1

@MesQueUnClub_87 Dlatego dobrze, jakbyś poszedł po poradę prawną zanim zechcesz kiedykolwiek iść do sądu.
Czytałeś oświadczenie Nigdy Więcej? Pytanie retoryczne, bo nie czytałeś i stosujesz klasyczną nadinterpretacje.
Nikt Marciniakowi nie zarzucił, że popiera Konfederacje czy Mentzena, nikt nie zarzucił mu, że wykazywał jakieś nietolerancyjne zachowania czy że Marciniak jest nietolerancyjny.
Zarzutem w jego stronę jest wystąpienie koło Mentzena i branie udziału w wydarzeniu którego twarzą jest ktoś taki.
Czy Mentzen nie jest tym kim jest?
Czy Marciniak nie wystąpił na wydarzeniu promowanym przez Mentzena który jest w trakcie kampanii wyborczej Konfederacji?
Dwa razy nie, więc z czym do sądu miałby Marciniak iść i co udowodnić przeciwko temu oświadczeniu które ta organizacja wydała?
Musiałby udowodnić, że ktoś kłamał, żeby go oczernić.

1

@Pedri16Future Skrajny przykład jest właśnie po to, żeby banalne było zrozumienie go. Jak się przytulisz do Putina to będziesz napiętnowany, niezależnie czy popierasz go czy nawet nie wiedziałeś kogo przytulasz.

1

@Pedri16Future Postaraj się nie wchodzić w dyskusje jeżeli nie potrafisz zrozumieć analogii.

1

@michal26 To co wyżej. Straty wizerunkowe wywołał sobie Marciniak sam spotykając się z Mentzenem.
Nie wygrasz w sądzie jeżeli twoim zarzutem będzie tylko to, że ktoś wytknął czyn którego się dopuściłeś.

7

@MesQueUnClub_87 No, i jak to udowodni? Że nie wystąpił na zaproszenie Mentzena? Wystąpił. Mentzen nie wywodzi się ze środowiska które wielokrotnie wykazywało zachowania nietolerancyjne? Nie robił kampanii wyborczej na hasłach "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"?
Robił a Marciniak wystąpił na jego zaproszenie.

I oczywiście ten donos to czysty kretynizm, jednak jak chcesz kogoś podać do sądu bo wyraził oburzenie na twoje zachowanie, które miało miejsce w opisywany sposób, to sprawy w sądzie nie wygrasz.
A Marciniak musi być na przyszłość ostrożniejszy i wiedząc jak delikatna w tych sprawach (na papierze) jest UEFA, oraz więdząc że właśnie trwa największa afera w sprawie tolerancji jaką piłka nożna widziała, nie powinien na kilka dni przed finałem spotykać się ze skrajnie kontrowersyjnymi radykałami.
Bo to jest jakbyś dziś przytulił Putina.

0

@michal26 Skieruje i przegra, bo o co miałby kogoś oskarżyć?

6

Limit transferowy i płacowy jest jak najbardziej słuszny.
Skończyły się czasy gdy w piłka była hobby, teraz piłka to poważny biznes w który mieszają się całe państwa, więc jeżeli nie chcemy mieć dominacji pozasportowego pieniądza, to takie limity są jedynym ratunkiem by nie wpaść w szaleństwo.
No chyba że chcemy negocjować się z szejkami o kontrakty po 300 milionów za sezon a jako kibice Barcelony doskonale wiemy do czego to prowadzi.
Coutinho, Dembele, Griezmann, piłkarze którzy po prostu nie wypalili co się zdarza i nie byliby tragedią, gdyby nie to że za ich trójkę daliśmy z 500 milionów (transfer + pensja) bo PSG sobie od ręki mogło wyłożyć 222 miliony za Neymara a chwilę potem dorzucić 180 milionów za Mbappe rozbijając bank i podnosząc na zawsze ceny piłkarzy.
A teraz do gry wchodzi Arabia, która rozrzuca miliardowe kontrakty, bo może.

1

@Medium Ogólnie światowy arbitraż strasznie leci z poziomem, skoro Marciniaka (który złoty nie jest) muszą wybierać na 2 finały w pół roku bo nie ma nikogo godnego.
Narzekamy na hiszpańskich sędziów, bo oni poziomu nie trzymają najdłużej, ale obecnie każdy idzie w ich stronę i np. w tegorocznej LE nie widziałem spotkania bez przynajmniej jednego kardynalnego błędu decydującego o wyniku (a widziałem przynajmniej po jednym meczu w każdej kolejce).
W lidze konferencji było dokładnie to samo, najlepszy przykład ostatni mecz Lecha.
O LM nie wspomnę, bo tam powinien być top topów a wystarczy przypomnieć kulisy tego jak odpadliśmy z tych rozgrywek. Typ na VAR co najpierw nie pokazał karnego na Dembele dostał kolejny mecz w którym nie pokazał ręki w polu karnym to w nagrodę potem jeszcze jeden posędziował.
Czy to co się działo w meczu Napoli z Milanem.

6

Sevilla pokonała Romę, Barcelona dwa razy w tym sezonie pokonała Sevillę
Barcelona z pucharem Ligi Europy!

0

Powtórka karnego

0

@Survier Coś mówisz o realizmie a potem podajesz wyimaginowane przykłady pomijając to kim Braun jest.
Nie byłoby lockdownów i super, do obecnych 200 tysięcy dołożyłbyś kilkaset tysięcy innych zgonów.
Serio chcesz się bawić w powtarzanie szurskich teorii, że to tylko katarek? Ten katarek w 2020 i 2021 kilkukrotnie zawalił służbę zdrowia bo ilość osób wymagających hospitalizacji przewyższała ilość miejsc w szpitalach. Nawet kolega Brauna, niejaki Dziambor wylądował w szpitalu pod tlenem.
Po to były lockdowny stosowane na całym świecie, żeby kontrolować rozprzestrzenianie wirusa, nie dopuszczając do sytuacji w której służba zdrowia stanie się niewydolna, bo to powodowało problemy zarówno dla tych z wirusem jak i chorych na inne choroby.
A to, że PiS zrobił to cholernie źle (bo są bandą nieudaczników i niczego nie potrafią zrobić dobrze) nie oznacza, że droga Brauna byłaby lepsza, bo skończyłaby się kilkukrotnie większą tragedią niż miało to miejsce.
I teraz masz dwa wyjścia, przyjąć informację albo udawać, że tak nie było, że ludzi z Warszawy trzeba było wozić do Łodzi bo w Warszawie nie było gdzie położyć chorych wymagających terapii tlenem.
A nasz lockdown niewiele miał wspólnego z inflacją więc twoja teoria jest błędna z samego założenia, bo Braun musiałby zlikwidować lockdowny na całym świecie, bo to przez zaburzenia światowych łańcuchów dostaw inflacja rosła.
Gdyby u nas nie było lockdownu, miałbyś tylko stertę trupów a ceny i tak by urosły bo inni mieli lockdowny.
Cała reszta też bujdy, socjal dla Ukraińców ma niezauważalny wkład w inflacje bo to jest margines, coś koło 400 tysięcy osób przy czym 70% uchodźców podjęło u nas pracę i płacą podatki.

A co do całości twojej wypowiedzi, przerażająca jest twoja ignorancja.
Brak poparcia dla Ukrainy u Brauna to nie jest tylko gest, to jest twarde stanowisko.
Gdyby Braun był premierem, Polska nie wspierałaby Ukrainy a Ukraina bez wsparcia upadłaby już dawno a to my jesteśmy głównym hubem dla sprzętu który Ukraińcy dostają.
Braun byłby zagrożeniem dla interesów Polski bo on o nie nie dba w ogóle.
Naszym interesem jest, żeby ruscy nie istnieli, nie są dla nas partnerami, nie są krajem z którym możemy mieć przyjazne relacje (bo z nimi NIKT nie ma przyjaznych relacji, nawet ich właśni sojusznicy o czym Ukraina się przekonała dekadę temu, na długo przed rewolucją).
A Polska jest wrogiem rosji, oni obchodzą święto pokonania nas, oni od lat podważają naszą suwerenność, prowadzą sabotaże u nas, działają na naszą szkodę, szantażują nas. Każde działanie wybijające ruskim zęby to interes Polski a Braun jest przeciwny.
A czemu nie poparł akcesji Finlandii do NATO? Skoro to też jest w interesie Polski?
A co do tego wykładu, to śmiesznym jest argument o "dezinformacji", szkoda że nie przeszkadza ci jak Braun oprowadza po naszym sejmie młodzieżówkę AfD czyli niemieckiej partii popierającej nazistów, chwalącej działania Wermachtu i oskarżającej Polskę o wywołanie II WŚ.

Braun jest jednym z liderów Konfederacji, jego wszystkie działania jak do tej pory nie były podyktowane żadnym interesem kraju a do tego co chwila udowadnia, że jest obłąkany a tobie to nie przeszkadza bo mówisz o realizmie a sam romantyzujesz.

0

@Kazragore Czemu nie może być niskich podatków?
Bo poza fikcją literacką Mentzena istnieje też coś takiego jak rzeczywistość.
A rzeczywistość jest taka że największym kosztem budżetu są bardzo długie zobowiązania. Emerytury, długi, konieczne inwestycje.
Możesz zlikwidować wszelkie świadczenia socjalne i zwolnić wszystkich urzędników a dalej będziesz miał deficyt budżetowy, reszty kosztów nie obniżysz w żaden sposób i to przez czas dłuższy niż jakikolwiek polityk Konfederacji będzie żył.
Z resztą to żadna tajemnica, przecież Mentzen powiedział to otwarcie w Hejtparku a ludzie dalej się nabierają i wierzą w ich hasła wyborcze (a i pamięć złotej rybki nie pozwala połączyć kropek, że oni co wybory mają inne hasła i nie wolno ich pytać o to co mówili w poprzedniej kampanii).
Dla przykładu ci podam, że program wyborczy Bosaka z 2020 kosztowałby budżet państwa 270 miliardów złotych (a jeszcze w programie mieli zakaz uchwalania budżetu z deficytem). To super byś miał, niskie podatki w kraju który po roku stałby się Somalią.
I gorzka pigułka: Polska nie ma wysokich podatków.
Mamy średnie obciążenia, niewiele jest krajów rozwiniętych z niższymi podatkami od nas a te co mają są w znacznej mierze biedniejsze (albo mają niższe podatki ale wyższe opłaty, jak USA którym wynik robi brak publicznej służby zdrowia, ale nie sprawia on że amerykanie są bogatsi bo sami płacą ubezpieczenia a opieka zdrowotna to u nich patologia).

Do tego coś o czym nie pamięta większość ludzi: Konfederacja to nie Mentzen. Tam masz też właśnie Brauna, którego gospodarka w ogóle nie obchodzi, masz narodowców którzy wyznają socjalizm i interwencjonizm (tak, narodowcy są przeciwni zniesienia 500+ i emerytur a Bosak).
A elektrownie jądrową to sobie wybudujesz, jak spora część ich elektoratu to szury co dopiero bały się masztów 5G i przez które zaczynają wracać takie choroby jak odra, bo szczepionki powodują autyzm...

5

Dla wszystkich myślących o głosowaniu na Konfederację (oczywiście nie do sekciarzy, bo wiem, że do nich nic nie dotrze).
Pamiętajcie, że ten człowiek jest jej częścią, jednym z liderów.
Człowiek psychicznie chory, lubujący się w dewastacji cudzego mienia (najpierw choinkę ukradł i zaśmiecił budynek sądu oraz chodnik miejski, teraz wtargnął na cudzy wykład, rozwalił mikrofon, rozwalił głośnik i zniszczył wydarzenie - nieważne czego dotyczyło).
Do tego przypomnę, że jest to onuca działająca zgodnie z linią Putina.
Jest jedynym posłem, który w Polsce który nie wyraził poparcia dla Ukrainy w momencie rozpoczęcia wojny, jest to też jedyny poseł, który był przeciwny akcesji Finlandii do NATO.
Do tego w 2018 roku spędził sobie święta z ruskim szpiegiem, wydalonym z Polski kilka lat wcześniej po rozbiciu siatki szpiegowskiej GRU.

Przemyślcie dobrze, czy nierealna do realizacji populistyczna wizja "niskich podatków, trawnika i grilla" jest warta, by obłąkany ruski agent reprezentował naród


1

Messi śmessi, mamicie ludzi jakimiś tematami zastepczymi.
Lepiej powiedzcie, czy Neymar już kupił ten dom w Barcelonie? A czy Veratti zrobił w końcu tą konferencję? Rabiot w końcu przychodzi czy nie?
Tyle czekamy na te wazne informacje a wy spamujecie jakimś tam Mistrzem świata.

3

@Emhyr Jak nie dojdzie wkrótce do buntu zespołów przeciwko La Liga, to Hiszpania wypadnie poza TOP 5, bo z takim zarządzaniem nie da się pracować.

6

Aha.
Reszta komentarza wkrótce

0

@rafi509 Odpowiedziałem ci w dokładnie takim samym tonie w jakim zadałeś pytanie. Nie ja jedyny z resztą tak to odebrałem, więc można wnioskować, że to ty użyłeś ofensywnego tonu. Jeżeli przypadkiem to postaraj się uważniej dobierać słowa.

A co do akroleiny, nie jest oficjalnie zakwalifikowana jednak jest sporo badań o rakotwórczym wpływie.
A i nie wymaga wielu godzin smażenia, wystarczy że normalnie smażysz mięso i już przy temperaturze 120 stopni akroleiny zaczynają powstawać. Optymalna temperatura smażenia mięsa to ~170 stopni, ale większość ludzi tego nie kontroluje i często nawet przekracza 200 stopni.
Zasada jest prosta, jeżeli masz przysmażone mięso to masz i akroleiny.
Dlatego zdrowszym sposobem jedzenia mięsa jest duszenie go albo gotowanie, bo nie przekraczasz 100 stopni.

0

@rafi509 XXI wiek, banalny dostęp do informacji a ja mam ci tłumaczyć, że przy procesie intensywnego podgrzewania mięsa dochodzi do utleniania tłuszczu z którego wydzielają się akroleiny a te są substancją rakotwórczą?
Mam ci też wytłumaczyć, że przy spalaniu węgla czyli zarówno węgla drzewnego, kamiennego czy roślin wytwarzają się benzopireny, które również są rakotwórcze więc czy przy procesie grillowania czy wędzenia okadzasz mięso rakotwórczą substancją?

0

@Eto'o9 R10 Wiem. Najbardziej lubię jak Konfa wrzuca swój post o tym, że tylko w UE zakazują aut spalinowych a oni jak dojdą do władzy to to powstrzymają.
Tymczasem liderem elektromobilności są Chiny gdzie ciągle choć w łagodny sposób dokręcana jest śruba i dojdą do zakazu aut spalinowych, część stanów USA też już wprowadziła zakaz aut spalinowych i to chyba nawet drastyczniej niż w Europie, bo jeszcze w tej dekadzie mają zrezygnować a zaraz rozleje się to na całe stany, więc niedługo producenci aut po prostu przestaną produkować auta spalinowe na całym świecie, ale Sławek z kolegami to powstrzyma xD

2

@rafi509 Jeżeli tak im wyszło, nie mnie to oceniać. Nie jest tajemnicą że mięso, zwłaszcza po obróbce termicznej nie jest zbyt zdrowe

4

Czemu bycie konserwatystą przeważnie łączy się z jakimś gwoździem w mózgu?
DGE czyli Niemieckie Towarzystwo Żywieniowe chce wydać zalecenie o ograniczeniu spożycia mięsa do 70g tygodniowo i się robi afera, że szury miały racje, teoria spiskowa się potwierdza, chcą zabrać człowiekowi mięso...
Po pierwsze, DGE nie ma żadnych uprawnień by cokolwiek zabierać, to po prostu stowarzyszenie naukowe dotyczące zdrowego odżywiania, które bada jak jeść żeby zdrowo żyć.
Po drugie, ZALECENIE to nie ZAKAZ. Na całym świecie zaleca się nie pić alkoholu i nie palić papierosów od wielu lat, niczego nie zakazano.
Po trzecie, DGE nie jest organizacją ideologiczną, nie miesza się w politykę, nie podąża za trendami. Teraz zaleca ograniczenie ilości mięsa, niedawno odradziło stosowanie diety wegetariańskiej bo po prostu z badań wynika, że niezdrowo jest jeść za dużo mięsa, ale też niezdrowo jest nie jeść mięsa w ogóle.

No ale oczywiście od wczoraj twitter został zawalony płaczami, że Niemcy chcą zakazać mięsa, szury miały rację xD Będziemy żreć robaki i trawę, bo jacyś naukowcy doszli do wniosku, że 70g mięsa wystarczy dla zdrowia.
Konserwatystom nawet jakby zalecono myć ręcę dla zdrowia, to by odmówili bo to spisek lewackich organizacji xD
A potem zdziwienie, że Polska jest na szarym końcu oczekiwanej długości życia, co w głównej mierze wynika ze stylu życia czyli w dużej mierze z diety jaką stosujemy (gdyby ktoś chciał podać argument o służbie zdrowia, to Niemcy mają jedną z najlepszych ale przez złe nawyki żywieniowe mają żyją krócej niż przeciętny Hiszpan czy nawet Portugalczyk, który służbę zdrowia ma na poziomie Polski).

1

@Gwyn Bo ja nie mówiłem o tobie, tylko tobie mówiłem o tamtym, że jak chciał udowodnić nie bycie zadufanym pacanem to wybrał najgorszą drogę.

0

@Gwyn Dobrze oznaczyłem, bo wypowiedź do ciebie kierowałem, z tamtym typkiem nawet nie ma co gadać

0

@Gwyn Czy można lepiej udowodnić, że mój osąd był słuszny, niż unikać rzeczowej odpowiedzi bo poczułeś się nazwany zadufanym pacanem ;)

0

@Zazinho Byś siedział na swojej stronie, to może byś się czegoś dowiedział o swoim klubie.

5

@Comfortable_ Porównujesz wypowiedzi kilku randomów z neta do realnego zachowania klubu. Tutejsze pospólstwo cały czas jedzie na amplitudzie, od przedłużania kontraktu po dobrym meczu do zwalniania dyscyplinarnego po złym meczu.
Klub natomiast pożegnał Albę i Busquetsa należycie, Messiego na tyle na ile pozwalały okoliczności a Real Casilliasa, Raula, Hierro, Ronaldo czy nawet di Stefano pożegnał tylnymi drzwiami.

0

Cały Real, nie tylko kibice to taka banda zadufanych pacanów, że szkoda gadać.
Z jednej strony Kane zły transfer bo przecież są praktycznie pewni, że podpiszą za rok Haalanda, który miałby chcieć przyjść z obecnie najlepszej drużyny z najlepszej ligi do tego burdelu w Hiszpanii tylko dlatego, że Real to Real xD
Z drugiej strony kolejna saga i zaskoczenie, że jakiś piłkarz z dużym kontraktem nie chce honorowo zrzec się grubych milionów, bo klubowi już nie jest potrzebny...
Najpierw był Bale na którego cały klub kręcił bata gdzie się dało. W mediach, w szatni, na boisku czy konferencjach, byle zechciał odejść i narzekania, że tak traktowany piłkarz nie czuje żadnej potrzeby ułatwiania klubowi spraw. Nawet była sytuacja gdzie znalazł sobie sam drużynę w Chinach i odejdzie ale pod warunkiem darmowego transferu, to się Perez obruszył bo on chciał go jeszcze sprzedać i na nim zarobić xD Skończyło się tak, że wydoił klub do dna.
I teraz Hazard to samo. Nie poszło mu, ale jakie wsparcie otrzymał od zespołu? Ciągłe próby wypychania, zero szans na grę, cały sezon przesiedział na ławce, nawet będąc zdrowym i kolejne okienko transferowe i kolejne zdziwienie, że jak tak można nie kochać wielkiego Realu i nie chcieć się sfrajerzyć rezygnując z 30 milionów pensji, jeszcze zmieniając zespół na taki jaki klub chce, bo dobrze byłoby jeszcze zarobić xD
Nawet ponoć jest wizja włączenia go w ewentualny transfer Kane z Tottenhamu, bo Hazard by na pewno chciał iść za gówno pensje do miejskiego rywala swoich dawnych kolegów... Może do Arsenalu go wepchną xD

Wiadomo, klub ponad piłkarzem, ale oni w tym Madrycie to chyba popłynęli, jeżeli sądzą że mogą traktować kogoś jak niechcianego śmiecia a ten będzie jeszcze dziękował, bo to zaszczyt być oszczanym przez wielki Real

1

@abram3k Z Cristiano się śmiali bo mental na każdym kroku próbował udowadniać jaki jest cudowny i wspaniały, jaką to ma formę i jaki to jest ważny.
Nie pamiętasz postów jego siostry? W takiej machinie PR-owej to nie był przypadek.
Chciał po jednym sezonie uciec z MU, zaoferował się całej Europie i nigdzie go nie chcieli, potem zamiast zaakceptować swoją rolę to dostał wylewu i popełnił oświadczenie z dupy a potem uciekł kopać się z wielbłądami.
Messi niczego musiał udowadniać, ot po prostu sobie kopał piłkę nie robiąc z siebie celebryty, chce go wielu ale on może sobie wybrać Araba za 6x większą kasę niż Ronaldo.
To jest ten szczegół który sprawia, że podobna sytuacja jest w jednym miejscu kompromitacją a w drugim nie jest.
Ronaldo nie wybrał gry u araba bo nie miał wyboru.
Messi jak wybierze gre u araba to jest jego wybór którego nie musiał podejmować.
Jeden to upadek piłkarza, drugi to zmarnowany potencjał bo z Ronaldo już nikt pożytku by nie miał, Messi mógłby jeszcze pograć na wysokim poziomie.

0

@dorszyk22 Tak, doszedł do tego ciężką pracą, ale sport to nie jest ścieżka kariery, nie możesz wstać rano i stwierdzić, że zostaniesz najlepszym sportowcem który zarobi miliony a nie wtopi kasy.
Pudzianowi się udało, jest jednym na milion któremu wyszło w sporcie i super, a gdyby przypadkiem dostał kontuzji na pierwszych zawodach i musiał skończyć karierę to też by odniósł sukces i sobie mógł kupić dom weselny bez kredytu?
Jakbyś zamiast w sport poszedł w biznes, to mógłbyś chodzić spać o 24 a wstawać o 2 w nocy, nic ci to nie da i musiałbyś sobie kulać przez lata kasę, żeby bez kredytu sobie kupić niezbedny do pracy sprzęt.

5

Nie ma nic gorszego niż celebryci starający się być autorytetami poza swoim kręgiem umiejętności.
Taki Pudzian, wychował się w biedzie, ale już jako młody chłopak zaczął osiągać sukcesy sportowe i zarabiać dużą kasę, którą przekształcił w prosperujące biznesy.
I fajnie, ale z tej pozycji on nie zna życia ludzi, którzy nie dorobili się na sporcie a teraz bardzo chętnie tym ludziom gada swoje głupoty.
Przykładowo kredyty, wielki przeciwnik kredytów, on ich nigdy nie brał i nie powinno się ich brać tylko ciężką pracą dojść do sukcesu... No co on pier...
Weź jeden z drugim ciężką pracą dojdź do sukcesu i np. otwórz firmę transportową, gdzie za jeden ciągnik zapłacisz przynajmniej 200 tysięcy.
Przecież to takie proste, wystarczy co miesiąc odkładać skromne 5 tysięcy złotych i po 4 latach będziesz miał jedno auto do swojej firmy transportowej.
A może dom weselny bez kredytu? Tu się zmieścisz odkładając z etatu skromne 15 tysięcy miesięcznie i po 4 latach masz własny dom weselny bez kredytu!
Nie ma nic prostszego, wystarczy codziennie wstawać o 5 rano, świątek piątek czy niedziela i pracować ciężko a wszystko przyjdzie.
A już pominę, co wieczny kawaler bez dzieci opowiada o ojcostwie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?