Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@mekston No jeszcze tutaj jest pewna zmienna w postaci spygate.
Mclaren poza tym, że sam był wtedy mocny to jeszcze dysponował planami mocnego Ferrari za co konsekwencje od strony sportowej poniósł niewielkie.
W 2007 dostali karę finansową i dyskwalifikację ale tylko konstruktorów a nie zbanowano ich konstrukcji więc na 2008 mogli wyjechać wzbogaceni o to, co udało im się ukraść od mistrzowskiego wtedy Ferrari.
0
Podoba mi się jak biali sobie teraz imaginują, że oni by ten finał wygrali. Odpadli dostając 5 bramek w dupę ale dalej zero pokory, żeby może pomyśleli, że City nie zagrało gorzej niż z nimi a to Inter po prostu postawił cięższe warunki?
1
@Sulimo Kanada za tydzień
2
No masz swój puchar Pep, wyzwanie ukończone.
Czas na nowe cele, nowe wyzwania, nowe projekty.
Zapraszamy do nas, Xavi ci kawę poda.
3
@panczo Nie jest najlepszy, ale za to najbardziej szczęśliwy. Było wielu lepszych od niego ale nie mieli takiej możliwości wygrywania albo nieszczęśliwie za szybko skończyli karierę.
Fangio, Clark, Ascari, Schumacher.
Obecnie Verstappen niekwestionowanie jest na wyższym poziomie niż Hamilton, świetne tempo, zdolność do przejechania całego wyścigu bez nawet najdrobniejszego błędu, rozumienie wyścigu czy decyzyjność na poziomie której Hamilton nigdy nie posiadał (co zgubiło go w 2021).
No i do tego niezaprzeczalnym faktem jest, że Hamilton nigdy nie wygrał mistrzostwa nie posiadając najlepszego auta na torze co robił Schumacher w Benettonie czy Verstappen w Red Bullu 2021.
0
Czy tam i tak nie było spalonego?
Bo to by była jedyna rzecz jaka może uratować tą parodię zwaną Inter Mediolan.
0
Na którym leci Liga Mistrzów? Bo chyba mi się coś pomyliły transmisje i puchar tymbarku oglądam.
3
Jak komuś się nudzi podczas finału to polecam 24h Le Mans na Eurosporcie. Deszcz pada to przynajmniej połowa stawki się już rozbiła i jest co oglądać.
0
@mekston
https://f1pace.com/p/2022-spanish-gp-race-pace/#&gid=1&pid=3
https://f1pace.com/p/2023-spanish-gp-race-pace/#&gid=1&pid=3
Tu masz zestawienia.
Russell startował z P12 i przebił się na podium bo główni rywale mieli problemy z autem. Leclerc nie jechał w ogóle, Alonso od rozwalenia podłogi w kwalifikacjach niskie tempo, Perez nie wiadomo co.
Ale w 2022 coś o czym ty wybiórczo zapomniałeś to to, że Hamilton mógł dojechać na P4 gdyby nie problem z silnikiem a musiał się przebijać z P19 bo na pierwszym okrążeniu zderzył się z Magnussenem.
1
@QuQ Ta, wygramy sprawę w sądzie czym nic nie zyskamy oprócz uwalenia ligi i reszty ekip które wzięły kasę od CVC a w zamian za to Tebas do póki rządzi będzie robił Barcelonie wszystko pod górę + będzie mógł naciskać na UEFA do zbanowania nas.
Nas nie stać na takie zabawy teraz a Real z Athleticem nie są przyjaciółmi i nam nie pomogą gdy będziemy tonąć. Perez gra głównie pod siebie a naszym interesem przestał być jego interes od kiedy zdecydowali, że Barcelonie trzeba dowalić i podważyć wszystkie nasze osiągnięcia z ostatnich dwóch dekad.
0
@mekston Tylko dalej ci powtarzam, że ich ułomne auto w 2022 też tu się spisało bardzo dobrze, ponad normę tego co osiągnęli wcześniej i później, ich strata do najszybszego bolidu na torze wynosiła 0,1s teraz wyniosła 0,3s do Verstappena który nawet nie musiał cisnąć.
To, że Leclerc wtedy miał awarię niewiele zmienia, bo nie chodzi o pozycje na torze tylko o tempo jako takie.
Bo wspominanie, że Verstappen miał problem z DRS a Sainz wpadł w żwir. Ok, ale oba Mercedesy miały kłopoty z silnikiem, dlatego Hamilton spadł za Sainza, choć go wcześniej wyprzedził.
W tym sezonie też miałeś masę problemów innych ekip. Perez przyogórzył cały weekend, Alonso rozwalił podłogę i miał problemy z ustawieniami auta, Leclerc też trafił do dupy, jego auto w ogóle nie jechało.
Zobaczymy co będzie dalej, ale nawet na czysty rozum, Mercedes nagle po 1,5 roku zmienia koncepcję gdy wszyscy mają przewagę technologiczną w tym aspekcie. Do tego mają wiele prowizory bo nowa koncepcja została na siłę wklejona w starą przez to, że nie stać ich teraz za bardzo na homologacje nowego monokoku.
Jeżeli nagle za pierwszym strzałem wyruchaliby większość stawki to byłoby to bardzo śmierdzące.
0
@Compadre Nie było remake tylko serialem na licencji gdy tylko odcinek pilotażowy był oparty na scenariuszu brytyjskiego oryginału.
Nakręcenie od nowa serialu który się nie zestarzał przy uwzględnieniu dzisiejszych standardów po prostu się nie uda.
0
@mekston Tylko wtedy tempem mieli 0,1s do najszybszego auta i oba Mercedesy miały problem silnikowy przez co Hamilton spadł za Sainza, teraz mieli 0,3s do najszybszego auta a reszta konkurencji została wykoszona bo Ferrari jest w dupie, Perez zniszczył sobie kwalifikacje i pojechał gówniany wyścig a Alonso miał trudne kwalifikację z uszkodzoną podłogą i problemy z autem cały weekend.
Po porostu Hiszpania nie jest żadnym wyznacznikiem bo Mercedes zawsze tutaj ma dobre tempo i miał też rok temu gdy jechali kompletną taczką którą poźniej mieli problem cokolwiek osiągnąć. Byli trzecią siłą w stawce, dalej są trzecią siłą w stawce która staje na podium gdy innym coś nie wyjdzie.
To czy te zmiany okażą się słuszne to się dopiero dowiemy w ciągu następnych 2-3 wyścigów w różnych specyfikacjach torów.
0
@mekston No właśnie nie byli lepsi, cały czas byli w tym samym miejscu. To Ferrari odpadło z rywalizacji po zmianach przeforsowanych przez Mercedesa w połowie sezonu.
0
@Kozinho. To, że gospodarka rosji to ruina i wystarczył rok, żeby sprawy szły tak tragicznie, że nie potrafią nawet już kłamać w statystykach i muszą ukrywać dane.
W ciągu roku zużyli już większość swojej rezerwy finansowej jaką zbierali latami na tą okazję.
0
@mekston Na razie nic nie wiemy o tempie Mercedesa.
Rok temu w Hiszpanii też byli bardzo mocni co nie przełożyło się na resztę sezonu.
0
@Comentateiro Złota piłka to plebiscyt popularności, więc zdobędzie go człowiek o którym jest najgłośniej a jakbym miał typować, to wypadnie na Haalanda ponieważ nie ma żadnej innej konkurencji.
Lautaro natomiast bez szans bo gówno kogo obchodzą jego dokonania, nie jest twarzą Interu nawet i założę się, że wyżej od niego będzie Alvarez.
0
@IrekPOL Zacieśnić stosunki z nacjonalistami? Ty wiesz czym jest nacjonalizm? Ich nacjonalistyczny interes stoi dokładnie po drugiej stronie od naszego.
0
@michal26 Dobrze, że działacz partyjny stoi na straży przekazu na La Bambie i nie daje podawać szkodliwych faktów o Konfederacji.
Braun nauczył ich historii więc pewnie partia zacznie potępiać nazizm, wyrzekną się Hitlera, przestaną sugerować roszczenia do ziem polskich, nie będą więcej oskarżać Polski o wywołanie II WŚ oraz wszystkich innych niezbyt przyjaznych nam poglądów.
Zaskakujące, że masz możliwość uniknięcia tematu, nikt do tablicy cie nie woła a ty znowu poczułeś potrzebę robienia fikołków w obronie swojej umiłowanej partii, choćby temat był praktycznie nie do obrony.
7
@RosjaninBut Ciekawostka, młodzieżówka partii AfD w maju była na wycieczce do polskiego sejmu.
Oprowadzał ich Grzegorz Braun, poseł i jeden z liderów partii Konfederacja.
10
@Borry Nie. Militao.
Wielu stawia go jako ścisły top obrońców świata a gość jest zwykłym plackiem którego można nazwać jedynie "solidnym".
7
Fakt jest prosty, Messi nigdy nie chciał wrócić do Barcelony, albo użył Barcelony do negocjacji lepszych kontraktów.
Wskazuje to prosta sprawa: Pośpiech.
Doskonale wiedział, że Barcelona bez decyzji La Liga i tak nic nie mogłaby zrobić, wiedział też że są kłopoty finansowe które dałoby się rozwiązać, ale nie w kilka dni.
Czasu miał od groma, minimum do sierpnia jeżeli w grę wchodziło Miami bo tyle trwa okienko transferowe u nich ale nawet się jeszcze nie otworzyło i nigdzie nie zostanie w czerwcu zarejestrowany.
To czemu tak nalegał i czemu stwierdził, że nie chce? Żadna furtka nie była zamknięta ani nie było ryzyka jej zamknięcia w bliskim czasie.
Ot po prostu nie chciał do nas wrócić i może to i słusznie, bo osiągnął wszystko więc po co miałby się stresować skoro może iść i i za większą kasę sobie zrobić wakacje przed końcem kariery?
0
@Pedri16Future Nie ma kuriozalnych połączeń, gdy ktoś im zapłaci za to kasę.
1
@Pedri16Future Albo to fake albo są słupami i żadnej federacji nie zakładają, tylko będą świecić mordami. Nie stać ich na taką zabawę.
0
@Albatros Możesz, ale czy będziesz miał rację? W USA dzieją się dziwne rzeczy i mają dziwne podejście do wielu spraw, ale w gruncie to dalej jest trochę zmodyfikowana cywilizacja europejska.
Coś czego nie porównasz do Arabii Saudyjskiej gdzie w 2021 był największa liberalizacja prawa, bo pozwolono kobietom mieszkać samotnie.
0
@martin43 Ile by im nie zalegała (choć ponoć się zrzekli sporej części), jest to zwolnienie budżetu i gdyby tu pozostali i tak musiałbyś im zapłacić więcej niż jak odeszli.
6
@Albatros Pewnie mniej od araba, ale za to żyjesz w prestiżowym mieście cywilizowanego kraju bez obawy za to, że jego żona zostanie ukamienowana za brak szmatki na głowie
5
@A4ron Tu nie ma co rozumieć, nie po to wypowiada się człowiek jako "specjalista od piłki" by kierować się sentymentami do młodości. Jakiś random który piłkę ogląda jednym okiem, ma takie prawo ale ludzie związani całe życie z piłką powinni mieć bardziej obiektywny podgląd sprawy a oceniene Messiego ponad Maradoną to już nie tylko kwestia gustu co po prostu statystyka.
1
@martin43 Nie wiem czy zauważyłeś, ale dopiero co podjęto decyzje o odejściu Busquetsa i Alby co zwalnia nam 60 milionów euro pensji a żeby doszło do skutku pozyskanie Messiego musimy jeszcze sprzedać kilka osób co zwolni dodatkowe kilkadziesiąt milionów.
0
@Ksavix Gwałcisz logikę prawa.
Wyrok nieprawomocny to tylko frazes, de facto posiadanie wyroku nieprawomocnego to nie posiadanie wyroku w ogóle, w dalszym ciągu jesteś niewinny.
Nie musi być w konstytucji zapisane, że ułaskawić można tylko od wyroku prawomocnego, bo to wynika z samej funkcji ułaskawienia.
Ułaskawienie nie dotyczy procesu skazania, dotyczy odbywania kary którą można złagodzić albo anulować, ale jak nie ma kary to jaką karę chcesz anulować?
Wydumałeś sobie, że się z tobą zgodziłem. Nie zgodziłem się, bo to nie podlega interpretacji, nie da się po prostu tego interpretować, bo nie ma czego interpretować.
Masz nawet na stronie prezydenta https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/prawo-laski
Darować w całości lub częściowo złagodzić karę.
Nie możesz darować kary gdy nie ma żadnej kary.