Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Czy Real Madryt za ten instytucjonalny atak na sędziów mógłby w końcu dostać jakąś karę, najlepiej sportową z potrąceniem punktów? Co by zamknęli w końcu mordy?
Traktowanie "karniątek" jest znane i doskonale wiedzą, że gdyby nie to, to dziś Barca byłaby na fotelu lidera, płaczą na VAR a sami darli japy, że VAR za często interweniuje.
Rozumiem, że Carvajal który co chwila kogoś kasuje w polu karnym nawet nie patrząc na piłkę jest ok a w drugą stronę to już ustawiony mecz, ale może by tak zapytać, czemu Bellingham ma na koncie tylko jedną żółtą kartkę choć powinien już mieć na koncie minimum 4 mecze zawieszenia za bezpośrednie czerwone kartki?
Czy w ogóle liga i federacja mają zamiar cokolwiek z tym zrobić? Przecież to jest jawna próba manipulacji sędziami, którzy przez takie zachowanie klubu o takich zasięgach mogą czuć obawę o swoje zdrowie i życie, gdy klub personalnie na nich szczuje.
Nie wiadomo co może odwalić jakimś ultrasom
0
@michal26 Leclercowi to raczej bez żadnej różnicy. Zająć P6 po starcie z PP to wystarczające upokorzenie, dalej dostać już DSQ nie będzie miało dla niego wielkiej różnicy.
Natomiast Hamilton dostający po mordzie mokrą ścierą własnych brudnych zagrywek? Marzenie.
1
@Aragorn33 Dlatego przy tamtym poście mówiłem, że nie chodzi o to czy mogą tylko czy się odważą to zrobić.
Jeżeli przez te 2 miesiąca porobią sondaże i odpalą szujnie w TVP (sam nie oglądam ale słyszałem że po chwilowym szoku i tonowaniu znowu wrócili do propagandy) i im wyjdzie, że na przyspieszonych wyborach mogą zyskać władzę, to sądzę że w głowie Jarka nie będzie przeszkód by wydać takie polecenie.
Tylko właśnie kwestia czy będą widzieli w tym sens i czy się odważą, bo to może wywołać tak wielkie protesty, że tego nie udźwigną.
7
@michal26 Dyskwalifikacja za to grozi.
I uwalenie Hamiltona w ten sposób byłoby miodem dla duszy i świetną karmą dla Mercedesa, bo to ich sprawka, że FIA sprawdza ten element a Hamilton miał znaczący udział odgrywając swoją szopkę z bolącymi plecami.
0
@ZwyklyKibicBarcy04 A rzeczywiście, zobaczyłem że gówniarz ale myślałem że Yamal jest starszy
1
@michal26 Otóż się mylisz i PiS nic takiego nie zrobi bo nie da rady.
Senat ma 30 dni na klepnięcie ustawy a kadencja kończy się za 22 dni.
Nawet jakby dzisiaj (tj. 23.10) przegłosowali wszystkie ustawy to senat tego może nie klepnąć przed końcem kadencji.
I co ważniejsze, nikt tych projektów nie będzie musiał odrzucić, po prostu przeleżą w senacie nieruszone a po 14 listopada po prostu wyparują ponieważ panuje dyskontynuacja czyli żaden projekt nie przechodzi na następną kadencje.
Czytaj, jak nie wprowadzą (a nie wprowadzą) tego przed 14 listopada, to że projekt przeszedł przez sejm przestanie mieć znaczenie.
Co natomiast mogą zrobić PiSowcy to coś o czym już pisałem (i z niewiadomego względu zostałem wyśmiany).
Mianowicie skrócenie kadencji przez Dudę.
Do tego będą mieli pełne prawo bo według konstytucji rząd ma 4 miesiące na wprowadzenie ustawy budżetowej od momentu ogłoszenia jej projektu.
Projekt budżetu PiS przedstawił na koniec sierpnia czyli przed końcem grudnia Duda będzie miał konstytucyjne prawo rozwiązać sejm i spowodować wcześniejsze wybory.
A dziwnie się składa, że wykorzystując maksymalnie terminy, rząd opozycji może się zacząć formować dopiero na koniec grudnia, czyli idealnie w terminie końca okresu w którym trzeba przegłosować budżet.
0
Yamal to ma pecha.
Męczył się nad tym rekordem i praktyczni na ostatnią chwilę go zdobył.
I nawet miesiąca się nie nacieszył.
0
@mekston Warto zaznaczyć, że zarówno jego jak i portfel zespołu mocno ucierpią na tym rekordzie.
Na chwilę obecną Max zapłaci 978.600 dolarów a Redbull 5.238.464 dolarów jako opłatę za ilość zdobytych punktów.
0
@Foro Ja go nie wołam ;)
1
Natchniony wpisem jednego dzbana który jest ważną postacią pewnej partii która chciała przewracać stolik (nie powiem której, żeby Saviola88 się nie czepiał), pragnę wyjaśnić jedną rzecz a propos podstawowego błędu logicznego jaki panuje wśród zwolenników kary śmierci.
Otóż argumentem jest, że kara śmierci powinna być wymierzana w stosunku do kogoś wobec kogo jest niepodważalna, ponad wszelką wątpliwość udowodniona wina.
I oczywiście to prawda, to gdzie ten błąd logiczny?
Ano w tym że KAŻDY wyrok skazujący wymaga tego, żeby została udowodniona wina, ponad wszelką wątpliwość i niepodważalna.
W logice prawa istnieją tylko 2 opcje:
1. Winny
2. Niewinny
Nie ma nic pomiędzy, nie ma "możliwe że winny", nie ma "najbardziej prawdopodobne że winny".
Toteż, nieistotne czy to 50 zł grzywny czy kara śmierci, sąd nie może skazać kogoś w stosunku do kogo nie ma 100% pewności winy.
Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś popełnił przestępstwo za które jest kara śmierci.
Staje taki ktoś przed sądem i sąd stwierdza, że nie jest na tyle pewny by skazać kogoś na śmierć więc zasądza 25 lat więzienia.
No ale chwila, to albo jesteś pewny że popełnił przestępstwo i skazujesz go na śmierć albo nie jesteś pewny i nie skazujesz.
Taki Tomasz Komenda nie został skazany za "możliwość" popełnienia przestępstwa, jego wina była udowodniona bez żadnej wątpliwości.
A że się potem okazało, że wątpliwości są? Gdyby istniała kara śmierci to on już by się o tym nie dowiedział.
I wiadomo, że praktyka jest różna, ale prawo tak nie działa i nie może działać.
Jeżeli pojawiły by się jakiekolwiek wątpliwości uniemożliwiające wydania kary śmierci to oznaczałoby de facto uniewinnienie bo jak już wspomniałem, nie można być trochę pewnym i zostać uznanym być może winnym.
1
@Barcanajlepszyteam Nikt nie wie, może Riccardo bo nie mają u siebie obecnie nikogo gotowego wejść do walki z Verstappenem.
Ale nie znaczy, że muszą brać kogoś z wewnątrz, był plotki o Norrisie choć to mało prawdopodobne się wydaje.
0
@mekston W RBR zapewne bardzo liczą na to, że Hamilton wyprzedzi Pereza bo to otworzy im opcje do zerwania kontraktu.
34
Czyli tak, Bellingham już wyrobił dwie bezpośrednie czerwone kartki, celowe zatrzymani piłki ręką w polu karnym a po 9 meczach ligowych ma na koncie tylko 1 żółtą.
A za kilka dni faszystowska TV wypuści kolejny filmik jak to sędziowie oszukują Real.
I wszystko się kręci, liga Negreiry.
A przy okazji, czy ja dobrze widziałem, że Vinicius znowu kogoś celowo uderzył będąc poza grą i nie poniósł za to konsekwencji poza żółtą kartką?
0
Czyżby kolejny atak rasizmu?
0
@Kamiloos Obrońca też biegł od bramki czyli Bellingham był bliżej dzięki temu
1
@Seba_89_ No właśnie kupy to się nie trzyma to o czym mówi prawica.
Życie nie jest definicją człowieka.
Tak jedna komórka na marsie oznaczałaby życie ale co to ma wspólnego z tematem?
Drzewo też jest żywe, kwiaty, owady, zwierzęta. Na ziemi istnieje cała masa żywych istot, więc co z tego, że to jest życie?
Mówisz, że unikatowe DNA, aż tak unikatowe nie jest skoro myszy mają ponad 85% wspólnego DNA z człowiekiem, koty mają ponad 90% a szympansy 96%.
To co, chronimy życie czy człowieka? Bo jakoś z prawej strony częściej usłyszysz że zwierzęta służą tylko temu żeby je zjeść niż cokolwiek o ochronie ich życia.
Dlatego kwestią nie jest życie samo w sobie tylko człowiek.
A kiedy się zaczyna człowiek? Kiedy zaczynają następować procesy myślowe? Czy już sam fakt bycia komórką zawierającą ludzkie DNA?
Czemu uznajemy w takim razie moment zagnieżdżenia w macicy a nie owulację? Każde jajeczko jest potencjalnym człowiekiem a każdy okres to bezpowrotna szansa na powstanie człowieka (bo jest mocno ograniczona ilość jajeczek).
Dlatego naukowo są wyznaczone ramy wieku płodu który można usunąć, przed tym etapem mózg człowieka nie pracuje w żadnej płaszczyźnie, nawet najbardziej podstawowych odruchów.
I nie rozmawiajmy o skrajnościach, że jakaś daleka lewica chce aborcji w dowolnym momencie życia płodu, mówimy o normalnym środowisku które wyznacza naukowo datę.
I tu ty jesteś za starym kompromisem a ja za wolnością z obostrzeniami.
Czyli aborcja bez względów medycznych dostępna dopiero po konsultacji psychologicznej.
Mówisz o odpowiedzialności, odpowiedzialności nie jesteś w stanie wymusić a my mówimy o najważniejszej na ziemi kwestii czyli stworzenia nowego bytu.
Tu nie ma miejsca na "masz co chciałeś, było myśleć wcześniej" bo jak ktoś dziecka nie chce to go nie zachce i nie będzie wychowywał tak jak należy (o ile się noworodka nie pozbędzie czy to legalną czy nielegalną drogą).
A potem to to dziecko będzie ponosiło konsekwencje a nie rodzic, to dziecko będzie żyło w fobiach i zaburzeniach psychicznych wywołanych złym wychowaniem, bo rodzic powinien wziąć ale jednak nie wziął odpowiedzialności.
4
@Seba_89_ Ale to prawica nadaje jakiejś cudownej magii i mistycyzmowi życia ludzkiego.
To prawica nadaje sens duchowy człowieka już od poczęcia, traktując to jako byt wystający poza formę cielesną, dlatego nie wolno aborcji i eutanazji bo to człowiek, ale już zbrodniarz przestanie być człowiekiem.
Dla lewej strony (i nauki) człowiek ma wyznaczone granice i aborcja na wczesnym etapie to pozbycie się komórek które nic nie widzą, nic nie słyszą, nic nie czują. Nie mają żadnej świadomości czy ludzkich procesów.
Nawet dla organizmu na tym etapie płód jest pasożytem którego organizm się nie pozbywa tylko dzięki odpowiednim reakcjom chemicznym łożyska.
1
@Kidd
1. Verstappen
2. Piastri
3. McLaren
4. Verstappen
5. VER/NOR/PIA
6. Verstappen
1. VER
2. SAI
3. HAM
4. Kur... serio o to pytasz? xD
5. OCO
6. HUL
7. BOT
8. TSU
9 ALB
10. NOR
0
@Odcinkowy
2014 - 1,88
2015 - 2,23
2016 - 2,00
2017 - 1,89
2018 - 2,02
2019 - 1,99
2020 - 2,23
2021 - 2,22
2022 - 2,40*
2023 - 2,90*
Gwiazdką oznaczone dane szacunkowe bo nie ma jeszcze rzetelnego potwierdzenia realizacji budżetu.
Zobacz że różnice nie są duże a przypomnę ci, że większość kadencji PO to był światowy kryzys gospodarczy.
0
@vangoor Ale co szybko poszło? PiSiory i Konfiarze drugi dzień próbują kręcić aferę że już się opozycja wycofuje z postulatów i jako dowód wstawia postulat PSLu wiszący od kampanii w 2019 roku, który w tym roku zmieniono łącząc się z Hołownią.
Nigdy nie było mowy o dobrowolnym ZUSie jako możliwości rezygnacji.
0
@Odcinkowy Mam kolegów którzy są WOTowców, tylko jakie to ma znaczenie? Instruktor moze ci się chwalić czym chcesz, nie zmieni to faktu że WOT mając te 36 dni szkoleń rocznie przez 3 lata a potem 16 dni nie jest zbliżony wartością bojową do regularnego wojska a system działał tak, że to regularne wojsko dostawało po dupie a WOT dostawał najnowsze zabawki.
Kto pierwszy dostał Groty? WOT.
Do kogo poszły stare Beryle? Do WP
Kto dostał kompozytowe kaski, drony, najnowszą optoelektronikę? WOT
Kto dostawał śmieci po PRLu i szczątkowe przydziały? WP.
A co zrobił PiS z NSR? Gówno, koncepcja praktycznie porzucona.
W tym jest problem, że nasi pół-cywilni partyzanci byli lepiej dopieszczani niż regularne wojsko.
A co do PKB to bujał się na podobnym poziomie cały czas w okolicach 2%, dopiero po wybuchu wojny zaczęło rosnąć.
1
Ciekawe co takiego pilnego się dzieje w ABW, że musieli zamówić 55 niszczarek z natychmiastowym terminem realizacji ;)
0
@Odcinkowy Chyba trochę za dużo informacji z TVP jednak wziąłeś.
Obronność za PIS była na dnie kompletnym.
Jakieś inwestycje tam trwały ale nieduże, śmigłowców które Macierewicz odrzucił nie ma do dziś.
Dużo kasy władowane w WOT który w tej formie jest służbą zbędną (nie ma żadnego porównania do tego z Ukrainy, u nas to bliżej do harcerstwa niż pogłębienie zdolności militarnej).
Natomiast zaniedbane kompletnie regularne wojsko, gdzie WOT dostawał nówki sztuki hełmy z kompozytu a dla rezerwistów polakierowane pordzewiałe łupiny które pamiętają pacyfikacje stoczniowców.
Do tego czystki w kadrach gdzie pozbyto się doświadczonych czy zdolnych oficerów na rzecz wiernych kolegów.
Sytuacja była tak tragiczna w pewnych okresach, że dosłownie bogu dziękowali za Błaszczaka który zastąpił Macierewicza.
A propos jeszcze Macierewicza, to przypomnę, że przez niego mogliśmy mieć bardzo bardzo duży problem z NATO po tym jak dosłownie (tak, dosłownie) włamał się do centrum kontrwywiadu NATO.
To powinno być rozważane jako zdrada, bo mocno nadszarpnęło zaufanie paktu do Polski i jej nowego rządu.
Co do zbrojeń, to te na dobrą sprawę zaczęły się dopiero po wybuchu wojny, dużo za późno a do tego chaotycznie, na pałę i na kredyt.
Co do służby zdrowia to akurat kompletnie nikt nie ma pomysłu na nią bo nikt nie chce przyznać jednego: za mało płacimy.
No ale jak już porównywać, to za PO jednak było znacznie lepiej.
Pod rządami PiSu było mocne tąpnięcie, czy to poprzez otwartą walkę i szczuciem na lekarzy czy poprzez wprowadzenie siatki centralnie zarządzanych szpitali, która miała ratować wciągnięte do niej placówki a - oczywiście - nie tylko nie pomogła ale doprowadziła do niekontrolowanego zadłużenia (bo to już nie dyrekcja decydowała tylko Nowogrodzka).
Apogeum tego wszystkiego była pandemia, gdzie rząd powinien przeznaczyć ogrom środków na służbę zdrowia a tym czasem w trakcie pandemii dalej upadały oddziały a PiS przelał sobie 2 miliardy na TVP.
Także nie ma kompletnie podłoża by jakkolwiek PiS chwalić.
Nawet dbanie o historię kraju w ich wykonaniu to było sianie propagandy, kreowanie fikcji, zawłaszczanie historii i dzielenie społeczeństwa.
3
@AlexDark00 Tak, to Tuska wina. Chodził do pracodawców i kazał zwalniać ludzi.
7
Dla ma to świetna informacja, że robią takie fikołki i uznają Negreire funkcjonariuszem publicznym.
Po pierwsze, bo to się nie uda.
Po drugie, bo to jasny i klarowny sygnał, że mają całe gówno na Barcelonę, nie mają nawet punktu zaczepienia, nie mają najmniejszego śladu, są po prostu nadzy.
Stąd ten desperacki krok uznania jedynej drogi którą mogą cokolwiek osiągnąć.
Jednak co martwi to to, że to jest ostra nagonka na najwyższym szczeblu. Tu nie chodzi o sprawiedliwość tylko o niszczenie imienia Barcelony i mam nadzieję, że klub zacznie wyciągać z tego poważne i bolesne konsekwencje.
Sędzia śledczy który już stał się sądem i publicznie rozrzuca informacje o tym, że kupowaliśmy sędziów, choć nie ma na to najmniejszego dowodu?
Zmiana kategorii czynu, uznanie sobie że REFE to organizacja publiczna a jej pracownicy to funkcjonariusze publiczni choć nie przysługują im żadne prawa z tej okazji.
Do tego manipulowanie datami żeby postawić oskarżenie Laporcie choć powinno być już przedawnione?
Jak na dłoni widać, że to jest wycelowane, żeby zaszkodzić Barcelonie a nie dociec prawdy i wymierzyć sprawiedliwość.
A ten sędzia śledczy po takich insynuacjach bez dowodu już powinien zostać odsunięty od sprawy, czemu nie został skoro ewidentnie szkodzi śledztwu?
0
@Saviola88 Obserwuj po więcej
1
@GOATjestJestJeden Nie, to jest moje hobby, a że nic ciekawszego się nie dzieje to czemu by o tym nie pisać?
4
Zachowanie Konfy po wyborczej porażce jest wręcz żenujące.
Tak ich to boli, że od 3 dni żyją tylko rzucaniem się na zwycięską koalicję.
Najpierw pluli, że oni się rozpadną bo to przecież mało związane ze sobą partie.
Jakby sama Konfa nie była koalicją kompletnie nie związanych ze sobą partii, tłumacząc że to ich "zaleta".
Potem pluli, że już się kłócą.
Akurat w tym samym momencie co Konfa kłóciła się o Korwina
A dziś oczywiście naświetlają kłamstwa, cały dzień ich profil o tym trąbił i nawet dali wystąpienie na korytarzu sejmowym
I do tego ostatniego się odniosę, bo pan Wawer próbując wytknąć kłamstwo, sam oczywiście kłamie i wychodzi na głupca.
Najpierw Konfa całą kampanię się piekliła, że ludzie nie czytają ich programu wyborczego, nawet do sądu poszli bo Berkowicz głupot w Polsacie naopowiadał a oni w programie mają inaczej.
A potem sami nie przeczytali programu Trzeciej Drogi i się rzucają, że okłamali ludzi bo obiecywali dobrowolny ZUS a się okazuje, że tu chodziło o wakacje od ZUSu dla firm na granicy niewypłacalności...
Jako dowód gadają o tym, że PSL w lutym coś takiego proponował i że to był pomysł który ukradli Konfederacji.
Nie wiem czy ukradli, ale PSL postulował to od 2019 roku po czym zmienił postulaty w kwietniu 2023 po połączeniu się z Hołownią.
Trzecia Droga natomiast nigdy nie postulowała możliwości rezygnacji z ZUSu dla wszystkich, od samego początku ich program mówił o dobrowolnym ZUSie dla firm zagrożonych niewypłacalnością.
To o co problem ma pan Wawer? Że PSL zmienił postulaty gdy połączył się w koalicje?
Bo jeżeli tak, to bardzo obrzydliwa hipokryzja, bo ugrupowanie pana Wawra też miało inne postulaty zanim połączyło się z Korwinem i Braunem w Konfederacje.
A nawet więcej, już jako Konfederacja w 2019 postulowali likwidacje PITu a w 2023 ich współprzewodniczący przyznał, że to był żart.
3
Strach oglądać mecz Barcelony, żeby kontuzji przypadkiem nie dostać.
3
Tutejsi miłośnicy Konfy już zdążyli się ponaśmiewać, że koalicja rządząca ma różnice zdań w sprawie sprawowania polityki państwa.
Tymczasem w Konfederacji: