0

@Karamba O tak tak, Grodzki niczym się nie różni od PiSu bo w orędziu powiedział o tym, że właśnie do dymisji podało się kilkunastu generałów a minister obrony narodowej próbował zatuszować, że na centralną Polskę spadłą niepostrzeżenie ruska rakieta a minister próbował zwalać winę na generałów choć ci go poinformowali o fakcie.
Wiesz, że widzowie TVP nie wiedzą o tych rzeczach bo im w Wiadomościach nigdy o tym nie powiedzieli?
Grodzki regularnie robi orędzia w których ciśnie rząd bo to jest jedyna możliwa droga by TVP wyemitowało prawdę o działaniach rządu.
Ale tak, zwalczanie partyjnej tuby propagandowej która łamie prawo o pluralizmie to oczywista obrzydliwość...

0

@maroon Różnica między wyborami a referendum jest takie, że referendum to podjęcie konkretnego wyboru.
Albo robimy albo nie robimy, więc brak udziału w referendum to nasza decyzja o tym, że czegoś nie robimy.
Z wyborami jest inaczej bo tam wybór zawsze zostanie podjęty, czy pójdzie 1 osoba czy 38 milionów, zawsze zostanie wybrane 460 posłów a my decydujemy tylko kto zostanie wybrany.

8

Nie wiem czy wiecie bo o tym jest dość cicho ale PiS już robi wał wyborczy.
Chodzi o głosowanie za granicą bo może się okazać, że tysiące głosów zostaną legalnie zmielone i uznane za niebyłe.
Czemu? Przez referendum.
Otóż zagraniczne komisje mają 24 godziny na zliczenie i przekazanie głosów, jeżeli się nie wyrobią, po prostu głosy których nie zdążyli zliczyć idą do śmietnika.
I tu pojawia się problem, że jest rekordowe zainteresowanie tymi wyborami, jeżeli większość z ludzi która pobrała zaświadczenie pójdzie na wybory, dojdzie do sytuacji że nie będzie fizycznej możliwości wyrobić się w czasie, ponieważ komisje wyborcze będą musiały zliczać też wyniki referendum a to podwaja ilość pracy.
Więc przy przewidywanej frekwencji, na sprawdzenie jednej karty będzie kilka sekund. Dosłownie kilka, nie kilkadziesiąt, nie kilkanaście tylko kilka sekund. Każda zmarnowana minuta bez liczenia to kilka głosów unieważnionych.

RPO interweniował w tej sprawie, podał argument, że nie ma żadnego prawnego zobowiązania do tego, żeby wyniki referendum podliczać wraz z wynikami wyborów bo ustawa nie ogranicza czasu podliczania głosów referendum do 24 godzin.
Ale jak łatwo się domyślić, obsadzone pisowcami PKW kategorycznie odrzuciło taką możliwość i referenda mają być zliczane razem z wyborami.

A czemu to robią? Rozwiązanie jest banalnie proste, w 2019 roku opozycja uzyskała łącznie ponad 75% głosów.

Dlatego tak kluczowe jest bojkotowanie tego referendum i odmowa wzięcia karty.

0

@Awtameok_Klana Otóż brak udziału w referendum to także głos w referendum.

0

@lampka Skąd wy te bzdury bierzecie? Już któryś raz widzę to kłamstwo, że PiS będzie rządził dopóki nie ustali budżetu.
Art. 154. konstytucji wprost mówi jaka jest procedura. Najpierw Duda wyznaczy rząd PiSu, wtedy ten ma 14 dni na uzyskanie wotum zaufania w sejmie.
Jeżeli rząd zaufania nie dostanie, wtedy to sejm będzie odpowiadał za formowanie rządu.

0

@Peniu Dokładnie, miał przykleić rękę do tułowia.
Przypomnę ci, że w drugą stronę jakby piłka tylko musnęła rękę napastnika to jest automatycznie ręka bez żadnej dyskusji.
Teraz się zastanów, czy w piłce nożnej interesujące jest zdobywanie goli czy oglądanie autobusów broniących zawzięcie wyniku 0:0

35

Pedri, Kounde, De Jong, Lewy, Raphinha, Yamal a teraz problemy Balde.
I to nie jest jednorazowy przypadek bo równo rok temu też był jeden wielki szpital który kosztował nas odpadnięcie z LM.
7 osób kontuzje, Kounde czy Lewego można jeszcze usprawiedliwić urazami mechanicznymi po faulach, ale też trening dużo zmienia w kwestii wytrzymałości.
I nikt nie ponosi za to konsekwencji? Ile milionów my marnujemy, bo transfery i pensje na budowę drużyny która nie jest w stanie miesiąca zagrać w optymalnych warunkach?
Niewyobrażalne.

0

Jak tak mamy grać z leszczami typu Wyspy Owcze to może już teraz zmieńmy selekcjonera bo po co czekać aż znowu burza się zacznie.
Tu powinni wyjść rezerwowi i bez trenera pyknąć 4:0 gdy jeszcze grali całą połowę bez jednego zawodnika a my męczyliśmy to spotkanie.

0

@hayek Przestał dzialać uBlock, materiały się nie ładują jak jest włączony

1

Jakie to TVP stream to gówno... Stream się wywala, odświeżasz i znowu 3 minuty rekalm.
Nie żeby z podatków dostawali 3 miliardy rocznie.

0

@Peniu a tak, bo zmiana toru lotu piłki metr od bramki to pierdoła. Więcej pozwólmy obronie, tłuczenie w autobusy to kwintesencja piłki nożnej

0

Jak tu jest jakieś usprawiedliwienie braku ręki, to ten przepis jest do likwidacji

0

@Saviola88 Typie, wiesz że orędzie to jedyne narzędzie zmuszające TVP do wyemitowania stanowiska opozycji? Kilka chwil przed orędziem marszałka pokazywali Morawieckiego który nakręcał przeciwko Tuskowi i agitujący za PiSem czego zabrania to samo rozporządzenie o które oskarżają Grodzkiego.
TVP od 8 lat łamie prawo, twoja ukochana Konfederacja dostała 0 minut audycji mimo prawnego wymuszania pluralizmu przez ustawę a was złapał ból dupy bo w orędziem zmuszono TVP do wyemitowania czegokolwiek przeciwko PiSowi...

0

@Chaoss Ale w czym ty masz problem bo nie rozumiem?

0

@Chaoss Co jest źle z Grodzkim?

0

@against_modern_football Niejaki Tomasz Grzegorz Stala, jedynka z Częstochowy którego poglądy ewoluowały w kierunku faszystowskich.

5

@agaFCB Zasadniczo przekrój członków Konfederacji, od pedofilii Korwina, przez jakiegoś faszystę, Brauna, mordercze 5G, listy gejów itd.
I zasadniczo jak dla mnie prawidłowo, że takie materiały powstają bo sami sobie takich ludzi na listy biorą.
Ale sam wywiad kompletnie z dupy, Kraśko pyta o jakiś Izrael, kogo to obchodzi?

6

Obejrzałem wywiad z Mentzenem w TVN i jestem zażenowany dziennikarstwem w Polsce.
Naprawdę orać Konfę jest tak łatwo, sami zarzucają masę tematów a można nawet nie uciekać się do tego że ich listy wypełniają ludzie z wadą mózgu czy faszyści a w radzie liderów siedzi zwolennik lekkiej pedofilii.
Sam ich program wyborczy wystarczyłby do niezłej orki, to nie, Kraśko będzie się o jakieś Izraele pytał i wymyślał historie z tyłka a potem będzie pyskówki urządzał.

1

@Comentateiro Bo szarańcza może wrócić.
Ogólnie rządy PiSu uwydatniły jak dziurawy mamy ustrój i wiele rzeczy zrobionych w dobrej wierze i przez 2 dekady stosowane zgodnie z zamysłem PiS potem wykorzystał na swoją korzyść.
W tym właśnie TVP, ale jak zapewnić by w przyszłości znowu nie stał się tubą propagandową i fabryką kłamstw?

2

@koziar Tak, standardy się zmieniły na takie w której nie masz już debaty tylko zbiór oświadczeń.
Definicja słowa "Debata" za słownikiem j. polskiego PWN
"poważna i długa dyskusja na ważny temat"
Minutowy monolog na który nikt nie może odpowiedzieć wpisuje się w słownikową definicję debaty?
Wyobraź sobie, że nie możesz na La Rambli nikomu skomentować wpisu ani odnieść się do niego we własnym wpisie, ot tak po prostu każdy rzucałby swoimi wpisami i nic z tym się dalej nie da zrobić. Nazwałbyś to miejscem do debatowania?

8

Dużo dyskusji o tym kto wygrał debatę.
Odpowiadam: Nikt, bo żadna debata się nie odbyła.

Ta szopka w TVP koło debaty nie stała bo w debacie chodzi o rozmowę a jedynym kto tam rozmawiał był partyjny działacz Ruchań.
To był spot wyborczy live z minutowym czasem antenowym.
Gdzie niby ta debata była, skoro taki Morawiecki mógł sobie nakłamać czegokolwiek i nikt nie mógł go wypunktować bo wchodził następny temat?
No nigdzie.
Debaty nie było, ostatnia jaka się odbyła miała miejsce w 2007 roku.

1

@Kitek1640 Nie jak chce. Jak ktoś głosuje na PiS to należałoby mu się po ryju prętem przejechać, bo to wykracza daleko poza politykę i gadkę o programach wyborczych.

3

@michal26 No i właśnie, interpretacja powinna mieć swoje granice, nie może być tak, że jak coś do interpretacji to można zobaczyć cokolwiek.
Piłka poza zasięgiem to nie blisko i sędzia znowu dał dupy i pozbawił nas punktów.
Miesiąc temu też mu się zinterpretowało rękę jak uważał a wczoraj i tak miał farta bo znowu by został zawieszony, gdyby tylko Gavi trafił do bramki gdzie w momencie strzału ten pajac odgwizdał rękę której nie było.

Co do faulu przy bramce na 2:2 tu się nie zgodzę.
Po pierwsze, nie miało wpływu na akcję bo Felix i ten drugi byli poza grą, po drugie oglądałem te powtórki i ja mocniejsze "faule" wykonuje w kolejce do kasy. Felix podszedł i się dosłownie dotknęli, tam nie było żadnej mocy a typ się przewrócił jakby kręgosłup mu się rozpuścił.

0

@Kitek1640 Wstawiłem ci właśnie wypowiedź jednej z dwóch najważniejszych osób Konfederacji, który wprost mówi, że nie jest ważne jak głosujesz jeżeli sprawa jest z góry rozstrzygnięta a ty dalej mówisz, że to jest ważne.
No jak ważne, to w takim razie liderem Konfederacji jest socjalista opowiadający się za rozdawnictwem.

2

@michal26 Żeby zmylić bramkarza to ten musiałby kompletnie nie kontrolować piłki, ale to nie jest wyjaśnienie.
Interpretacja "blisko" oczywiście może być różna, ale na logikę jak można uznać za blisko coś, do czego człowiek nie ma możliwości sięgnąć? Przedmiot leżący 5 metrów od nas jest blisko bo dwoma krokami możemy się do niego zbliżyć. Przedmiot lecący 5 metrów nad nami jest całkowicie poza zasięgiem jakiegokolwiek człowieka.

0

@avanes Po co im praca? Rachoń zarabia ponad 30k, Holecka 50k, to jest pół miliona rocznie, przez ostatnie 8 lat.
Jeżeli nikt na nich nic nie znajdzie, żeby ich dojechać i zostawić z gołą dupą to są ustawieni do końca życia.
Zwłaszcza, że Holecka za 5 lat emeryturka.

0

@Kitek1640 Zgadnij czyje to słowa:
"Sprawa była przesądzona, wiadomo było, że to (ustawa) przejdzie. (…) Nie chcę być w kampanii wyborczej atakowany za to, że jestem przeciwny najliczniejszej i najbardziej zdyscyplinowanej grupie wyborców."

Nie Tuska, nie Hołowni, nie Czarzastego, nie Kosiniaka, nie Petru, nie Zandberga ani nikogo od środka po lewą stronę polityki.
To są słowa wiceprzewodniczącego Konfederacji, pana Krzysztofa Bosaka który głosował za wprowadzeniem 13 emerytury.
Tak jak za rozszerzeniem 500+ głosowali inni członkowie Konfederacji.
W państwie PiS nie istnieje coś takiego jak wspólne wprowadzanie prawa ponieważ PiS ma pełnie władzy i przegłosuje wszystko co będzie chciał.
Sugerowanie się tym na co kto głosował nie ma żadnego sensu, bo chodziło tylko o to, żeby nie dać PiSowi paliwa dla roszczeniowej części elektoratu.
Konfa po sondażach zrozumiała, że ta taktyka nie działa dla nich to wrócili do śpiewki dla młodych, że nikomu nic nie dadzą (ale zlikwidować 500+ nie chcą tak na wszelki wypadek), ale co to zmienia skoro kiszą się we własnym wąskim gronie wyborców który według sondaży wynosi już poniżej 9% i zbliżają się do takiego samego wyniku jaki mieli 4 lata temu.
Jedynie Lewica wspiera rozdawnictwo ale to nie jest żadna tajemnica.

Reszta miała po prostu dwie opcje: Głosować inaczej niż PiS czego rezultatem byłoby i tak wprowadzenie programu, a potem słuchać jak do nich strzelają, że na dzieci nie chcieli dać.
Głosować tak samo jak PiS co nie zmienia niczego ale wybija bardzo wiele argumentów.
Widzę, że masz zapatrzenie w Konfę, więc możesz nie mieć realnego oglądu sytuacji politycznej, dlatego warto byś uzyskał świadomość, że bez roszczeniowców nie wygrasz wyborów.

0

@Kitek1640 No tylko jak sobie inaczej wyobrażasz? W ogóle skąd takie betonowe myślenie, że masz mieć na siłe swoje poglądy i nic poza tym? Polityka to działanie oparte o kompromisy, ktokolwiek chce rządzić a nie ma większości w sejmie musi układać się z innymi ale wtedy masz deal obustronny i realizujecie swoje wspólne programy.
Jeżeli opierasz się o Konfederację która chce wywalać stoliki to wiedz, że to jest nierealne.
Jeżeli będą potrzebni do utworzenia rządu to albo idą z kimś na współpracę albo rozwalamy sejm i organizujemy ponowne wybory i będą powtarzane do póki będzie się dało utworzyć rząd bez Konfederacji.

13

Tusk słaby występ co nie dziwi przy tym co PiS robił z tą debatą.
Nikt poza Morawieckim nie znał "pytań". Pytania były takie, że nawet nie wiadomo o co pytali bo to po prostu były jakieś monologi trwające dłużej niż czas na odpowiedź.
Natomiast wszystkie wymierzone były bezpośrednio w Tuska.
W takich okolicznościach trudno byłoby Tuskowi wypaść dobrze.
Na całe szczęście, Morawiecki mając przewagę też dał dupy i to poteżnie, wszedł w pyskówkę z Tuskiem i gadał te same szambo co gada TVP od 8 lat.
Jaki tego efekt? Żaden, co można więcej o Tusku powiedzieć?
Natomiast skupiony na Donaldzie Mati wystawił się gołą dupą do reszty uczestników i go tam ładnie chłostali.
Jeżeli ktoś z widzów tej debaty nie był zdecydowany to jedno jest pewne: Nie zagłosuje na PiS tylko na opozycję.
Szczególnie Hołownia wypadł dobrze i to jest duży sukces bo dzięki temu może przekroczyć próg a to bliska droga do tego, żeby PiS nie mógł utworzyć rządu.

Pozostają otwarte pytanie: Czy (bez)Partyjni Samorządowcy coś zyskają, bo to jest po prostu przystawka (nawet mają na liście kandydatów tak bezpartyjnych, że są obecnie w PiSie).

0

@Kitek1640 Wiesz o tym, że PiS wygra te wybory? Współpraca opozycji to jedyna droga do odstrzelenia Kaczyńskiego.
Jakby TD i Lewica nie miały w zamiarze współpracować z KO to miałbyś po prostu trzecią kadencje PiSu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?