Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@TheNekro94 Uwielbiam te teksty o tym że ktoś stracił 200mld $, on nigdy 200mld na oczy nie widział a straciły to jedynie na wycenie jego akcje. Równie dobrze zaraz mogą skoczyć o 400 mld $ do góry.
0
Jak Raphinha zwykle daje w meczu przynajmniej kilka dobrych piłek, tak dzisiaj to jest dramat…
1
Żółte kartki miały być za łokcie a nie za przypadkową dłoń w okolicy twarzy…
0
Wszystko spoko ale mam wrażenie że Kessie znowu jest ciałem obcym. Niczego nie zawala ale mało go na boisku.
0
Kessie ma dzisiaj jedno zadanie, asekurować FDJ i Holender daje koncert.
3
W piłce to jednak trzeba mieć szczęście… przecież Atletico po czerwie praktycznie nie istniało, jeden feralny rykoszet i Celta przegrywa.
0
Święto w LA, Lakersi pozbyli się Westbrooka, niesamowite.
0
@escarabajo serio ktoś śledzi co się dzieje w lidze Saudyjskiej? Ludzie chyba naprawdę nie mają co robić
0
@MichelGrz W mojej opini w ogóle nie bierzesz pod uwagę obecnych realiów i zmiany otaczającego Cie świata. Nie ważne czy nam się to podoba czy nie, on się już zmienił i zmienia jeszcze bardziej. 30 lat z punktu widzenia piłki to całe milenia. Wystarczy sprawdzić jakie wtedy były pieniądze w piłce a jakie są dzisiaj.
W ogóle to sam przyznałeś że szklany sufit istnieje i dzisiaj mniejsze kluby nie grają o wygraną w LM a jedynie o to żeby tam być. A czemu im na tym zależy? Kasa, kasa, kasa.
Czy w pierwotnej wersji SL było miejsce na klubów pokroju Ajaxu? Mi się wydaje że finalnie by się znalazło bo to był tylko draft.
Owszem zbiednieją, jeśli mają w perspektywie zarobić 10mln euro na meczu z Chelsea albo dopłacić 100 tys do meczu ze Słowakami.
0
@MichelGrz FC Porto wygrało LM prawie 19 lat temu, to jest prehistoria, argument który nie ma najmniejszego sensu. Nie wspominając o tym że ciężko Porto nazwać małym klubem. W ostatnich 30 latach najmniejsze kluby jakie wygrywały LM to Ajax, Porto i Marsylia... Kluby które spokojnie mogłyby grać w SL ale porównywanie tamtych czasów do obecnych to absurd.
Nie ma czegoś takiego jak spełnianie marzeń za darmo, przepraszam ale to o czym mówisz to jest utopia. To tak jakbyś powiedział że każdy zespół muzyczny powinien zrobić objazdówkę po Afryce i grać za darmo żeby było sprawiedliwie i biedni ludzie mieli dostęp do koncertów. Jeżeli chcesz żeby było mniej meczy ale jednocześnie żeby duże zespoły grały z małymi to jednocześnie musiałoby być mniej meczy dużych drużyn. Zaspokajasz pragnienia jednostek kosztem większości. Nie zgadzam się z tym, topowa piłka powinna być topową piłką, nie ma lepszej reklamy dla piłki nożnej niż rozgrywanie meczy najlepszych drużyn.
0
@MichelGrz Dlaczego odwiedzanie Camp Nou podczas meczów SL z United, PSG, Bayernem, Chelsea itd. miałoby być ,mniej przyjemne?
Nie do końca rozumiem twierdzenia o szklanym suficie, przecież on już jest. Jeden zespól, raz na 10 lat dojdzie do 1/4 LM. A LE ? A niech sobie będzie dalej. SL to tylko mały ułamek klubów w europie i nikt tutaj nie mówi o tym żeby resztę klubów zlikwidować. Zwyczajnie nie ma sensu rozgrywać meczy między gigantami ze składem o wartości miliarda $ z kopciuszkiem bo taki mecz jest atrakcyjny tylko dla wąskiego grona kibiców kopciuszka a piłkarze są obciążeni kolejnymi lotami i meczem w napchanym do granic możliwości terminarzu.
Zwróć uwagę na to że topowe kluby rozgrywają w sezonie po 60 - 70 meczy a piłkarze potem jeszcze muszą latać na zgrupowania kadr...
1
@Emhyr No nie, jak najbardziej mogą urosnąć z 5cm. Halland chyba zaliczył gigantyczny skok wzrostu raptem w kilka miesięcy.
0
@MichelGrz Połowa rocznych zarobków prawdopodobnie to wciąż więcej niż zysk który generuje cała ekstraklasa.
Mi się wydaje że trochę źle podchodzisz do tematu, dwie kwestie są ważne, pierwsza jest taka że świat nienawidzi próżni jeśli piłka nie pójdzie w tym kierunku to w końcu zostanie wyparta przez coś innego. Jeśli popatrzysz globalnie, z perspektywy 40-50 lat to jeśli piłka nie pójdzie do przodu to jak myślisz. Znajdą się piłkarze do grania na 4 poziomie rozgrywkowym 30 ligi europejskiej? Ewentualnie jaki poziom będą reprezentować. Kings League i twory podobne do tego powoli będą się coraz bardziej rozpychać, młody widz nie jest zainteresowany nostalgią wspominania meczy przez 40 lat, świat się zmienia i trzeba dostosować się do nowej rzeczywistości. 20 - 30 lat temu nie było takiej dysproporcji w piłce jak teraz. Właściwie to już żyjemy w erze superlig tylko nie chcemy się do tego przyznać, maskujemy to, opóźniając rozwój. Świat stał się globalny, dzisiaj jak chcesz zobaczyć mecz Barcelony to wsiadasz w samolot i lecisz, może w Polsce jeszcze śr. zarobki na to często nie pozwalają ale dla przeciętnego europejczyka to żaden problem.
Druga sprawa to dlaczego SL ma oznaczać koniec innych lig? Przecież te nasze ekstraklasowe kluby z dużym rywalem to grają raz na dekadę. Niech duże kluby grają sobie w SL a mniejsze rywalizują między sobą.
Nie wspomnę już o tym że trzeba będzie powoli się zastanowić nad sensem zawodowych lig, na przykładzie Polski ilość patologi, strat, upadłości, nierentowności jest wręcz zastraszająca. Koszty są niewspółmierne do zysków, ile dzisiaj klubów w Polsce realnie zarabia i się rozwija? Według mnie możemy mówić jedynie o utrzymywaniu się na powierzchni.
Tak podsumowując, uważam że trzeba patrzeć na piłkę w kontekście nie 5 lat a 50 lat biorąc poprawkę na to że społeczeństwo się zmienia, preferencje się zmieniają, technologia się zmienia.
0
@MichelGrz Dlatego że to zwyczajnie nie działa i żaden klub nie staje się wirtuozem dłuta, tylko stacza się w przeciętność bo drużyny rywalizujące na średnim poziomie nie mają możliwości zatrzymania najlepszy piłkarzy. Jest przepaść finansowa i żaden klub nigdy nawet nie zbliży się do poziomu najlepszych drużyn. Natomiast możliwość spełniania marzeń to fajna sprawa ale nie działa w biznesie, piłka ma dostarczać ciekawe mecze a te ciekawe to w praktyce rywalizacja 20, może 20 kilku klubów w europie. Reszta to zapychacze i nie ma co tutaj się obrażać na rzeczywistość. Liczby pokazują że dzieciaki już nie interesują się piłką a piłka nożna przynosi śmieszne zyski dla klubów w porównaniu do zawodowych lig amerykańskich.
Marki typu Barca, Real, United to są marki globalne, czerpią zyski z całego świata i nie można się zamykać na myślenie, że kibic z Pcimia dolnego chciałby zobaczyć jak raz na 12 lat drużyna warta więcej niż majątek miasta, przyjeżdża pobiegać po pastwisku. Football nie jest romantyczny, skończmy z archaicznym myśleniem.
@patryk10 Czyli sugerujesz że najlepsze kluby świata mają ponosić straty, rezygnować z zysków i tworzenia spektaklu dla dziesiątek milionów ludzi na całym świecie, żeby jakiś kibic Widzewa( z całym szacunkiem do Widzewa ) sobie wspominał przez 20 lat że kiedyś to był taki mecz?
38
@Patry10 piękno sportu to taki meczor Mallorca Elche, piękno sportu to 500mln euro wydawane w 6 miesięcy przez Chelsea kiedy my nie możemy zarejestrować zawodnika, nie dlatego że nie mamy kasy ale dlatego że Tebas sobie takie zasady ustalił. Piękno sportu to skorumpowana FIFA i UEFA wybierające Katar i Rosję jako gospodarzy MŚ, piękno sportu to zajeżdżanie piłkarzy graniem co 3 dni przez cały rok.
Superliga nie zabrania Szombierkom Bytom rozgrywania meczy z Elaną Elbląg, zwyczajnie pokazuje że jedni (Superliga) grają w piłkę nożną a drudzy rąbią drewno i niekoniecznie muszą grać ze sobą w jednych rozgrywkach.
6
@Faro 1126 minut to dla Ciebie 8 meczy?
1
@Encore ale to zestawienie jest absurdalne. Suarez zrobił te 69 bramek w 2 i pół sezonu, Rashford swoje 70 w 6 i pół...
3
@Encore z całym szacunkiem ale 140kg w martwym dla zawodowego sportowca to nie jest żaden wyczyn i wie to każdy kto chodzi na siłownie.
2
@Ojciec5tkidzieci Dużo osób zapomina że PiS jak wygrywał w 2019 roku to miał 44% głosów, co ledwo pozwoliło im rządzić samodzielnie a po rozpadzie koalicji z Gowinem potrzebni byli posłowie Kukiza. Aktualnie Pis oscyluje w granicach 32% to jest kolosalna różnica. Nawet jeśli PiS wygra wybory, co raczej się stanie bo mają beton na poziomie 28%, to i tak nie ma najmniejszych szans żeby rządzili samodzielnie. A zdolności koalicyjnej nie mają absolutnie żadnej. PO odpada z wiadomych względów, Hołownia i Lewica absolutnie odpadają światopoglądowo, Konfederacja odpada gospodarczo. Zostaje PSL który wejdzie w koalicje nawet z diabłem byle się do koryta dostać ale nie będą mieć dość mandatów.
1
@stickie aż musiałem to sprawdzić, faktycznie tak jest, co za idiotyczna zasada.
1
@Kgorecki2500 gry na ps tyle kosztują i to od dawna, nic specjalnego. Wszystko wina ceny dolara, gry AAA od dawna kosztowały ok. 70$ potem przez inflację były podwyżki do 80$ a że nasza waluta jest jaka jest to płacimy po 300-400zł za gre :)
1
No nie powiedział nic odkrywczego, ciężko się z nim nie zgodzić. Lepsi zawodnicy -> lepsza gra, a Dest jest aktualnie tak samo słabym PO jak Roberto, ale jednak Roberto jest lepszym piłkarzem, bo jako tako ale zagra na kilku pozycjach.
8
@Gaz no tak zapomniałem że sam Messi wygrywa mecze, robi za 11 zawodników dlatego przegraliśmy 8-2 z Bayernem sezon wcześniej.
11
@pax no jednak miał odwagę od razu na niego postawić. Gdyby Valverde prowadził zespół to nie mam pewności czy Pedri i Gavi graliby tak dużo.
0
@osa91 każda gra na premierę taka jest, zawsze lepiej poczekać miesiąc albo dwa jak wejdą patche
0
@Encore Zagrał pod nieobcność Lewego 3 mecze w wyjściowym składzie i wyglądaliśmy na zespół który gra w 10, jeśli przy takiej formie ma czelność narzekać to trzeba mu podziękować i sprzedać w lecie. Aktualnie to powinien dziękować że łapie się do kadry meczowej.
2
@Criss18Barca przecież to jest klasyka, dla mnie to jest fenomen że co chwile ktoś się nabiera na ten PSL… ta partia powinna już dawna być martwa ale tak mocno przyspawali się do koryta że ubicie tej hydry wydaje się niemożliwe.
A jedyna antysystemowa partia to na chwilę obecną konfederacja (ewentualnie jest tego najbliższa) i nie chce mi się tutaj dyskutować czy jest dobra czy zła bo zaraz się wszyscy pozabijamy( tak Korwin to odklejeniec na równi z Braunem), chodzi mi o to że jako jedyni dążą do deregulacji i nie idą głównym nurtem.
9
@xavi890 i kto za niego? Mamy problem z ffp i ściąganie piłkarzy może być kłopotliwe, Busquets w 4 pomocników wygląda kapitalnie. Jeśli Xavi rozważa ten wariant na przyszły sezon to pozostanie Busquetsa na 1 sezon to może być bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli mamy wrócić do 3 to zdecydowanie trzeba się rozstać.
0
@xavi890 Regulamin la liga zabrania większych redukcji pensji niż chyba 50%, dokładnej liczby nie znam ale na bank zawodnik podpisując nowy kontrakt nie może dostać mniej niż X% z poprzedniego kontraktu, a Busi mało nie zarabia.
5
@Rivaldo55 zwyczajnie gra jako 6 a nie na 8