Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Cochise Chłopie, umiesz bez inwektyw?
I zrozum w końcu, bo powtarzam to któryś raz: To nie ja deklarowałem nierealne wizje.
Ja od samego początku mówiłem, że to o czym mówi Konfa to wierutne kłamstwo dla naiwnych dzieci.
Wielu to mówiło, dlatego też łączono Konfę z PiSem.
Zawsze argument ten sam, bo Krzysiek ze Sławkiem obiecywali, ze oni się nie będą dogadywać i bla bla bla, przewrócony stolik.
Jakbym cie przed wyborami zapytał, to też byś się tu wymądrzał, że potrafią liczyć i się dogadali bo mogli a tak mają funkcję?
Bo większość tutejszych zwolenników Konfy stała wtedy w opozycji do tego o czym teraz mówisz.
To co napisał @Comentateiro żebyś znowu nie próbował mnie obrażać, że to moje wymysły, i o to mógłbyś spytać wiele osób tutaj, którym z Konfą nie jest po drodze.
Jaka była reakcja na sugestię, że Konfa będzie się układać.
Była taka, że nie będą.
12 godzin, tyle minęło od startu kadencji a już Konfa poparła PiSowskiego kryminalistę w wymianie za głosy dla Bosaka.
Prezydium Sejmu nie ma nadania politycznego? Ma bo nie istnieje obowiązek posiadania marszałka, to podlega pod głosowanie.
I właśnie Konfederacja wymieniła swoje głosy za głosy PiSu.
0
@Cochise Tak, jestem zaślepiony bo rozliczam Konfederację z ich obietnic ;)
1
@DonCarletto Jak wyżej napisałem, robić to co obiecywali robić i też nikt ich nie zmuszał do wygadywania, że się układać nie będą.
W poprzedniej kadencji jakoś im nie przeszkadzało wstrzymywać się od głosu co chwila.
Mogli też - tak jak reszta - nie zgodzić się na Witek która jest parszywą osobą i powinna stanąć przed sądem a nie w prezydium - o co z resztą sami wnioskowali - i poczekać na innego kandydata PiSu który byłby bardziej odpowiedni niż ktoś kto dopuszczał się nadużyć.
1
@Cochise Kolego, a to ja przez prawie cały rok gadałem, że nie będę się ugadywał na cokolwiek z kimkolwiek i nie będę handlował stołkami?
Ja mówiłem, że jak chcą coś osiągnąć to się będą musieli dogadywać, ale jeszcze 3 tygodnie temu było to przez sektę wyśmiewane i że nie muszą.
Poza tym, zgodnie z zasadami demokracji rozszerzono prezydium sejmu, żeby Konfa miała w nim miejsce a potem zgodnie z zasadami demokracji oddali głosy według własnego uznania.
1
@GeneralXavi Miałem zerowe oczekiwania co do potencjalnej odpowiedzi sekciarza a i tak się zawiodłem, przykre.
3
Poglądy zwolenników Konfy są bardzo płynne jak widać.
Jeszcze miesiąc temu wtórując za Sławkiem powtarzali, że Konfa idzie przewracać stolik, nie będzie się z nikim ugadywać, nie sprzeda się za stołki.
Już pierwszego dnia nowej kadencji sprzedali swoje poparcie dla baby którą sami chcieli wywalić w zamian za stołek wicemarszałka.
A, no to już nieważne, musieli wykorzystać okazję bo się nadarzyła, przecież tylko głupi myślał, że oni naprawdę nie będą z nikim współpracować a poza tym to tylko w ramach wzajemności dali Witek poparcie.
Ciekawe czy jakby PiSowi brakowało 18 głosów do rządzenia, to czy Konfa też wykorzystywała okazje i w ramach wzajemności za jakieś stołki i funkcje poparła by rząd PiSu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie nie, przecież to niemożliwe, Sławek mówił, że idą przewracać stolik i nie będą się sprzedawać za stołki.
3
@Comentateiro Starczyło, że Hołownia nie przyjął wniosku swojej własnej partii bo się kilka minut spóźnili i człowiek przyzwyczajony przez ostatnie 8 lat nie wie co się dzieje.
0
@Kitek1640 Ja nie mam z tym problemu, ja mam z tego ubaw.
Konfa wybija własnym wyborcom zęby fujarą a wyborcy jeszcze się cieszą.
Ile miesięcy było gadania, że oni idą wywracać stolik? Ile razy gadali, że Witek trzeba usunąć? I w reszcie ile razy gadali, że stołkami kupczyć nie mają zamiaru?
To teraz się tłumaczcie "regułą wzajemności", jakby PiSowi brakowało tylko głosów Konfy do rządzenia to też w ramach wzajemności za stołek Konfa by poparła ich rząd?
Ale tak, fikajcie dalej, że to wzajemność. 3 minuty tyrady Brauna w dupę, wywalanie z obrad w dupę, zabieranie bezprawne pensji też w dupę. Już nawet pominę, że ta baba jest kryminałem który niezgodnie z prawem wykonywał obowiązki, to też nie ważne bo wzajemność xD
Jeszcze dorzuć, że to wyrwane z kontekstu bo oni mówili, że Witek ma nie być marszałkiem a nie wicemarszałkiem.
0
@Nazio_87 I prawidłowo, PiS chyba ma kompletnie w dupie czy będą mieli swoich przedstawicieli, ich interesuje zrobienie z siebie ofiary, żeby potwierdzić to co Kaczyński cały dzień pieprzy, że mu Polskę likwidują.
Dlatego na siłę dali Witek choć dostali informacje już rano, że ona to w pasiak a nie na stołek pójdzie.
Dlatego też dali Pęka który jest skończonym chamem i który robił borutę przez całą poprzednią kadencję.
A teraz już zaczynają płakać, że jak to nikt nie głosował za ich kandydatami, a sami jedyną osobą za jaką głosowali to był Bosak.
0
@Saviola88 Powiedz, jak to jest łykać po same kule? Jak bardzo Konfa by nie napluła ci w twarz, będziesz się cieszył i to tłumaczył.
Witek to kryminalistka która nie dość, że działała przeciwko prawu to jeszcze nawet twoją partią poniewierała w każdej możliwej chwili.
A ty teraz sobie znalazłeś taki fikołek, że oni to nie chcieli jej tylko na marszałka, ale wicemarszałek już git...
Dzięki łaskawcom z PiSu Bosak dostał wygodny stołek, jest super trzeba było się odwdzięczyć, tak się właśnie wywraca stolik.
Jesteś obrzydliwy.
0
@krol211 Wstrzymanie się to nie głosowanie przeciw, dali wolną rękę reszcie, zagłosowali także za rozszerzeniem ilości wicemarszałków dając Bosakowi w ogóle szansę.
Przy retoryce jaką Konfa stosowała ostatnie 4 lata, to jest i tak jak wyciągnięcie ręki a tymczasem Konfa potwierdza dokładnie to, co powoduje że nikt nie chce z nimi gadać: Przymilają się do PiSu.
2
@skubi99 Tak, dlatego spośród 193 osób jakie PiS mógł wskazać na to stanowisko poparli babę którą sami chcieli wywalić jeszcze kilka dni temu.
Babę z zarzutami, przez którą członkowie ich partii byli wywalani z sali i przez którą potrącono im połowę pensji jaką zarobili w ciągu całej kadencji
2
Konfederacja to poważna partia
https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7
10 osób głosowało za wyborem Witek na wicemarszałka.
Głosowali mn. Bosakowie, Tumanowicz, Pejo, Tyszka, Mentzen, Tuduj i Wawer.
I to był drugi najwyższy wynik poparcia (nie licząc Bosaka) jakie dali wicemarszałkom, jedynie Piotr Zgorzelski dostał 18/18.
A tyle gadania, że jak to ona łamała prawo itd. Całe wystąpienie Brauna jak psu w dupe bo nacjololo, pociotki i Sławek chcieli dać jej wicemarszałka a jeszcze 3 tygodnie temu gadali o jej wywaleniu.
1
@Pogba I ma pełne prawo, wszak ostatnim razem cała Konfa zagłosowała przeciwko Czarzastemu. Konfa i Lewica nigdy się nie dogadają
0
@Ojciec5tkidzieci Bo i pewnie PiS próbował się podlizać a przeciwko reszcie głosowali przeciw
0
@TheCule Do 18:30 mają czas zgłaszać ale PIS już mówił, że nie zmienią kandydata. I mam nadzieję, że nie zmienią a reszta odrzuci jej kandydaturę.
0
@Faro Nie istotne kto to robi, nie zostanie wypuszczone do sprzedaży to nie uwierzę.
0
@Faro Brzmi jak scam który nigdy nie powstanie. Nie pierwszy w klimacie Simsów.
0
@LS Rozumiem, że jednak postanowiłeś rozwiać wątpliwości?
0
@LS Gościu ale ty rozumiesz co Duda powiedział? Wiesz, że do przegłosowania weta prezydenta potrzeba większej ilości głosów niż cała opozycja, włącznie z Konfederacja posiada, co oznacza, że jak Duda zawetuje to bez głosów PiSu nie będą mogli wprowadzić żadnego prawa?
Nie rób z siebie idioty.
0
@Kgorecki2500 Oba decydują, bo też muszą się porozumieć co do ilości wicemarszałków i kto będzie kandydatem.
8
@LS Ale ty wiesz co Duda powiedział?
Cytując: "Ewentualne weto prezydenta nie może być usprawiedliwieniem dla niezrealizowania państwa zapowiedzi obietnic wyborczych"
I z tego się śmiali.
A jeszcze śmieszniej się robi, gdy Duda mówi o rozliczaniu obietnic opozycji mimo, że to PiSowi dał tworzyć rząd bo przecież są większością.
5
@Kgorecki2500 Po pierwsze to dopinają sprawy formalne wyboru wicemarszałków a po drugie teraz trwa inauguracja Senatu w której uczestniczy marszałek sejmu.
0
Można skorzystać z prawa do zamknięcia mordy, ale po co, skoro można próbować zrobić tak oczywiste kłamstwo i jeszcze wyciągać na światło dzienne tą żenującą kompromitacje Dudy?
1
@Saviola88 Powiedział zwolennik konfy xD
26
Hołownia fajną energię ma, lata pracy w showbiznesie zrobiły swoje.
0
@Sinirsey 21 i żyło mi się super
1
@fcbarcafan19 No tak, tylko to wiesz, taka ładna historia do opowiedzenia.
Malutki zespół pokonał wielkich graczy gdzie realnie pokonali ich tym, co stworzyła jedna z największych motoryzacyjnych korporacji świata.
Oczywiście samych zasług Brawnowi odebrać nie można, bo czy to była Honda czy Brawn GP to on tam cały czas rządził i to jego zespół stworzył ten mistrzowski bolid.
No tylko, że nie jako mały i biedny zespolik który siłą przyjaźni przezwyciężył korpo a jako ogromne korpo.
0
@Emhyr Jest jeden problem, że może to nie nadejść przed zmianą prezydenta
1
@fcbarcafan19 Jednak lekkim mitem jest to, że Brawn był małym zespołem.
Ich bolid był robiony jeszcze przy użyciu całego zaplecza Hondy i to z dużą przewagą czasową nad rywalami bo Honda szybko odpuściła sezon 2008 i skupiła się na 2009 zanim postanowili zespół sprzedać.
Cała operatywność też zasadniczo była Hondy a nawet jeszcze z czasów Tyrrella, potem w ciągu sezonu dostali wsparcie Mercedesa aż do całkowitego wykupienia.
Sam Brawn GP pośród rekinów jak Ferrari, McLaren, Toyota, Sauber, Williams czy RBR to był płotką, ale nie byli przecież ludźmi znikąd tylko zespołem z sporym zapleczem technicznym i 40-letnim doświadczeniem wyścigowym.
Kwestią był jedynie finanse i braki infrastrukturalne do dalszego rozwoju po tym jak Honda wybudowała im ten mistrzowski bolid, dlatego z upływem sezonu zaczęło im gorzej iść, bez wykupu przez Mercedesa mogliby mieć problem zbudować auto na 2010, ale to co dostali na start starczyło na ten jeden mistrzowski wybryk.