Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Konradowskyy tak było też i u nas przed 1989
2
@gaucho104 koszty użytkowania tej pompy są śmiesznie niskie.
Za grudzień i styczeń wyszło mi średnio 252 zł na miesiąc. Dom 152 metry plus garaż 50 metrów. I oczywiście w tym jest podgrzanie wody dla rodziny.
2
@Ilka tak i dzisiaj go poczułem. Zapach wiosennego deszczu.
1
@gaucho104 ja wybrałem gruntową pompę ciepła i kominek.
0
@wyrek wszystko jest jak najbardziej prawidłowo. Ceny paliwa są wtórne, dlatego tak jest.
3
@gaucho104 tak, bo nie mieli wyjścia. Natomiast, gdybyś tym ludziom powiedział, że dajmy na to za dwa lata węgiel będzie kosztował 3500 za tonę, to znajdą inne rozwiazania.
0
@wyrek na dzisiaj marża Orlenu to 25 groszy na litrze. W grudniu było to 31 groszy.
Były czasy, gdzie grubo przekraczała 50 gr i więcej.
3
@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Ojcowie i córki. Ale to raczej nie jest film, który chcę obajrzeć.
Film o Witku, który spieszy się na pociąg najlepszy z tej listy.
0
@Ilka nie, chyba osobiście się nie znamy.
0
@Ilka ha, ja wiem, że się zgadza.
4
@gaucho104 no przecież Ci napisałem. Państwo do każdej wydobytej tony dopłaca. Gdyby nie to, to węgiel z polskiej kopalni kosztowałby dwa, może nawet trzy razy tyle.
Teraz przez dopłaty państwowe masz węgiel po 1000-1500 zł. To ludzie chętnie kupują. Jakby się państwo odcięło, to miałbyś go po 3000-4000 zł. Nie wiem, czy tak chętnie by wtedy ludzie kupowali.
0
@Ilka dziewiątką miała być. Słownik mi poprawił
0
@Ilka dwie dwójki i dziesiątkę masz w dacie. A nazwisko na literę K.
Nawet wiem, gdzie pracujesz. Ba, nawet mogę znać Twój adres zamieszkania i nr telefonu.
Świat jest mały Ilona.
3
@Wojcio nie, to nie jest żadna sprawa strategiczna. Sprawa strategiczna to energia oparta o atom i OZE. W innym wypadku za 15-20 lat nie będzie żadnego przemysłu w Polsce.
Już teraz wiele polskich firm musi kombinować, żeby spełnić wymogi śladu węglowego. I nie dlatego, że wymaga tego UE, czy ets. Wymagają tego inni kontrachenci. Narazie dotyczy to głównie spożywki, ale będzie szło powoli w każdą inną dziedzinę. Świat nie będzie czekał na Polskę, tylko pójdzie do przodu.
5
@gaucho104 dlatego, że państwo do każdej wydobytej tony dopłaca kupę pieniędzy. Łącznie ponad 10 miliardów złotych rocznie.
I gdyby znalazł się w tym kraju ktoś taki jak kiedyś w UK Margaret Thatcher, to już by dawno tego nie było. Niestety od wielu wielu lat polskie rządy są szantażowane przez związki zawodowe górników. I nie ma polityka z jajami, który powie dość.
0
@Ilka nigdzie nie podglądam
3
@kpiarz i Ty piszesz o dokształceniu?
Już w podstawówce uczayna chemii że w dymie z węgla masz
- Dwutlenek węgla.
- Tlenek węgla - bardzo trujący dla organizmów żywych i rakotworczy.
- tlenki siarki - te bardzo źle działają na drogi oddechowe i są rakotwórcze
- tlenki azotu - uszkadzają płuca. Są główną przyczyną raka płuc.
- Pyły zawieszone PM 10 i PM 2.5. - szczególnie ten drugi jest groźny. Jest tak mały, że nie ma na niego żadnych filtrów. Przenika do krwiobiegu i każdej komórki żywych organizmów.
- benzopiren - silnie toksyczny i rakotworczy
- rtęć, kadm, ołów
- dioxyny
- furany
Rzeczywiście kur zapiał same witaminy i Dwutlenek węgla.
I Ty piszesz o dokształceniu.
22
@Kozinho. Wenezuelczycy też byli. Przez parę minut.
Irańczycy mieli być, ale chyba o tym nie wiedzieli, że mają się zachwycać.
15
@tbas trzeba poprosić Kubę o opinię
@jacobFCB @Kuba
5
@michal26 Konfa chce prywatyzacji spółek węglowych.
Kolejne mrzonki i sny o potędze. W Polsce są dwie kopalnie, które są rentowne. To KGHM, ale chyba nie w srebrze i miedzi chodzi o energetyke. I Bogdanka, która przynosi jakiś tam mały zysk. Cała reszta to straty liczone w miliardach. Jak oni chcą to sprywatyzować? Kto kupi kopalnie, która przynosi rocznie 1-3 miliarda długu.
0
@michal26 ale tu w sumie nie ma co podziwiać, bo mnie to jakoś dużo nigdy nie kosztowało. Wręcz odwrotnie, widać i czuć wiele korzyści. Z każdym tygodniem, miesiącem po odstawieniu czegokolwiek z tych rzeczy
0
@Ilka mogę Ci nawet dokładną datę urodzin podać
1
@Marusek tak, to prawda
5
@heniusss haha, udało to Ci się
1
@michal26 ja tak mam od wielu lat. Nie piję słodkich napojów, alko i nie jem słodyczy. Energetyków nie piłem nigdy. Jednego Red Bulla ze 20 lat temu i nigdy więcej.
13
@majkiii nie. Lucek wysłał zdjęcie mikrusa do @clyde i podpisał Pytong. A Karolina mało się nie udusiła ze śmiechu
1
@Ilka zodiakalne panny, szczególnie te urodzone pod koniec, a nawet na przełomie znaków zodiaku tak już mają
0
@BorzyKrzys w zasadzie, to chyba dobra pora, żeby wrócić do tego serialu, a raczej sezonu
4
@Comentateiro suchar z szynką
0
@Spacedragon Nine Dead, Identity, Exam, Escape Room