0

@Commando A no ta, dwa razy wtoczył balon do siatki, usprawiedliwienie dla bycia ch**em dla dziecka.

0

@against_modern_football Nie, to jest dziecko w okresie w którym powinno pajacować, bawić się i uczyć na błędach.
On ma jeszcze wiotką, nie ukształtowaną psychikę i tu trzeba mieć specjalne podejście a nie drzeć się i obrażać na chłopaka bo zrobił coś inaczej niż życzył sobie tego jakiś dziad.
Przerost oczekiwań, presja i poczucie doświadczenia przemocy psychicznej może mu zaszkodzić i go zablokować, on ma 16 lat.

2

Kounde nie ma z nami, chłop doznał stanu transcendencji, jego ciało szwendało się po boisku ale dusza była w Himalajach na terapiach ajurwedyjskich.
Dobrze, że został zmieniony

0

@michal26 No nie, nie był, przecież sam wstawiłeś film gdzie czoło marszu jest przy czwartej "bramie" nad ulicą Solec czyli prawie tak jak narysowałem (jak teraz patrzę to może ze 3 milimetry za mało).
https://www.google.com/maps/@52.234395,21.0337603,84m/data=!3m1!1e3?entry=ttu
Tyłu marszu nie widać dokładnie na nagraniu ale jestem prawie pewny że nie ma już nikogo na rondzie Dmowskiego.

0

@DonMatteo901 Nie sądzę żeby powrót De Jonga pomógł jakkolwiek. To co my gramy nie jest kwestią braku jednego zawodnika.

0

@michal26 Wiesz, ja się nie opieram o poglądy gdzie ile było tylko to co jestem w stanie zobaczyć i sam policzyć.
Miliona we wrześniu nie było z tego co widziałem, ale spokojnie 500 tysięcy mogło być.
Oceniając zdjęcia z drona, Marsz Miliona sięgał od ronda Radosława aż po PKiN na Świętokrzyskiej, czyli 3 kilometry, MN natomiast 1-1,3 km.
Przy okazji MN ma wąską trasę bo tam 40m jest tylko od Dmowskiego do mostu a potem już tylko po 20m, Jana Pawła ma od 40 do 60 metrów szerokości.
Masz tu mapkę porównującą długość tych marszów.
https://i.ibb.co/Xsg0K5B/MMS-vs-MN.png

0

@sintesox Chciałeś powiedzieć, Xavi do 15 listopada

0

@bart_azz Po ilu dekadach odpadania z pastuchami z Cypru czy innymi Kazachstanami?

0

Kounde dziś jest Legią Warszawa w rozgrywkach europejskich a Omorodion jest byle którą półamatorską drużyną z silnym i szybkim czarnoskórym w ataku.
Czyli obrazem kompromitacji i upokorzenia.

1

Tu jest klątwa jak nic. Każdy kto wchodzi do klubu gra zajebiście i potem bardzo szybko gaśnie.
Niezależnie czy to dzieciaki z La Masii, zagraniczne młodziki jak De Jong czy weterani jak Cancelo, Lewy i Gundogan.
Powinniśmy wymieniać cały skład co 4 mecze.

0

Lewandowski przyjął trudną piłkę, to już jest sukces ostatnimi czasy.

0

@Lucerfi Ale jakiego wzoru Hajty? Takie są metody liczenia tłumów.
I nie jest w ogóle przykre, że więcej ludzi przychodzi dla Tuska.
Bo po pierwsze: Dla Tuska przyszli do Warszawy, świętowanie niepodległości odbywa się w coraz większej ilości miast, u mnie w małym miasteczku raptem 30 km od Warszawy też były obchody organizowane przez miasto i kilkaset osób (co ciekawe, w większości młodych) poszło tutaj zamiast jechać do Warszawy.
Po drugie, wiele ludzi ma już dość zawłaszczania patriotyzmu.
Ja jestem patriotą, kocham ten kraj, cierpię z powodu naszej historii i krzywd, cieszę się i czuje dumę z dokonań, ale NIGDY nie postawię stopy na Marszu Niepodległości bo czuję nieprzeniknioną odrazę do środowiska które ten marsz organizuje, oraz co z nim robi.
To się stało narzędziem politycznym ludzi którzy pod przykrywką "patriotyzmu" promują swoje radykalne i nacjonalistyczne poglądy.
I tak zaczyna myśleć coraz więcej osób, które odrzucają marsz narodowców i kupczenie Polskością na rzecz swojego lokalnego świętowania.
Skrajna prawica po prostu zrobiła to o czym mówiłem od lat, skutecznie obrzydza patriotyzm.

1

@michal26 Most nie jest regularny ale 30 metrów to on ma tylko na krótkim odcinku tuż przed Wisłą w obrębie skrzyżowania. Od PKP Powiśle do skrzyżowania i potem na długości całej Wisły masz tam coś koło 23 metrów, ale nikt przecież o barierkę nie będzie się wycierał a na środku masz torowisko z krawężnikami więc bez jakiegoś wpływu na obliczenia można zaokrąglić i uznać, że używa się 20 metrów.
No ale masz rację, że 100k nie przekroczyło.
Oglądałem to w nocy i po kilku piwach, więc nie zwróciłem uwagi, że nie używają całej powierzchni jaką wyliczyłem.
Bo policzyłem (geoportalem) od Rotundy do czwartej bramy gdzie jest czoło marszu wraz z całym rondem de Gaulle'a, trawnikami i chodnikami pod muzeum a teraz widzę, że oni tylko ulicą szli.
Więc tu nie 60k m2 tylko 40k m2 wychodzi czyli licząc po 2 osoby na m2 wyjdzie koło 80k ludzi. Biorąc pod uwagę, że były też dość spore prześwity i na nagraniu nie widać gdzie jest dokładnie ogon marszu to może być te 60-70 koła.

2

@michal26 Zakładając 2 osoby na m2 nie było tam więcej niż 120 tysięcy bo by się nie zmieściło.
Ogólnie obraz MN jest dość zaburzony bo wygląda ładnie patrząc po długości, ale większość trasy stanowi most który ma tylko 20 metrów szerokości.
I to nawet się zgadza bo podliczając ilość osób w pierwszym rzędzie wychodzi koło 40 na szerokości mostu czyli 2 osoby na 1 metr ramie w ramię.

0

@Rastafarnianin Nie ma opcji, za krótka kołderkę mają i będą mieli problem dotrzymać tempa w dalszej części sezonu. Casus jak z Arsenalem rok temu, początek wybitny ale paliwa brakło na dokończenie sezonu.

5

@barcanawieki Pierdolety. Messi jest bogiem ale w ludzkiej skórze i gdyby nie trenował nie dałby rady grać na takim poziomie tyle lat i to praktycznie bez kontuzji.
Jego styl gry nie jest wybitnie obciążający fizycznie, ale bez treningu nie zagrasz 50 spotkań po 90 minut co rok.

2

@JohnA Ale dowody czego chcesz mieć? Ich rozmów czy umów których nie może udostępnić?
Stanowski to hipokryta i szuja, rzetelności dziennikarskiej w nim nie znajdziesz, ale to on jest na pozycji broniącej i to co mówi ma sens, natomiast atak Borka na niego sensu nie miał, gadał dookoła, nie powiedział żadnych konkretów i co ważniejsze - nie przedstawił żadnych dowodów.
Stanowski się rozwodził w temacie, podawał argumenty które się kleją, mają sens i co ważniejsze, w dużej mierze są namacalne.
Zarzucił nieróbstwo ale to wystarczy wejść na kanał by zobaczyć ile kto ma minut i ile materiałów wstawia.
Zarzucił kłamstwo z umową, no ale to Borek się zesrał, że nie podoba mu się umowa i został wyrolowany a przecież znał ją od 4 lat i sam ją podpisał.
Borek zarzucił, że nie wie kto jest udziałowcem Weszło, ale to są przecież dane jawne z KRSu, Stanowski i jego żona bo robione przez WeszłoTV i nie ma znaczenia że w KTS Weszło macza palce Leśniodorski skoro KTS Weszło nie jest powiązane z Weszło TV która jest udziałowcem KS.
Nawet tak głupia sprawa jak to, że rozchodzili się w ciszy, i Stanowski rzeczywiście nic nie powiedział o odejściu poza tym, że sprzedaje udziały, a kto lubi jak w biznesie jest cisza a sam wyskoczył z tematem?

Na słowo Stanowskiego wierzyć nie trzeba, ale jeżeli z jednej strony masz rozmyte zarzuty bez dowodów a z drugiej godzinny monolog odbijający te zarzuty i opisujący dość dokładnie o co chodzi, to kto jest bardziej wiarygodny dla ciebie?
No i dziś był live KS, mieli cały dzień żeby się przygotować i jakoś odbić piłeczkę, i co się wydarzyło? Nic się nie wydarzyło, już Bór nie był wyszczekany jak tydzień temu.

0

@maroon Nie, nie działa i nigdy nie działało. Są pewne nisze ale to droga do nikąd. Borek miał pewien obraz siebie wykreowany w dawnych latach, ale tak jak w komentarzu wyżej napisałem, Stanowski potwierdził, że Borek jest właśnie taką osobą jaką się zawsze wydawało, że jest.
A z takim podejściem to nie jest kierunek w którym chcesz iść, bo takie zadymy wpływają choćby na chęci współpracy a jak widać, Borek sam z siebie niewiele chce czy może nawet niewiele potrafi robić i jeżeli swoim podejściem zniechęci do wspólnego działania z kimś kto go na własnych plecach przeniesie, to istnieje duża szansa, że w pewnym momencie walnie łbem w ścianę i jego kariera ulegnie przeterminowaniu.
Bo z samego materiału Stanowskiego - o ile to prawda wszystko co powiedział, bo też to nie jest człowiek co do którego mam zaufanie - wynika, że bez Weszło i układzików Stanowskiego, Borek nie komentowałby LM czy mistrzostw świata a by pierdział w stołek na Lidze Europy.
Ile jeszcze takich rzeczy jest jeszcze? Może się dowiemy jak Borka znowu ego poniesie i postanowi wywołać wojnę ze Stanowskim.

4

@Sulimo Ja od zawsze powtarzam, że Borek to nie jest specjalista od czegokolwiek tylko celebryta, świecąca morda bez pojęcia o czymkolwiek.
Jako dziennikarz sportowy jego świat zatrzymał się na czasach gdy musiał pracować czyli gdzieś koło 2010 roku, później stał się celebrytą którego ego przysłania świat.
On myśli, że zjadł zęby na piłce, że ma renomę i rozpoznawalność dzięki czemu jest kompetentny a jak się słucha co on gada, to może i ładnie gada ale bez sensu.
Takim najbardziej skrajnym przykładem są nazwiska piłkarzy. To słynne Ymbape, wymysł który wyssał z własnej dupy, bo GURU dziennikarstwa nie będzie mówił tak jak inni mówią, bo on wie lepiej. Nie sprawdzi też jak się prawidłowo wymawia, bo sprawdzanie jest dla stażystów a nie WIELKIEGO MEJWENA.
Jego research sportowy opiera się o materiały prasowe dostarczane przed meczem a resztę to jakieś anegdotki które usłyszał i wysysanie kolejnych pierdów z własnej dupy.
Mam w ogóle szczerą wątpliwość, czy on w wolnych chwilach żyje piłką nożną czy ogląda ją tylko gdy musi bo komentuje albo nagrywa program.
Z resztą wystarczy porównać Bora do Ćwiąkały, gdzie od Ćwiąkały słychać pasję i wiedzę o takiej La Lidze, a Borek to nie przekazuje żadnych informacji tylko wydaje opinie, choć gówno się zna na piłce, bo jest tylko dziennikarzem.

A z tego co teraz Stanowski wypuścił, wygląda to... w sumie dokładnie tak jak przypuszczano od dawna, Boras to zakompleksiony półgłówek, który miał szczęście znaleźć się w dobrym miejscu i czasie, ale prywatnie to typ z którym nikt by nie chciał gadać.
Dopóki wszystko było za zamkniętymi drzwiami to może i wydawało się zabawne widzieć jak on się napina o wszystko, czasami można było sądzić, że nawet żartuje ale jak widać, gość ma kij tak głęboko wbity i uważa się za takiego wspaniałego, że osobiście wolałbym być bezrobotnym niż jego podwładnym i współczuje ludziom którzy muszą z nim współpracować.

1

@maroon To jest ślepa alejka uważać, że nie ważne co mówią, byle mówili.

4

@ini_barca Bez przesady, wojny klubów, wielkie derby, wzajemne przepychanki i zaczepki to też część sportu i rywalizacji, która - o ile nie do przesady - napędza zdrowe emocje.
Dopiero przemoc fizyczna czy psychiczna to już krok dalej, więc zaczepki Pique w stronę Madrytu nie są niczym złym, zwłaszcza że personalnie się szanowali i nie było problemu sięgnąć po dwa mistrzostwa ramie w ramie z Ramosem.
Z Viniciusem jest inaczej, bo on nie ma szacunku do ludzi, on potrafi wyśmiewać nawet status materialny przypadkowych zawodników przypadkowego rywala w przypadkowym meczu.

0

@Katalonbar Nie możesz podwójnie ukarać gdy ktoś wykonuje zwykły faul. Gdy robi taktyczny to jest czerwona.

0

PiSowcy teraz mają ból w odwłoku bo PE uchyliła immunitet Jakiemu i 3 innym obwiesiom.
Już krzyk i jazgot że ich skazali za lajkowanie filmu ostrzegającego przed imigrantami i gdzie ta wolność słowa...

Już pominę, że nie za lajkowanie tylko kolportowanie spotu ich własnej partii (która nomen omen specjalizowała się w ściąganiu muzułmańskich imigrantów).
I nikt ich nie skazał, PE głosowaniem uchyliło im immunitet, żeby mogli stanąć przed sądem który zajmie się sprawą (która zostanie najpewniej umorzona).
Możliwe też, że PE by nie przegłosowała wniosku gdyby nie to, że Jaki ze swoją ekipką robią bardachę i są agresywni w stosunku do wszystkich, więc nikomu nawet nie zależało, wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu jakimś chamom, to niech idą do sądu i się bronią, z tym się wiąże uprawianie dyplomacji po pisowskiemu.

Ale najzabawniejsze w tej sprawie jest zarzucanie, że chcą ich zakneblować, że lewactwo, zamordyzm itd.
A jakie ugrupowanie całkiem niedawno przegłosowanie odebrania immunitetu posłance która dokonała obrzydliwego i karygodnego czynu, niemal równego morderstwu, zwącego się "zakłóceniem mszy i obrazą uczuć religijnych" poprzez stanie w ciszy z banerem w kościele?
To nie było problemem, czyli wychodzi, że postawienie przed sądem za kolportowanie spotów szczujących na migrantów to naruszenie wolności słowa ale protest gdy kościół miesza się do polityki to real big shit?
Hipokryzja.

0

@Bilon87 A nie było coś gadane na początku rządów Xaviego, że wprowadził zakaz telefonów w szatni?

0

@Kamiloza91 Zasadniczo bez większego znaczenia.
Oczywiście najlepiej jakbyśmy wygrali wszystko i to wysoko, ale tak przyziemnie licząc na minimum to matma:
1. My wygrywamy z Antwerpią i przegrywamy z Porto, więc mamy po 12 punktów
2. Szachtar wygrywa z Antwerpią i Porto i też ma 12 punktów
I tu wchodzi kwestia bramek.
Jeżeli przegramy z Porto to jaką różnicą bramkową, zależy przed wszystkim by nie przegrać więcej niż jedną bramką by nie mieć bezpośrednich starć na minus.
Z Szachtarem mamy remis dwumeczu.
Dalej to już wyniki meczów, zakładając minimum z Antwerpią wygrana 1:0 i z Porto przegramy 1:0, Szachtar musiałby wygrać 2 mecze strzelając 8 bramek (zakładając, że nie stracą żadnej).
Także w tak dziwnych okolicznościach, po wygraniu z Antwerpią mamy prawie pewność, że z grupy wyjdziemy i nawet przegrywając z Porto, możemy wyjść z 1 miejsca.

Ale najlepiej wygrać oba mecze i nie bawić się w matmę, gdybym jednak miał na to patrzeć realnie, z tą formą widzę Porto liderem a my wychodzimy z drugiego.

0

@Kamiloza91 Da nam awans różnicą bramkową jeżeli Szachtar nie nawali masy albo my nie stracimy z Porto masy bramek

0

ManU w dupie totalnej a LE to będzie dla nich dar od losu.
Galata z Bayernem grała dwa ostatnie mecze jak równy z równym a będą grać na swoim stadionie więc United nie będzie tu faworytem.
Przy tej randze meczu Bayern też pewnie nie odpuści ManU i nie wyjdzie rezerwą.
Jak na razie to oni mają małe szanse, żeby w ogóle ugrać dwa remisy a potrzebują wygranej.

1

United 2 bramki, mecz pod kontrolą? Nie smakuje, poproszę czerwoną kartkę i bramkę do szatni.

0

@BISHBASHBOSH Tak tak tak, Lewandowski wszystko dobrze, bo mu portal nie wystawił najgorszej oceny.
Chłopie, jakakolwiek próba obrony Lewego który pokazuje to co obecnie to żenada.
Bronisz środkowego napastnika którzy przez ostatnie 185 minut:
Nie strzelił bramki
Nie zaliczył asysty
Nie oddał ani jednego celnego strzału
Nie wykonał ani jednego kluczowego podania
Od powrotu z kontuzji nie zrobił NIC co należy do jego głównych obowiązków, nie wniósł nic na boisko, ale nie mogę go obciążyć bo jest po kontuzji a ja się nie znam?

0

@barcelonaLM Że ktoś przesadza to mógłbyś powiedzieć gdyby taki mecz się zdarzył od czasu do czasu, albo żebyśmy mieli gorszy okres a my tak gramy od kiedy Xavi tu przyszedł i nie pomagały żadne przerwy reprezentacyjne, letnie, zimowe, transfery, odejścia i powroty.
I co gorsza, tu nie chodziło nawet o błędy indywidualne, że plan dobry ale realizacja zła, tu leży i kwiczy taktyka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?