Safrani
Dołączył/a: lipiec 2021
15 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Comentateiro to się poniekąd zgadza.
2
@Comentateiro nie no KO i Trzecia Noga to dwa oddzielne twory
3
@Roobo to dlaczego się wypowiadasz za wyborców KO?
Z tego co wynika z moich rozmów z nimi, to oni mają zupełnie inne priorytety, niż kwota wolna.
0
@Roobo z ciekawości zapytam. Jesteś wyborcą Koalicji Obywatelskiej?
2
20 grudnia br. została podpisana umowa na dostawę Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi w programie MIKROGLOB. Umowa ma pozwolić na rozszerzenie zdolności Wojska Polskiego w zakresie pozyskiwania danych rozpoznawczych w oparciu o satelitarne systemy optoelektronicznej obserwacji Ziemi.
0
A ja cały czas twierdzę, że w City już wiedzą, że niedługo będą na peryferiach futbolu przez swoje wałki. Stąd ta gra.
1
@FCBparasiempre ach, jeden z najbardziej znienawidzonych.
2
@NeroTFP1 ja pamiętam, że Kordian mi się podobał. Nie wiem, w której klasie go "przerabialiśmy", ale właśnie wtedy go czytałem. Czyli spokojnie 30 lat temu.
0
@NeroTFP1 "Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam".
Tyle pamiętam z Kordiana
8
@wojopancer trauma traumie nierówna i człowiek człowiekowi nierówny.
2
@July_6_BcN jakiś Polak się przewinął.
1
@Sulimo do ryby po grecku to bierz kostkę mintaja i do przodu.
0
@Mitch_Atleta typowe dla pewnej grupy społecznej. Weźmie co nie jego i będzie za flaszkę wymieniał.
9
@Marian_Pazdzioch panie, pan zamiast we wigilię karpia żreć, to żeś pan rok temu pijany na bazarze chińskie majty ludziom wciskał.
22
@Sulimo zostawianie butów na klatce (chyba to masz na myśli) jest po prostu słabe. Zostawianie szafy na klatce jest wbrew przepisom.
0
@ObiwanKenobi ludzie dwukrotnie sami wybrali postkomuniste na prezydenta. W tym raz w pierwszej turze. I o zgrozo, gdy się spojrzy obiektywnie, to do tej pory był to najlepszy prezydent.
10
@clyde nie zrobiliśmy z tym porządku na początku lat 90 - tych, to teraz musimy czekać, jak natura za nas zrobi. Przypomnę, że pis do TK wybrał odznaczonego prokuratora stanu wojennego, i dzialaczke młodzieżowych struktur PZPR. Sam naczelnik też ma delikatnie mówiąc podejrzany życiorys.
1
@1marcinxd silnik 1,6 benzyna turbo. Auto ma przejechane ponad 100 tys. To oznacza kłopoty.
3
To dość paradne, że wiceminister Sprawiedliwości, ścigany listem gończym znajduje schronienie u putinowskiego pachołka.
I w sumie nie miałbym nic przeciwko, jakby reszta kryształowych pisowców jeszcze jutro wyjechała po węgierski azyl. Niech sobie tam stworzą rząd na uchodzctwie
1
@FCBparasiempre prywatnie bardzo fajny człowiek
5
@Ojciec5tkidzieci według tej Twojej logiki, to jak ten Betlejemski złoży petycję o obniżenie składki zdrowotnej przedsiębiorcom, to z automatu jest idolem przedsiębiorców.
6
PK wnioskuje o uchylenie immunitetów: Szczuckiemu, Obajtkowi i Ardanowskiemu.
Wniosek o uchylenie immunitetu Obajtkowi uzasadniony jest wykorzystaniem środków Orlenu na inwigilację ówczesnej opozycji.
Obajtek to taki kacyk, który uwierzył w swoją wielkość i, że wszystko mu wolno.
5
@Rastafarnianin z takiej zimy dzieci się nie cieszą.
3
@Mitch_Atleta ale inteligenty komentarz. Wow.
5
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras podczas czwartkowej (19.12) konferencji prasowej ogłosił, że od 19 grudnia wstrzymane zostaje finansowanie Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).
Decyzja ta spowodowana jest wynikiem kontroli, które wykazały nieprawidłowości w zarządzaniu finansami tej instytucji.
Szef sportu zaznaczył, że PKOl nie spełnia podstawowych wymogów transparentności. - Instytucja po kontrolach wygląda na taką, która służy działaczom i politykom PiS, a nie sportowcom. Nie widzę możliwości finansowania, dopóki nie staną się transparentni - dodał Nitras.
9
@Bilon87 napisałeś wszystko co chciałeś, czyli same bzdury. Przekaz ludzi, którzy się bogacili między innymi na Tobie dla naiwnych. To napisałeś.
Ale ok, nie moją rolą jest Ci tłumaczyć, że trawa jest zielona, skoro upierasz się, że jest czerwona.
5
@Bilon87 nie ma opcji pośrednich.
Są i były trzy opcje.
1. Udawanie, że się coś robi i przepieprzanie milionów.
2. Robienie okrojonej wersji, którą w przyszłości można rozszerzyć.
3. Nie robienie.
Którą z tych opcji wybierasz, bo innej po prostu do tej pory nie było. A początek CPK to prawie połowa ubiegłego wieku.
1
@Bilon87 można budować takie CPK, jakie robią, albo przez kolejne 8 lat udawać, że się buduje. Przy okazji przewalać setki milionów. Trzecia opcja to nie robić nic.
Którą wybierasz?
7
@Bilon87 każde państwo w UE ma takie narzędzie jak specustawa. I gdy państwo chce być inwestorem i tworzyć/budować coś dużego, to od takich specustaw zaczyna. Najbardziej w tych ustawach chodzi o pozyskanie pieniędzy i wydatne skrócenie czasu potrzebnego na realizację inwestycji. Dzięki takiej ustawie pomija się wiele kroków, które potrzebne są do inwestycji.
Takie ustawy zrobiła platforma, gdy zaczęła budować autostrady. Takie ustawy zrobili do budowy stadionów. Takich ustaw powstawało wiele.
Ba, nawet pis, gdy naczelnik zażyczył sobie przekop mierzei stworzył takie ustawy.
Powiedz mi, dlaczego takich ustaw nie zrobiono przy CPK i Izerze? A przecież to się robi na początku. Dlaczego nawet nie powstał projekt takiej ustawy?
Piszesz, że podpisano umowy z chińczykami i Włochami. Owszem, tylko to działanie od dupy strony i mniej istotne na tym etapie. To dokładnie tak, jakby powiedzieć, buduję dom. Co prawda nie mam jeszcze działki, nie mam architekta, firmy budowlanej, ale za to podpisałem umowę z ogrodnikiem, że mi tuje posadzi.
PiS przez te wszystkie lata wiele mówił, a nic nie robił. Tam nawet nie było chęci robienia. Tylko mydlenie oczu i ruchy pozorowane.
Dokładnie to samo jest z reparacjami. Osiem lat gadania i nie potrafili oficjalnego pisma wysłać. A od tego się zaczyna.
23
@Bilon87 nie może upaść coś, co nie istnieje. A projekt Izera istniał tylko i wyłącznie w sferze propagandy i pozorach, że coś robimy. Dlaczego nie skorzystano z gotowych rozwiązań polskich inżynierów? Po ogłoszeniu tego niby projektu polscy inżynierowie przedstawili gotowe projekty. Od lini produkcyjnych po samochody. I nic. Nikt nawet nie chciał słuchać. Bo projekt Izera nie służył przyszłej budowie samochodów, tylko dojeniu.
Piszesz, że CPK upadło. No tak się składa, że przez ostatnie miesiące zrobiono więcej, niż przez osiem lat rządów propagandzistow. Wszytko możesz przeczytać na stronie CPK.
PiS miał wszystkie narzędzia w swoich rękach i żadnego nie użył. Tylko dużo i pięknie gadał.