1

@michal26 Nie widziałem jakiegokolwiek tłumaczenia. Natomiast kilka dni później po zamknięciu młodego Matczaka Dziambor wstawił tweeta o depenalizacji marihuany to wtedy dyrektor biura prasowego Konfy jasno zadeklarował, że to nie jest część programu Konfederacji.
@MysticCat To jest link do treści ustawy i głosowania w jednym miejscu. Jak ci mało, możesz sam sobie podłubać na stronach sejmu.
@KlonaZepan Ja to wiem od dawna i od dawna powtarzam, że połączenie tak sprzecznych ugrupowań jak wolnościowcy i narodowcy nie ma prawa działać i tu masz najbardziej jaskrawy przykład.
@TheCule Nie, z ustawą wszystko jest dobrze, ot po prostu narodowcy są przeciwko legalizacji marihuany.

9



Muszę przyznać, że te Konfederacja to majstersztyk jeżeli chodzi o sianie populizmu i propagandy.
Będziemy udawać, że jesteśmy koalicją i każdy może mieć zdanie jakie chce, więc wtedy możemy smalić cholewę do różnych grup wyborców, choćby nasze postulaty były sprzeczne ze stanowiskiem ugrupowania jako całości ;)
I tak oto dziś Nowa Nadzieja, czyli Konfederacja ale część Mentzenowa coś gada o legalizacji marihuany i cyk, poparcie wśród zwolenników legalizacji rośnie.
I kto by tam pamiętał, że w 2022 trafił do sejmu projekt liberalizacji przepisów dot. marihuany i to nie w zakresie używek rekreacyjnych tylko na potrzeby medyczne i ponad połowa Konfederacji głosowała przeciwko czym przyłożyła rękę do uwalenia tej ustawy już w pierwszym czytaniu? (a z tej części która była za, połowy już nie ma w partii).

0

@MesQueUnClub_87 Mylisz się, nie istnieją predyspozycje do oglądania śmierci człowieka.
Lekarze bardzo często są pacjentami psychologów, wśród lekarzy zapadalność na zaburzenia psychiczne jest znamiennie wyższa od oczekiwanej, wśród lekarzy bardzo częstym jest nadużywanie narkotyków, są nawet badania które wskazywały, że wśród lekarzy (mężczyzn głównie) ilość samobójstw była dwukrotnie wyższa niż w ogóle populacji (możesz poczytać więcej w publikacjach Geoffreya Rileya).
Każda śmierć pacjenta to duży strzał psychiczny, ale jeszcze czym innym jest gdy umrze ktoś kogo nie dało się uratować a czym innym gdy podejmiesz się operacji i własnoręcznie zabijesz człowieka.

0

@michal26 Nie powinien. To dalej jest relacja ludzka a lekarz nie jest robotem i zabicie kogoś odciska się na psychice, niezależnie od tego czy była to próba ratowania życia w beznadziejnych przypadkach.
Jeżeli nie czuje się na siłach to odmowa jest słuszna.
Z resztą casus już przerabiany w przypadku kar śmierci, to niby tylko zabicie skazanego a jednak zawsze nastręczało katowi problemów psychicznych, dlatego tak długo walczono o zniesienie poczucia odpowiedzialności przez różne sztuczki typu rozstrzelanie plutonem egzekucyjnym, żeby nigdy nikt nie wiedział kto popełnił śmiertelny postrzał.

0

@BordowyPtak Ja kłamie? xD Między nimi nie był gorąco, w pewnym momencie Baena po prostu walczył o piłkę po czym Valverde się napiął ale odpuścił, ale nie ma śladu żeby cokolwiek Baena powiedział. Po prostu nie ma, znajdź choć jeden najmniejszy dowód, próbuj. Podpowiem, że próbowano i oglądano nawet zapisy z kamer których nie zobaczysz podczas meczu.
I co to za różnica czy publicznie czy nie? Typ po przegranym meczu łapie na parkingu rywala i lutuje mu w mordę za co dostaje karę prawie taką samą jak piłkarz który podrapał się po nosie i uznano to za obrazę sędziego choć nawet nie pokazywał tego gestu sędziemu.

Co do Viniciusa to już widzę ultra odklejka i ujawnienie się jako madryci ciołek.
Co z tego, że ktoś go tam "dusił" (nawet nie będę w polemikę wchodził co to było za wielkie duszenie i czemu nie czepiasz się do Militao który z drugiej strony dusił bramkarza Valencii).
Vinicius uderzył gościa w ryj, sędzia dał czerwoną kartkę i sprawa jest zamknięta, nawet jeżeli ktoś inny też powinien zostać ukarany to jest to problem sędziów, że nie został ale nie ma abolutnie żadnego usprawiedliwienia dla anulowania kary Viniciusowi. To jest precedens w skali świata, w żadnej poważnej lidze w historii nie zdarzyło się, by anulowano kartkę za celowe uderzenie kogoś w twarz.
Broniąc to tylko się kompromitujesz.

1

Jeżeli serio Valverde dostanie tylko 4 mecze to to będzie kolejna kompromitacja tych rozgrywek.
Bandycki napad na przeciwnika po przegranym meczu i to nie w emocjach tylko na chłodno, wyrachowanie na parkingu.
Szybko "otoczenie" piłkarza roztacza niepotwierdzone plotki o powodzie, na które nie ma żadnego, nawet najmniejszego dowodu.
Nikt tego nie widział, nikt tego nie słyszał, żadna kamera nie zarejestrowała zachowania piłkarza na boisku które mogłoby chociaż wskazywać, że coś się wydarzyło a przecież kamery potrafią wyłapać pojedynczego kibica z tłumu na trybunie, który pośród tysięcy głosów krzyczy coś rasistowskiego do piłkarzy.
Za takie zachowanie otoczenia Valverde, piłkarz bez cienia winy został zlinczowany publicznie a Valverde choć niczego nie potwierdził to dolał oliwy do ognia, nie chcąc przeprosić Baeny za smród jaki wywołał (co było warunkiem odstąpienia od sprawy karnej).

I ten typ, bandyta, ma dostać 4 mecze zawieszenia? W lidze w której dostajesz 3 mecze zawieszenia za podrapanie się po nosie?
Suarez dostał kiedyś 4 miesiące zawieszenia gry w piłkę, 9 meczów reprezentacji (czyli praktycznie cały rok reprezentacyjny), do tego 4 miesiące zakazu stadionowego i 100 tysięcy kary za ugryzienie Chielliniego.
Czy ugryzienie rywala podczas meczu to niemal zbrodnia przeciwko ludzkości, że taka kara a poczekanie po meczu na rywala na parkingu i sprzedanie mu z partyzanta lufy to drobna przepychanka?

I oczywiście można powiedzieć, że to było poza stadionem... Poza stadionem można powiedzieć, że się specjalnie wymusiło żółtą kartkę, żeby się wykartkować przed ważnym spotkaniem i jakoś organy rozgrywek mają prawo nałożyć dodatkową karę na piłkarza (tak było z Ramosem).
Więc to ma być okoliczność łagodząca? Że poza stadionem? To powinna być okoliczność pogarszająca wyrok, bo to nie było napad w afekcie, to był zimny, wyrachowany, bandycki napad za który koleś dostanie 4 mecze zawieszenia...

Obrzydliwe, a potem będzie, że liga sprzedana wszystko przeciwko Realowi. Jeden za uderzenie z premedytacją w ryj rywala dostaje 4 mecze zawieszenia a drugi za czerwoną kartkę po uderzeniu w ryj rywala dostaje 0 meczów zawieszenia...

0

@Destroyer_of_Worlds Tak, wypłacanie setek milionów emerytowanym gwiazdom to jest budowanie czegoś "prawdziwego".
Jakby w ten sposób mieli zrobić coś prawdziwego, to musieliby co 2-3 sezony wydawać po kilkaset miliardów, żeby stworzyć pełną ligę gwiazd a nie pojedynczych emerytów wepchnąć między amatorskich kozolubów. A tyle to nawet szejkowie nie mają.

4

@pikass14 Czemu miałby zostać kapitanem?

0

@michal26 Ale od walki z monopolem masz ustawy antymonopolowe i walczy się z monopolistą a nie ze wszystkimi.
To co mówię, nie jest żadną nadinterpretacją bo nie ma tutaj żadnej interpretacji. Ustawa jest banalnie prosta w swoim brzmieniu i w sposób definitywny narzuca portalom obowiązek.
A czy ktoś to wykorzysta? To nie jest ważne, ważne jest to, że będzie mógł a nie powinien, korzystanie z portali społecznościowych jest przywilejem a nie prawem a tak samo jak piekarz może nie upiec tortu dla gejów tak prywatny właściciel prywatnego portalu sam ma prawo decydować jakie treści chce na swoim portalu.

A co do Orlenu, to jest tylko wola rządu, że z nim nie walczy, żadne przepisy tutaj nie zadziałają bo rząd ma w dupie prawo i nie wykorzystuje już istniejącego.

0

@michal26 Nie kolego, tu nie ma w ogóle pola do debaty. Monopol zwalcza się poprzez walkę z konkretnym monopolistą za działania monopolistyczne a tego w planach Konfederacji nie widziałem.
Narzucanie WSZYSTKIM jakichś obowiązków to nie jest walka z monopolem.
Większość popularnych portali monopolu nie posiada ani nie stosuje monopolistycznych praktyk jak przytaczany przeze mnie Wykop czy La Rambla o ile ma ten milion rocznie (a jak już wspomniałem, to nie jest trudne skoro łapała się na to nawet martwa i zamykana NK).
I teraz sobie wyobraź (a nie jest to trudne do wyobrażenia, bo udowodniono stosowanie takich praktyk), że jakaś partia nasyła na taki portal swoją farmę botów i dzień i noc zalewa ją propagandą tak, że nie da się z portalu korzystać a administracja nie jest w stanie nic z tym zrobić, bo jakakolwiek próba ograniczenia tego będzie karana 50 milionami złotych.
I to jest działanie wolnościowe?
A Facebook dalej będzie mógł zbanować Konfederację, bo co firmę z USA obchodzą kary w Polsce.

0

@michal26 Pomijając, że to jest działanie antywolnościowe to i nie jest to "literalnie pare portali" bo jak już wspomniałem, nasz rodzimy Wykop chwali się posiadaniem ponad 4 milionów aktywnych użytkowników.
Ba! Nasza Klasa w momencie zamknięcia miała ponad milion użytkowników więc jako martwy portal społecznościowy też by się łapała pod ten przepis.

0

@Zoker To nie do mnie pytanie, ale zasadniczo milion w ciągu roku to nie jest dużo, zwłaszcza że jesteśmy największą platformą kibicowską Barcelony w Polsce a i chyba można powiedzieć, że największym ogólnie portalem kibicowskim w kraju.
I też jak to liczyć, czy indywidualny ruch zarejestrowanych użytkowników czy indywidualne wejścia które zawsze będą przekłamane.
Z resztą nawet nie o La Ramblę chodzi, ale już np. Wykop pod to się łapie pełnymi garściami bo chwalą się 4 milionami aktywnych użytkowników.

0

Ciekawostka z programu Konfederacji
Ustawa o wolności słowa w internecie
Jeżeli myślicie, że chodzi o waszą wolność słowa to się mylicie, was nadal można walić i banować za wszystko.
Natomiast Konfa chce dać sobie immunitet, żeby pod groźbą kary 50 milionów złotych nie można było usuwać treści zamieszczanych przez partie polityczne.
Oczywiście ustawa nie charakteryzuje treści jakie partie polityczne mogą wrzucać a raczej odwrotnie, w art. 3 ust 2 zaznacza, że nie można usuwać "jakichkolwiek" treści.
Czyli Konfederacja mogłaby sobie założyć konto na La Rambli i co minutę wklejać ogromny post o Harrym Potterze, wrzucać hasła "Hala Madrid, Je***ć Barcę" i wrzucać zdjęcia gejowskiej pornografii, nie można im tego usunąć ani ich zbanować.

0

@AbelKabel Gościu, ale kto tu jest klakierem konfy? xD Przeczytałeś w ogóle co napisałem na samej górze?

0

2

@Arczi87 Patrząc po tym co wyprawia, to Barcelona może być dla niego za mała. Gość ma raczej ambicje w reformowaniu sportu niż tylko zarządzanie klubem, więc widziałbym go gdzieś na szczycie piłki typu UEFA czy FIFA

0

@MrPGG Nie miałem ulubionego klubu, głównie kibicowałem kadrze narodowej ewentualnie klubom z Polakami jak Celtic w 2005 bo Żurawski.
Ale już wtedy nie znosiłem Realu Madryt, bo uważałem to za sztuczny twór próbujący kupić sukces za pieniądze.
W 2006 dostałem od matki czapkę Barcelony a jako że to największy wróg Realu to jakoś zacząłem się utożsamiać i tak zostało.

1

@Blantozaur jak za starych dobrych czasów, barterem. Wymienisz 3 cielaki na 5 gramów koksu
@AbelKabel co?

0

@LucasW123 Hazard też miał robić Realowi taką robotę, że ho ho.
Hiszpania to inna specyfika gry niż w ogórkowej Francji, tu mu nikt miejsca nie będzie zostawiać a on sobie nie bardzo radzi w grze ściśle pozycyjnej gdzie nie ma miejsca na rozbieg. On jest bardzo szybki ale technicznie gorszy od Viniciusa jeżeli o drybling chodzi.
Do tego też łatwo go gasić co pokazywał w LM wielokrotnie, z resztą nawet Cash na mundialu potrafił go wyłączać i kasować do póki nasza pokraczna obrona miała kondycje na to.

2

@s0nar11 Tu siedzi dużo ludzi młodych którzy są naturalnym elektoratem tej partii i dobrze im pokazywać coś więcej niż copium banalnego populizmu sprzedawanego przez korwinowców od lat.
Z resztą działają też tutaj ludzie siejący bardzo mocną propagandę tejże partii i dobrze byłoby jednak to kontrować, bo ich poglądy są niebezpieczne ale ładnie przykryte pod nośnymi hasełkami.
A i nie wiem gdzie widzisz pieśni pochwalne? Przecież właśnie odpowiadasz na post który piętnuje ich obrzydliwą manipulację rodem z TVP.

22



Nowa jakość w polityce, oni są inni od reszty a tymczasem ich propaganda garściami czerpie z TVP i próbuje wygrać przegraną debatę obrażając swojego przeciwnika a jako dowód wstawiać montaż powycinanych słów xD
Oni mają swój elektorat za takich idiotów czy jak?
Już pomijam Hołownię, któremu mielą jedną niefortunną wypowiedź którą z resztą gdzieś tam prostował (a partia Hołowni w sejmie tak chce likwidować gotówkę, że aż wzywała do zwiększenia limitu obrotu gotówkowego z 15 do 50 tysięcy).
Ale Petru wyraził jak najbardziej słuszną opinię, że nie ma sensu tworzyć żadnej ustawy w celu likwidacji gotówki a gotówka likwiduje się sama bo ludzie wolą korzystać z płatności bezgotówkowych.
To mu pocięli wypowiedź, żeby wyszło, że jest zamordystą likwidującym gotówkę xD

0

@michal26 Akurat w 2014 to Korwin wygrał tylko dzięki znikomej frekwencji tamtych wyborów do PE. Miał 0,5 mln głosów i dało mu to 7%, rok później dostał 0,7mln głosów co dało mu 4%.
Obecny wynik Konfederacji nie jest stopniowy, wystrzelili od 7% w 19 i 20 roku do teraz 12% (i to też nie stopniowo tylko głównie w ostatnich miesiącach), zbierając głosy tych, którzy by na nich nie zagłosowali gdyby kierowali się merytoryką a nie buntem.
Transfer centro-lewicowych czy skrajnie lewicowych głosów do skrajnej prawicy nie ma sensu a tak właśnie to wygląda, że Konfederacja najwięcej wchłonęła od Hołowni i Lewicy.
Tak jak i głosy kobiet, przecież po 2020 roku Konfederacja wydaje się ostatnim miejscem w którym można ulokować swój głos jako młoda kobieta, a jednak tak się dzieje.

Tu ewidentnie widać, że nie program a bunt przyciągnął z nikąd masę głosów, gdy inni antysystemowi się wyłożyli, ot po prostu tak jest zawsze.
Ale czy Konfederacja zostanie antysystemowym domem? Nie jest to możliwe a obecny rozkład głosów tylko to przyspieszy.
Ogólnie partie antysystemowe czym bliżej władzy tym szybciej tracą swoją antysystemowość a jeżeli stanie się tak, że wejdzie tylko PIS, PO i Konfa to Konfa będzie musiała wybrać z kim utworzyć rząd a to - niezależnie od tego jakie fikołki zrobią w mediach - dla wyborcy oznaczać będzie koalicję i na ich konto wpadnie wszystko co zrobi czy to PO czy PiS.
I trzeciej drogi nie ma, Konfederacja nie będzie mogła stać z boku, nie będzie też żadnych nadzwyczajnych negocjacji typu "likwidujecie 800+ to zagłosujemy za..." bo wtedy po prostu rząd się nie utworzy i będą przedwczesne wybory.

0

@michal26 Elektorat w grupach słusznie niespodziewanych wśród ludzi młodych to nie jest zbyt krzepiąca wiadomość, bo idzie to w stronę potwierdzenia tezy, że Konfederacja stała się w tych wyborach partią antysystemową.
Takie partie zawsze zbierają spory elektorat, gorzej że ten elektorat nie kieruje się poparciem DLA partii tylko głosem przeciwko innym partiom.
Tak było z Samoobroną, Palikotem, Nowoczesną, Kukizem, Razem, Hołownię, tym razem pada na Konfederacje, tylko takiego niespodziewanego elektoratu nie przekujesz na swój elektorat, bo ma w dupie twoje poglądy, masz być kimś innym niż reszta, dlatego tamte partie albo zniknęły albo się kurczą do niebytu.
Więc tu albo Konfederacja po wyborach zacznie współpracować z którąś partią i stanie się systemowa, albo nie będzie i w obecnym rozkładzie dojdzie do niestabilności rządów i ponownych wyborach aż ktoś nie zyska pełnej władzy.

2

@Emhyr Ogólnie taki mit narósł wokół Modrića w 2018, że to głowa mała. W Realu nie odegrał istotnej roli w wygraniu LM bo miał bardzo słabą formę. Na mundialu zagrał tak sobie, solidnie ale nie był decydującym piłkarzem Chorwacji, dużo bardziej przyłożyli się do sukcesu Mandziukić czy Perisić a dodatkowo przez Modrića z ruskimi musieli stanąć do konkursu karnych, bo ten zmarnował karnego w dogrywce.
Do dziś czuje absolutny niesmak, że nie ZP nie zdobył wtedy Varane i nawet bliski nie był a to on z Ramosem odpowiadali za te fartowne wyniki słabego Realu w LM i Varane był kluczowym graczem Francji która sięgnęła po złoto.

0

@JordiAlbion No właśnie nie. O skali porazki Mentzena może świadczyć to, że nawet otoczenie Mentzena stwierdziło, że był remis.

0

@Lewandinho Przerywał? Mentzen nie odpowiadał na zadane pytanie. Pytaniem było, czy gdyby dziś było referendum to zagłosowałby za czy przeciw pozostaniu Polski w UE. Odpowiedź tak albo nie, bo chyba każdy wie jak by odpowiedział gdyby dziś postawić przed nim takie pytanie.
To Mentzen krążył, że trudno określić i bla bla bla bo dziś nie ma referendum.

0

@ikar34 Petru sponiewierał Mentzena. Mentzen niestety nie potrafi gadać dookoła tematu jak Bosak a jak go zapytasz o populizmy jakie sieje jego ugrupowanie od kilku lat, no to są rzeczy nie do obrony jeżeli stoisz przed dyskutantem.
Tam i tak było większe pole do zaorania, ale rozmowy ekonomiczne z ograniczeniem czasowym minuty na wypowiedź to nie jest dobra formuła.

0

@Bobo25 Akurat byli na tyle przy korycie, że już kradli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?