Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Compadre Dlatego jestem przerażony jak wiele tu siedzi młodych gniewnych, którym dało się tak przeżreć mózg hasełkami o trawniku, że są w stanie popierać kogoś kto jawnie chwali brutalnych morderców tylko dlatego, że wyznawali wizję gospodarczą która doprowadziła kraj do zapaści ekonomicznej.
Trudno znaleźć gorsze zestawienie cech które można popierać.
3
@jacobFCB Cokolwiek o monarchii można powiedzieć to nie to, że była jakkolwiek stabilna, a to że "ludziom żyło się dobrze" to jedne z wielkich mitów.
Równie dobrze możesz powiedzieć, że w rosji ludziom żyje się dobrze i takich ludzi jak najbardziej znajdziesz, tylko to będzie niewielka garstka społeczeństwa, reszta żyje w skrajnej nędzy.
@Rhaan Bo demokracji nie wprowadza się silą, to jest proces do którego społeczeństwo samo musi dojrzeć, ale dobrze że przytaczasz Afrykę bo tam dominują dyktatury i zobacz jak się świetnie żyje.
I czemu miałbym się nie czepiać takich wypowiedzi? Ty zdajesz sobie sprawę, że lider trzeciej siły politycznej publicznie pochwalił rząd, który mordował każdego kto nie był prawomyślny? Bo do ciebie to chyba nie dociera, uważasz to za jakąś zabawę, nie to nie jest zabawa i nie jest zabawnie.
I jak nie wiesz o Chile to się doedukuj.
A co do Hiszpanii, to nie rozumiem czemu uciekasz ze skrajności w skrajność, od mocnego wolnego rynku do mocnego socjalizmu, jakby po środku nic nie istniało.
Ale tak czy inaczej uwierz, że w tej lewackiej Hiszpanii żyje się lepiej niż w wolnorynkowym Chile czasów Pinocheta, gdzie - jak już napisałem - kraj z jednego z najbogatszych w Ameryce łacińskiej stał się biedniejszy od komunistycznej Kuby.
Możesz sobie z tym wchodzić w polemikę, faktów nie zmienisz.
@darksider Jak chcesz wiedzieć to zapytaj o konkretny aspekt, co miałbym ci tu elaborat napisać o wizji państwa według systemu trzeciej drogi?
0
@darksider trzecią drogę (i nie, nie partie które tak nazwano).
Czerpanie z każdego systemu tego co skuteczne i konieczne.
6
@Kgorecki2500 nie, nie ma żadnej szansy bo to jest specyfika dyktatury, cały kraj oparty na kompetencjach jednej osoby nigdy nie był stabilny i korzystny dla ludzi.
Nikt nie może być lepszy od wodza bo jest zagrożeniem władzy więc wtedy sufitem jest tyle co wódz rozumie.
30
Wielu tu fanatyków tego człowieka, więc ciekawe jak zareagują na dowód ultymatywny tego, że ten człowiek poza byciem miłośnikiem brutalnego zamordyzmu, nie wie także o czym bredzi.
Dla jasności, podał Chile za przykład udanej dyktatury bo wprowadzili reformy wolnorynkowe.
Ciekawe czemu aż do Chile musiał się udać i Pinocheta który od dawna nie żyje, nie znalazł żadnej udanej dyktatury bliżej?
Kolejna kwestia, to jednak przeraża, że lider partii która będzie miała realny wpływ na władzę w kraju ślini się do państwa w którym wystarczyło nie myśleć zgodnie z władzą, żeby zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach, tylko dlatego że "udana reforma wolnorynkowa".
I tu jest psikus pana Memcena o którym chyba nie do końca wie, ale przykład reformy w Chile jest doskonałym dowodem na to, że wizja świata Konfederacji to droga do katastrofy.
Tak, Chile wprowadziło bardzo mocny wolny rynek, w tych rewolucjach pomagał sam Milton Friedman, guru prawackiego ekonomizmu, architektami tych zmian było 25 wykształconych w Chicago (na uczelni na której Friedman wykładał) speców od ekonomii.
Główną myślą było ograniczenie udziału państwa w gospodarce, obniżenie wydatków państwa (z 40% PKB do 26%), obniżenie podatków, obniżenie stawek celnych, wpuszczenie do kraju zagranicznych inwestorów.
No cud miód, idealna wizja do której dzisiaj masturbują się miliony młodych, gdy Konfa przedstawia im taką wspaniałą wizję świata.
A czym się skończyło? W 10 lat Chile drastycznie zubożało, miejsca pracy znikały hurtem, zapanowała powszechna bieda.
Chille przed reformami miało PKB sporo powyżej średniej w regionie, po 15 latach "wolnego rynku" kraj stał się biedniejszy od komunistycznej Kuby.
Rezultatem tych rządów wolnego rynku był ogromny kryzys gospodarczy który doprowadził do zakończenia rządów Pinocheta.
I teraz powiedzcie, co ma w głowie człowiek który za przykład podaje kraj w którym jego wizja świata nie sprawdziła się na każdej płaszczyźnie?
Czy to kolejny niewybredny żart, coś znowu wyrwano z kontekstu, czy Mentzen serio nie wie jak skończyła się jego ukochana utopia?
6
Ten mecz wygląda tak, że Athletic jakby chciał to by ten mecz wygrał, ale mu się nie chce.
0
Czemu Athletic cały czas daje te wrzutki zamiast napieprzać strzały w Łunina i go testować.
1
@Barca1922 To też, ale mnie zapada w pamięć, że chyba nie było klasyku w którym Lewandowski by tak od Militao nie dostał, nawet jak to był gówno warty sparing przed sezonem.
1
@Szmulek Niewykonalne, ich fart znowu ich ustawi w grupię z której trudno odpaść i tak to się skończy.
7
No Militao kontuzja i nie powiem, żeby mi go było szkoda za te wszystkie brzydkie faule a zwłaszcza jego popisowy numer z wskakiwaniem kolanem na plecy napastnika zasłaniającego piłkę.
0
@RoberDzik Nie sądzę, żeby Wagnerowcy w obecnym stanie mogli cokolwiek zrobić. Rozbrojeni przez Putina, wykrwawieni na Ukrainie.
Z resztą przy postępującej ofensywie nie sądzę, żeby ruscy mieli czym się mieszać w konflikty na drugim końcu świata.
0
@barcelonaLM To jest w ogóle ciekawy temat, Mali i Burkina Faso, czyli inne ruskie pomioty rządzone przez junty zadeklarowały koalicję i włączenie się do wojny w razie ataku na Niger.
Sprawa o tyle śmieszna, że sama Nigeria ma więcej wojska niż te 3 kraje razem wzięte a mają czelność skakać.
Widać tymi juntami rządzą nieprzytomni idioci którzy myślą, że ruscy im pomogą. Pomogą tak jak pomogli Armenii w zeszłym roku, gdzie Armenia to był członek ichniejszego NATO, wyślą obserwatorów i tyle.
0
@Explode Tego jest więcej i mówię to od dawna.
Nie mieli nikogo za Casemiro na ŚPD i zajechali typa, jak ściągnęli młodego do rotacji to Casemiro odszedł do United. Na prawej obronie mają jednego Carvajala, ale że gość już jest trupem to na obronie gra Vasquez czyli nie dość że napastnik to jeszcze słaby.
Na lewym skrzydle mieli Viniciusa który się sprawdził ale potrzebował szlifu, to ściągnęli w jego miejsce Hazarda za grubo ponad 100 milionów.
Hazard nie wypalił, Vinicius się rozwinął i obecnie jest jednym z najlepszych lewych skrzydłowych. Do tego lojalny i posłuszny klubowi. Czego mu brakuje to zmiennika, bo nie może grać po 5000 minut, to co robi Perez? Uparcie chce ściągnąć Mbappe, rozkapryszonego gówniarza z ogromną pensją i oczekiwaniami z dupy który już raz wysrał się na Real xD
Oczywiście taki wariant sprawia, że Vinicius straci swoje miejsce i będzie rzucany po pozycjach na których nie potrafi grać i jest bezwartościowy, co wielokrotnie udowodnił.
Za to na prawym skrzydle od odejścia Bale za to nie mają nikogo klasowego.
Asensio wieczna ławka i tylko do wejścia pod koniec się nadawał, Rodrygo to wyrobnik, solidny ale nie kluczowy i ni widu ni słychu by kogoś szukali.
A środek przez lata należał do Benzemy. Jak mieli młodego to nawet mu grać nie dawali a potem nie został nikt poza Karimem aż ten odszedł. Za kilka godzin zaczyna się liga a oni mają wakat na środku napadu, bo umówmy się, Joselu traktować poważnie nie można, bo to jest poziom Braithwaita czyli typ co się nadawałby jedynie jako głęboka rezerwa.
No ale za to mieli 6 pomocników na środek więc wydali jeszcze ponad 120 milionów na dokooptowanie jeszcze 2 graczy gdy w obronie parodia, atak dziurawy a drugi bramkarz tak klasowy, że Czibo z zerwanymi więzadłami byłby bardziej wartościowy xD
0
@takisobiektos Nie jego wina, że zawodnik zerwał więzadła, ale czyja wina, że na rezerwie mają tylko Łunina który od kilku lat udowadnia, że najwyżej gdzie się nadaje to do dupy śpiewać? Łunin nawet przy Neto to był jak Miśkiewicz czy Kahnie a Perez konsekwentnie to olewał latami, choć Czibo nigdy nie był najlepszego zdrowia.
2
@Benz Jest tak dobry że aż jest bez klubu.
0
@MesQueUnClub_87 Ale tylko 3, do zgarnięcia 6 bo dwa cytaty
1
@Deviler Prawdę mówiąc w 2015 4GB bywało już małe, nawet GTA V potrafiło zjeść więcej.
0
@MesQueUnClub96 Brawo, 3 punkty. A co z tego? Fajnie się robi kampanię opartą głównie o pandemię, choć samemu się było za "zamordyzmem"?
Powód utrzymywania lockdownu się nie zmienił przez całą pandemię, czyli utrzymanie możliwie niskiej ilości zarażonych jednocześnie, żeby nie przeciążyć szpitali. To się nie udało głównie przez wybiórcze podejście PiSu do lockdownu i robieniu polityki tam gdzie trzeba było mieć stanowcze działania.
Natomiast teraz krytykowany jest fakt który popierali, do póki nie ogarnęli że ich elektorat ma inne poglądy. Po łbie dostaje też opozycja ale jakoś słowem się nie odezwą, że opozycja nalegała by rząd działał zgodnie z prawem i wprowadził stan nadzwyczajny.
0
Uwaga zagadka dotycząca pandemii.
Zgadnij kto jest autorem poniższych cytatów.
Za wskazanie partii 1 punkt, za wskazanie personalnie autora 3 punkty.
1. "Nie mam żadnych powodów by krytycznie oceniać działania ministra zdrowia (Szumowskiego).
Trzeba zwrócić uwagę, na to że w porównaniu do innych państw europejskich działamy bardzo szybko. Polska jako jedno z pierwszych państw zamknęło granice, zamknęło restauracje, kluby czy też sklepy."
2. "Polska, podobnie jak niemal już wszystkie państwa świata, zmaga się z najpoważniejszą od dekad epidemią. Jej skutków ani zasięgu nikt nie jest w stanie obecnie przewidzieć. Wiemy, że choroba jest groźna, że rozprzestrzenia się szybko i że stanowi bardzo duże zagrożenie dla milionów ludzi na całym świecie - również w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że rządy, takie choćby jak południowokoreański, które w odpowiednim momencie zastosowały daleko idące, niekiedy nawet drastyczne, środki zmierzające do walki z epidemią, osiągają w tym zakresie sukcesy."
1
@SteuerFreiMoney Oczywiście, że problem zawsze istniał ale opinia Maxa nie odzwierciedla opinii wszystkich a problem jest trochę bardziej rozbudowany niż to co Max mówi.
Bo nie chodzi o samo istnienie sprayu, ten zawsze istniał i nie da się go pozbyć, ale spray sprayowi nierówny.
Jest różnica czy robisz spray z dużych kropli czy wytwarzasz mgłę. Jest różnica czy wyrzucasz wodę tylko na wysokość auta czy 4 metry nad auto i po 3 metry na boki.
To jest właśnie problem obecnej F1, że aerodynamika tworzy bardzo lotną i trwałą mgłę, która utrzymuje się nad torem przez długi czas.
A jak masz prawko i jeździłeś we mgle to wiesz, że jest duża różnica czy widzisz w mgle na 40 metrów, 20 metrów czy nie widzisz końca własnej maski.
A tak to obecnie wygląda, jedziesz kompletnie na ślepo, nie widzisz niczego dalej niż twoje przednie skrzydło, nie widzisz niczego po bokach, nie widzisz nawet światła auta bezpośrednio przed tobą.
Jak w takich warunkach chcesz zobaczyć choćby żółtą flagę? Wyświetlacz auta nie jest odpowiedzią bo on ma spore opóźnienie w stosunku do zagrożenia na torze.
Z resztą próbowali się w takich warunkach ścigać w Japonii rok temu, skończyło się tak że najpierw Sainz mógł poważnie ucierpieć bo stanął w poprzek toru i nikt go nie widział, potem Gasly prawie wpadł pod dźwig bo też go nie widział.
8
@tristan87 Bardzo grząski grunt dla Mentzena będąc politykiem wchodzić na temat zaufania społecznego ;)
No, na szczęście dla niego, na wykresie polityków nie uwzględnili.
Ale warto byłoby Sławkowi przypomnieć, że nazwał żartem rzeczy, które jeszcze niedawno były programem ich partii.
Zrobili prawybory gdzie ludzie płacili pieniądze za możliwość głosowania by potem sobie wybrać Wiplera który nawet nie startował.
Wyszydzał "spadochroniarzy" i transfery międzypartyjne samemu mając w partii skoczka Tyszkę, byłego PiSowca Wiplera który jeszcze niedawno trzymał się za kulki z wierchuszką PiSu (do póki nie pokłócili się o kradzież kasy z NCBiR) czy babkę, która 6 lat była w PiSie i jeszcze 2 miesiące temu pod rączkę głosowała jak Kaczyński kazał.
Z takim CV bym się na jego miejscu nie wychylał co do bzdur i kłamstw.
1
@Kuba_1 Arsenal był na granicy bankructwa? Nie mógł rejestrować piłkarzy? Co tydzień aferę medialną niszczącą koncentracje? Bo Xavi to miał.
A teraz patrz na wyniki, Arteta jest w Arsenalu od 2019 roku, sam przyznajesz że miał mniejszy burdel niż Xavi w Barcelonie a a jakie rezultaty? Kolejno sezonami Xavi 2. i 1. miejsce w lidze.
Arteta 8; 8; 5; 2.
Czyli słaby trener w pierwszym pełnym sezonie wygrywa mistrzostwo kraju mając do dyspozycji gówniarzy, emerytów i piłkarzy których udało się za darmo ściągnąć.
Dobry trener potrzebował 4 lat i 3 pełnych sezonów żeby się do LM załapać.
0
@ShawnC Jak wygrywasz 4:0 i strzelisz 1 bramkę to jaki masz bezpośredni wpływ na wynik?
Dla przykładu Raphinha ma 21 punktów a Lewandowski 15 punktów bezpośrednich.
0
@ShawnC Magia statystyk, pokazują wiele nie pokazując nic.
Najlepszy asystem w lidze, jakby to był wyczyn a my byśmy mówili o 20 asystach, ale rozmawiamy o siedmiu.
I to nie 7 asyst na 7 spotkań, 7 asyst w 4 spotkaniach.
A jak lubisz statystyki to jest inna: bezpośredni wpływ na wynik.
I co powiesz o tej statystyce, gdy z 7 asyst i 5 bramek zdobyliśmy tylko 6 punktów?
Dlatego istnieje powiedzenie, że statystyki nie grają, bo czasem nie widać w statystykach udziału zawodnika w grze a czasami statystyki zawyżają udział.
A każdy wie jak Dembele gra, jeden mecz dobry a potem miesiąc irytowania, marnowania sytuacji, tracenia piłki.
No i z tym niecałym pół sezonu to też przesadzasz. W lidze nie grał 13 kolejek z 38.
16
Yamal zakręcił raz, wykonał celne podanie którego Fati się spodziewał i padła bramka.
To jest jednak inna klasa piłkarza niż Dembele a takich głównych różnic to cechuje go posiadanie mózgu.
Dembuś by jeszcze 3 razy wszedł w drybling a potem wybiegł za mapę.
Czasem to działało bo nikt nie wiedział co zrobi Dembele, z Dembele włącznie, ale częściej to był chaos i burdel a Yamal na tyle na ile pokazał to złoto i oby nie zgasł i unikał kontuzji.
0
@Kgorecki2500 Nie istnieje ŻADEN powód by kolportować ruską propagandę
1
@barcelonaLM No tak, bo symbole banderowskie w Polsce są ogromnym problemem, normalnie widać je na każdym rogu.
To nie tak, że ruscy prowadzą wojnę informacyjną i szczują nas na Ukraińców bo w tym momencie jesteśmy po jednej stronie barykady, dlatego zrobili ulotkę o problemie który w Polsce nie istnieje a kandydat na posła chce ją kolportować, robiąc tym samym świetną pracę dla ruskich, którzy - jeżeli nie wiesz - skrzywdzlili Polskę kilkuset kroć bardziej niż Ukraińcy kiedykolwiek.
0
@Trojanek23 To jest cały wniosek jaki wyciągnąłeś z tego wpisu? Tyle zrozumiałeś, że coś o Ukraińcach to w ogóle jest? Widziałeś w ogóle ulotkę o jakiej mowa?
0
Jedna z liderek kobiecej części Konfederacji, najaktywniejsza działaczka, bliska współpracownica Grzegorza Brauna, kandydatka do sejmu z list Konfederacji.
Zachwyca się ulotką i chce ją kolportować.
Ale to nie jest zwykła ulotka, to ulotka skierowana do Ukraińców.
I o ile oczywiście dla Polaka pogląd na UPA można mieć tylko jeden, to jak traktować kolportowanie ruskiej propagandy?
Przecież to nie dla Ukraińców zrobione tylko dla Polaków i to przez jakiś ruskich co nawet translatorem nie potrafili się posłużyć i napisali coś co w ogóle trudno zrozumieć.
0
@yoli Nie, Coutunho był ultra przereklamowany po prostu.
Miał kilka sztuczek i jak przeciwnicy nie dali się na nie łapać to była kaplica.
Poza tym, nie pasował nigdy do żadnej pozycji, jego fizyczność to żenada.
Już w Liverpoolu Klopp nie wiedział co z nim zrobić, próby ustawiania go na różnych pozycjach kończyły się tragicznie więc z braku laku trzymał go na skrzydle. Do tego niska wydolność powodowała, że nie był w stanie rozgrywać całych spotkań i średnio na boisku był po 60 minut.
A wystarczy spojrzeć co się z Liverpoolem zrobiło gdy Coutinho odszedł a jego miejsce zajął Mane, praktycznie od ręki ich ofensywa odpaliła i doszli do finału LM nie odczuwając kompletnie tego, że Coutinho odszedł.