11

Czasem tak usiądę w nocy i rozmyślam, że Polska jako naród nie ma sensu, że tu nigdy nie będzie lepiej.
Człowiek myślał, że czym dalej od komuny tym będzie lepiej, że mentalność się zmieni, że będziemy się jako społeczeństwo rozwijać.
Tymczasem ludzie co większość życia byli w komunie już wymierają a co się dzieje z krajem? Tylko gorzej.
Młodsi nie pamiętają takich wielkich afer jak ta Rywina, polegająca na zmienieniu jednego zdania w ustawie. No wlekło się to niemiłosiernie, żył tym cały kraj, wszyscy byli oburzeni, że jak to u władzy takie machloje.
To było nie do pomyślenia a mówimy o czasach raptem dekadę po upadku PRLu.
Teraz co rano otwiera człowiek portal informacyjny i widzi aferę o sile 10 afer sprzed lat i to są rzeczy błahe.
Zbydlęcenie tego narodu doszło do takiej skali, że nikogo nie obchodzą rzeczy, które powinny obalać całe rządy.
Kojarzy ktoś aferę Watergate? USA, środek zimnej wojny i środek wojny w Wietnamie. Słaby moment na kryzys konstytucyjny a mimo to nielegalne działania przeciwko rywalom politycznym doprowadziły do ogromnej afery która w rezultacie doprowadziła do zmiany prezydenta.
A w Polsce co?
Przy obaleniu poprzedniej władzy pomagały taśmy nagrane na zlecenie człowieka co do którego wiemy dziś, że miał powiązania z ruskimi służbami. Po złapaniu ów osobnik wysypał się, że członkowie obecnej władzy brali w tym udział. I co? Nic.
W 2019 państwo PiSu używało oprogramowania szpiegującego przeciwko opozycjonistom, Pegasus hulał że aż furczało, do tego stopnia że aż Żydzi musieli zabrać nam ten program. I co? Nic.
Teraz mamy 2023, tydzień temu wybuchła afera bo się okazało, że PiS sprzedawał wizy do Polski (a jak do Polski to do prawie całej Europy), to już jest katastrofa międzynarodowa która powinna zaorać tą władzę a nie wydarzyło się nic.
No ale mleko się wylało, to co robi rząd żeby odwrócić uwagę? Postanowił upublicznić ściśle tajne dokumenty opisujące doktrynę obronną Polski... Te materiały jeszcze niedawno funkcjonowały jako realny plan działań. To powinno być utajnione jeszcze przez kilka dekad a oni to upublicznili tylko po to, żeby dokopać opozycji...
Każdego ranka człowiek wstaje i widzi newsy o kolejnych afera i myśli, że bardziej już nie można, że nie ma nic dalej a następnego ranka PiS udowadnia jak bardzo się człowiek mylił.
A potem patrzysz w sondaże i te... (nie powiem, bo będzie ban) mają 36% poparcia.
Odechciewa się człowiekowi w ogóle żyć w tym kraju.

0

Bayern 2 Munchen 0.
Tylko kiedy United wchodzi na boisko? Bo już nie nudzi oglądanie tego sparingu

0

Wczoraj takie spotkanie że palce lizać to doliczył 3 minuty, teraz oczy krwawią i nic się nie dzieje, nuda a i przerw w grze nie było i 5 minut, żeby jeszcze trochę pomęczyć ludzi tym dennym występem obu drużyn.

0

@partymaker Nie wiem, jak ja znam madryli to nic nie znaczy czy przegrają czy wygrają poprzedni mecz.

0

@LukaszFan A że tak zapytam, na ile pozwala zespół który ma problem celnie podać na więcej niż 8 metrów?

3

@partymaker Why not both?

0

Serio nie wiem czy oglądam inny mecz skoro są tu tacy co twierdzą, że Union gra lepiej w piłkę niż wczoraj Antwerpia

0

@zmiter912576 No, zrobili zamieszanie w zeszłym sezonie, teraz mają 2 wygrane i 2 przegrane a do tego widzę jak grają mając problem z 3 celnymi podaniami.

4

My po 20 minutach wygrywaliśmy 2:0, Real po 40 minutach oddał 1 celny strzał na bramkę.
Ale to pewnie dlatego, że Union to klasa światowa a Antwerpia to leszcze.

1

Nie jest problemem żółta kartka za w sumie niezbyt interesujący faul w 40 sekundzie meczu, ale niech teraz trzyma się swoich zasad i wszystkim daje takie kartki

0

@Kazragore Raczej kwestia tego, że BG3 wyszło już 2 lata temu na Steamie i większość zainteresowanych już ją kupiło.
Przy okazji nie wiadomo było co z wersją na Xboxa bo Microshit wciska ten wykastrowany badziew zwany Xboxem Series S i każe na niego wydawać gry a Larian bardzo nie chciało tego robić.

0

@Azrik No dostaną rekompensatę, kilka dolarów za cenę samego DLC, tylko co z tego? Cyberpunk był elementem promocyjnym, zachęcano do kupna konsoli.
Nietrudno sobie wyobrazić, że ludzie często kupują konsolę dla danej gry, nawet jest określenie gier które sprzedają konsole "system seller"
Jeżeli jakiś zwykły użytkownik stanął przed wyborem, PS4 z FIFĄ albo stylizowany Xbox One z Cyberpunkiem i DLC to mogło dać wielu ludziom powód do kupna właśnie Xboxa po czym dostali gównianą konsolę, grę która ledwo działała przez 2 lata od premiery i DLC którego nie dostaną.

0

@Kazragore Prawda a jednocześnie gówno prawda.
O ile sama informacja jest prawdziwa bo to jest z wycieku danych z Microsoftu, to już ceny to przypuszczenia Microsoftu więc bez odzwierciedlenia w rzeczywistości

0

@adi7adi8 Niewiele to zmienia, mieć 6 udziałów przy bramce w 5 meczach to i tak jest dobry wynik.

1

@negreanu Pomyśl w jakim stanie była gra w pierwotnej dacie premiery.
Realnie to potrzebowaliby jeszcze przynajmniej 2 lat produkcji, żeby wypuścić tytuł prawidłowej jakości a i tak byłby co najwyżej mocno naciągane 8/10 bo ma tonę błędów projektowych.
Dla mnie sprawa Cyberpunka jest zakończona a gra spalona, to co zobaczyłem na premierę mnie całkowicie zniechęciło a lekkie pudrowanie tego w żaden sposób mnie nie zachęca.
Podejście firmy, kłamstwa, matactwa, przerzucanie winy czy wmawianie że jest super a do tego ślimaczy rozwój i wycinanie obiecanej zawartości (przypomnę, że miały być minimum 2 DLC fabularne i tryb mutli) mnie za to mocno zniechęca.
A smaczku dodaje podejście do klienta, mnie to nie dotyczy bo kupiłem na PC czuje odrazę do takich korporacyjnych zachowań.
Tu znowu przypomnę, że gracze ze starych konsol zostali olani i porzuceni, gra dalej nie jest idealna ale nie zobaczą już żadnych aktualizacji a do tego nie dostaną dostępu do DLC choć był im oferowany (a nawet są tacy co już to DLC kupili, płacąc za specjalną Cyberpunkową edycje Xboxa One).

Ja tego DLC nie kupię nawet jak będzie na promocji za 15 zł, bo CDPR tak mi obrzydziło Cyberpunka, że czuję mdłości na myśl, że miałbym go ponownie przejść.

3

@macio_944 Może jeszcze jakby Redzi nie płacili za recenzje byłby one coś warte.
Przypomnę, że ŻADEN recenzent który miał dostęp do podstawki przed premierą nie zająknął się w jak fatalnym stanie jest gra. Nikt nie informował, że bugi leją się z każdej rzeczy jaką dotkniemy, nikt nie powiedział, że większość perków rozwoju postaci nie działa. Nawet o tej nieszczęsnej policji nikt nie powiedział.
Gra dostawała bardzo wysokie oceny czy nawet tytuły GOTY.
Najśmieszniej było obserwować działania konkretnych portali jak np. Gry-Online które wystawiły GOTY i zachwalały Cyberpunka przez kilka tygodni a potem wylała się dopiero fala krytyki i negatywnych opinii po czym znowu przychodziły fale zachwytów ZAWSZE jak Redzi odpalali kampanię marketingową.
A na pytanie czemu dali GOTY skoro tyle błędów widzieli, każdy jeden autor tekstu odpowiadał, że on nie głosował xD

0

@AdiKingu96 Oczywiście, że trener jest problemem. Nie jedynym ale wystarczająco dużym, żeby odbijało się to na tragicznych wynikach.
Jak tu masz dwa tryby wyboru trenera: Albo nieudacznicy karierowicze z Ekstraklasy dla których trenowanie kadry to nie jest zaszczyt i wyzwanie sportowe tylko intratny stołek.
To powoduje, że trener w pierwszej kolejności skupia się na tym, żeby nie stracić pracy a nie o tym, żeby coś do zespołu wnieść (przez co nie podejmuje ryzyka bo może się nie udać a jak się nie uda sprawdzony sposób to łatwo go wybronić).
No i zerowe kompetencje, 90% tych ludzi nie ma żadnego doświadczenia z poważną piłką nożną bo nawet ci co zagrają w Europie w 98 na 100 przypadków wywali się na eliminacjach z amatorskimi drużynami.
Ich plusem za to jest wiedza o piłkarzach.
Z drugiej strony są zagraniczni trenerzy którzy posiadają kompetencje ale nie chce im się pracować i selekcje prowadzą na podstawie nazwisk a nie predyspozycji, formy czy możliwości wkomponowania ludzi do stworzenia drużyny.
Dlatego dużo drużyn o teoretycznie niższym potencjale potrafi grać ładniejszą piłkę niż Polska, bo potrafią dobrać trenera.

0

@cules100pro Mnie w ogóle ciekawi ten stadion. Ostatnio jak grali to było chłodno w Madrycie a po 20 minutach wszyscy na boisku wyglądali jakby grali dogrywkę w upale.
Spoceni od góry do dołu, ciężkie oddechy czy opieranie się na nogach po sprincie.
Jakby grali w jakiejś saunie

0

@ObiwanKenobi Cóż za zmiana oczekiwań? Jeszcze niedawno przecież ataki na konfe miał dać 20% a teraz będziesz się śmiać jak dostaną 12% dzięki atakom?
Pominę, że średnia sondażowa to już mniej niż 10% i cały czas spada

0

W sumie błędne koło z tymi wypożyczeniami.
Na naszą korzyść byłoby, gdyby nic nie pokazali bo wtedy byłaby szansa na obniżenie ceny i wykup, tylko wtedy by nikt ich nie chciał wykupować.
A oni jak na złość okazali się (jak dotąd) strzałami w 10 więc ich wartość, a zwłaszcza wartość dla Barcelony, wzrośnie i nie damy rady ich kupić.
I tu nawet perspektyw nie ma, żeby poczekać aż im się kontrakty skończą, bo mają je bardzo długie.
Także mam nadzieję, że wyciśniemy z nich 120% potencjału i wygramy ile się da, bo za rok możemy wrócić do smutnej rzeczywistości Roberto wymienny z Araujo na boku obrony.

0

@Kgorecki2500 To coś z tobą źle jeżeli bawi cię coś co mogłoby być śmieszne tylko gdyby było prawdą. Aż mi się przypomniał tekst o chińczykach którzy pouczali Gretę Thunberg o tym, że bambus to nie jest drewno tylko trawa choć nic takiego nie miało miejsca.

3

Jak są takie fajne mecze co mogły by trwać i trwać to łącznie doliczają 3 minuty. A jak jest Xaviball, bicie w autobus i krwotok z oczodołów to jeszcze 12 minut dorzucą, żeby bardziej bolało.

2

@Cvzx A ty byś nie odżył jak byś nie musiał już robić na tego złodzieja Szantosza?

0

@Antajbandaj Przy 5:0 mógłby nawet złapać formę życia

0

@PatrychoO Różnica jest taka, że Fati na siłę chciał strzelić gdy liczył się wynik, Yamal nie ma ciśnienia gdy trzeba robić wynik. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jest 5:0 i mogą sobie pozwolić na zabawę.

0

Roberto... Tylko jedno się na myśl ciśnie


23

Dwie manity w trzy dni, głowa mnie boli, odzwyczaiłem się.

23

Miłość po barcelońsku to nie jest coś co chciałbym doświadczyć. Gavi ściąga z bara Lewego bo wywalczył karnego, Felix kopie a potem dusi Gaviego bo strzelił bramkę.
Jakbyśmy wygrali ligę mistrzów, to oni by się pozabijali z radości

0

Jeżeli nasz hiszpański ulubieniec z gwizdkiem da tu karnego, to już nie mam pojęcia o ich standardach. Ręka dążąca do podparcia, w ten sposób zabrali nam w zeszłym sezonie karnego z bodajże Realem.

EDIT: No dał karnego, czyli stan odgwizdywania ręki bez zmian: Nieznany

4

@hayek Niemcy akurat straciły instynkt samozachowawczy, żeby się tak wystawiać.
Przecież wystarczy im przypomnieć, że oni teraz udają wielce solidarnych a sprzedali Ukrainę zanim w ogóle wojna się zaczęła bo próbowali zablokować transporty broni np. zamykając swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów transportowych NATO.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?