1

@FcPortoFan1999 sędzina to w języku polskim żona sędziego.

0

@Foro no więc niech nie oczekują że będą dużo zarabiać. Nie ma w tym nic złego, to zwykła konsekwencja wyboru.

0

@ClassicRock Tu nie chodzi o to że nie można mieć wymagań. Chodzi o to że żeby mieć wymagania trzeba mieć realną wartość dla pracodawcy. Tymczasem masa młodych osób żyje w oderwaniu od rzeczywistości. Myślą że jak właśnie skończyli studia to świat przed nimi stoi otworem i teraz ich życie to będzie bajka.

1

@Comentateiro Ale kombinujesz kolego, widzę jak argumenty się nie kleją to trzeba wymyślać :)

Dobra teraz sie skup to może się czegoś nauczysz. Statystyki to coś więcej niż gole i asysty, są też bardziej zaawansowane statystyki. Jack Grealish którego chwalisz w tym sezonie jest 5 w premier leag w xA na 90 minut ( 0.27) i jest do tego wysoko w big chances created (15 miejsce). Natomiast Sane w żadnej zaawansowanej statystyce nie jest wysoko. Można więc badzo prosto zmierzyć przydatność zawodnika za pomocą statystyk.

W skrócie napastnik ma strzelać asystować i stwarzać okazję i KAŻDY aspekt wymieniony przeze mnie można zmierzyć za pomocą statystyk na 90 minut. Możesz sobie wmawiać że tak nie jest ale nie zmienisz rzeczywistości.

1

@Comentateiro Jeżeli będziesz pisać że coś jest niewygodne to niestety nie przestanie być głupie. Widzę nie potrafisz sobie poradzić z wyzwaniem przytoczenia wybitnych napastników bez liczb.

Jeżeli uważasz że rola pomocnika sprowadza się do ostatniego podania to możesz tworzyć tak głupie analogie które istnieją tylko w Twojej głowie, ale proszę nie oznaczaj mnie w tych wiadomościach.

A co do ostatniego, to myślę że zdecydowanie zapomniałem poruszyć tematu xA bo przecież nie zawsze asysta zależy w 100% od podającego i trzeba tutaj jeszcze brać pod uwagę co zrobili koledzy. Ale niestety Raphinha ma lepsze xA i stworzone sytuacje na 90 minut niż Dembele więc w przypadku robienia z Francuza boga footballu ten argument również nie działa.

1

@Comentateiro I znowu to absurdalne tłumaczenie że są zawodnicy którzy są kluczowi a nie mają dobrego G/A. Czekam aż ktoś poda przykład bramkarza... Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie rozumieć że napastnik i pomocnik rozliczani są z czegoś innego. Jeżeli Dembele jest takim świetnym kreatorem akcji to może powinien grać w pomocy a nie w ataku gdzie liczą się bramki.

Jeżeli NAPASTNIK notuje dużo bramek i asyst, oprócz tego jest w top 3 ligi w sytuacjach kreowanych na 90 minut to znaczy że robi dobrą robotę. Jeżeli zawodnik nie ma dobrego G/A i nie tworzy dużo okazji na 90 minut, to znaczy że nie robi dobrej roboty i proszę nie chce więcej czytać o Pedrim i Inieście bo nawet już mi się nie chce komentować tego idiotycznego argumentu.

@AlexDark00 Podałeś przykład pomocników podczas rozmowy o napastnikach, jeżeli tego nie rozumiesz to nie ma sensu rozmawiać. Nie interesuje mnie co Dembele robił w zeszłym sezonie, ja nie twierdze że aktualnie Dembele gra słabo, bo poprawił się bardzo w ostatnim roku, twierdze jedynie że nie daje dużo więcej od Brazylijczyka i robienie z niego jakiegoś kluczowego zawodnika który nam wygrywa mecze to absurd, bo zwyczajnie tak nie jest. Pomimo to uważam że jest obecnie naszym najlepszym skrzydłowym.

1

@AlexDark00 Jest różnica między zdobywaniem goli i asysty i ich nie zdobywaniem, jest również różnica między pomocnikiem a napastnikiem. Wymień mi tych legendarnych skrzydłowych którzy nie mieli liczb.

1

@Malibu Ale przestrzeliłeś chłopie ... potężni rywale którym Dembele strzelał bramki lub zaliczał asysty w tym sezonie. 8 bramek 7 asyst:

Pilzno: 2 asysty
Valladolid: 2 asysty
Cadiz: 1bramka
Almeria: 1bramka
Intercity: 1bramka

Jak widać połowa dorobku 5 ogórów, dodajmy do tego że z pozostałych 8 G/A POŁOWA to jeden mecz z Bilbao, bramka i 3 asysty.

Twierdzenie że Dembele jest dużo lepszy od Brazola to absurd.

3

@AlexDark00 Raphinia 1940 minut, Dembele 1860. Kontuzja niczego nie zmienia, nie rób z Dembele kogoś kim nie jest. Prawda jest taka że Dembele jak źle wylosuje to jest całkowicie bezproduktywny a statystyka asyst i goli nigdy nie zakłamuje obrazu bo w piłce chodzi właśnie o gole i asysty, ewentualnie karne mogą zakłamać rzeczywisty obraz bramek. Raphinha ma o wiele lepsze wykończenie, dośrodkowanie i przegląd pola, Dembele jest szybszy i lepiej drybluje, każdy z nich ma wady a Brazylijczyk nie zasługuje na hejt, pomimo tego że czasem ciężko się patrzy na jego próby dryblingu.

6

@Legendar a ja siedziałem przed telewizorem i na powtórkach było widać że to jest ewidentny karny. Kessie trafia w nogi przeciwnika a nie w piłkę.

0

Frenkie kontuzja czy odpoczywa?

0

@arasz1819 no tak winny jest zespół a nie dwójka zawodników którzy są nie tylko bezproduktywni ale również generują masę niebezpiecznych strat i popełniają błędy jak absurdalne podanie Ferrana do Matsa.

0

@Hasszz 2 najgroźniejsze sytuacje Valencii były po koszmarnych błędach Ferrana.

0

@Gruak a moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. Jeśli ktoś piszę głupoty to lepiej wejść w polemikę i wyjaśnić czemu ktoś nie ma racji niż po prostu dać minusa.

Ponadto wierzysz w to że tych rozsądnych jest więcej a ja się obawiam że jednak więcej jest hejterów którzy piszą pod wpływem emocji. Dziś Lewy jest do dupy a jak załaduje kilka bramek to znowu będzie najlepszy…

2

Żeby grać ładną ofensywną piłkę trzeba mieć zawodników którzy grają ładnie ofensywnie i skutecznie. My w Madrycie nie mieliśmy atutów w lini ataku żeby atakować. Przecież gdybyśmy w tym meczu zamiast Ferrana i Raphinii mieli Viniego i Benzeme to Real dostałby z 4-5 bramek po kontrach.

7

@Peciak xD myślę że przypadek po bramce z samobója to idealne określenie.

0

@kylian7 podobnie myślę, widać że on najlepiej czuje się w ostatniej tercji boiska, między liniami kiedy może atakować bramke.

4

Co myślicie o Gavim w tym meczu? Mam wrażenie że sporo traci kiedy nie ma obok siebie Pedriego. Oczywiście waleczność jak zawsze top.

2

No i jak tam sadzanie Lewego na Ławce? Ja tu nie będę twierdził że Lewy ostatnio grał wybitnie ale zwyczajnie jak go nie ma to nasza gra do przodu nie istnieje. Lewy robi masę czarnej roboty, inna sprawa że my zwyczajnie nie mamy żadnej alternatywy dla niego.

1

@BulaKG jak zobaczyłem że w 93 minucie Fati ma autostrade na lewej stronie a biegający cały mecz Militao goni go niczym Bale Bartre to straciłem resztki nadzieji że z niego coś jeszcze będzie

3

@bartas97 nie ma czegoś takiego że już miał kartke xD albo oboje dostają albo żaden

1

@Rewolucja123 jakby Lewy zagrał takie 45 minut to Rambla już by go zmieniała :)

0

@karci0 jedyne co go wyróżnia w tym meczu od innych pomocników to to że Militao strzelił samobója po tym jak Kessie zmarnował sete xd

2

Araujo to jest prze kot, najaśniejszy punkt tego zespołu. Boje się pomyśleć co by się działo jakby na PO dzisiaj miał grać SR. Kounde i Alonso też póki co na plus. Niestety, moim zdaniem, pomoc i atak katastrofa. Dobrze że Militao walnął samobója.

1

@626 Kessie to sobie wypuscil pilke na 5 metrow jak już ją opanował. To że Kessie nie potrafi grać w piłkę to nie wina Holendra

1

@Derean jego jedyny atut jest taki że ciężko go przepchać. Koniec atutów

6

@Witekk10 A dlaczego jest tyle przypadków morderstw, gwałtów, znęcania się na drugim człowiekiem, kradzieży itd. Żadne kary niestety nie sprawią że ludzie będą lepsi,

0

@tomek8756 Mnie dziwi w tym wszystkim czas reakcji. Bo ten mecz to był chyba ponad miesiąc temu a oni dopiero ostatnio się obudzili.

9

@draxidox chłop chyba ma duże ciśnienie bo jakiś taki agresywny się wydaje.

3

@AmigoBlancos Tu nie chodzi o to że my jesteśmy osłabieni, my praktycznie gramy bez 2 kluczowych zawodników dla których nie mamy nawet pół alternatywy. Jak byś podchodził do meczu w którym nie zagrałby Benzema Modrić i Vini??

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?