Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
O cie baton, Macedonia ładuje z wolnego Włochom brameczkę jakiej Messi by się nie powstydził a Ronaldo dałby się zabić.
2
Macedończycy ładnie potrafią zrobić rajd i dryblingiem włamać się w pole karne Włoch.
Tymczasem Polacy nie mogli złamać obrony potężnych wyspiarzy z Wysp Owczych i musieli się uciekać do wrzucania wysokich piłek które w większości przegrywali.
Co jest nie tak z piłką nożną w tym kraju.
0
@Peciak PO nie oferuje 100 rzeczy w 100 dni. Tam raptem kilka punktów jest do zrobienia w pierwszy kwartał rządu.
0
@DonMatteo901 To nie są jego pomysły, to był pomysł ugrupowań handlowych zamiast zakazu handlu w niedzielę. Tu Hołownia najpewniej nie umie przekazać co ma na myśli, ale w skrócie chodzi o to, że zamiast wszystkich niedziel niehandlowych to wszystkie niedziele handlowe ale pracownik musi mieć przynajmniej 2 weekendy wolne w miesiącu.
1
@Kgorecki2500 Ale nie ma znaczenia czy się zgadzasz czy nie. Nad pracami domowymi badania trwają od lat i trudno jest wykazać jakiekolwiek zalety.
Nie odnaleziono żadnej korelacji między pracami domowymi a wynikami w nauce i możesz z tym dyskutować, niewiele to zmienia.
6
@Kgorecki2500 Prace domowe to jest średniowiecze i nie ma żadnej skuteczności, umysł po całym dniu szkoły jest już przeładowany i robienie prac domowych to tylko obciążanie dzieciaków. Ogólnie nie powinno się nad nauką spędzać więcej niż 8 godzin dziennie, gdzie efektywnego czasu realnie masz ze 3 godziny po których tracisz skupienie.
A życie dzieciaka wygląda tak, że ślęczy w szkole przez te 6-7 godzin, z każdego przedmiotu dostaje pracę domową, lekturę do czytania i materiał na sprawdzian/kartkówkę i kończy się tak, że cały dzień musisz się uczyć z czego nic potem nie wynika.
Likwidacja prac domowych jest bardzo dobrym posunięciem, tu powinien być system prac indywidualnych, projektów a nie klepania przykładów czy przepisywanie podręcznika.
1
@Encore No właśnie jego jedynym problemem była cena, jakby był o połowę tańszy to nikt by nie powiedział, że mu nie wyszło. Liczby miał, zdrowie najlepsze z całego naszego składu, zaangażowanie zawsze na 100%.
Śmiechy i chichy, że jedyny na świecie defensywny napastnik, ale przy paradzie jaką mamy od lat w obronie to ratowało nam dupę wielokrotnie.
No i jakby nie patrzeć, zdobycia PK było przy jego sporej zasłudze bo ratował nam te nerwowe końcówki.
0
Oglądam teraz powtórkę tego co odwalił Ronaldo i chyba tylko za nazwisko został na boisku bo to powinna być bezpośrednia czerwona bez żadnej dyskusji...
Bramkarz już był na ziemi zanim Mental się rzucił z wyprostowaną nogą w stronę jego głowy, jakby mu dali kilka spotkań zawieszenia za tak nierozważną grę to nie byłoby skandalu a on dostał tylko żółtą kartkę. Obrzydliwe.
1
@Bobo25
1. Zyski z eksportu są super, tylko kogo to obchodzi przy obecnej inflacji? I czemu miałoby to obchodzić kogoś poza eksporterami? Podałem ci przykład Passata bo najłatwiej, jak wolisz coś innego to proszę: Węgiel, gaz, ropa.
Podstawowe surowce energetyczne i tak szły w górę, w ciągu dwóch dni wywaliły jeszcze mocniej i masz gotowy wzrost inflacji który dotknie KAŻDEGO.
2. Wyniki gospodarki są coraz gorsze i głównym czynnikiem spowolnienia była drastyczna inflacja. Inflacja dalej jest poza kontrolą, może obecnie spada ale jest cholernie daleko od celu inflacyjnego.
Nie ma lepszego ożywienia gospodarki, niż przy inflacji wynoszącej 10% wlać na rynek więcej pieniędzy...
Z resztą o czym my gadamy, większość kredyciarzy nie odczuje tej zmiany do końca roku bo mają WIBOR 3 albo 6-miesięczny a od nowego roku w kosmos wystrzelą ceny energii, to zobaczysz jak ta twoja inflacja spada.
Ty patrzysz tu i teraz nie na całość w czasie, gadasz brednie o napychaniu bankierom kieszeni... Wiesz, że bankierzy najwięcej zyskują na sprzedawaniu kredytów? Ciekawe czemu to cię nie zastanawia, że bankom nie podoba się, że będą mieli nowych klientów.
3
@Bobo25 Ale co tu rozszerzać? Wywalenie się złotówki na ryj to wzrost kosztów importu. Przykładowo przez tą jedną decyzję stricte polityczną w ciągu ostatnich 48 godzin cena Passata urosła o 2500 zł a iPhon 14 o 150 złotych.
Weź sobie to w skali całego kraju gdzie miesięcznie importujemy towarów o wartości 400 milionów euro, koszt tej jednej decyzji zrobionej tylko dla utrzymania stołków to 40 milionów złotych miesięcznie. Mało?
A mówimy tylko o kursach, nie chce mi się nawet liczyć o stratach pośrednich jak spadki na giełdzie czy najważniejsza kwestia gdy mówimy o stopach: Inflacja.
13
@Bobo25 Nie idź skoro nie widzisz różnicy między niezbyt wybitnymi partami a PiSem który dla głosów kredyciarzy jedną decyzją zatopił złotego, zatopił WIG 20, spowodował miliardowe starty w skali kraju a przy okazji zastymulował inflację która dalej jest dwucyfrowa.
2
Ja rozumiem, że 1000 planet, generator proceduralny itd.
Ale kurde, oczywistym jest, że jeżeli jest Ziemia to chyba każdy na niej wyląduje, rozumiem też lore, że jakaś katastrofa pozbawiła planetę atmosfery...
Ale pic rel, serce Himalajów AD 2300 według wyobrażeń Bethesdy...
Serio? Nie dało się choć tej JEDNEJ planety zrobić tak, żeby geologią przynajmniej przypominała ziemię i tam gdzie są góry zrobić góry a nie pustynie? Już pominę, że świat który był najbardziej zaludniony nie posiada nawet najmniejszej ruiny starego świata.
Jestem absolutnie zawiedziony...
5 lat po tym jak Rockstar zrobił jaja konia kurczące się na mrozie potrafią wychodzić tytuły AAA, system-sellery, największe premiery roku, których największą zaletą jest to, że nie wywracają się do pulpitu... Serio, jak Starfield będzie konkurentem Baldura do tytułu GOTY to ten świat nie ma sensu.
https://i.ibb.co/TY37R4R/image.png
1
@GeneralXavi Oczywiście że norma, to nie rola obywatela znać zasięg poszczególnych okręgów wyborczych.
Ale to rola i odpowiedzialność kandydata, żeby zweryfikować.
Nie czepiam się, że mu podali zły PESEL czy coś czego zweryfikować się nie da, ale nie sprwadzić, że połowa twojej listy to ludzie spoza twojego okręgu i że nie uzbierałeś wystarczającej liczby głosów, to jest szczyt głupoty i kompromitacja
1
Kompetentni ludzie z Konfederacji. Jednemu kandydatowi do senatu z Warszawy (przypominam, że do senatu obowiązują JOWy) nie uzbierało się podpisów.
To znaczy uzbierało się, ale potem PKW odrzuciła 70% z nich były błędne.
Kandydat zebrał 2600 podpisów z czego ponad 1100 były podpisami od ludzi spoza okręgu.
I większości pozostałych odrzuconych głosów nie da się łatwo albo w ogóle zweryfikować, to nie wyłapanie że 60 razy podpisały się te same osoby czy 1166 osób podała adres spoza okręgu, to to jest naprawdę szczyt głupoty i olewactwa.
4
Wstyd się cieszyć z takiej bramki.
0
Jeżeli sędzia musi iść do ekranu i przez 2 minuty oglądać czy tu była ręka na karnego, to powinien być dobitny dowód, że coś spieprzone jest z przepisami.
0
Lewandowski w obecnej formie to pokaz, czym będzie reprezentacja Polski bez Lewandowskiego. Wracają cudowne czasy gdy nie jeździliśmy na trunieje.
1
Narzekacie na mecze Barcelony, to proszę, macie świeżutki mecz reprezentacyjny.
1
JAK XDD JAK MOŻNA GRAĆ NA POZIOMIE REPREZENTACJI I PRÓBUJĄC ODDAĆ STRZAŁ TRAFIĆ SIĘ WE WŁASNĄ RĘKĘ
0
Dopiero odpaliłem, serio 30 minut i pierwszy celny strzał? Przeciwko piłkarzom, którzy za 11 godzin muszą być w pracy?
0
@Joe_Pesci Oczywiście, że było lepsze na niektórych oddziałach. Na dziecięcym czy opiece ciążowej i porodówkach dawali dobre jedzenie, teraz zrównano wszystko do tego samego poziomu.
2
Dla graczy PC którzy chcą kupić Starfielda i potem wgrać do niego pierdyliard modów:
NIE KUPUJCIE WERSJI Z MICROSOFT STORE
Ta wersja (również gamepass) nie będzie obsługiwać żadnych modów skomplikowanych bardziej niż zmiana tekstur.
1
@lntrowertyk Typowa gra Bethesdy czyli platforma do modów z tym problemem, że seria TES czy Fallout mają klimat a Starfield nie.
No i ważna informacja dla ludzi którzy czekają na mody: Nie dostaniecie żadnych rozbudowanych modyfikacji grając w wersję z gamepassa a jak ktoś kupił przez sklep Microsoftu to pieniądze w błoto wywalił.
1
Piękny mecz, idę po wódę żeby go zapomnieć jeszcze dziś.
1
Barcelona zamknęła osłabioną Osasunę w ich polu karnym.
A nie, pomyliłem strony.
0
Żeby zakończyć bezsensowne przekrzykiwania:
Nie można karać podwójnie CHYBA, ŻE faul był celowy.
Inaczej mówiąc, MOŻNA walczyć o piłkę i w trakcie tego dokonać faulu. Wtedy będzie żółta kartka i karny niezależnie od okoliczności.
Natomiast jeżeli wykonasz faul taktyczny to przepis o podwójnym karaniu nie ma zastosowania.
Czyli, jeżeli złapiesz kogoś, albo wjedziesz wślizgiem celując w nogi a nie piłkę, to wtedy MOŻNA podwójnie ukarać.
0
@kstyko Nie. Gdyby była walka o piłkę i w efekcie faul to nie można by dać czerwonej, ale w momencie jak rozmyślnie faulujesz żeby zatrzymać to jest czerwona.
Czyli możesz kogoś kopnąć próbując wybić piłkę, nie możesz kogoś złapać za fraki
0
Pomarańczowa, bardzo mocno pomarańczowa, za to mamy faul głowy Gaviego na łokciu typa z Osasuny xD
21
No nie dało się anulować, szukali szukali ale się nie dało.
Bardzo chcieli ale nie potrafili zrobić tak, żeby piłkarz będący za plecami uderzył w czoło obrońcę.
1
Mam takie marzenie. Nieduże, niewinne, ale marzę aby Roberto doznał kontuzji i zniknął na cały sezon a potem odszedł z klubu.