Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pride1899 W taki, że obniża dochody czym stymuluje podwyższanie przychodów, bo nikt nie chce zarabiać mniej.
W szerokiej perspektywie gospodarki każdy podatek w ostateczności zostanie przerzucony na ceny dóbr i usług.
Żeby to nie miało wpływu na inflacje, cały kraj solidarnie musiałby się zgodzić na zubożenie ale nikt tego nie będzie robił jeżeli nie będzie musiał.
Najlepszym przykładem podatek bankowy który PiS wprowadził na początku swoich rządów, banki nie straciły ani grosza, po prostu podwyższyli koszty swoich usług.
1
@Sawik_10 Gdybyśmy mieli budżet na + to może i by nie wywołało. Ale mamy deficyt więc będzie trzeba skądś wziąć więcej pieniędzy a to już inflacje spowoduje, niezależnie czy z dodruku czy z podwyższenia podatków.
0
@marcin62 Jak to jeszcze? Wspierają aktualizacje next-genową bo ją spieprzyli a miła wyjść 2 lata temu.
0
@Seba_89_ Pewnie nie, za to pokazuje idealnie, że Kofederacja to żadna nowa jakość w polityce. Tacy sami cwaniacy i ludzie żerujący na budżecie państwa, którzy niosą tylko ładne hasła, żeby głupi uwierzyli.
Co z resztą nie jest żadną tajemnicą, oni otwarcie się do tego przyznają, ale zawsze fajnie powprowadzać sekciarzy w zakłopotanie, gdy muszą tłumaczyć kolejne fuck-upy ich ukochanej partii.
0
@Seba_89_ nie musi rozliczać się ze wszystkiego. Przyniesienie do biura partii kawałka plastiku który należy do szefa partii wymaga takiego samego zgłoszenia jak przyniesienie własnego pióra do pisania. Wystarczyło przynieść, ale pan Mentzen postanowił sam sobie wynająć swoją własność i wziąć za to pieniądze podatników
0
@AdiBarca87 Ta statuetka jest z plastiku i to nawet bez wypełnienia bo Mentzen sam ją może nieść a jest wyższa od niego. Koszt czegoś takiego to kilkaset złotych a na pewno nie więcej niż 3000 zł. Branie za "wypożyczenie" i to samemu sobie ponad 1000 zł to mocne przepłacanie.
A nawet jeżeli ktoś inny z tego korzysta to do czego? Do idiotycznych filmików na tik-toka? Ale za kasę z subwencji baluj a potem nabieraj dzieciaki, że ty wiesz jak zarządzać państwem i nie będziesz marnował ich pieniędzy.
Z resztą to nawet nie jest jednostkowy przypadek. Za organizacje transmisji na YT ze zlotu partyjnego zapłacili 400 tysięcy złotych gdzie tyle to by im nie wyszło nawet jakby mieli kupić własny sprzęt i sami wynając lokal.
2
@Jakchcesz No właśnie czekam aż mi ktoś wyjaśni kontekst, bo pewnie coś wyrwałem :( Poza tym nikt mnie jeszcze dziś nie spytał na kogo ja głosuje :(
24
Mentzen z partyjnej kasy (czyli datków od wyborców oraz subwencji która jest z naszych podatków) płaci sam sobie 1230 zł za za wynajęcie jakiegoś kawałka blachy czy plastiku żeby popajacować przed kamerą.
Potem nagra wam tik-toka w którym będzie mówił, że wszyscy politycy marnotrawią publiczne pieniądze a Konfederacja nie będzie.
A teraz biorę po 500 złotych od państwa i słucham fikołków czego tu nie zrozumiałem i czemu ciągnięcie publicznej kasy na wynajęcie samemu sobie jakiegoś kompletnie zbędnego gówna jest lepsze, niż jak to robią inne partie.
3
@Rust_Cohle Ciepły prysznic, ciepło rozluźnia mięsnie, odpręża i daje poczucie bezpieczeństwa.
Zimna woda pobudza i otrzeźwia, taki prysznic robi się przed pracą gdy jesteś zamulony.
2
Nie rozumiem. Sędzia daje karnego, idzie sprawdzać VAR, widzi padolino. Karnego odwołuje ale skoro nie było faulu a był nur, to czemu Lautaro nie dostaje kartki?
Albo upadł bo był faul, albo nie było faulu i nurkował.
0
Brahim xD Przepychaj się z gościem który barkiem może wydłubać ci oko.
1
Życie boomera jest ciężkie, bo musisz karcić "nowoczesność" wspominając anegdotyczne przykłady ze starych czasów jako kompas moralny.
Trzeba do tego dużo wygibasów i szukania przykładów na które nie znajdą się kontry, bo wtedy się głupio wygląda.
Chwilę temu przed oczami na Twitterze mignął mi post gościa, który oburzył się, że 18-letnia Roxana Węgiel wstawiła zdjęcie w jakimś plażowym bikini na instagrama jako dowód mentalnych zmian obecnych czasów a u niego w 2005 to nie pozwalali torebek do szkoły nosić dziewczynom.
Szkoda, że nie zna filmu Sara, gdzie Agnieszka Włodarczyk świeciła gołymi cyckami. Nie muszę chyba mówić, że to był '97 rok a ona podczas premiery miała 16 lat.
7
@AmigoBlancos Wracanie do akcji z Ajaxem to w ogóle wyższa szkoła urojeń, bo tam wszystko wskazywało że piłka została w boisku a dopiero kilka dni później jakiś magik od obliczeń analizując sytuację we wszystkie strony, wykonując masę obliczeń i symulacji i mu wyszło, że był aut grubości paznokcia.
I tutaj ta sama sytuacja, wszyscy posiłkują się jakąś graficzką wygenerowaną przez arabską telewizję kompletnie pomijając, że nawet na tej graficzce ten "aut" to były milimetry a sędziowie nawet tego nie widzieli bo to nie jest system UEFA tylko coś co puszczali w arabskiej telewizji.
A najbardziej żenujące jest to, że wychodzi Ancelotti na konferencję i narzeka, że VAR tego nie widział a kilka tygodni temu narzekał, że VAR zbyt często interweniuje bo mu gola ze spalonego anulowali.
Czy wspomniał na konferencji, że strata bramki to wina kolejnego w tym sezonie amatorskiego błędu Camavingi? Nie, wina autu xD
Zastanawiam się, czy on tak na poważnie czy tylko do mediów.
39
Koronę najbardziej żałosnego klubu w tym sezonie otrzyma Real Madryt.
Oni o sędziach nie gadają, poza momentami gdzie o sędziach gadają czyli w każdym meczu którego nie wygrają.
Miałą być liga Negriery, decyzje na niekorzyść Realu przez to, że liga jest kupiona, w LM nie ma takich problemów. No chyba, że zaliczamy remis a chwilę przed tym jak nasz obrońca w debilny sposób oddał piłkę pod własną bramką był minimalny aut, którego sędzia nie zauważył. No to wtedy mu pociśniemy na konferencji, że jest nieuważny.
A kto ostatnio narzekał, że VAR za dużo interweniuje bo anulował bramkę z widocznego spalonego? Brawo, zgadliście, ten sam człowiek co teraz narzeka, że technologia widziała minimalny aut a sędzia nie zauważył xD
Szkoda, że sezon się kończy bo kopalnią beki jest oglądać jak Real zwala na sędziów każde swoje niepowodzenie, byle tylko nie przyznać, że grają fatalnie cały sezon.
0
@Adran360 A co jeżeli chwilę wcześniej był gdzieś nieodgwizdany faul?
0
@Adran360 No byś odwijał i do którego momentu? Sama logika jest tutaj zaburzona bo mecz się zaczyna z pierwszym gwizdkiem i kończy z ostatnim a wszystko co pomiędzy się wydarzyło to skutek wcześniejszych zagrań a w ten sposób mógłbyś odwinąć całą połowę, bo sędzia nie zauważył faulu w 45 minucie.
I tak bez końca.
A czy bein ma dobrą technologię, to może mieć i najlepszą, nie ma to różnicy bo nie jest ani certyfikowana ani nawet dostępna dla sędziów VAR.
0
@SpainFanRM89 Również pozdrawiam.
1
@Adran360 Po pierwsze, bo jakiś dureń się mi wplątał w to co pisałem wcześniej: VAR nie widzi tego co ty wstawiasz.
To jest jakaś sobie nieautoryzowana przez nikogo aplikacja prywatnej stacji telewizyjnej, oni sobie to w studio wygenerowali i nawet nie wiemy czy prawidłowo bo jak wspomniałem, to nie jest żaden autoryzowany system a dokładniej mówiąc, to nawet nie jest system tylko przemodelowany obraz z kamer które nie służyły do tego celu.
VAR to oceniał z normalnej kamery na stopklatce i widział tyle ile kamera pozwala, a jak kiedykolwiek widziałeś ujęcia stopklatek VARu to wiesz, że piłka na nich jest rozmazana, a my mówimy o milimetrach.
Już na tym etapie, nawet jakby VAR mógł interweniować to jest ogromna szansa, że sędziowie by tego i tak nie zauważyli, bo piłka jest obła, jej kształt u podstawy jest inny niż w obwodzie względem płaszczyzny boiska więc tu kluczową rolę i tak gra kąt kamery i inne duperele.
Zupełnie inną kwestią jest to, że VAR nie mógł interweniować bo to nawet nie była akcja bramkowa. Od tego momentu piłkę przejął Real, potem ją stracił, przejęło City, trochę rozegrali i strzelili bramkę.
Co już ci tłumaczyli, tak jak ci tłumaczyli, że nie ma znaczenia czy to było 20 sekund czy 20 minut.
A co byś powiedział, jakby sędzia nie odgwizdał należnego autu, Camavinga źle podał ale City nie strzeliło tylko straciło piłkę, poszłaby kontra Realu i by padła dla nich bramka? Też odwijamy? Bo cała sekwencja zaczęła się od autu i gdyby był wyrzut z ręki to Camavinga by pewnie źle nie podał, City by nie zdobyło piłki ale i nie poszło do ataku, Real by nie zrobił kontry i by nie było bramki.
Tak się możemy bawić w nieskończoność i efekt motyla.
Fakt jest prosty, City piłkę straciło, Camavinga źle podał, City odzyskało piłkę i strzeliło bramkę, VAR może odwijać tylko sytuacje bramkowe a sytuacją bramkową nie jest to, że piłka powinna wyjść na aut zanim Real ją przejął a potem stracił.
A co do zatrzymywania czasu i sprawdzania wszystkiego, zakładając optymistycznie, że każda weryfikacja trwa średnio 2 minuty (bo trzeba odwinąć fragment, przyjrzeć się mu z każdej strony, wyrysować linię a czasem zawołać sędziego do ekranu co wydarzałoby się dużo częściej niż teraz bo byłoby dużo więcej sytuacji spornych).
W tylko tym jednym meczu były 2 bramki, 22 faule, 2 spalone, 15 rzutów rożnych. To już masz 41 sytuacji do sprawdzenia, każda po te 2 minuty to masz 82 minuty sprwadzania VARu w jednym meczu. Dolicz jeszcze same auty a wyjdzie ci 3 godziny meczu poświęconego tylko i wyłącznie na sprawdzanie VARu.
Brzmi rozsądnie?
0
@SpainFanRM89 Nie wiemy co by było gdyby sędziowanie byłoby lepsze, wiemy natomiast że sędziowanie jest tak samo fatalne od wielu lat a problem Viniciusa jest od tego sezonu co każdemu inteligentnemu nasuwałoby myśl, że ten konkretny problem rozwiązać się powinno w szatni Realu a nie biurach RFEF.
Ćwiąkała bezsprzecznie jest inteligentny, ale jednak przyczynę znalazł bardzo daleko od postaci Viniciusa.
0
@SpainFanRM89 Ale to, że LM nie ma z nim problemu nie musi w ogóle wynikać z tego, że sędziowie w Hiszpanii pozwalają go faulować.
Po pierwsze, to widziałeś kiedykolwiek, by Vinicius pokazywał w LM jakieś gesty do trybun rywali? Bo w La Liga robi to notorycznie.
Pytanie, czy on w ogole umie się w LM porozumiewać z rywalami w jakiś płynny sposób, bo nie widziałem nigdy jego wypowiedzi po angielsku.
Co ciekawe, pamiętasz żeby z nim były takie problemy gdy i po hiszpańsku nie potrafił gadać? Bo on w ogóle go nie znał jak tu przyjechał i przez kilka sezonów nie było problemu pod tytułem Vinicius z kimś dyskutuje. Wtedy też nie był tak ostro traktowany i często faulowany a jakoś kręci obrońcami od 5 lat.
Neymar czy Messi też często byli kopani, z czego Messi mało fauli zaliczał bo on się nie kładł po każdym kopnięciu, ale powiedz mi, czy Neymar w co drugim meczu miał takie afery jakie ma Vinicius? Messi też po każdym rajdzie chodził szarpać się z połową obrońców która go kopnęła gdy ich mijał?
Taki jest urok piłkarzy którzy piłkę holują i wchodzą w dryblingi, zawsze będą najczęściej faulowani, ilu z nich zachowywało się jak Vinicius?
0
@partymaker Bo linia jest dobrze, ale jakoś szybko rozprzestrzenia się ujęcie kilka klatek wcześniej dzięki czemu wygląda dramatycznie.
Mnie bardziej śmieszy, że to jest wyciągane i jakoś nikt nie zauważa, że tam chodzi o milimetry wyrysowane przez jakiś kompletnie nieautoryzowany system którego VAR nawet nie widzi i sędziowie jeżeli mieli to oceniać, to musieli na to robić na oko przy rozmazanym obrazie bo jakość tych kamer to nie jest 8K@12000 Hz
O ile VAR miał w ogóle prawo to odwinąć bo po tym aucie nie było nawet bezpośredniej akcji bramkowej.
3
@JohnA A jeszcze odpiszę, bo widze że edytowałeś post.
Serio jesteś ślepy czy serio widzisz tylko to co chcesz widzieć? xD Odnosiłem się tylko do zrzutu ekranu jaki tu wstawili, który jest oszukany i dodaje dramaturgii.
Dorysowałem linię, ale okazuje się, że chyba dalsza analiza tekstu już przewyższyła twoje zdolności intelektualne, bo może wtedy byś zauważył, że moja linią pokrywa się z tą z oryginalnego filmiku a po drugie, znowu gdzieś ci uciekł cały fragment o tym, że VAR nie widzi takich graficzek z symulacji jakiejś stacji i musieli oceniać ze zwykłej kamery milimetrowy aut.
No ale albo ci to nie pasowało pod tezę, albo jak zwykle kręcisz fikołki xD
Nara, nie odpisuj że już nie odpisujesz bo mi to trzeci raz piszesz a mnie to gówno obchodzi.
39
Czasami nie rozumiem Ćwiąkały. Marzy o takiej sytuacji w La Liga i jak z zasady jest człowiekiem dużej wiedzy piłkarskiej to wypadły mu z głowy wydarzenia sprzed raptem kilku tygodni.
Wystarczy przypomnieć sobie co Araujo mówił o Viniciusie w wywiadach, jak go traktował na boisku. Ładna walka, pełny szacunek i wszystko gra.
Jak ta relacja się skończyła? Po 3 mantach z rzędu Real w końcu się odegrał i z Viniciusa wyszło jego prawdziwe "ja", potraktował Araujo bez najmniejszego szacunku że aż wyprowadził z równowagi gościa, którego nie przypominam sobie, bym widział odpalonego.
A co według pana Ćwiąkały jest problemem? Środowisko sędziowskie... No tak, bo to sędziowie odpowiadają za to, że jakiś chłystek bez honoru i z przerostem ego nie potrafi się zachować.
0
@JohnA Nie odpisuj, kogo to obchodzi?
2
@JohnA A przy okazji, przyglądając się zdjęciu zauważyłem pewną nieścisłość którą ty pominąłeś (co mnie nie dziwi, bo jak zdążyłem zauważyć, widzisz co chcesz)
Ale dla zobrazowania powiększyłem ten kadr i narysowałem błękitną linię od krawędzi boiska a nie od środka białej linii.
Możesz wziąć teraz lupę i liczyć co do pixela, VAR takiej opcji nie ma bo nie widzi jakichś grafik przygotowanych przez jedną ze stacji.
https://i.ibb.co/7b4Q6Jc/image.png
4
@JohnA Jak tam, znalazłeś już odpowiedź czemu z Vinim nie można wchodzić w pojedynki bark w bark a Haalanda i Grealisha już po plecach walić można? Czy dalej szukasz odpowiedzi?
A skoro już do tematu wywołałeś, to chyba nie jesteś głupi i się domyślasz, że VAR takich ładnych graficzek nie widzi i mógł po prostu nie wyłapać autu na milimetry?
2
@okiemtypera_lucaxx95 Realowi może nie robi różnicy, ale City robi różnicę, więc zakładanie na start, że następny mecz będzie taki sam jak ten to chyba trochę zbyt na wyrost.
A kierując się logiką, można nawet stwierdzić, że to gorzej dla Realu, bo jeżeli bez wpływu boiska to co pokazali było ich maksimum to mogą mieć problem jeżeli City znowu przed własną publicznością się odpali.
0
@Dejvo Brakło argumentów czy o co chodzi, że nie jesteś w stanie wyjaśnić fenomenu różnicy 15 bramek między robiącym indywidualną różnicę Mbappe a Haalandem co musi dostać idealne podanie żeby strzelić?
0
@JohnA Za rozmyślny atak parkiem bez walki o piłkę. I to nie jest La Liga, nie ma pojęcia karniątek, faul to faul, czemu więc jeden odgwizdali a dwóch podobnych ale gorszych już nie?
0
@JohnA Rozumiesz pytanie czy nie rozumiesz pytania?
Powtórzę, żebyś zrozumiał:
Czemu bark w bark z Viniciusem zostało odgwizdane jako faul a bark w plecy Haalanda i Grealisha nie został odgwizdany? Ja się ciebie nie pytam o żadne żółte kartki, pytam o to czemu za bark w bark jest faul a za bark w plecy nie ma.