Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@hayek Wiem, że się po was dużo spodziewać nie można, ale tak informacyjnie, wiesz że patrzysz na zdjęcia które są z drugiej strony niż kierunek marszu a Jaki to dosłownie pozaznaczał rzeczy które są za sceną?
0
@kamilop Co to jest za tendencja do brandzlowania się "kapitalnym przygotowaniem" jakiejś zamkniętej imprezy politycznej. Wystarczy wyłożyć odpowiednią sumę specjalistom, zwieźć partyjnych statystów i masz taką imprezę jaką sobie wymarzysz.
1
@kamil9040 Zatrważająca krótkowzroczność i ocenianie po okładce.
Mają kasę tyle im zostało, procesy ekonomiczne nie robią się z dnia na dzień, natomiast PKB poleciało na mordę, inwestycje nie istnieją bo nikt nie wsadzi dolara w coś o zerowej stabilności.
Nawet jak dzisiaj to ładne wygląda, to to jeszcze ładnie wygląda, w dłuższej perspektywie upadnie na ryj albo zostanie wchłonięte przez sąsiadów.
1
@barcelonaLM No tylko miej świadomość, że świat nie działa tak, że socjalizm to bieda a kapitalizm to bogactwo. Korwin jest anarchokapitalistą a to jest nawet szybsza droga do biedy niż socjalizm.
Wystarczy spojrzeć co się stało z Chille za Pinocheta, gdzie byli jednym z najbogatszych krajów w regionie a po wprowadzeniu rewolucji kapitalistycznej, obniżeniu podatków, prywatyzacji usług publicznych i wycofaniu wsparć socjalnych, pod czujnym okiem Miltona Friedmana i jego chicagowskich akolitów w ciągu mniej niż dekady stali się biedakami, biedniejszymi nawet od socjalistycznej Kuby.
Wizja kraju Korwina jest taka sama jak wizja najbardziej odklejonych lewaków tylko po drugiej stronie spektrum, szybka droga do katastrofy przy której PiS wydaje się ekonomicznie nieszkodliwy.
0
@Kgorecki2500 I otóż nie tak do końca
https://i.ibb.co/1J0BJyY/image.png
Startują jako partia a nie koalicja więc Braun jest członkiem partii Konfederacja
Takie małe oszustwo sobie zrobili, ale obowiązkiem jest trzymać się faktów
0
@barcelonaLM Otóż tak samo mówili jak PiS dochodził do władzy, zgadnij jak jest
1
@Kgorecki2500 Nie, z partii Konfederacja
0
@_barti Nowy w internecie? Gdyby głosy niepełnoletnich się liczyły, to Korwin byłby 2 kadencje prezydentem i 4 kadencje premierem.
Ale się nie liczą, więc poza latami '90 nie dostał się sam do sejmu ;)
2
@Popitek12 Niepełnoletni. Czyli większość
0
@Vernon_Roche Nie chodzi o to czy im lepiej idzie krótsza forma tylko o to, jak gównianie zarządzany jest ten zespół.
Oni na to DLC mieli 3 lata a jest to mniejszy materiał niż podstawka.
A wiesz ile robili fabułę podstawki? 2 lata, bo sobie nagle zarząd stwierdził, że potrzebuje koniecznie Keanu a jak zatrudniają taką gwiazdę to ma być na afiszu co wymusiło przemodelowanie praktycznie całej gry.
To z resztą widać w fabule w której są śmieci po pierwotnym zamyśle z 3 postaciami w Relicu zamiast samego Silverhanda. Zwłaszcza to widać w wątkach pobocznych, gdzie o Silverhandzie "coś słyszałem" (to dosłowny dialog z obozu Nomadów) gdy w głównym wątku wykreowali go na postać o której słyszał każdy.
0
@Braniś Toure Ja nie oceniam stopklatki tylko nagranie
https://x.com/aldamuyfutbol/status/1708161994799435944
Na nagraniu doskonale widać, że Bellingham jest podparty, ma stabilną pozycję ale próbując walczyć o piłkę dokonuje zagrania ręką.
Więc tu już masz świadomą decyzję o tym co robisz z rękami, nie jest to naturalne ułożenie które wiąże się z ręką podpierającą.
Ręka podpierająca została wprowadzona, żeby wykluczyć karne po interwencjach obronnych w których oczekiwało się od piłkarza, żeby jak wór z cementem rzucił się na ziemię bez amortyzowania upadku ręką.
Tu nie mówimy już o upadku tylko o rozmyślnej grze na ziemi.
Nie wyrokuje, czy Bellingham celowo zablokował piłkę ręką czy zrobił to przypadkiem próbując zgarnąć piłkę, ale nie ma żadnej wątpliwości, że sama sytuacja to jest tylko i wyłącznie jego inicjatywa, był ruch ręki do piłki, podpierał się drugą ręką i nie było to "naturalne ułożenie" bo wiązało się to z tym, że to on próbował grać na kolanach a nie, że nie miał co z tą ręką zrobić.
Jak obrońca w trakcie biegu dostanie w wyciągniętą rękę (wszak trudno jest biegać z rękami przyklejonymi do ciała) czy przy wyskoku naturalnie rozłoży ręce w celu łapania równowagi, to nawet dyskusji nie ma, dotknął ręką jest karny.
Jeżeli sędzia tu zinterpretował coś inaczej, to powinien przez kilka tygodni sobie odpocząć od sędziowania.
0
@vangoor 18. 3 na VAR, 3 na boisku + 1 "kibic co nie kibicuje" w biurach La Liga.
1
@Emhyr "Nie chciał wyrządzić krzywdy". Nie wiem czemu on ma reputację grzecznego gościa jak praktycznie w każdym meczu robi coś bardzo nieczystego.
Przeważnie to są incydenty gdzieś na uboczu uwagi i nie tak bandyckie, ale ile go obserwuje to to widzę.
2
Chciałbym poznać pełną opinię Iturralde bo to, że się nie zgadza niczego nie tłumaczy.
Bellingham był już na kolanach zanim piłka do niego doleciała, podpierał się prawą ręką, patrzył na futbolówkę i mimo stabilnej pozycji położył lewą rękę na drodze piłki.
Można sobie dyskutować czy zrobił to celowo czy przypadkiem, ale nie ma wątpliwości że to był jego indywidualny błąd i kompletnie nie rozumiem jaki mógłby być wyznacznik braku odgwizdania ręki.
Gdyby to się wydarzyło w drugą stronę albo - nie daj Boże - nam, to Rządowa TV by przez miesiąc nie skończyła audycji.
0
@Braniś Toure Nie widziałem innych meczów Girony, ale jeżeli to co zaprezentowali w tym meczu to ich normalny poziom gry, to wypadkiem przy pracy jest to, że w ogóle znajdują się w okolicach lidera. Real nie był poza ich zasięgiem, ale co chcieli wygrać, jak oni bez pressingu robili podania w trybuny, potrafili w ciągu 10 sekund zrobić dwa dośrodkowania do nikogo a w obronie 3 razy w idiotycznie prosty sposób zgubili krycie kogoś, kto nawet nie bardzo się starał zerwać.
13
@FC4BARCA Sryplet, oni ledwo ciągną grę w lidze, Atletico zrobiło im z dupy jesień średniowiecza, z debiutującym w LM Unionem męczyli się do 93 minuty a ty o trypletach gadasz bo wygrali z Gironą która nie umiała celnego podania wykonać.
1
@tbas Patrzenie na miejsce w tabeli po niecałych 8 kolejkach nie ma sensu, zwłaszcza przy takim ścisku gdzie po jednym meczu można awansować o 5 miejsc.
0
@FcPortoFan1999 Nie sądzę, żeby skrzydła pomogły komuś kto nie potrafi prosto podać. Nic by tu nie zmieniło ich nastawienie.
1
@FcPortoFan1999 To były dwa słabe ciosy, głupie błędy w obronie i skrajna niechlujność w ataku. Oni mogliby strzelić 2 gole na początku, nic by to nie zmieniło bo grają po prostu fatalnie
1
Ta Girona miała walczyć o mistrza? Jak oni mają problem upilnować gościa który sterczy jak widły w gnoju na środku pola karnego?
0
@VegetaPolska Już po przekopaniu napastnika
0
Ale wał... Czułameni nawet w piłkę nie trafił, przekopał po nogach napastnika Girony a sędzia w dupie to ma... 2 oczywiste karne nawet bez analizy.
14
@KrwawiaceoczyVEB To jest karny i kartka, nie ma tu usprawiedliwienia bo to nie była ręka podpierająca, był ruch ręki do piłki, powiekszenie obrysu ciała.
1
Girona cały czas tak gra czy się zesrali przed Realem? Bo to straszna tragedia co robią
11
Patrząc na nasze obecne stosunki z Sevillę bardzo dobrze smakuje ich przegrana po samobóju.
A jeszcze lepiej smakuje samobój wykonany przez Ramosa
0
Barcelona nie mogła strzelić Sevilli więc Sevilla postanowiła pomóc
1
@misterio Nie wiadomo. NIK zarzuca GIS że źle monitorowali hurtownie, operowali nieaktualnymi danymi z systemu i wpuścili do obrotu partie co do których wiedzieli o wadzie jakościowej.
GIS odbił piłkę, że nie było partii z podejrzeniem wady jakościowej, nie została taka podana a do monitoringu używali innego systemu niż ten o którym napisał NIK.
Kto ma rację? Nie dowiesz się, bo NIK robi kampanię Konfederacji której zależy na grzaniu tematu pandemii (stąd nagle im się wzięło na kontrolę 2 lata po wydarzeniu o jakim w ogóle mowa) więc mogli sobie ułożyć tak raport, żeby wyszło na ich, natomiast to że w państwie PiS czegoś nie dopilnowano albo zrobiono na odwal jest niemniej prawdopodobne.
0
@maroon Dane z dupy, ale zakładam że ilość osób która poszłaby do kawiarni zjeść tak mocno bezpłciowe ciastko jak kremówka gdyby nie była papieska, byłaby niewielka.
U mnie np. przejrzałem kilka menu różnych knajp i kawiarni i w żadnej nawet nie ma kremówki
5
Kielka ciekawostek o kremówkach papieskich o których się ostatnio dowiedziałem (choć i tak podejrzewałem że tak jest):
1. W Wadowicach nie dostaniecie oryginalnych kremówek które jadł papież, choć są lokale które się tak reklamują. Lokal w którym Wojtyła jadł kremówki należała do Niemca i w 1945 przestała istnieć.
2. Wojtyła chodził na kremówki bo taki był zwyczaj po maturach, maturzyści chodzili na kremówki i urządzali konkurs kto ich zje najwięcej
3. Różne źródła podają różne wyniki, ale Wojtyła w tym konkursie wykręcił wynik między 10-17 kremówek.
4. Słynne wystąpienie papieża w którym mówił o kremówkach to nie pochwała czy zdradzenie gustu kulinarnego tylko trwoga związana z udziałem w konkursie. Dokładny cytat "Po maturze chodziliśmy na kremówki. Żeśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze"
5. I najważniejsze: Nie ma ani jednego śladu po tym jakoby Karol Wojtyła w ogóle kremówki lubił. Wywiady, biografie i wszystkie inne możliwe źródła z czasów długiego życia Jana Pawła II ani słowem nie wspominają o kremówkach, kucharze papieża wspominali bigos, pierogi czy długą listę słodyczy na której kremówki nigdy nie uświadczymy.
I niby to tylko heheszki, mało poważny temat a jednak trochę przeraża idiokracja.
Od 20 lat kremówki papieskie są maglowane przez wszystkie przypadki, całe Wadowice to jeden wielki kremówkowy biznes gdzie kolejni Janusze się prześcigają w ogłaszaniu swoich kremówek jako tych oryginalnych. Turyści zostawiają gruby hajs przepłacając za bitą śmietanę w kawałku ciasta.
Dlaczego? Bo jakiś autorytet coś burknął, że kiedyś jadł kremówkę.
Gdybym ja został papieżem, to byście na wycieczki szkolne jeździli na ulicę Kasprzaka w Warszawie, kupowali kebaba od turasa i szli pić browar na osiedlowym patio, bo to była moja rutyna po maturach.
8
Jeżeli Negreira odpowiadał za awanse i spadki to łatwe pole do popisu jest, przecież wystarczy sprawdzić ilu sędziów którzy dawali Barcelonie złe wyniki zostało zdegradowanych.
Jeżeli była tam jakaś "zmienna Negreiry" o której też media mówiły, to przecież łatwo dałoby się sprawdzić czy jego ocena była odmienna od oceny innych dla sędziów którzy pomogli/nie pomogli Barcelonie.
Czemu od prawie roku nie udało się znaleźć kompletnie niczego? Czemu sąd musi się uciekać do zmiany kwalifikacji czynu i próbować skazać za samo przyjęcie płatności a nie wpływanie na rozgrywki?
Kompletnie nic na nas nie mają, nawet okruszka ale też i bardzo koniecznie chcą kogoś skazać.