0

@Barcaa12 No nie. U rzetelnych sondażowni nie różnią się na niczyją korzyść.
Sondażownie nie żyją tylko z sondaży wyborczych a zasadniczo przez większość czasu się tym praktycznie nie zajmują. "Ustawiane" sondaże byłby dla nich strzałem w stopę dla całej swojej działalności.
Wyniki różnią się z powodu zmienności opinii na długo przed wyborami, pracą na różnej metodologii czy różnymi rozmiaru próby bo nie zawsze da się dobić do pełnej próby reprezentatywnej.
Więc masz ten +/- wynik ale dalej, tu nie chodzi o zgadnięcie dokładnego wyniku tylko sprawdzanie skali i trendów.

0

@Barcaa12 Sondaży nie robi WP tylko sondażownie a poszczególne media czy partie tylko i wyłącznie zamawiają wykonanie takiego.

1

@FutbolFan Jakby kwestia wiary i poparcie w internecie cokolwiek znaczyło...
Nie wiem ile masz lat ale zakładam, że maksymalnie koło 20, gdybyś miał więcej to byś pamiętał że sam Korwin w internecie wygrywał każde wybory, nie wygrał ani razu.
A obecnie dwa sondaże już pokazały mocny spadek Konfederacji i jest to trend a doliczyć jeszcze trzeba zdyscyplinowanie elektoratu bo się składa, że młodzi ludzie zawsze najwięcej gadają a potem na wybory nie chodzą.

1

@mekston Dziwnie brzmi "zrównał się z Messim" gość który w klubie jest od 8 miesięcy a Leo od miesiąca.

0

@MesQueUnClub96 Tylko dokładnie odwrotnie, to ty nie rozumiesz jaki jest klimat w Polsce. Lato jeszcze niedawno było deszczowym okresem z dużą ilością lekkich deszczów a nie upałami przeplatanymi z ulewami. Dlatego notorycznie od ponad dekady mamy susze połączone z powodziami i wzrosty cen żywności.

0

Messi to chyba specjalnie wszystko ukartował. Tyle dogrywek, niemal jakby Ronaldo chciał i w liczbie rozegranych minut w karierze pobić.

3

Teraz to Inter ma przewagę bo ma Messiego który jako jedyny na boisku ma siłę biegać.
Cała reszta rusza się tak, jakby treningi im Busquets robił.

10

Mówiłem, jak Messi nie zrobi to nikt im tam nie zrobi wyniku.

1

Już rozumiem czemu Inter tak nisko w tej ich lidze.
Jak Messi meczu nie pociągnie to wyniku nie zobaczą.

0

@maroon Krzywo złożona ręka przez znachorkę albo brak wizyty u lekarza a wizyta u znachora jest jak najbardziej do udowodnienia.
I oczywiście, żebyś nie próbował bo mi się nie chce o tym dyskutować - nie mówimy o sytuacji w którejś ktoś kłamie.

0

@maroon Dlatego ci powiedziałem o AC które chroni ciebie przed tobą, ale jeżeli doprowadzisz do szkody w sposób lekkomyślny a już na pewno celowy, to się możesz z odszkodowaniem pożegnać i gówno kogo będzie obchodzić, że przez 30 lat płaciłeś składki.
A niezdrowy tryb życia to osobna dyskusja, jednak nie jesteś w stanie wykazać, czy raka płuc dostałeś od palenia fajek czy od wdychania krakowskiego powietrza.

0

@Recha_0684 Ale przecież o nie mówił o medycynie naturalnej i leczeniu katarku syropem z cebuli tylko bezpośrednio, wprost o poważnych schorzeniach typu urazy kostne.
Zdajesz sobie sprawę, że przy takich urazach trzeba robić prześwietlenie, bo nawet niewielkie ukruszenie kości może spowodować stan zapalny który jest bardzo niebezpieczny i trudny w leczeniu a przy zwłoce może powodować konieczność operacyjnego wycinania kości, bo jak złamanie zacznie się zalepiać a pod nim zrobi ci się zapalenie, to żaden lek nie pomoże.
Więc nie wiem po co mi pleciesz o mleku z miodem, skoro on mówi o znachorskim leczeniu poważnych dolegliwości.

1

@maroon Składka jest na UBEZPIECZENIE. Weź samochód, wykup OC i AC a potem celowo wjedź nim w ścianę i poproś ubezpieczyciela o pokrycie szkód, bo przecież płacisz składki.
Tylko nie bądź zbyt natarczywy i nie kłam, bo jeszcze możesz do więzienia trafić za próbę wymuszenia odszkodowania.

0

@macio_944 Pytanie, trudno się wyspecjalizować w UX, żeby być coś wartym na rynku? I czy w ogóle jest spore zapotrzebowanie na takie usługi czy branża dość wąska?

1

@Roobo Nie widzę problemu żeby każdy leczył się gdzie chce. O ile przed podjęciem się terapii u szamanów zrzeknie się absolutnie każdego wsparcia, jeżeli taka terapia przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego.
Bo potem niepełnosprawny który leczył się u takich guślarzy jest kosztem społecznym który wyciąga rączki po zapomogi i renty oraz okupuje szpitale i lekarzy lecząc się ze skutków.
Mam w rodzinie przypadek kobiety wierzącej w Ziembę i innych szarlatanów, to sobie napary i okłady z gorących kamieni robiła zamiast iść do lekarza a skończyło się na zapaleniu otrzewnej w wyniku ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i dwóch tygodniach hospitalizacji zamiast 3 dni.

1

@Recha_0684 O tak, argument żelazny, jakiś odklejony lewak twierdzi, że mężczyzna może urodzić dziecko więc nie ma problemu, że lider MERYTORYCZNEJ opozycji która ma przyjść i zbawić świat wierzy w guślarstwo bardziej niż w medycynę.
Wiem, że fajnie żyje się w takim wąskim, czarno-białym świecie jak ty żyjesz i że każde odklejenie twoich idoli możesz wytłumaczyć czymkolwiek lewactwa.
Ale ci podpowiem, że to jest to jest to samo upośledzenie umysłowe tylko z innej strony skali, a upośledzonych się leczy a nie daje im władze.

19



Już Sławek tłumaczy, że wyrwane z kontekstu xD
Chłop chyba się nie orientuje, że kontekst tej sytuacji tylko pogarsza sprawę.

Serio, jeżeli ktoś sądzi, że człowiek z takim rozumowaniem jest w stanie cokolwiek naprawić to się zastanawiam czy ktoś taki jest w stanie oddychać i chodzić w jednym momencie i czy nie musi używać nożyczek z zaokrąglonym czubkiem.

4

@aleksandrowielki Nawet jeżeli mówią to w ładniejszy sposób to mówią - jak zauważyłeś - w ładniejszy sposób.
Z resztą poza skrajnie prawackim ścierwem nie widziałem nigdy by ktoś dehumanizował homoseksualistów, zrobił to PiS i jego przystawki, zrobiła to Konfederacja. Takie PO które swego odległego czasu także było partią konserwatywną a potem centro-prawicową, nie działało na rękę homoseksualistów ale też nie pompowało nienawiści wobec nich ani nie kreowało ich jako zagrożenia dla ludzkości co robi zarówno PiS jak i Konfa.
Porównanie do pandemii to wiadoma propaganda pro-konfederacka, bo wystarczy tylko odrobina dobrej woli by zauważyć różnicę między elementami zależnymi a niezależnymi.
Bo widzisz, czy chcesz czy nie chcesz się szczepić to twoja decyzja a to czy jesteś homoseksualistą bądź murzynem nie jest w żaden sposób od ciebie zależne.

I ruska narracja i owszem, zdarza się, choć bardzo pro-ruską politykę to też znowóż PiS prowadził ostatnimi czasy.
Ale znowu z czym do ludzi gdzie w Konfie żona Bosaka pracuje dla Ordo Iuris czyli organizacje finansowaną przez Kremla, sam Bosak o ruskich niewiele mówi ale z chęcią zaatakuje Ukraińców, że np. zabili człowieka na Nowym Świecie (i nie przeprosi jak się okaże, że ratowali).
A kto spotykał się w rosji z wydalonym po rozbiciu grupy GRU szpiegiem?
A kto negował masakrę w Buczy?
Podpowiem, że nie był to ani Tusk, ani Hołownia, ani Kosiniak.

0

@tbas Z Bronkiem też nie było żadnego problemu, przecież sondaże dające mu 65% były robione na 5 miesięcy przed wyborami i miesiąc po ogłoszeniu Dudy na kandydata. Potem z czasem wszystko się normowało i już w marcu Komorowski miał koło 50% a tuż przed wyborami obaj już mieli po około 30% gdzie wyniki pierwszej tury skończyły się 34 do 33
Z resztą stałą zasadą jest, że urzędujący prezydent ma największe poparcie na starcie kampanii i potem spada.
Duda był ewenementem bo miał najgorsze poparcie wynoszące 40% ale w trakcie pandemii wzrosło do prawie 55%

0

@DaPidejpi Ale co jest nie tak z sondażami? Oczywiście, są takie skrajnie przekłamane jak finansowane przez rząd CBOS czy skrajnie pisowski SocjalChanges ale w większości przypadków przy prawidłowej metodyce wyniki są zbliżone do realnych wyników, tylko wiadomo że czym bliżej wyborów tym lepsze.
ExitPoll też się robi poprzez sondaże a te pokazują praktycznie najdokładniej wyniki wyborów.

0

@marcin62 Howard w życiu słowa prawdy nie powiedział. Jeżeli mówi, że rozgrywka ma przypominać RDR to oznacza, że pewnie jedna z broni wygląda jak rewolwer.
Gdyby każda gra była choć w 50% tak dobra jak opisuje ją Howard to nikt na świecie nie grałby w żadną grę poza Falloutem 76.

12

@aleksandrowielki I właśnie to jest największy problem polskiego społeczeństwa.
Traktowanie Konfederacji jako "kolejnej partii" gdzie co drugi z nich to gorszy.
Ich lider chwali się tym, że ma poglądy faszystowskie bo mu tak wyszło w ankiecie, drugi dopiero co otwarcie powiedział, że demokracja jest zła i smalił cholewę do chilijskiego dyktatora który poza dewastacją gospodarczą kraju, hurtem wręcz mordował każdego kto mu się nie podobał.
W takim USA za skrajnego polityka uważa się Trumpa który normalnie paraduje na tle flag LGBT i dziękuje ich społeczności za oddane głosy.
A w Polsce? Można publicznie homoseksualistów dehumanizować a jeden z liderów Konfederacji otwarcie nazywa ich niepełnosprawnymi i dysfunkcyjnymi.
A to tylko początek całej zbieraniny pokemonów, na liście są jeszcze wariaci bojący się telefonii komórkowej, ludzie mówiący o autyzmie po szczepionkach, tacy co twierdzą że żydzi nigdy nie byli Polakami i są wysłannikami szatana...
W cywilizowanym świecie takie odklejenia to domena filmów z żółtymi napisami a ci ludzie normalnie występują w mediach i chwalą się swoimi poglądami.
Do tego powszechne zamiłowanie do kremlowskiej propagandy do stopnia w którym negujemy nawet zbrodnie wojenne.

0

@MessiTheBesst To posłodzony ogórek smakuje jak arbuz.
Głównie dlatego, że arbuz i ogórek to ten sam rodzaj rośliny z gatunku dyniowatych z czym arbuz zawiera więcej cukru.
Dlatego słodząc ogórka dostaniesz smak podobny do arbuza (ale arbuza nie odsłodzisz, żeby smakował jak ogórek).

15

@Khajio No problemem jest to, że Cunha został sprawdzony w 3 ligach z TOP 5 i w żadnej się nie sprawdził

0

@Katalończyk 99 Mógłbyś ale działałoby w obie strony. Tymczasem w ataku inaczej, w obronie inaczej, jak masz rękę tak to inaczej a jak srak to jeszcze inaczej a potem kompletnie nikt nie wie kiedy jest ręka a kiedy jej nie ma.
Problem maglowany przez całe środowisko piłkarskie.

0

@Inko Technologia? Wiesz o tym, że to jest półautomatyczny system i to ludzie decydują którzy piłkarze będą porównani?

0

Ten system może coś pokazywać, ale jak dla mnie to inny obrońca był bardziej wysunięty.

5

Panowie i Panie, to dziś, to już za moment.
To ta CHWILA w której w Sosnowcu, miedzy blokami nieść się będzie echo niczym radosny duch.
Bo to dziś pogłos piszczącej biedy zastąpiony zostanie doniosłym okrzykiem Kaszanki.
TAK proszę Państwa, Sosnowiec wstępuje w elitarne grono miast świata, Sosnowiec wita i ugaszcza u siebie wielkie wydarzenie jakim są Eliminacje do elitarnej UEFA Champions League!
To jest awans cywilizacyjny, to jest jak odkrycie prądu, wymyślenie maszyny parowej.
To jest metafizyka, spotkanie z najwyższym.
To jakby rozstąpił się nieboskłon i potężnym świetlistym żarem rozgonił mroki tej zapomnianej przez bogów mieściny!

Z okazji tego wydarzenia ponoć władze miasta mają w tym dniu zaniechać odcinania prądu na noc oraz otworzyć rogatki na granicach miasta.

0

@MesQueUnClub96 Każdy policjant musi przechodzić testy sprawnościowe.

0

@SuperPatsonFCB Trochę jednak idealizujesz, jakby w Premier League nigdy nie było nikogo niekompetentnego na żadnym stanowisku a patrz, Lampard został trenerem.
Piłkarza możesz obejrzeć na boisku, członków zespołu nie, więc czym się możesz posiłkować to tylko CV czy ewentualnymi referencjami.
A to co umie zostanie zweryfikowane podczas pracy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?