Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Qaz123 Oczywiście, że działa. To jest tylko zasada prawa ale nie prawo i państwo jak chce, to może sobie dowolnie tą zasadę łamać.
Przecież masz tutaj przykład, że sobie nagle sąd uznał, że sędzia piłkarski to funkcjonariusz publiczny więc to co zrobił kilka lat temu to było łapownictwo bo funkcjonariusza publicznego obowiązują inne przepisy.
W Polsce też wiele razy prawo działało wstecz, choćby zabranie emerytur osobom pracującym w służbach za czasów PRLu czy bardziej prozaiczne prawo podatkowe, gdzie można dziś zmienić interpretacje i wymagać zapłacenia podatków które wczoraj się nie należały (bo interpretacja prawa to nie prawo i bla bla bla co tam skarbówka wymyśliła).
6
@Criss18Barca Lech gówno a nie zweryfikował. Typowe piekło Ekstraklasy.
Przecież Nawałka już był zastępstwem za Djurdjevića gdzie Lech był całkowicie rozwalony. Objął ich praktycznie w grudniu, zaraz wleciała mu przerwa świąteczna a w marcu go wywalili.
Nie miał okresu przygotowawczego, nie brał udziału przy układaniu kadry, nie miał nawet możliwości wypracować z drużyną.
To idioci z Lecha liczyli na cud, że wystarczy zatrudnić trenera i się mecze same zaczną wygrywać a drużyna się pozbiera od ręki.
A fakt jest taki, że nawet taki Klopp potrzebował kilku lat, żeby Liverpool zaczął coś znaczyć, Nawałka nawet jednej rundy nie mógł rozegrać i go wywalili.
Taka to weryfikacja tej żenującej polskiej ligi.
2
@Rsk94 Nie, to nie jest takie proste.
Niemoralne zachowanie nie jest przestępstwem, płatności to jest fakt ale to też były legalne płatności.
Coś, co nagle nadaje sprawie nielegalny wydźwięk to wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE który we Włoszech uznał organy piłkarskie za funkcje publiczne.
Po zastosowaniu tego orzecznictwa w Hiszpanii, nagle członkowie CTA stali się funkcjonariuszami publicznymi a to jest droga na skróty dla śledczych i sędziego, bo jednym pstryknięciem palca nagle nie muszą szukać dowodów na korupcję, sam fakt płacenia stał się przestępstwem. Więc sprawa rozwiązana, pora na CS-a.
Problemem tylko jest to, że tu się tworzy fikcja prawna, sztuczka tylko po to, żeby dociągnąć sprawę w której do tej pory nic się nie dało udowodnić.
Następuje tu wsteczne nadanie funkcji, byle jaki pracownik RFEF obudził się pewnego ranka będąc funkcjonariuszem publicznym z długim stażem, choć jeszcze wczoraj nim nie był.
I w tym miejscu pojawia się milion pytań, bo skoro chcą skazywać funkcjonariuszy publicznych za rzeczy które robili nie wiedząc, że są funkcjonariuszami to czy zadziała to w drugą stronę? Czy wstecznie uznają im prerogatywy?
Czy w akcie oskarżenia tych ludzi co rok temu zaatakowali po meczu sędziego zmienią klasyfikacje czynu z napaści na atak na funkcjonariusza publicznego?
Czy będą śledztwa w całej lidze dotyczące klubów które rozdawały prezenty czy korzyści sędziom? Bo to ponoć powszechna praktyka dać sędziemu jakiś kubek, opłacić hotel itd.
Bo mi się nie wydaje, żeby to ruszyli.
5
@BarcaaVEB A co to za różnica, skoro dostaniesz tą samą grę tylko w ulepszonej oprawie pod zmienionym tytułem?
10
To jest skandaliczne wpływanie na decyzje jednocześnie negatywne nastawianie do sędziów.
Wiadomo, że sędziom się należy, ale jak Lewandowski podrapał się po nosie to dostał zawieszenie na kilka spotkań, jak Real Madryt całą swoją instytucją atakuje sędziów i to całkowicie z rozmysłem, na chłodno, nie po meczu oceniając występ tylko przed meczem...
Moim zdaniem tu już by się przydały sankcje sportowe a nie tylko jakieś nieistotne kary finansowe, jakby im potrącili z 15 punktów to może by oprzytomnieli.
0
@LukaszFan Lista transferowa to jest żart z tych co go na poważnie sprzedawali dwa lata temu a odnosi się do całej masy co już narzeka i sadza go na ławkę po jednym słabszym meczu.
Wystarczy nie brać wszystkiego dosłownie a życie stanie się przyjemniejsze.
48
Przerażają mnie ludzie z tego portalu. MATS był głównym odpowiedzialnym za mistrzostwo, robił cuda w bramce, wyjmował rzeczy których nikt od niego nie wymagał. Nagle gorszy mecz i znowu wylądował na liście transferowej
0
@takisobiektos Dokładnie tak, to jest bardzo dziwne, że na karnego trzeba faulować bardziej niż na każdy inny faul, tak samo jest dziwne, że obrońca może sobie ręką piłkę odbić i nie będzie ręki bo tysiąc zmiennych a w ataku muśniesz piłkę bez wpływu i akcja jest zatrzymywana.
Ponad 30 lat po tej ziemi stąpam i zawsze mi się wydawało, że jedynym celem gry w piłkę nożną jest strzelenie bramki a się okazuje, że chyba żyłem w błędzie bo zmiany przepisów i rozporządzeń cały czas idą w kierunku tego, by strzelający miał jak najgorzej.
Bo jak położysz dłoń na plecach obrońcy który blokuje piłkę to jest faul a jak obrońca może nawet kopnąć napastnika i sędzia będzie się zastanawiał czy to było wystarczająco mocno, żeby gwizdać.
A potem płacz i skowyt, że cały sezon oglądamy nudne gówno kopania się z autobusami, bo i czemu drużyny z mniejszą jakością piłkarską miałyby sobie utrudniać życie skoro łatwiej jest się bronić niż atakować, bo spalony sprawdzany do milimetra, bo bramkarz, bo nierówne traktowanie ręki czy faulu.
No bo przecież nie może być tak, żeby w meczu było 5 karnych po faulach w polu karnym.
Choć też nie wiem jak się doliczyłeś 5-10 karnych co mecz skoro mówimy akurat w kontekście spotkania gdzie był tylko jeden faul w polu karnym i przeważnie w meczach nie ma ich dużo a najczęściej nie ma ich w ogóle.
1
@takisobiektos Nie no spoko, nie gwiżdżmy takich kontaktów w polu karnym bo to za mało na karnego, ale już na rzut wolny to był wystarczający kontakt, bo co chwila coś takiego odgwizdują tak?
0
@Szmulek Forma Araujo, Alba z Balde się wymieniali więc każdy był świeży i mógł grać gdy miał lepszą formę, do tego MATS w lepszej formie.
1
@takisobiektos W dobie VARu co ma za znaczenie czy piłkarz nurkuje czy nie skoro na kamerach widać doskonale czy był kontakt czy nie.
Sęk w tym, że taki faul w każdej innej cześci boiska byłby odgwizdany tylko nie w polu karnym i to jest jakaś paranoja.
1
Lekcja na dziś: Po co się męczyć w obronie, wystarczy kopać rywali po nogach byle lekko.
Tyle narzekania, że promowana jest gra defensywna zamiast ofensywnej a jakiś idiota wymyślił, żeby zalegalizować lekkie faule w polu karnym
0
Wykopywanie piłki, dyskusje, protesty, wbieganie na boisko, VAR 4 minuty coś sprawdzał, doliczono 7 minut z czego grano 4 i gwiżdżemy 30 sekund po ostatniej doliczonej minucie choć sam sędzia zmarnował minutę na rozdawania kartek zwierzętom z ławki.
7
Powinien być karny a ponadto powinni wycofać się z tej paranoi karniątek.
Komplikowanie interpretacji, sędzia na powtórce w slow-mo określa czy kontakt był duży czy nie, nikt nie bierze pod uwagę czy nawet taki mały faul nie powoduje przerwania akcji a jednocześnie dopuszcza do małych fauli, bo kogoś tam lekko skrobniesz, on już nie dobiegnie do piłki, akcja zatrzymana legalnym faulem.
Co to w ogóle za pomysł, żeby w polu karnym inaczej oceniać przewinienia niż na reszcie boiska? Czemu tam gdzie obrońca powinien być najbardziej uważny trzeba użyć dużej siły by dostać gwizdek a już poza tym prostokątem nawet lekki dotyk będzie gwizdany?
I jest to promocja gry defensywnej, bo znowu obrońcy wolno więcej niż napastnikowi.
0
To Gavi został kopnięty bo zdążył wbiec przed rywala, jakby to miał być faul to byłaby żenada.
1
@escarabajo No jak będziesz miał możliwość to zobacz, że wleciał mu w nogi całym ciałem, na szczęście już ugięte do nura.
1
@Kazragore Może rano zobaczył na szczotce wypadnięte włosy?
0
Dobrze, wyrównujemy 5 minut wcześniej niż w poprzednim meczu, może jeszcze kilka takich i będziemy wygrywać od początku
1
@escarabajo No, tylko jakby nie poszedł w nura to by dostał dupą obrońcy na nogę postawną a to już mogłoby się skończyć jak z Fatim.
2
To jest właśnie patologia futbolu, jakieś interpretacje i inne sranie, potem wychodzą cyrki gdzie sędzia ocenia co czuł faulowany piłkarz...
Czyli co, można zatrzymać napastnika lekkim faulem bo w polu karnym nagle faul nie jest traktowany tak jak w polu?
A co z oceną czy nawet taki lekki kontakt nie spowodował, że piłkarz nie mógł dojść do piłki?
Gówno nie przepisy.
0
Nie no, to był faul, uniemożliwił dalszy bieg a i potem ciałem wpada w nogi jeszcze.
1
@Roobo Nie do końca jego wina, gramy za wolno a podania do niego są przewidywalne więc on ma na plecach obrońcę zanim opanuje piłkę
1
Powinniśmy być jednak trochę bardziej elastyczni taktycznie i nie próbować na siłę włamywać się w te zasieki i bronić się przed kontrami tylko potrafić się trochę cofnąć i wyciągać rywala z własnego pola karnego
0
Oriol do bazy, kompletnie zgubiony dzisiaj, wartość ujemna
1
@Limit_l3ss Nie wiem o co ci chodzi, z Celtą wszedł w drugiej połowie świeżo po kontuzji i mógł zastopować jedną bramkę ale nie był winny sytuacji, teraz miał za plecami napastnika łapiąc go na spalonym, trudno było mu przewidzieć że ktoś z boku boiska będzie łamał linię z niewiadomego powodu
1
Duch Pique unosi się nad stadionem
1
@PatrychoO Chyba spalonego bo nie widział, że tam z boku ktoś łamał.
1
W tym sezonie czuje jakiś taki większy luz, wiadomo obrona już nie tak solidna jak rok temu, ale przynajmniej wiem, że mamy w końcu bramkostrzelność. Rok czy dwa temu jak pierwsi traciliśmy bramkę to wiedziałem, że będzie ból a odrobienie 2 bramek brzmiało jak jakaś czarna magia.
Teraz jakoś tak wiem, że te bramki będą padać, że są ludzie którzy potrafią to zbudować nawet przy gorszej postawie.
3
No to Raphinha zamknął mordę kilku osobom co go chciały zdejmować
2
@Rewolucja123 1.6 czy Source to były FPSy, GO to popłuczyny do zarabiania pieniędzy