Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barcelonaLM Że ktoś przesadza to mógłbyś powiedzieć gdyby taki mecz się zdarzył od czasu do czasu, albo żebyśmy mieli gorszy okres a my tak gramy od kiedy Xavi tu przyszedł i nie pomagały żadne przerwy reprezentacyjne, letnie, zimowe, transfery, odejścia i powroty.
I co gorsza, tu nie chodziło nawet o błędy indywidualne, że plan dobry ale realizacja zła, tu leży i kwiczy taktyka.
0
@robertocarlos76 Mi już nawet nie chodzi o to, że nie strzelił bramki. Przy naszym systemie gry wysoką linią z defensywy rozliczana powinna być cała drużyna. Po pierwsze, pressing zaczyna się już od napastnika, po drugie indywidualny błąd pośredni, bo to nie jest bez znaczenia jak Lewy nie sklei piłki i ją straci, bo od tego zaczynają się ataki rywala.
Przy naszym ustawieniu glupie stracenie piłki przez środkowego napastnika jest tak samo niebezpieczne jak zgubienie jej przez pomocnika czy obrońcę.
Choćby z Szachtarem straciliśmy bramkę po stracie piłki w ataku czy przy naszej wysokiej obronie oni wykonali dosłownie dwa podania i strzelili bramkę.
6
Mała statystyka:
Od powrotu Lewandowskiego do kadry czyli od Klasyku rozegraliśmy 270 minut.
Lewandowski rozegrał 185 minut czyli ponad 2/3 dostępnego czasu.
Ilość oddanych celnych strzałów z Lewym na boisku: 3
Ilość bramek: 0
Ilość oddanych celnych strzałów bez Lewego: 5
Ilość bramek: 2
I jeszcze jako ciekawostkę dodam
Ilość bramek straconych bez Lewego: 0
Ilość bramek straconych z Lewym: 3
Rozliczanie napastnika ze straconych bramek nie przystoi jeżeli nie zawinił, ale warto odnotować istnienie pośredniego wpływu.
Natomiast co się dzieje z naszą ofensywą po tym jak Robert wchodzi?
Jak wpływa zmiana ustawienia, jak wpływają cechy Lewego, że nagle z dobrego meczu z Realem przemieniło się w obraz rozpaczy?
Czemu z RSS nasze akcje zrobiły się składne i zakończone bramką dopiero po tym jak Robert zszedł?
Z Szachtarem nie lepiło się kompletnie nic w ofensywie.
Korelacja nie oznacza przyczynowości, ale trudno nie szukać, skoro nawet w jednym meczu obraz zmienia się o 180 stopni zależnie od tego czy Lewy jest czy go nie ma.
0
@TheMazixX Zapytaj Felixa czy Yamala.
0
@karci0 To jest bardzo głupi przepis. W ataku muśniesz włosem piłkę i jest ręka w obronie możesz źle przyjąć, uratować się łapami i spoko, gramy dalej.
To jest właśnie promowanie gry ofensywnej.
24
Poziom taktyczny tej drużyny nie istnieje. Praktycznie nigdzie nikogo nie ma, nie dajemy żadnych opcji rozegrania.
Ilość opcji rozegrania jest albo 1 albo 0, bo czasem dosłownie nie ma do kogo podać, zwłaszcza rozegranie ze skrzydła, bo albo indywidualny rajd dryblingowy albo podanie do obrony, na środku tak samo, brak wypełnienia i czekanie między obrońcami na piłkę która nigdy nie dotrze.
W ciągu ostatnich 15 minut było z dobrych 10 podań otwierających które nie trafiły do nikogo, bo nikogo tam nie było...
0
Zalicza się to dośrodkowanie jako celny strzał?
0
Ofensywa z Lewym nie istnieje.
Przeanalizowałem celne strzały z nim na boisku od powrotu w klasyku.
Zatrważające, oddaliśmy 2 celne strzały, przez 140 minut jakie zagrał od kontuzji.
Natomiast bez niego oddaliśmy 5 celnych strzałów w tych samych meczach.
1
Strzelić bramkę, stracić bramkę, stracić jednego zawodnika przez czerwoną kartkę a chwilę później stracić dwóch przez kontuzje i to tylko 45 minut
Na miejscu Tottenhamu nie wyszedłbym na drugą połowę, bo z ich szczęściem to im gwiazdka z nieba na łeb spadnie
0
@kubix05 Ty się o osłabienie kadry i pogorszenie atmosfery martwisz a nie to, że gówniarze na zgrupowaniu zamiast myśleć o piłce to sobie melanż urządzają?
Już pominę aspekt prawny, bo żaden nie ma skończonych 18 lat ale ze strony czysto sportowej to są dzieciaki w okresie intensywnego rozwoju i jeżeli walą w takim wieku alkohol to gówno a nie sportowcy i powinni pożegnać się z jakimikolwiek powołaniami.
To jest smutny obraz naszej piłki, alkohol niszczy organizm, zatrzymuje rozwój, osłabia mięśnie, tępi zmysły i nie ma dawki nieszkodliwej.
Żaden sportowiec nie powinien alkoholu ruszać ale sportowiec pod treningiem na zgrupowaniu i to jeszcze młodociany to jest dyskwalifikacja.
I to powinno być problemem, że młodzi walą a nie, że ich wywalenie "osłabi atmosferę".
0
@goldmetaxa Srata tata w dupie organki. Biali niezdolni są do czynności honorowych, toteż będą przed Nbeppe zamykać drzwi po każdym jego wyskoku transferowym a miesiąc później znowu je otwierać i czekać z niecierpliwością na transfer.
Już po jego wyskoku rok temu się odgrażali, że już ich to nic nie obchodzi, że pokpił z klubu i prezesa a potem znowu się masturbowali w styczniu, olał ich. Potem w lipcu, olał ich. Teraz znowu coś kombinuje a oni dalej się mastrubują.
2
Ciekawe, że o tym dowiadujemy się z portalu Barcelony a na notatniku cisza.
Nie ma czasu informować o paszkwilach jakie robi ich marny klubik, za to jest czas napisać artykuł o tym, że ktoś powiedział, że ktoś słyszał, że ponoć jakiś piłkarz po meczu powiedział coś o prześcieradłach?
Wstydzą się? I dobrze, niech się wstydzą.
2
@AFA90 długość 100-105 metrów, a szerokość 64-68 metrów. Takie są limity
0
@Dertinho Akurat materiały z Borkiem są kilkukrotnie częściej oglądane niż całej reszty ekipy nie licząc Stanowskiego.
0
https://i.ibb.co/87F7QWj/image.png
Te statystyki już są memem ale jak się jeszcze dołoży do nich kontekst, że w 80 minucie mieliśmy tylko 1 celny strzał, to można by pomyśleć, że RSS to jakaś topowa drużyna.
11
Szkoda, ze Vinicius tak kartek nie dostaje za nazywanie sędziego skur***em
0
@Gaz Messiego który był mocno pod formą. I super, mamy mistrza wywalczonego paskudną grą na 1:0, dokładnie tą samą którą teraz tracimy kolejne punkty, tylko w zeszłym sezonie obrona miała lepszą formę i ratowała ten wynik.
0
Nie jestem za zwalnianiem trenerów, ale Xavi nie ma już usprawiedliwienia.
Ściągamy tych zawodników z wysokiej półki, dostał Kounde, Lewego, Felixa, Cancelo, Christensena, Gudnogana a my nie gramy lepiej niż za Koemana, który kogo dostał? Desta, Depaya i Luuka De Jonga?
3
Największą krzywdę jaką można sobie zrobić to obejrzeć jednego dnia mecz City i Barcelony... Tam wszystko tak zapieprza, szybkie ataki, szybkie powroty, zgranie.
Jak trzeba to atakują pozycyjnie, jak trzeba to atakują z kontry. Płynne zmiany i przejścia.
A tu wszystko stoi.
1
@MichuZ44 Bo rakiety latały na linii Jemen - Arabia, więc zero interesu w tym by przerywać.
Teraz chodzi o Izrael a za Izraelem stoi USA i tu już się problem biznesowy pojawia.
A to czy rzeczywiście odwołają to się zobaczy później, jeżeli napięcie eskaluje to mimo dementi może się to wydarzyć.
0
@PatrykBarca Teraz przepisy się zmieniły, te 2 tygodnie to już po porodzie wziąłem a 9 tygodni jest do wykorzystania przez 6 lat.
0
@PawkoFCB Oczywiście, że płatny. Bo to nie jest kwestia tego, że firma stoi tylko ja nie mam kiedy urlopu brać.
W do końca września musiałem wykorzystać zaległe 20 dni urlopu z 2022, teraz każą mi wybrać tegoroczny bo jest listopad a ja mam 26 dni niewykorzystanych a po nowym roku dobije mi kolejne 26 dni a za pasem mam jeszcze bodajże 9 tygodni urlopu ojcowskiego xD
2
@Ojciec5tkidzieci W sposób bezpośredni masz masę firm w III Rzeszy, które uczestniczyły i na różne sposoby przykładały się do zbrodniczej polityki Hitlera i kolegów, choćby Bayer.
W sposób pośredni to już można dywagować godzinami, ile korpo wie dokładnie co robi a mimo to nie ma problemu robić to dalej.
Jak choćby drenowanie ujęć wody w Meksyku przez co okolicznym mieszkańcom taniej kupić Colę niż wodę.
To samo z promocją fajek i przez pewien czas nawet wmawianiu, że są zdrowe.
Ale moim ulubionym przykładem jest sprawa benzyny ołowiowej.
To, że ołów jest śmiertelnie niebezpieczny wiadomo od tysięcy lat a mimo to zaczęto go dodawać do paliw bo... dało się na tym zarobić.
Jak nie wiesz, to wyjaśnię, że problem ze spalaniem czystej benzyny było spalanie stukowe, dlatego wymyślono jak się go pozbyć poprzez odpowiedni dodatek do paliwa.
I takich dodatków znaleziono kilka, niektóre nieopłacalne ekonomicznie ale nadawał się także alkohol, tyle, że na domieszce alkoholowej nie dało się zarabiać ani jej opatentować, więc wybrano ołów.
Ilość ofiar tej decyzji jest niepoliczalna, bo na całym świecie zaczęto stosować benzynę ołowiową, ale już na etapie produkcji dodatku ołowiowego ludzie umierali jak muchy a szacuje się, ze nawet 80% kadry fabryk była zatruta.
A korporacje doskonale wiedząc co robią, szantażowały, zastraszały, korumpowały i spinowały w mediach, żeby dalej sprzedawać dosłownie truciznę.
0
Zawsze myślałem, że "mieć problem z urlopem" będzie u mnie oznaczało, że potrzebuje więcej dni niż mam dostepnych.
Tymczasem w sierpniu i wrześniu łącznie 3,5 tygodnia przesiedziałem na urlopie do którego zostałem zmuszony a teraz mnie przymuszają, żebym co miesiąc brał tydzień urlopu aż do maja xD
5
@DaPidejpi Jak dzieci. Myślisz, że oni mają takie poglądy? Że ich to w ogóle obchodzi? Nie, to jest kapitalizm właśnie, handlowanie wszystkim i maksymalizowanie zysków.
Jakby się to opłacało to by korpo promowało nawet ludobójstwo (co z resztą robiono w historii).
1
@Stinger_ Ciekawe czy wszystkie dystrybutory przeszły ponowną legalizację, bo taki jest wymóg prawny, że po awarii dystrybutor musi ponownie zostać dopuszczony do użytkowania.
0
@TheNekro94 okrutny czar one man one jar
0
Hokus pokus, zły demonie, wąsy... coś tam... Zbigniew Boniek
0
@macio_944 W DLC nie grałem i nie zagram najpewniej nigdy bo do Cyberpunka jestem zrażony tak całkowicie, że nie mam już ochoty go więcej dotykać, czego by tam nie wsadzili.
Widziałem gameplaye i jest poprawione kilka rzeczy i gra w końcu wygląda blisko tego jak powinna wyglądać w 2020 roku.
Druga sprawa to też nie porównuje gier do generycznego chłamu bo to sensu nie ma za przykład brać tytuły Ubisoftu czy Starfielda kleconego na silniku z 2002 roku, dla mnie dalej wyznacznikiem jest RDR czy GTA przy tego typu grach, bo mówimy o potężnym tytule AAA z niewyobrażalnym budżetem więc należy równać w górę.
I na tej płaszczyźnie niestety RDR wypada blado.
Owszem, fabuła może się podoba i fajny jest ten luz w dialogach jaki robią Redzi, no ale to kwestia gustu, mi Cyberpunkowa fabuła nie siadła a jedyną osobę jaką z czułością wspominam była Panam (moim zdaniem w Wiedźminie dużo lepiej potrafili wykreować postaci, w CP77 nic nie wzbudziło we mnie takich emocji jak wątek Barona).
Tak czy inaczej, od strony gameplayowej nic mnie nie trzymało przy tej grze a z tego co wiem, niewiele się zmieniło, także wrócić zamiaru nie mam bo nie czuje w ogóle chęci dotykania tego, ale jak już mówiłem, kwestia gustu.
39
Już pisałem nad ranem. Kompleks Messiego.
Nie ma nagrody którą Messi zasłużenie zdobył bo albo nic nie osiągnął z kadrą, albo nic nie osiągnął z drużyną, albo Xavi z Iniestą mu pomagali, albo jego największy rywal miał gorszych kolegów.
Każdemu innemu piłkarzowi balon się należy bo coś wygrał albo miał dobrą statystykę, Messi żeby zasłużyć na złotą piłkę musi wygrać mundial, minimum potrójną koronę choć zaleca się sześciopak, dostać złotego buta, kanadyjkę, pobić jeszcze 5 rekrodów wszechczasów ale dla pewności jeszcze złotą rękawice i Puskasa.
I to wszystko grając cały sezon 1v11, żeby nie było wątpliwości czy sam to wszystko osiągnął.