Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 Nie mówię, że w Polsce dzieci płacą NFZ tylko że należy określać budżet dzielony na obywatela a nie wysokość składki pojedynczego płatnika.
Dlatego przeciętny Polak płaci około 6k składki (tyle mniej więcej wynosi zdrowotny dla średniej krajowej) ale na jednego Polaka przypada około 4300 zł.
No i owszem, Niemcy są większe, to koło 83 milionów głów gdy w Polsce 38 milionów.
Ale to nie jest tak duża różnica przy skali przepaści jaka nas dzieli w kwestii ochrony zdrowia. Bo to jest deklasacja, to jest gwałt, 8:2 z Bayernem nie jest takim upokorzeniem jak różnica w finansach służby zdrowia.
Ja musiałem kilkanaście razy sprawdzać czy się nie mylę bo nie wierzyłem że może być taka różnica.
To jest 460 miliardów EURO vs. 125 miliardów ZŁOTYCH.
No ale to pokazuje właśnie to o czym mówię, Konfa posługuje się populizmem dalekim od prawdy, gdzie jeszcze wprost mówią, że będzie taniej.
To jest kłamstwo, sprawa niewykonalna i porównywanie się do jakiegokolwiek kraju który ma podobne zarządzanie przy tak brutalnej różnicy w finansach to robienie z ludzi idiotów.
Oni wymieniali Niemcy, Holendrów czy Czechów którzy mają podobny system, każdy z tych krajów gwałci nas finansami. Niemcy już mówiliśmy, u Holendrów przypada coś koło 18 tysięcy zł na głowę, u Czechów nie chce mi się sprawdzać ale oni przeznaczają 9% PKB na służbę zdrowia gdzie Polska tylko 6% (przy czym Czechy mają wyższe PKB per capita od Polski więc bezwzględnie są to wyższe kwoty niż wynikałoby z samego PKB).
Więc pomysł Konfederacji na reformę to jak wymiana firanek w nierentownym burdelu.
0
@michal26 Policzyłeś ile z pensji się płaci a nie ile przypada na obywatela środków.
Zwróć uwagę, że masz np. w kraju kilka milionów dzieci które nie płacą nic na ubezpieczenie a korzystają z ubezpieczeń rodziców.
No i z tymi kosztami życia nie przesadzaj, podstawowe produkty spożywcze nie różnią się znacznie ceną, paliwo jest niewiele droższe za to energia jest tańsza bo Polska ma obecnie jedną z najdroższych w Europie.
0
@michal26 Rzuciłem na szybko myślą, to nie są dokładne wyliczenia.
W Polsce na jednego obywatela przypada około 4300 zł w Niemczech na jednego obywatela przypada 5300 euro.
A dokładniej mówiąc, Niemcy w 2022 na ochronę zdrowia przeznaczyli 440 miliardów euro, Polacy 125 miliardów złotych.
1
@Roobo Problemem polskiej służby zdrowia jest praktycznie tylko ilość pieniędzy. Leczenie złamanej nogi w Polsce kosztuje tyle samo co w Holandii, nowotwór Polaka jest taki sam jak nowotwór Niemca.
Czemu uważasz, że w Polsce będzie się dało za kilkukrotnie mniejsze pieniądze mieć podobny standard?
Logicznie, jakbyś teraz ledwo był w stanie kupić używanego Passata a po zmianie księgowego nagle stać cie będzie na nowe Ferrari Portofino?
Wiesz czemu służba zdrowia musi być dofinansowywana z budżetu? Bo ze składek nie zbiera wystarczającej ilości pieniędzy.
1
@Saviola88 Zasadniczo nie zrobili nic. A jak piszesz to świetnie, pisz dalej i przestań mnie za każdym razem zaczepiać czemu ja nie pisze.
1
Mentzen kolejny gęste z populizmem.
Czemu w Niemczech da się zrobić konkurencyjną ochronę zdrowia a w Polsce nie?
Bo przeciętny Niemiec w ciągu roku przekazuje na ochronę zdrowia 4300 Euro a przeciętny Polak 4300 ale ZŁOTYCH. Toteż bez odpowiedniego finansowania ochrona zdrowia trzyma się tylko na efekcie powszechności co zniknie przy rozbiciu ubezpieczycieli.
Czy Mentzen kiedykolwiek powiedział, że trzeba będzie płacić 4x większą składkę zdrowotną? Nie, powiedział że będzie taniej.
Druga rzecz, gada o tym, że da się odpartyjnić spółki skarbu państwa. Nie, nie da się bez prywatyzacji ale on nie chce prywatyzować.
6
@LaLigaPD Wielokrotnie wracali wcześniej i kończyło się to tak, że jeszcze szybciej wracali do szpitala.
Nie wiem czy jest tu powód do radości dla fanów Realu, że przyspieszają powrót Viniciusa po kontuzji i nie dają mu dobrze odpocząć i się zregenerować po tym jak w zeszłym sezonie zagrał 6 tysięcy minut
0
@Saviola88 I nie znajdziesz bo mam w dupie PO, tak samo PIS, Lewice, Trzecią drogę czy bezpartyjnych.
Ale jak chcesz to przecież ty możesz o tym pisać, nikt ci nie broni
0
@Barcasub I oczywiście, problem jednak jest bardziej rozległy i jeżeli Konfederacja chciałaby powiedzieć coś realnego a nie brednie to powinna powiedzieć, że likwiduje wszystkie programy socjalne i po zrobieniu tego zaczyna obniżać podatki. A co mówi konfa? Zredukują najbardziej gówniane programy z których koszt jest niewielki a potem obetną finansowanie ZUSu o kwotę większą niż wyniesie redukcja.
Wiesz kto zapłaci za te obcięcie finansowania ZUSu? Wszyscy podatnicy bo ZUS musi być finansowany, albo ze składek albo z dotacji budżetowych czyli podatków.
1
@FcPortoFan1999 Wszyscy gadają populizmy ale niewiele poza populizmami nie ma nic innego do zaoferowania
0
Ale Bosak jedzie, samo gęste populizmu.
Czemu w koszty propozycji wyborczych nie wliczają programów zrealizowanych przed wyborami? To może Konfederacji doliczymy 500+ bo nie chcą go likwidować, albo i 800+ bo nie mają w programie cofnięcia tego programu.
3
Poważna polityka, żebraj o hajs bo płaczesz na małą subwencję a potem wydaj w ciągu roku z dobre 4 miliony złotych na konwencje z laserami i gównianym koncertem
0
Dobrze, że nie zapłaciłem za to FC 24, nie dość że ponoć jest słabe to jeszcze się nawet uruchomić u mnie nie chce.
2
@macio_944 Już nie przesadzajmy, to raptem 7 aktualizacji w 3 lata z czego 6 aktualizacji po prostu łatała błędy.
Obecna aktualizacja robi z tą grą to co powinno wyjść na premierę a niewiele gier ma w ogóle konieczność przerabiania tylu rzeczy bo były totalnie skopane.
Nie chwalmy firm za to, że najpierw okłamały i orżnęły klientów i tylko przez bardzo dużą krytykę i słabą sprzedaż łatały to późnej przez kilka lat.
To nie była ich dobra wola, to był ich obowiązek.
0
@skubi99 Nie wiem jaki tekst i jakiej łajzy
0
@michal26
1. Prawda jest jedna więc albo mówisz prawdę albo nie mówisz prawdy, nie ma półprawd. Więc jeżeli coś ci gdzieś dzwoni i poruszasz temat ale mylisz się i nie wiesz o czym mówisz, to dalej jest kłamstwem nawet jeżeli "coś jest na rzeczy".
2. Myślenie sceptyczne a zakuty łeb to dwie różne rzeczy. Ja ci powiem że noszenie maseczek nie było dobrym pomysłem bo redukcja rozprzestrzeniania wirusa nie była zbyt znacząca a dłuższe noszenie niezmienianych maseczek szkodzi zdrowiu więc bilans zysków/strat jest niekorzystny.
Ktoś inny powie, że wirus nie istnieje, nie jest groźny a maseczki to kaganiec rządu i nie powinno się ich nosić.
Niby mówimy to samo a jednak ja mam podstawę twierdzić tak a nie inaczej, wiem czemu mam takie zdanie i wynika ono z badań, szury nie wiedziały czy robią dobrze czy źle a nawet jakby robiły źle to zachowania by nie zmieniły. Tym właśnie się różni sceptyczne myślenie od zakutego łba, masz wątpliwości to dążysz do ich potwierdzenia albo obalenia a nie z góry zakładasz, że wszystko na nie.
3. No właśnie i jak grochem o ścianę. Nie, Lepper NIE MIAŁ RACJI NAWET W 1%.
Lepper nic nie wiedział o żadnych więzieniach, nie miał prawa wiedzieć i kompletnie NIC o więzieniach nie mówił.
Jego wystąpienie dotyczyło Talibów handlujących wąglikiem w Klewkach, w Klewkach nie było talibów i nie handlowali wąglikiem.
To była bajka wymyślona przez pewnego oszusta pracującego w firmie biznesmena do którego Afgańczycy przylecieli, bajka wymyślona tylko po to, żeby zbliżyć się do Leppera i zapewnić sobie protekcję polityczną, bo gość był poszukiwany za jakieś oszustwa czy kradzieże.
Więzienia CIA powstały rok później i to w innej miejscowości.
Więc jeżeli mówisz, ze Lepper miał rację i coś jest faktem to właśnie rozmyślnie powielasz kłamstwo które nie ma nawet ziarnka prawdy.
5. Sęk w tym, że 1 na 10000 teorii spiskowych okazuje się prawdą.
Większość potwierdzonych teorii spiskowych nawet nie były teoriami spiskowymi bo nikt o tym nie mówił do póki prawda nie wyszła na jaw, potem dopiero dopisywano do tego różne teorie po czym fakty się rozmywały a przebieg zdarzeń zacierał.
A najwięcej teorii spiskowych po prostu mija się z prawdą.
Np. bajania o kontroli umysłu, motyw bardzo stary, potwierdzeniem tej teorii spiskowej miał być ujawniony program MKUltra.
Wszystko fajnie, gdyby nie to, że projekt MKUltra miał właśnie sprawdzić powstałe teorie spiskowe o tym jakoby ruscy potrafili kontrolować umysły. Ruscy nie potrafili kontrolować umysłów, Amerykanom też się nie udało, ale od programu sprawdzającego teorie spiskowe zrodziło się milion teorii spiskowych opartych o potwierdzenie istnienia programu MKUltra, który nie udowodnił możliwości kontroli umysłu... Jedna wielka pętla.
5
Często słychać powiedzenie, że "szury miały rację".
Co ciekawe, odpowiednikiem tego powiedzenia sprzed lat jest, że Lepper miał rację.
Co starsi pamiętają jego wypowiedzi o lądowaniu talibów w Klewkach i kupowaniu wąglika.
A jak było naprawdę?
W Klewkach owszem, lądowali ale Afgańczycy z Sojuszu Północnego czyli wrogowie Talibów.
I nie kupowali wąglika tylko handlowali szmaragdami z naszym rodzimym biznesmenem.
A skąd się wzięło, że Lepper miał rację? Bo w nieodległych Szymanach lądowały transporty z terrorystami do więzienia utworzonego przez CIA.
Więc w całej historii prawdą jest tylko to, że ktoś lądował, reszta to kłamstwo albo dopowiadanie.
W Klewkach nie było nigdy talibów a tym bardziej nie kupowali wąglika, potencjalnie Talibowie mogli być ale w oddalonych o 50 km Szymanach i to w roli więźniów CIA, tylko o tym Lepper nie miał prawa wiedzieć, bo pierwszy terrorysta dotarł do nas rok po wypowiedzi Leppera.
I to jest właśnie problem szurów, dowolne łączenie faktów, posiłkowanie się półsłówkami, omijanie meritum i tak skonstruowanym argumentem potwierdzają całą tezę.
Wyobraźcie sobie, że masz z nadajnikami 5G się przewraca i kogoś zabija, czy to by znaczyło, że szury mają rację twierdząc, że 5G jest zabójcze?
Jak do tego sposobu argumentacji dorzucimy spam informacyjny i atakowanie wszystkiego dookoła, to zawsze rzucając kupą gdzieś kawałek się przylepi.
0
W sumie Emery potwierdził swoje kompetencje.
Trener nadający się tylko do trenowania słabych zespołów.
Świetnie mu idzie gdy trzeba wygrać finał Ligi Europy przeciwko faworytowi, ale gdy to on staje się faworytem to nagle pojawia się problem.
Nie wiem czy to kwestia motywacji, trudno mu nastawić zespół przeciwko słabszym rywalom, czy może chronicznego olewactwa bo takie mecze powinny się same wygrywać
0
@kynio302 Wiadomo, kontrakt golden boya z Barceloną zobowiązuje.
Sytuacja o tyle nietypowa, że poważna kontuzja nastąpiła jeszcze przed dołączeniem do Barcelony.
0
@ptrx Przeczytałeś co napisałem? xD Po aktualizacji zaczęło działać jak gówno, zarówno na konsolach jak i PC niezależnie od konfiguracji.
Jeżeli dla ciebie i7-12700k i RTX 4080 to komputer z własnych odchodów, bo i na takich gra się co chwila crashuje, to chciałbym zobaczyć twoją konfigurację.
Odpal, pograj, zobacz a nie się będziesz przekonaniem opierał, u mnie w ciągu godziny 2 razy grę wywaliło gdy na wersji premierowej miałem 1 crash na 70 godzin gry.
PS. Na PS4 nie ma tej aktualizacji
0
@macio_944 Wiesz, w 2020 też tak podejrzewali a nie zmieniło się nic po premierowej aktualizacji, ilość zgłaszanych błędów jest tak duża, że nie ma opcji by naprawili chociaż 10%.
0
@Dosq Oceniali DLC i np. recenzent z Gry-Online (jakimś cudem) napisał akurat o tych błędach które teraz hurtem zgłaszają gracze. Co ma w ogóle DLC do tego jak gra działa po aktualizacji skoro to jest akutalizacja na której będzie działało DLC?
0
Weszła cudna aktualizacja do Cyberpunka.
I trzeba jasno powiedzieć, że ZNOWU TO ZROBILI.
W sensie nie że dobrą grę tylko zapłacili recenzentom za drobne pomijanie niedogodności.
Bo inaczej nie da się wyjaśnić tak wysokich ocen gdy gra zaczęła się wywalać do pulpitu bardziej niż to robiła nawet na premierę, potrafi się zaciąć albo wysypać gdy np. pojawi się w zasięgu wzroku radiowóz.
Do tego to dalej ten sam Cyberpunk z lekkim pudrem, pojazdy zapadają się pod ziemią, NPC znikają na oczach gracza itp. itd.
Może pozmieniali sporo rzeczy a DLC jest fajne, tylko to jest DLC do gry która dalej się sypie i oceny rzędu 10/10 to ponury żart z dziennikarstwa.
1
Legia wygrywa z Aston Villą.
Aston Villa zremisowała z Brentford
Brentford wygrało z City
Czyli Legia mistrzem europy
1
@AFA90 Przecież powinny być wszystkie które były w FIFA rok temu
0
@macio_944 Gdzieś tak o 3 lata za późno
7
Bellingham przez 93 minuty kopał się z Unionem i niewiele z tego wynikało.
Po bilardzie dobił piłkę z metra - dawaj go na zawodnika tygodnia.
Tak wiem, kilka razy dobrze podał i wiedział gdzie się znaleźć ale serio w całej kolejce nikt nie zrobił nic lepszego niż jedna bramka i 90% celności podań?
12
@Bobo25 Widocznie w życiu domowego majonezu nie jadłeś, jeżeli WIniary ci nim smakuje.
Z resztą o jakim my majonezie mówimy. Majonez żeby miał swoją konsystencje białej i jędrnej galarety musi mieć w sobie odpowiednią ilość żółtek jaj, Winiary by się rozpłynął chwile po otwarciu słoika bo walą klientów na ilości i ich przepis to nawet nie jest majonez a swoją "piękną konsystencje" zawdzięczają użyciu soli disodowej jako emulgatora i przeciwutleniacza (z resztą tak robi 90% firm na rynku).
Kielecki jest robiony bez żadnych syntetycznych dodatków czy konserwantów, dlatego też jest bardziej octowy w smaku, bo Winiary octowość likwiduje sypaniem większej ilości cukru i regulatorem kwasowości w postaci kwasu cytrynowego (który nie jest wytwarzany z cytryn a z pleśni).
Jeżeli tak ci babcia czy matka robiły majonez w domu, to dziwny dom miałeś
0
@maroon Odechciewa mi się żyć przez głupotę tego narodu która objawia się w większej ilości rzeczy niż afery rządu, od tego odciąć się nie da.
Od polityki zresztą też nie da się odciąć bo zwłaszcza ta obecna wybitnie wpływa na życie. Trudno nie zauważyć jak w letnim miesiącu płacę 150 zł za gaz i 400 zł za prąd, trudno nie zauważyć że Coca-Cola kosztuje 12 złotych.
Trudno nie zauważyć, że syn moich przyjaciół jako wcześniak musi regularnie mieć bardzo niebezpieczną i inwazyjną transfuzję krwi bo ministerstwo zdrowia wycofało refundację leku na polepszenie hematologii i teraz kosztuje kilka tysięcy za jedną dawkę i trudno go dostać.
Takich rzeczy mógłbym wymieniać w nieskończoność, ale na pewnym etapie życia nie jesteś w stanie olać polityki.
11
Czasem tak usiądę w nocy i rozmyślam, że Polska jako naród nie ma sensu, że tu nigdy nie będzie lepiej.
Człowiek myślał, że czym dalej od komuny tym będzie lepiej, że mentalność się zmieni, że będziemy się jako społeczeństwo rozwijać.
Tymczasem ludzie co większość życia byli w komunie już wymierają a co się dzieje z krajem? Tylko gorzej.
Młodsi nie pamiętają takich wielkich afer jak ta Rywina, polegająca na zmienieniu jednego zdania w ustawie. No wlekło się to niemiłosiernie, żył tym cały kraj, wszyscy byli oburzeni, że jak to u władzy takie machloje.
To było nie do pomyślenia a mówimy o czasach raptem dekadę po upadku PRLu.
Teraz co rano otwiera człowiek portal informacyjny i widzi aferę o sile 10 afer sprzed lat i to są rzeczy błahe.
Zbydlęcenie tego narodu doszło do takiej skali, że nikogo nie obchodzą rzeczy, które powinny obalać całe rządy.
Kojarzy ktoś aferę Watergate? USA, środek zimnej wojny i środek wojny w Wietnamie. Słaby moment na kryzys konstytucyjny a mimo to nielegalne działania przeciwko rywalom politycznym doprowadziły do ogromnej afery która w rezultacie doprowadziła do zmiany prezydenta.
A w Polsce co?
Przy obaleniu poprzedniej władzy pomagały taśmy nagrane na zlecenie człowieka co do którego wiemy dziś, że miał powiązania z ruskimi służbami. Po złapaniu ów osobnik wysypał się, że członkowie obecnej władzy brali w tym udział. I co? Nic.
W 2019 państwo PiSu używało oprogramowania szpiegującego przeciwko opozycjonistom, Pegasus hulał że aż furczało, do tego stopnia że aż Żydzi musieli zabrać nam ten program. I co? Nic.
Teraz mamy 2023, tydzień temu wybuchła afera bo się okazało, że PiS sprzedawał wizy do Polski (a jak do Polski to do prawie całej Europy), to już jest katastrofa międzynarodowa która powinna zaorać tą władzę a nie wydarzyło się nic.
No ale mleko się wylało, to co robi rząd żeby odwrócić uwagę? Postanowił upublicznić ściśle tajne dokumenty opisujące doktrynę obronną Polski... Te materiały jeszcze niedawno funkcjonowały jako realny plan działań. To powinno być utajnione jeszcze przez kilka dekad a oni to upublicznili tylko po to, żeby dokopać opozycji...
Każdego ranka człowiek wstaje i widzi newsy o kolejnych afera i myśli, że bardziej już nie można, że nie ma nic dalej a następnego ranka PiS udowadnia jak bardzo się człowiek mylił.
A potem patrzysz w sondaże i te... (nie powiem, bo będzie ban) mają 36% poparcia.
Odechciewa się człowiekowi w ogóle żyć w tym kraju.