0

@626 Nie wiesz jaką Mbappe ma psychikę. On we Francji to jest klepany po główce ze wszystkich stron, do tego stopnia że nawet piłkarsko przestał się rozwijać bo mu wmówili, że jest najlepszy i choć gra na swoim wysokim poziomie, to przez te kilka lat trudno zauważyć, by stawał się lepszym piłkarzem (a z oporami ale nawet u Viniciusa to widać).
A czy ma mocną psychę to bardzo tego nie udowodnił. Jak na boisku nie idzie to zaczynają się dąsy i fochy i nie wiadomo jakby zareagował w miejscu gdzie nie ma klakierów i prezydent nie będzie do niego dzwonił, żeby się nie obrażał.

36


To już wyższa forma odklejenia pana Ćwiąkały.
Tebasowi można wiele zarzucać, ale co może La Liga zrobić więcej niż zgłaszać tych których wyłapie? Wpłynąć na policje? Co to w ogóle za brednie? xD
Policja działa według prawa państwa i ma pilnować przestrzegania tego prawa a nie, że przyjdzie grubas od kopania balonu i karze im robić śledztwo na każdym stadionie.
Oni i tak już się wychylili i zgłaszali rasizm którego Real im nawet nie zgłosił i wyłapywali pojedyncze osoby które coś z trybuny krzyknęły.
To co ma więcej zrobić?
A w drugą stronę, jeżeli Tebas nie kłamie, a raczej nie kłamie w tak oczywistej sprawie, to Vinicius sam chciał dwóch spotkań na które nie przyszedł xD
Przecież to jest tak klasyczny przykład idioty, że nie można bardziej.
A może też świadczyć, że on ma jakieś problemy psychiczne i jest uzależniony od bycia ofiarą, bo może daje to mu jakąś dozę atencji. Są takie przypadki "wiecznych ofiar" a media tylko podbudowują ten motyw, bo chętnie mówi się o atakach na niego, wycinając praktycznie całkowicie jego prowokacje i zachowania.
Tak czy inaczej, według tego co mówi Tebas, Vinicius nie wygląda jak osoba zainteresowana braniem udziału w rozwiązaniu tego problemu.

22

Bardzo bym chciał, żeby Vinicius postanowił odejść i poszedł gdzieś do Anglii.
Tam by go króciutko trzymali, jedna pyskówka do sędziów i lecisz z boiska. Połowy fauli na nim sędzia by nawet nie gwizdał a po znieważających gestach do kibiców rywali bałby się potem przez pół roku z domu wyjść.
Już jest taki jeden, co myślał że wszędzie będzie miał immunitet, to po pół roku w Anglii miał na koncie tyle samo czerwonych kartek co po 10 latach w Madrycie ;)

1

@yoli Nie miał. Vinicius jest bardziej brązowy, Mendy prawdziwe czarny.

0

@Mateonvious Jak już mówiłem, nie neguje istnienia rasizmu, natomiast jak można mówić o rasizmie, gdy tylko jedna osoba spośród 11 jest nim dotknięta?
I czemu zawsze to jest Vinicius? Czemu przez 4 lata nikomu nie przeszkadzało jaki ma kolor skóry i nagle w sezonie 22/23 co drugi mecz kończy się aferą?
Czemu natomiast nie przeszkadza kolor skóry ich własnych piłkarzy czy innych piłkarzy Madrytu?
To są kluczowe pytania, bo o ile rasizm jest i był, to jest i był incydentalny, zdarzał się raz na jakiś czas i dotyczył różnych zawodników a w tym sezonie mamy praktycznie tylko jednego.
Uwzięli się na niego, czy może sam nakręca spiralę? Nas krytykowano, że świętujemy na boisku Espanyolu a wiele głosów nawet wyrażało zrozumienie dla kibiców którzy zaatakowali naszych piłkarzy, nawet Xavi mówił, że nie powinni świętować na cudzym stadionie.
Ale czemu tu mamy zrozumienie dla pewnych zachowań a w przypadku Viniciusa wszystko jest jednostronne i kompletnie pomijane, że to on zawsze zaczyna prowokacje i zaczepki?

I dalej idąc, kwestia tego co jest rasizmem. Bo wychodzi na to, że wszystko co zrobisz przeciwko Viniciusowi jest rasizmem i czy kogokolwiek to w ogóle interesuje. Bo narracja też jest jednostronna i teraz w świat poszło, że trybuna krzyczała do Viniciusa "mono" czyli małpa.
I nie bez powodu podałem ten przykład, bo to nie jest zgadywanie czy jakieś domysły, tylko uwieczniona sytuacja którą masz w twittcie poniżej.
Załóż słuchawki i wsłuchaj się w okrzyki. Czy słyszysz "mono" czy "tonto" bo jedno oznacza małpę a drugie głupca.
Więc czy Vinicius został rasistowsko zaatakowany, czy nazwali głupca głupcem?
https://x.com/QuislingT/status/1660352318926102529

25

Bramkarz Valencii mógłby zdradzić, czemu tak agresywnie rzucił się na Viniciusa z łapami.
Pewnie przez to, że jest rasistą i go zdenerwował widok czarnoskórego, raczej nie ma możliwości, żeby Vinicius powiedział mu coś przykrego, to dobry chłopak przecież jest.

17

Liczę, że Tebes stanie w obronie La Liga a nie Realu który cały sezon znajduje sobie wszędzie problemy.
Wypadałoby, żeby ktoś w końcu głośno powiedział, że to Vinicius jest problemem.
11 piłkarzy czarnoskórych brało udział w tym meczu, ale według Realu widocznie Vinicius jest czarniejszy od reszty bo tylko on jest ofiarą rasistowskich ataków.
Widocznie rasizm jest wybiórczy, nienawidzimy czarnych o konkretnym odcieniu skóry, Rodrygo jest zbyt blady a Rudiger zbyt ciemny.
No i też o kontrast chodzi, musi mieć odpowiednią karnację na tle odpowiedniej koszulki, bo ewidentnie on jest ofiarą rasizmu co mecz choć nie wiem czy w tej lidze jest jedna drużyna bez czarnoskórego zawodnika i nie ma z tym problemu.

No ale marzenia ściętej głowy, karta rasizmu została zagrana to Vinicius dostanie kolejny rok ulgowego traktowania.
W końcu, do zdarzenia by nie doszło, gdyby miał półroczne zawieszenie za nazwanie sędziego "skur***nem".

3

@Barca_bwo To co zawsze. Jak to z jedynym czarnoskórym w lidze bywa, doznał potężnych ataków rasistowskich po czym dał gościowi w mordę i wyleciał z kartką.

0

@Encore No ok, podtrzymuj. Wtedy i Militao wylatuje z boiska i Carvajal bo pomagał dusić Viniciusa i jeszcze jakiś jeden piłkarz Valencii bo też dusił własnego bramkarza.

0

@Encore Jeżeli o tej sytuacji mówisz
https://icdn.benchwarmers.ie/wp-content/uploads/2023/02/VAR-image-Casemiro-on-Will-Hughes-4223-770x428.jpg
To co ty w ogóle porównujesz? On dłońmi dusił typa który nawet nie był w tej szamotaninie.
Ta sytuacja którą wstawiłeś to ładna stopklatka, takimi stopklatkami możesz udowodnić cokolwiek.
Tylko, że typ nie dusił Viniciusa i go nie atakował a odciągał gdy ten szarpał się z bramkarzem, bramkarza w ten sam sposób próbował odciągać Militao, jemu też czerwoną kartkę?
Tu masz całą akcję, to nie był atak tylko odciąganie, nikt na boisku nawet nie miał do niego pretensji o to, że tak odciągał, a nawet więcej bo ta ręka gracza Realu która trzyma tą "duszącą" rękę to Carvajal, który też próbował odciągać Viniciusa.


1

Obejrzałem sytuację z duszenia Viniciusa xD Przecież nikt go nie dusił tylko był odciągany od bramkarza z którym się szarpał i bramkarza też odciągano w ten sposób xD
Czego to nie powiedzą, żeby udowodnić jaki Vinicius jest niewinny.
A ciekawe co powiedział do bramkarza, że ten tak się zagotował. A jak wiemy ten debil potrafi zagotować każdego, nawet Araujo który jak do tej pory na koncie ma tylko jedną szarpaninę.

0

@Marcelinho99 Tonto znaczy głupi a nie małpa.

1

0

@Mateonvious Akurat jakbyś chciał się zagłębić czy rasizm to rasizm, to musiałbyś odnieść się do definicji rasizmu.
Niestety obecna kultura w sposób bardzo niezdrowy całkowicie zakrzywiła to pojęcie i zasadniczo identyfikacja kogoś po jego najbardziej widocznym elemencie już jest rasizmem.
Była sprawa chyba z Francji, gdzie sędzia do identyfikacji jakiegoś piłkarza powiedział, że "ten czarny" i był skandal. Ale jakby powiedział "ten wysoki" to już byłoby git.
Z resztą dywagować można godzinami, sęk jest w tym, że np. dowodem rasizmu w dzisiejszym meczu było skandowanie z trybuny "mono" czyli małpa. Taką narrację teraz forsuje Madryt.
Tylko jak odpalisz sobie filmik z trybuny, to możesz zacząć się zastanawiać, skąd w wyrazie "mono" wzięła się 2x litera "t", tak że cały wyraz brzmi jak "tonto" czyli głupi.
Czy nazwanie czarnoskórego "głupi" to już jest rasizm?

9

Chciałbym poznać statystyki spraw o rasizm w La Liga. Tebas powinien się tu mocno bronić, bo choć takie zachowanie jest haniebne, to nie ma zespołu w tej lidze w którym nie ma czarnoskórego a w takim Realu już większość piłkarzy nie jest biała.
Czemu wszystkie te sprawy notorycznie dotyczą Viniciusa? Czemu jego koledzy z zespołu są tylko świadkami "rasizmu" a nie ofiarami? Koło Viniciusa w dzisiejszym meczu był Rodrygo, Rudiger, Militao, Mendy, Tchuameni czy Camavinga.
Po przeciwnej stronie boiska był Correia, Musah, Lino, Foulquier.
Na 22 piłkarzy, 11 było czarnoskórych. Czemu 10 z nich nie pada ofiarą rasizmu w każdym meczu?
Czemu zawsze problem jest tylko z jednym piłkarzem?
I nie mówię, że rasizm nie istnieje, ale zawsze był incydentalny w tej lidze. A tu mamy jakieś rasistowskie afery w każdym jednym meczu Realu i zawsze dotyczy jednej osoby.
I może to zachowanie tej jednej osoby należałoby przeanalizować?
W tym momencie dobre imię La Liga jest szarganę przez Real, który nie potrafi opanować jednego za przeproszeniem debila a potem wszystko podciągane jest pod atak rasistowski.
A może by tak przewrotnie zadać pytanie, czy Vinicius jest atakowany za swoje zachowanie a nie kolor skóry?

3

@ptrx On powinien wylecieć kilka razy w trakcie sezonu a nie jak już przegrali wszystko.

0

@korni20 Powinien z 4 mecze dostać, dostanie pewnie max 2

1

Dobra, ale za ten cyrk Vinicius jak nie wyleci na minimum 4 kolejki to będzie skandal.
Uderzenie w twarz, potem skakanie do sędziego, prowokacyjne gesty do publiki. 4 absolutne minimum.

2

Gramy aż Real nie wygra?

1

Czerwona i minimum 2 mecze zawieszenia.

1

@Emhyr Miejsce w lidze + historyczny wynik.

1

Jak to dobrze, że nasi przyjaciele z Madrytu w świetle naszej ostatniej porażki i tak ciężko walczą o utrzymanie 14 punktów straty. Dobrzy ludzie.

3

@xvcWinterSoldier To wszystko brednie. Jakie pozwolenie? Żaden lekarz nie pozwoli ci się bić z kontuzją, niezależnie czy masz to robić w MMA czy w boksie, bo i tak bardzo mocno pracujesz na nogach.
A bił się Wardęga z rozwalonym kolanem tuż przed operacją.
Lekarz nie ma żadnej mocy sprawczej, wydaje jedynie opinie, w innym wypadku wszyscy musieliby przynosić zaświadczenia przed każdą walką a jak wielokrotnie było widać, tak nie jest i to sami zawodnicy muszą latać z papierami, czemu chcą przełożenia walki a wielu i tak idzie z urazami, z resztą jak dobrze kojarzę, to nawet Ferrari miał taką sprawę, że federacja naciskała żeby się bił z kontuzją.
Jak chcesz się bić, to podpisujesz że robisz to na własną odpowiedzialność i tyle, żaden lekarz ci tego nie zabroni.

A co do samej kontuzji, wygadywali jaką to on ma zmasakrowaną twarz, jakieś złamanie nosa, pęknięty oczodół, łuk brwiowy...
Gość ma połamany łeb, pół godziny po walce adrenalina już zeszła więc powinien go tak boleć, że niebyłby w stanie się ruszyć a on jakby nigdy nic włazi do oktagonu i drze mordę.
Nie krwawi a powinien ociekać jak zarżnięta świnia, mówił normalnie a powinien mieć nos zatkany przynajmniej skrzepami, powinien też mieć mordę jak ziemniak i ból który uniemożliwiłby mu większą ekspresję twarzy.
A on żadnych oznak poważnych uszkodzeń, nie widać po nim bólu a jak to były jakieś mikropęknięcia których nie odczuwał, to jak lekarz to wykrył bez szczegółowych badań poza oględzinami? I jeszcze te farmazony, że on połamany leży i przerażenie gdy wszedł do oktagonu kilka sekund później...

2

I co by się stało, jakby dorosły typ na własne życzenie wyszedł do walki z kontuzją? Czemu nie sprawdzają ludzi przed walkami ale jak ma być event z dwiema walkami pod rząd to nagle ojojo lekarz zabronił?
Przecież tam Wardęga z urwaną nogą wchodził do walki tylko w innej formule co niewiele zmienia i było git.
Fame jak zwykle farmazony sprzedaje a ludzie z kasy wywaleni.
Ciekawe jeszcze jaki będzie wałek z tym GTRem i czyj kolega go dostanie.

5

Nasz gra gówniana, ale to co zrobił ten pajac zwany arbitrem to powinna być degradacja.
W poważnej lidze wszczęliby wewnętrzne śledztwo, czy sędzia sobie nie przytulił za gwarancje miejsca RSO w LM.

4

Gdybym nie znał sędziów w tej gówno lidze to bym sądził, że sędzia jest kupiony, by Sociedad wepchnąć do LM...

14

To jest faul i kartka, chyba że przeciwko Barceloanie, to jest czysta gra i szczęście, że Lewy nie wyłapał za symulkę.

0

@Azi Chyba normalne jak masz tylko 30% posiadania.

0

@Sewren122 Według realizatora dostał.

1

To samo co zrobił Dembele, chwilę wcześniej dostał na nogę De Jong. Jedno puszczamy a drugie kończymy xD Sędzia debil.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?