiSem i trzymał za kulki z Bielanem przynajmniej do afery NCBiR w której - według Bielana - Wipler z kolegą próbowali wymusić odblokowanie środków, żeby wypłacić te słynne 55 milionów dotacji dla chłopaczka który tydzień przed konkursem założył firmę xD
Oni na serio nie panują nad tym kogo na listy wciągają.
0
@Allbi Stosowanie w praktyce nie jest żadnym problemem bo jak powiedziałem, obserwujesz słupki na poboczu które po prostu widzisz cały czas.
O ile nie jesteś kierowcą bez doświadczenia albo nie masz problemów ze wzrokiem i widzeniem obwodowym to będziesz te słupki widział cały czas bez skupiania na nich wzroku.
A w tweecie nie masz wyliczeń tylko przybliżone wartości czyli "mniej więcej" żeby tylko zobrazować pewną sytuację w której jak zjedziesz na prawy pas to znajdziesz się na zderzaku tego przed tobą.
Co do generowania kosztów, to znowu, nie wiem ile jeździsz autostradą ale jeżeli robiłbyś to regularnie albo na długim dystansie, to wykazujesz się ignorancją mówiąc, że to koszty że "hoho". Ja do pracy mam 50 km autostradą A2 czyli dziennie 100 km na jej najbardziej ruchliwym odcinku. Jakbym miał hamować i się wciskać byle gdzie za każdym razem jak mi na dupę podjedzie ktoś jadący szybciej (choć ja akurat jeżdżę 140 km/h więc szybciej już tylko ci łamiący prawo jeżdżą) to bym to musiał robić po kilkanaście razy dziennie a to już jest koszt (bo jak powinieneś wiedzieć, zużycie paliwa rośnie wykładniczo do prędkości i rozpędzenie się 60-100 jest 4x tańsze niż rozpędzenie się 100-140).
0
@Allbi Po to takie obliczenia, żebyś nie siedział na dupie innego auta tylko trzymał odległość przy której jesteś w stanie się zatrzymać jak wymaga tego sytuacja.
I to jest akurat bardzo zdrowy przepis, Niemcy taki mają u siebie tylko pilnują go jak oka w głowie a u nas to praktycznie martwe gówno.
Fizyki nie oszukasz, średni czas reakcji kierowcy to około 1 sekunda, tyle u normalnego człowieka trwa cały proces od zobaczenia, że auto z przodu zaczęło hamować do momentu w którym twoje auto zacznie hamować.
W trakcie tej jednej sekundy przy 140 km/h przejeżdżasz 40 metrów z pełną prędkością gdy auto przed tobą już traci prędkość a czas hamowania wydłużany jest z kwadratem prędkości więc ty zaczynając od 140 km/h będziesz znacznie wolniej tracił prędkość niż ktoś przed tobą kto już zdążył zredukować sporo prędkości.
Przy delikatnych hamowaniach wydaje się, że masz wszystko pod kontrolą, ale jakby była sytuacja awaryjna i każdy hamowałby na 100%, to mając 140 na liczniku i odstęp wynoszący tylko 50 metrów, nie masz absolutnie żadnych szans wyhamować.
Z resztą, jeżeli jeździsz autostradą to zapewne widziałeś wiele razy wypadki z udziałem 3-4 bądź więcej aut. Wynikają one tylko i wyłącznie z nieprawidłowego odstępu.
Dlatego w przypadku odstępów nie kierujesz się "zdrowym rozsądkiem" tylko prawami fizyki a te masz mniej więcej zreferowane w przepisie.
No i liczenie tej odległości nie jest skomplikowane, ot patrzysz po prostu na słupki hektometrowe (te pachołki z wypisanym kilometrem drogi) bo są rozstawione co równe 100 metrów.
A co do manewru, jeżeli uwzględniasz tylko przepisowe prędkości jadąc 120 km/h a ktoś za tobą jedzie 140 km/h to będzie cię wyprzedzał bardzo wolno więc ty zjeżdżając będziesz musiał zredukować prędkość, utworzyć bezpieczny odstęp, wyhamować ciężarówkę za twoimi plecami czyli wygenerujesz sobie koszty i utrudnisz jazdę. Jak dla mnie słaby deal byle kogoś przepuścić.
1
@Tomo1989 Nie ma obowiązku bo nie ma w przepisach opisanej odległości z jakiej można zacząć manewr wyprzedzania.
Natomiast w praktyce i przy zachowaniu obowiązujących przepisów musi utrzymać 60m odstępu od żółtego auta a jeżeli tam jest około 75m między maską tira a zderzakiem żółtego auta to nie mógłby tam wjechać w taki sposób, żeby utrzymać wymagany odstęp a jednocześnie nie hamując ciężarówce przed maską.
13
23 lata a dalej nie zmądrzał. Nie chciał go nikt, kompletnie nikt. Żaden trener, żadna kadra narodowa.
Oczywiście tyle lat a do niego dalej nie dotarło, że to nie żaden spisek, to jego i tylko jego wina.
1
@ef Porównując czym był PZPN przed Bońkiem i co się dzieje po Bońku, to twoje pytanie jest wręcz obelgą.
0
Ciekawostka a propos poprawek Redbulla. Opracowali całkowicie nowe sidepody przebudowując całą boczną strukturę wraz z chłodzeniem silnika.
Jednak Redbull ma bardzo mało dostępnego czasu w tunelach aero, raz w związku z zajmowaniem pierwszej pozycji konstruktorskiej, dwa za karę przekroczenia budżetu.
Więc jak tego dokonali przy tak ograniczonych środkach? Omijając przepisy.
Otóż testowanie chłodzenia silnika nie wpisuje się w limity tunelu aero, co prawda nie można wtedy testować siły docisku itd. ale można oprzeć się na wnioskach.
Tak RBR przebudował bardzo kluczową sekcję nie zużywając sobie czasu w tunelu.
I oczywiście, każdy tak może, ale coś co imponuje to fakt, że do wyciągnięcia prawidłowych wniosków z pośrednich danych wymaga ogromnego mózgu specjalistów od aerodynamiki.
2
@urbie999 Chyba nie sądzisz, że ojciec wywali swojego syna.
0
@mekston Wina Hamiltona. Tak cwaniakował żeby sobie miejsce zrobić, że wszyscy zaczęli ich wyprzedzać i Russell nie dość że spieprzył nieodrabialnie S1 bo nie mógł się rozpędzić na prostą startową to jeszcze jechał w brudnym powietrzu za wszystkimi.
0
@13th Czego nie podpisze? Nic nie podpisujesz, zawierając związek małżeński domyślnie cały twój nabyty po zawarciu małżeństwa majątek nie jest twój tylko 50:50 z żoną.
25
No fajnie fajnie, że Messi w debiucie zdobył zwycięską bramkę z rzutu wolnego, ale trzeba przypomnieć, że Cristiano Ronaldo w saudyjskim debiucie rozegrał pełne 90 minut.
0
@mindbender84 Czy ty masz jakieś problemy z używaniem mózgu czy o co chodzi?
Zacytuje sam siebie
"Po trzecie, zabezpieczenie mienia może się odbyć tylko za udokumentowaną zgodą prokuratury bądź sądu"
A teraz powiedz, którego słowa nie rozumiesz?
Druga sprawa, ty mówiłeś o telefonie i laptopie a teraz mądrzysz się o zabraniu laptopa, czemu pominąłeś kwestie telefonu? Ma z tym związek fakt, że sąd ponad miesiąc temu orzekł, że było to nielegalne?
1
@Xpert77 9 dni, tyle minęło od tego wpisu do przyjęcia baby od Ziobry xD
2
Albo oni nie panują nad tym co się tam dzieje, albo mają to kompletnie w dupie bo sekta i tak zawsze sobie wyjaśni czemu coś co robi Konfa jest lepsze od robienia tego samego przez innych, ale najbardziej prawdopodobne, że jedno i drugie ( ͡º ͜ʖ͡º)
0
@Nano22 Oczywiście, że można tam być po korzyści majątkowe co i tak bardzo słabo świadczy o Konfederacji, że kogoś takiego przyjmuje.
A czytałeś ten wątek z Twittera? Bo baba nie tylko głosowała jak partia chciała, wychwalała też Kaczyńskiego a nawet zdarzało jej się jechać po Konfederacji, a tego robić nie musiała, zrobiła to z własnej woli.
1
@Nano22 Dołączyła do PiSu będąc już posłem z ramienia Kukiza, więc ewidentnie jej poglądy zgadzały się z PiSowskimi bo dołączać nie musiała, kolejne 6 lat też jej nic nie przeszkadzało i nie odeszła z partii w żadnym momencie.
Dopiero teraz na starcie kampanii wyborczej postanowiła zmienić barwy, czyli co, po 6 latach przestało jej się coś podobać? xD
Wytłumaczycie sobie dosłownie wszystko.
11
@Tabaluga37 A czy przypadkiem Konfederacja to nie są ci co przewracają stoliki, to nie są ci najbardziej merytoryczni, inni od reszty partyjniactwa?
Bo na tym polega cały żart, to jakby złodziej zadzwonił na policje, że ukradli mu kradzione auto.
0
@michal26 A ty dalej w swoim odklejonym świecie.
Tak, była prowokacja, lekarz złamała tajemnice zawodową narażając się na możliwość konsekwencji a zwłaszcza utraty zaufania pacjentów co mogłoby pogrążyć jej karierę.
Joanna też specjalnie zaszła w ciąże a potem łyknęła jakieś leki, żeby trafić do szpitala.
To wszystko było tak zaplanowane perfidnie, wkręcili tą wstrętną policje, normalnie zmusili ich do złamania wszelkich procedur i działania niezgodnego z prawem. Oni nie chcieli ale musieli.
0
@mindbender84 Bredzisz.
Po pierwsze, nie przyznała, ze źródło było nielegalne bo nie podała żadnego źródła.
Po drugie, zakup, posiadanie i użycie jest legalne. Nielegalne jest tylko i wyłącznie wprowadzanie do obrotu, ona nic nie wprowadzała do obrotu, nie ma i nie było w stosunku do niej takich podejrzeń więc nie mieli żadnego prawa jej przetrzepać czy czegoś konfiskować.
Po trzecie, zabezpieczenie mienia może się odbyć tylko za udokumentowaną zgodą prokuratury bądź sądu a w sprawach niecierpiących zwłoki (a ta taka była), policja może zabezpieczyć mienie z raportem który potem sąd bądź prokuratura musi przyklepać. Co się oczywiście nie wydarzyło przez te 3 miesiące.
Po czwarte, mienie nie można zabrać, można jedynie zażądać wydania go czego nie zrobiono. Ta kobieta nie wyraziła na nic zgody, o zgodę nawet nie była pytana i nie wiedziała, że zabrali jej telefon i komputer co jest zwykłą kradzieżą.
A te "ukryte kamery" to kamery lekarzy którzy nagrywali zajście więc pleciesz bzdury.
4
@kamyk_23 Żona Korwina też dołączyła
2
@sokot I nie notatki ze sprawy tylko wyrok sądu
2
@sokot No popatrz, prawo nie działa na chłopski rozum tylko zgodnie z literą w kodeksach, magia nie?
Jesteś widocznie niezorientowany, to ci jeszcze podpowiem, że jakbyś poszedł kiedyś do burdelu to ty legalnie możesz burdelmamie zapłacić, ale burdelmama nie może legalnie od ciebie wziąć pieniędzy.
1
@sokot Wiesz, że to jest brednia? Nielegalna mogła być sprzedaż tych środków ale nie zakup, toteż w stosunku do tej kobiety nie mieli prawa podjąć żadnych środków gdyż nie dopuściła się żadnego przestępstwa.
W tej sprawie, jeżeli chcieli coś zrobić, musieliby dostać zgodę prokuratury albo sądu, zgody takiej nie mieli.
Ponad to, zabezpieczyć mienia nie można od tak, policja miała jedynie prawo zażądać wydania sprzętu a jest nagranie na to, że poszkodowana nawet nie wiedziała, że jej sprzęt zabrali.
A na końcu tego wszystkiego, bredzisz i nie umiesz czytać, bo chyba wyraźnie napisałem, że sąd uznał to jako nielegalne.
1
@fantasyh Wiesz, mnie to nic nie kosztuje, pisanie i czytanie nie sprawia mi bólu (w przeciwieństwie do sporej części tej społeczności).
Lubię też czytać jak się silą na przypisanie mnie do jakiejś grupy, czy to lewaków, miłośników Tuska czy czegoś takiego.