Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Adasmos Milion razy powtarzane było, że nie musisz grać perfekcyjnie każdego meczu ale sędzie nia ma prawa wypaczać wyniku.
Obraz gry byłby zupełnie inny gdyby tylko sam Suarez dostał kartkę przy pierwszej okazji czyli w 5 minucie meczu i nie mógł już pajacować z łokciami.
Ale nie da się grać gdy sędzia olewa atakowanie zawodników bez piłki, nie da się grać gdy rywal pomimio serii fauli na koncie schodzi z boiska z czystym kontem kartkowym, nie da się też grać gdy masz 2 karne i żadnego sędzia nie daje bo raz nie widzi ewidentnej ręki a raz gwiżdżę rękę kompletnie niezgodną z przepisami.
0
@MaciekkDT Z przepisów zmienionych gdzieś 2 lata temu.
0
Przypomnę, że jeżeli piłkarz atakujący może dotknąć piłki ręką, jeżeli wynika to z okoliczności typu nabita z bliskiej odległości czy rykoszet.
Zasadą tylko jest to, że piłkarz taki nie może strzelić bramki.
8
Oczywiście nawet jak Gavi dotknął ręką piłki, to zgodnie z przepisami nie ma znaczenia w tej sytuacji.
Jeżeli z tego nie będzie karnego to jest to skandal absolutny.
0
Zatrzymywany czas gry, tylko i wyłącznie. Po cholerę doliczać jak typy grające na czas ukradną z tego 8 minut.
0
Nie no, gość po prostu leci do Yamala który stoi bez piłki i go bezpardonowo kasuje a sędzia ma to kompletnie w dupie... Przecież to by mogła być bezpośrednia czerwona bo to po prostu była napaść.
0
@Hosh Przecież my się go nie pozbyliśmy tylko sam chciał odjeść, nikt go z klubu nie wyrzucał.
2
Bydlak Suarez potrzebuje 4 fauli taktycznych i 4 ataków na zawodnika bez piłki by dostać jedną żółtą kartkę
0
Jak to Fatiman marnuje setkę mnie, przecież mam prawo podać komu chce
0
@GeraltzKatalonii Araujo też nie faulował, zgadnij gdzie gwizdnęli a gdzie nie.
0
@JaCules1211 Nie z każdym rywalem Getafe gra ścisły autobus i nie każdy sędzia kompletnie olewa wszystkie faule bez piłki.
0
@JaCules1211 Ale ty myślisz, że siłą przyjaźni i dobrą rozmową motywacyjną rozbijesz autobus i to nie taki zwykły, tylko taki w którym obrońcy kasują akcje zanim ta się zacznie poprzez brudne faule bez piłki?
Gdyby sędzia działał prawidłowo i takie odpady jak Suarez już po 5 minutach biegały z kartką to można by dyskutować czy Xavi nie nastroił drużyny, ale żadna rozmowa motywacyjna nie zmotywuje piłkarza który 4 razy z rzędu specjalnie dostaje łokciem w łeb a sędzia nie wyciąga żadnych konsekwencji.
15
Czy w związku z tym, że sędziowie popełnili błędy i nie reagowali na ataki piłkarzy Getafe Raphinha może liczyć na anulowanie czerwonej kartki tak jak to miało miejsce z Viniciusem?
3
@Elvisek Za to, że został sfaulowany bez piłki i pewnie coś do sędziego powiedział.
0
Kur... Jestem na stronie fanów Barcelony, oglądam mecz w którym jeden piłkarz już powinien dostać 4 czerwone kartki a nie dostał nawet żółtej. Faule bez piłki, faule taktyczne i bez reakcji.
Ale oburzenie, że Araujo kartki nie dostał za to, że się pomylił i złapał w ręce nieistotną piłkę, myśląc że jest za boiskiem xD
3
Pan Araujo chciał złapać piłke to złapał i nikt nie będzie mu mówił co ma robić. SZEF.
0
@bari_94 Ale ty widzisz ten mecz czy tylko za piłką wodzisz oczami? Ty widzisz, że każda próba rozegrania kończy się tym, że gdzieś jakiś bydlak właduje się komuś bez piłki z łokciem na ryj? Dosłownie kilka sekund temu miałeś Raphinhe który wbiegał bokiem i skończył na ziemi z lokciem w nosie.
2
Niemożliwe... Serio jak patrzę na ten syf to powinniśmy zejść z boiska. Przez tych bydlaków to nie jest gra w piłkę tylko bójka a sędzia nic z tym nie robi...
Nie wiem, może wpuśćmy Fatiego i liczmy że ktoś z trybun go wyzwie to sędzia zareaguje na cokolwiek, bo to jest śmiech że taki bydlak jak Suarez w 28 minucie meczu już powinien mieć 3 czerwone kartki a nawet żóltej nie dostał.
1
Skończcie wy pieprzyć bo się tego czytać nie da. Już płacz że gramy gówno, a co mamy grać jak my nawet akcji nie możemy zacząć, bo te... z Getafe co chwila faule bez piłki
13
Nie no, czwarty faul taktyczny, trzeci faul bez pilki, typ jeszcze pluje się do sędziego i żadnej kary.
1
Trzeci faul taktyczny Suareza, dalej bez kartki.
1
Dlaczego ta zgniła drużyna w ogóle istnieje, a bardziej pytanie dlaczego sędziowie tak pobłażają.
Przecież doskonale znają Suareza i powinni być wyczuleni na to co on robi i już po pierwszym faulu bez piłki powinna być kartka, żeby go utemperować.
A tu nawet brak reakcji.
4
@michal26 Nie mam żadnego zaufania do Wiplera, zwłaszcza że jeszcze niedawno trzymał się za kulki z PiSem i układał z Bielanem ale ta wypowiedź jest jak najbardziej słuszna.
0
@Kgorecki2500 Na to pytanie odpowiedział ci PiS który także ma ciągoty dyktatorskie (a wewnętrznie to dyktatura zwana partią wodzowską), oni nie zatrudniają specjalistów bo ci nie chcą realizować ich pomysłów.
I tak samo to działa w prawdziwych dyktaturach, wódz może się otoczyć specjalistami ale na końcu to wódz decyduje.
Przecież Pinochet takimi specjalistami był otoczony. Grupa 25 ekonomistów wychowanych na Friedmanie a i nawet sam Friedman brał udział w reformach wolnorynkowych w Chile.
No to skutki już znasz, upadek gospodarczy kraju którego reperkusje odczuwalne są po dziś dzień, a sądzisz że gość zafiksowany na jednym punkcie, wróg komunizmu przyjąłby z otwartymi ramionami kogoś, kto np. zaproponowałby mu trochę więcej socjalizmu w celu poprawienia sytuacji w kraju?
Nie, socjalista skończyłby jak inni socjaliści w Chile czyli w obozie koncentracyjnym albo zaginąłby bez wieści.
To jest właśnie problem dyktatury który powtarzam w tym wątku kolejny raz: Władza dyktatorska ograniczona jest tylko i wyłącznie do umysłu dyktatora, dyktator otacza się tylko ludźmi zgodnymi z jego wizją i nie przyjmuje żadnych alternatywnych wizji oraz nie toleruje nikogo kto może być bardziej kompetentny od niego bo to jest zagrożenie.
4
@ObiwanKenobi No, dyktatura Salazara była tak udana, że samo gestapo pomagało w formowaniu policji politycznej która musiała dokonywać represji każdemu komu nie podobało się życie w nędzy przez brak reform rolnych i mizerny rozwój przemysłu.
Dyktatura tak skuteczna, że każde zarzewie rewolucyjne miało powszechne poparcie społeczne, zakończone obaleniem dyktatury przy praktycznie zerowym oporze, bo dosłownie nikt nie chciał bronić ustroju.
I swoją drogą przykład Salazara to kolejny dowód na to, że nie istnieje dobra dyktatura.
Tu mieliśmy ewenement skali światowej, dyktatorem został inteligent a nie osiłek więc przez chwilę kraj w niektórych aspektach się rozwijał, ale skończył jak każda dyktatura ograniczona kompetencjami wodza i wszystko co Salazar sobie zbudował, potem sam rozwalił trzymając kraj w klatce przekonań tylko jednej osoby.
W tym przypadku mieliśmy osobistą niechęć do reform rolnych i przemysłowych które były konieczne w warunkach zmian światowych i jej brak był prosto drogą do zatrzymania gospodarczego jak i zawzięty kolonializm którego nie dało się już utrzymać, ale polityka ograniczona umysłem tylko jednego człowieka tego nie rozumiała i poszła na bezsensowne wojny który zrujnowały gospodarkę.
Więc tak, świetny przykład udanej dyktatury, którą można uznać za udaną tylko dlatego, że była najmniej krwawa i miała przez chwilę nawet jakieś pozytywne aspekty które potem i tak zostały zniszczone.
2
@michal26 Ale Książe Lichtensteinu może mieć ogromną władzę, tylko co z tego jak dostał ją od ludzi w referendum i w ten sam sposób może zostać ograniczona?
Poza tym jak już powiedziałem, może wiele ale w niewielkim zakresie, całą gospodarką rządzi od 100 lat Szwajcaria.
A co do Arabów, to jak mówiłem, specyfika. Jak siedzisz na ropie i masz miliardy nieograniczonych funduszy to rządzisz inaczej i niewiele potrzebujesz, do tego wpływ ich kultury gdzie bat na plecy nie jest w pałacu szejka tylko w meczecie.
No i kwestia podstawowa o której trzeba pamiętać, kraj to jest sztuczny twór stworzony przez ludzi i to ludziom powinno być dobrze a nie krajowi.
Jest to o tyle istotne, że według raportów ligi arabskiej i ONZ, w krajach arabskich 50% społeczeństwa żyje w ubóstwie i na przestrzeni 20 lat nic z tym nie zrobiono, bo po prostu szejkowie mają to w dupie. Ci co dostępują zaszczytu życia w okolicach intratnych biznesów mogą żyć na poziomie, jak urodziłeś się dalej od dużego miasta to zgnijesz w biedzie zarabiając 2 dolary dziennie i twój władca nawet nie splunie w stronę twoich problemów i nic z tym zrobić nie możesz.
Więc dalej utrzymuje się to, że w kraju demokracji (nawet w Polsce) przeciętna jakość życia jest wyższa niż w tych arabskich dyktaturach. Bo co z tego, że jakiś odsetek ludności żyje w dostatku, jak połowa ludności żyje w skrajnej biedzie?
3
@michal26 No i kwestia tego czy Mentzen chce czy nie chce dyktatury i nadinterpretacja czegoś... Słuchaj, gdyby po prostu powiedział, że nie każda dyktatura jest zła to i byłoby pole do dyskusji, bo nikt mu nie zabroni mieć swojego zdania, nawet jak jest głupie.
Ale jak zaczynasz wypowiedź od tego, że masz krytyczny pogląd na demokracje, demokracja jest głupia, że niestety nie można zrobić niedemokratycznej partii i wyrażasz nadzieje, że demokracja przeminie a potem wychwalasz krwawą dyktaturę, to co ja nadinterpretuje?
A co do powodów dla których w Chile wolny rynek nie wyszedł a w innych krajach wyszedł.
To jest kilka powodów ale główny jest taki, że kapitalistyczny raj który powstał w Chile był bardzo daleko od tego co powstało w innych krajach. Był bardziej radykalny i skrajny, wizja państwa minimum w którym niewidzialna ręka sama wykreuje powszechny dobrobyt.
Nie wykreowała.
Z resztą stały casus, UK czasów rewolucji przemysłowej czy USA jeszcze na początku XX wieku, raj dla posiadaczy majątków, niewolnicze piekło za głodowe stawki dla reszty.
3
@michal26 Kraje arabskie to jest osobna dyskusja ale i różna specyfika ale jej skutki zobaczymy jak im się w regionie skończą surowce naturalne, bo łatwo jest sobie lekko żyć jak pieniądze płyną z nieba i zasadniczo nie potrzebujesz niczego by rządzić krajem. W innych rejonach, gdzie nie ma aż tak obfitego bogactwa już ten rząd dyktatury tak sprawnie nie działa.
No i jak ta dyktatura Piłsudzkiego wyglądała dla obywateli? Bo wiesz, w podręczniku historii ładnie to wygląda, obrońca kraju przed wschodnią zarazą. Już się niestety nie da tego zrobić, ale jakbyś mógł zapytać przeciętnego obywatela II RP co myśli o jakości życia w kraju, zwłaszcza tych chłopów, którzy przez życie w nędzy postanowili zrobić protest który krwawo stłumiono.
I może ci się nie podobać twierdzenie, że rząd jednego człowieka jest zły, tylko jakie to ma znaczenie? Na świecie panuje wiele dyktatur i żadna nie jest dobra, nawet potężne Chiny zaczęły mieć spore problemy od kiedy Puchatek zaczął robić z ich komuny system totalitarny.
Taka jest po prostu natura tego ustroju, ma swoje niewątpliwe zalety w postaci szybkiego czasu reakcji bo wód mówi i ma być zrobione, ale to jest cecha tego systemu: Kompetencja jest ściśle ograniczona do kompetencji wodza. Nikt nie może być lepszy od przywódcy bo to podstawa utrzymania władzy.
Choćby Pinochet właśnie, jednym z jego pierwszych kroków było pozbycie się klasy inteligenckiej bo ta mogła negować jego politykę. I ten motyw się powtarza w kółko i w kółko, Stalin przecież pozbywał się każdego bardziej rezolutnego współpracownika.
Bo tu masz główny problem natury ludzkiej, władza deprawuje i korumpuje, dlatego w demokracji najistotniejsze funkcje w rękach których jest największa indywidualna władza podlega ograniczeniom ilości kadencji.
Co do Lichtensteinu to ładna bajka, tylko nie do końca prawdziwa.
Bo i owszem, ich monarcha ma ogromną władzę ale w bardzo wąskim zakresie, bo większość polityki Lichtensteinu kontrolowana jest przez Szwajcarię.
A uprawnienia króla podlegają demokratycznej ocenie obywateli i tak jak demokratycznie mu podniesiono uprawnienia tak i demokratycznie można mu uprawnienia obniżyć i Książe tego zawetować nie może.
6
@aqqi Wiem, jak nie ma się argumentów to się stosuje whataboutism, to tutaj już klasyk.
Wizja świata się nie lepi i wolny rynek który miał przynieść trawnik, grilla i dwa samochody doprowadził do ruiny nieźle prosperujący kraj? No ale to jaką ja mam wizję świata, bo to istotne.
Lider rosnącej w siłę partii masturbuje się do zamordysty który mordował, porywał, torturował czy zamykał w obozach koncentracyjnych każdego kogo uważał za zagrożenie? No ale ja to pewnie na Tuska głosuje xD
8
@MarioPiekario Uwielbiam, gdy brakuje argumentów na to jak debilną i groźną organizacją jest Konfederacja próby odwracania kota ogonem i pytanie na kogo to ja będę głosował.
Z resztą i tak byś nie zrozumiał jak dla ciebie esejem jest tekst na niecałe 300 słów.