Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@skubi99 Tak tak, kontynuujmy dalej śmieszne historyjki o tym, jak to Braun edukował młodych Niemców o zbrodniach...
Po twoich słowach o tym, że sankcje nic nie dają nawet już mi się dalej nie chcę odpowiadać, bo nie bardzo wiesz o czym mówisz tylko przeklepujesz ruską propagandę bo ci na rękę do obrony Konfy.
8
Ci ludzie są bardzo blisko władzy w Niemczech, już chyba ponad 20% mają poparcia.
Bardziej proeuropejskie partie rządzące obecnie już są obrzydliwe, pomyślcie że dochodzą do władzy realnie neofaszyści (nawet nie bardzo się z tym kryją, były skandale gdzie członkowie tej partii składali hołd Hitlerowi) którzy na dodatek bardzo mocno oponują za rosją a przy okazji głoszą pretensje terytorialne do Polski...
A co z tego jest najgorsze, że nasz prawica w postaci ukochanych tutaj Konfederatów ich popiera i z niewiadomego powodu się cieszy z ich dochodzenia do władzy.
Poseł Braun nawet niedawno oprowadzał ich młodzieżówkę po sejmie, wznosił z nimi toasty czy siedząc przy jednym stole krzyczał o konieczności zniesienia sankcji na ruskich...
W ogóle co się wydarzyło z prawicą, że tak ciągnie w stronę Moskwy? Przecież to nie miałoby sensu w przypadku innym niż to, że ta prawica jest utworzona przez agenturę moskiewską.
0
@masik86 Real jest bogaty bo transfery robi raz na x lat ale to się zazębia, Real ma kasę dzięki LL, kasa z LM jest niewielka a brak ciekawych rywali w lidze obije się na tym, że i Real straci a nie mają bogatych właścicieli jak PSG, żeby sypać nieskończoną kasą oderwaną od warunków rynkowych, toteż stanie się dokładnie to co w Bundeslidze, Real będzie Bayernem czyli najbogatszym klubem który na arenie międzynarodowej i tak będzie biedakiem (bo ciekawostka w 2020 roku bankrutująca Barca i tak zarobiła więcej niż Bayern który zgarnął tryplet).
9
No to dobrze Tebas tam zarządza, widać gdzie jest jego cel - sprowadzenie La Liga do poziomu Bundesligi gdzie topowy transfer to będzie kupienie 30-latka któremu znudzi się jego poprzedni klub.
Będzie biednie i wszyscy będą szczęśliwi. Pytanie tylko jaki on ma w tym interes, żeby cała liga była biedna ale "zbalansowana".
0
@jacobFCB Przesiadają się na Unity więc nie wiem czy będzie to plusem czy minusem, zwłaszcza że Unity nie ma się dobrze ostatnimi czasy, zwłaszcza w kwestii afery jaką ostatnio wywołali
1
@Hawajczyk A, poszedłeś aż na sam koniec sagi :D
0
@Azrik Zawsze można zagłosować na kogoś kto może zostać wybrany. Zamysł jest jeden: Brak oddania głosu to oddanie głosu w ręce innych.
Ja dla przykładu jak mam podjąć gówniany wybór to wolę sam go podjąć a nie oddać w cudze ręce
1
@Davvd Ja poza Kuleszą i Tebasem nawet nie znam innych prezesów bo się w ogóle nie wychylają.
0
@Hawajczyk No właśnie o tym było całe opowiadanie, neutralność Geralta skończyłaby się masakrą wieśniaków, opieszałość kosztowała go niesławę.
Puentą tego opowiadania jest to, że nie da się uciec o podejmowania wyborów.
0
@Dari0G Polecam zapoznać się z zasadami wyborów. Miejsce na liście od strony technicznej nie ma żadnego znaczenia, mechanizm list jest półotwarty czyli o kolejności na liście decyduje partia ale o mandacie poselskim decyduje ilość głosów kandydata.
Czyli nie ma żadnej przeszkody by ostatnia osoba z listy dostała mandat posła.
Jedynym problemem jest aspekt psychologiczny gdzie to wyborcy własnowolnie głosują na osoby najwyżej z listy, ale też stosunkowo niewiele osób głosuje na jedynki (tylko niecałe 5% wyborców deklaruje głosowanie na jedynkę).
0
@Kgorecki2500 Dlatego można wybrać tych co kradną ale mniej.
Cała rzecz jest w tym, że jak się nie odda głosu to nie oznacza, że wybór nie zostanie podjęty.
8
Ponieważ do wyborów już niedaleko pragnę przypomnieć wszystkim, że niezależnie od ilości głosów, wybranych zostanie 460 posłów.
Nie pójdziesz na wybory - zostanie wybranych 460 posłów.
Pójdziesz i oddasz nieważny głos - zostanie wybranych 460 posłów.
Jedyne co można zrobić podczas wyborów to wskazać kto posłem zostanie, więc skorzystajcie z tej możliwości bo od tego wyboru zależeć będzie doczesność i przyszłość wasza, waszych bliskich, waszych przyszłych dzieci i wnuków.
Nie dajcie sobie wmówić, że nie ma znaczenia czy PiS czy ktoś inny bo znaczenie jest ogromne, oni nie mogą mieć trzeciej kadencji.
Ich głównym celem jest wmówić wam, że nie ma znaczenia kto będzie rządził, wiecie dlaczego? Bo ich elektorat na wybory na pewno pójdzie.
Wasz głos ma znaczenie, wasz głos się liczy.
Nie wiecie na kogo głosować bo każdy jest zły?
Zagłosujcie na tego, który jest najmniej zły.
Nie ważne czy to będzie KO, Lewica, Hołownia czy nawet Konfederacja (choć im życzę znalezienia się pod progiem na rzecz innych opozycjonistów, ale cena tych wyborów jest dużo wyższa niż poglądy).
Chyba każdy zna cytat z Sapkowskiego
"jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
Te słowa rozumiane są dosłownie bez znajomości kontekstu opowiadania, a puenta jest taka, że nie da się unikać wyborów, bo choć Geralt nie chciał podjąć wyboru i tak został do tego zmuszony.
Nie bądźcie jak Geralt, nie bądźcie głupi.
3
@Fake69 A z Militao to solidna defensywa? Pamiętasz mecz z Gironą? 3 z 4 bramek były indywidualną winą Militao, później nie było lepiej i naliczyłem przynajmniej z 7 straconych bramek spowodowanych jego wylewami.
0
@Faro Od miesiąca nie jest a i tak nie gra
18
W sumie pamiętacie ból dupy białych, że nie powołano Ceballosa na reprezentacje "bo Gavi"?
Ceballos przedłużył umowę i więcej się na boisku nie pojawił a wczoraj Ancelotti przegrywając 2 bramkami wolał zmienić obrońców zamiast niego xD
0
Real dostał na łeb, to dobrze bo dawno nie wykryto jakiejś aferki w Barcelonie.
3
Dobra tam się podniecacie jak siksy.
Przecież wiadomo, że Real jest moralnym zwycięzcą tego meczu a niekorzystny wynik to tylko dlatego, że im się nie chciało.
Jakby chcieli to by wygrali.
0
Ładny wślizg Bellinghama, całą masą ciała na nogę postawną, fart że bez kontuzji.
0
@FcPortoFan1999 Ale nie porównuj klasy rywala, gdzie Realowi do Walencji
0
Coś ten Bellingham nie wygląda zbyt ciekawie a to pierwszy mecz z poważniejszym rywalem.
Choć z Unionem też gdyby nie bramka to nic ciekawego.
2
I dla tego bandyty Nacho też bez kartki?
0
@Benz Żółta, czemu inna?
0
@Firestone Przed sobą to on miał róg boiska, do bramki daleko
11
Typowe Kotletiko, mają wynik ale lekko ich przyciśniesz i się zamykają we własnym polu karnym i dają strzelać do siebie jak do kaczki.
1
Kroos bez kartki za ten faul?
1
@KamQiX No niestety, co kilka lat cos tam pogrzebią w karierze ale głównie polega to na zmianie wyglądu tej samej opcji.
Teraz gram sobie karierę jednym piłkarzem, to co zmienili 2 lata temu to drzewko i do dziś nic nie ruszyli za to zmienił się trening. W sensie jest dokładnie taki sam jak był tylko zamiast pilnowania żeby co tydzień zrobić trening to teraz trening mamy przed każdym meczem.
I to nie jest jakimś tam wielkim problemem, ale gra z botami jest mało satysfakcjonująca, pół sezonu już rozegrałem, rzutów wolnych może ze 4 było, karnego zero bo boty mają niesłychaną skuteczność w odbiorach piłki
3
Dalej mnie wkurza jak paskudna jest gra przeciwko AI w tych FIFAch czy teraz FC.
Nie wiem jak na niższych poziomach trudności ale na tych wyższych kosmicznie czysta gra, rzuty wolne raz na kilka meczów mam.
Ale najbardziej frustruje jak się "odpalą", wtedy już wiesz że zaraz strzelą bramkę i piekielnie trudnym zadaniem jest ich zatrzymać. Biegają bez wytchnienia, ultra pressing, podania 100% celność, każda walka o piłkę idzie przebitką na konto bota, moi zawodnicy mają problem z przyjęciem piłki bo odskakuje.
Działo się to w FIFA 2018, dzieje się w FC 24.
Bardzo liczę, że kiedyś EA rzeczywiście przysiądzie i zrobi coś dla graczy którzy mają w tyłku tego całego FUTa i chcą po prostu zagrać offlinową karierę.
1
Piłka nożna to bardzo prosta gra w której nie ma nagród za styl czy starania.
Czemu wynik 4:2 miałby być sprawiedliwy skoro przez 90 minut nie potrafili strzelić więcej niż 2 bramek a sami stracili 3?
Bo mieli okazje? Z tego co widziałem, za Ter Stegenem nie stał pluton egzekucyjny, który rozstrzelałby każdego kto trafi do bramki Barcy, oni z własnej winy nie trafili, to gdzie tu sprawiedliwość jakby miał być wyższy wynik niż potrafili osiągnąć? Nikt im nie zabronił wygrać tego meczu.
0
@michal26 Budżet wynika z wysokości składek więc nie da się rozmawiać o jednym nie rozmawiając o drugim a najważniejsze jest i tak ile kasy przypada na głowę.
No i wierzysz w magie, nie da się tego inaczej nazwać. Jak już wspomniałem, noga Niemca jest tak samo zbudowana jak noga Polaka a usługi medyczne to rynek globalny i usługa medyczna nie staje się kilkukrotnie tańsza bo przekroczyłeś Odrę.
Musielibyśmy założyć, że służba zdrowia w Niemczech czy Holandii jest zarządzana absolutnie źle, wręcz tragicznie ale jest na wysokim poziomie bo ma dużo kasy więc wystarczy u nas dobrze zarządzić i będziemy leczyli tak samo tylko taniej.
Nie, absolutnie nie.
Po pierwsze, nawet 2x niższy budżet od Niemieckiego to i tak 2x większy budżet od naszego więc teraz musiałbyś wyjść i powiedzieć wszystkim, że składki ubezpieczeniowe rosną o 100%.
Czy Konfa to proponuje? Nie.
Po drugie, magia nie istnieje i zachodnia służba zdrowia mimo świetnego zarządzania musi mieć taki a nie inny budżet żeby zapewniać standard.
Tymczasem Polska jest w topce najgorszej opłacanych służb zdrowia w UE, jesteśmy na samym końcu przekazując raptem 6% PKB na służbę zdrowia.
Równie dobrze mógłbyś wierzyć w duchy jak w to, że jak nawalisz więcej ubezpieczycieli to oni będą efektywniej przewalać papierki i nagle będziemy mogli leczyć jakbyśmy mieli budżet większy o 800 miliardów złotych (bo tyle powinniśmy mieć chcąc gonić standard Niemiec) czy nawet zakładając podobny standard to powiedzmy te 500 miliardów więcej.
Jeszcze raz powtórzę analogię: Stać cie tylko na używanego Passata ale po zmianie księgowego będzie cie stać na Ferrari.
Tak będzie? Nie, jak bardzo byś się nie postarał tak nie będzie.
0
Nie rozumiem. Celta ma piłkę, idzie z atakiem, jest niedaleko pola karnego, dwóch po bokach już w linii z obroną czeka na podanie. Przecież to we wczorajszych gazetach pisali co się wydarzy a nasz obrona za każdym razem zaskoczona