1

@MesQueUnClub_87 tutaj ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Najlepiej zwyczajnie zobaczyć na rankingi krajów z najlepszą opieką medyczną i wykluczyć z nich kraje skandynawskie które leżą na surowcach i je zwyczajnie stać.

Ciekaw przykłady to według mnie Szwajcaria i Singapur.

0

@MesQueUnClub_87 Taki tok rozumowania w ogóle nie ma sensu, bo prywatyzacja służby zdrowia nie oznacza wprowadzenia systemu amerykańskiego, na świecie jest wiele różnych systemów prywatnych. W Singapurze masz prywatną opiekę medyczną a jednak każdy jest ubezpieczony i nie płaci milionów.

0

@nawy12 Ja jestem zwolennikiem kompromisu aborcyjnego, nawet bardziej zliberalizowanego niż był ale kwestie światopoglądowe mi zwyczajnie zwisają, jakby zaproponował 3 dniowe małżeństwa to też byłbym za bo to jest pierdoła którą takie osoby jak Ty rozdmuchują to rozmiarów skandalu.

Ponadto jest chyba różnica między podpisaniem papierku a abortowaniu dziecka... Jeżeli tego nie rozumiesz to Twój problem.

0

@michal26 no ja nie jestem tego tak przekonany, osobiście wolałbym żeby to było tylko gadanie bo jestem za likwidacją 13 i 14 ale widziałem kilka przychylnych wypowiedzi Bosaka w kwestii 500+ czy wsparcia emerytów i niestety o ile są za uproszczeniem podatków i ich obniżeniem to nie wierze że nagle stali się liberałami w kwestiach gospodarczych.

9

@ChessInfo Ty to jesteś chyba jakimś fanatykiem, dzień bez pisania o konfederacji i Mentzenie to dzień stracony, dowalić się do tego że chłop chciałby żeby była możliwość zawarcia nierozerwalnego małżeństwa to już wyższy szczyt głupoty. Zwyczajnie nie chcesz to takiego nie bierz, po problemie.
Brak jaj o likwidacji 13 i 14 wynika z tego że konfederacja składa się jeszcze z ruchu narodowego i oni też mają swoje zdanie, to samo tyczy się 500+. Wyparcie się polexitu i kary śmierci to dla Ciebie jakaś nowość? Olśniło Cie nagle? A może zwyczajnie nie trzeba słuchać wszystkich pierdół którymi Cie straszą Twoi idole z POPISU albo Lewicy??

0

@MesQueUnClub_87 Korwin to dla mnie totalny odklejeniec i stary dziadek ale mamy już kilku odklejenców w sejmie i jeden więcej mi nie robi różnicy, w kwestii Bosaka to nigdy nie byłem jego fanem bo nie jestem narodowcem ale zwyczajnie dla mnie takie poglądy nie są groźne bo co niby zrobi? Wprowadzi zakaz farbowania włosów? Ponadto wielu polityków ma chore poglądy które trzyma głęboko schowane i jest wielu którzy zmienili je na przestrzeni lat. Przewodniczącym w Lewicy jest Czarzasty, facet siedzi w polityce dziesiątki lat i był jeszcze w pzpr, jestem pewien że jakby mu wyciągnąć jakieś cytaty to byłoby ciekawie. Mentzen też ideałem nie jest, bo ja np popieram przynajmniej kompromis aborcyjny, on nie ale mimo wszystko dla mnie liczy się program gospodarczy i dzisiaj nie mam alternatywy. Mam konfe i nic więcej, PO raz że się wyłożyło w czasie rządzenia a dwa że skręciło w social.

0

@MesQueUnClub_87 co mam Ci napisać? Że Krowin to stary odklejony dziadek? Że nie jest już prezesem partii i zwyczajnie bredzi? Wyciągasz jakieś wypowiedzi z 2021r które nic nie zmieniają. Ja z Ci z każdej partii znajdę wypowiedzi polityka które przekreślają daną opcje, tylko po co?

0

@chosenone Tak tak, oczywiście, widzę że jesteś jasnowidzem. Wiem że budujesz tą opinie na bazie swoich doświadczeń, gdzie partią którą popierasz tak właśnie robi, jak Konfa w przyszłym sejmie pójdzie w koalicje z pisem i porzuci program gospodarczy to przestanę na nią głosować. Aktualnie mam do wyboru albo zaryzykować albo od razu głosować na komunę. Wole zaryzykować, dla mnie Pis to jest dokładnie to samo co PO, absolutnie w niczym te partię się dla mnie nie różnią.

1

@MesQueUnClub_87 Znowu gadanie o bzdurach, niedopowiedzenia i wyciąganie jakiś absurdów. Program polityczny mówi o tym co partia chcę zrobić, to nie znaczy że jest w stanie zrobić to z marszu. Słuchałem kilku wywiadów z Mentzenem i do mnie argumentacja trafia. Do Ciebie nie trafia i nie przeszkadza mi to. Zwyczajnie nie rozumiem tego ciągłego czepiania się Konfy gdzie ich alternatywą jest PiS PO i Lewica, czyli socjale, komunizm, zamordyzm, rozkradanie kraju, podatki i kolesiostwo. Sorry ale w mojej ocenie gorzej nie będzie, najwyżej równie źle.

2

@chosenone Poparcie Konfy budowane jest aktualnie na postulatach gospodarczych a nie konserwatywnych. Żaden wyborca PiSu nie zagłosuje na partię która mówi że ograniczy socjale.

9

@misteriosoVEB a Ty dalej głosuj na po pis lewice i oczekuj że coś się zmieni. Ja nikomu nie mówię co mają robić, to wy ciągle szczekacie i wyzywacie wyborców Konfederacji, szkoda że nie zajmujecie się rozliczaniem swoich polityków z głosowań tak jak spekulacjami co to konfa nie zrobi.

12

@tbas Ale was boli ta Konfa... no co tutaj powiedział?? Gdzie powiedział że godzi się na koalicje z pisem?? Powiedział że nie wyobraża sobie rządu z Morawieckim i Kaczyńskim... ile razy można powtarzać że Pisowi bliżej do PO i Lewicy niż do Konfederacji? Elektorat pisu nie pokrywa się w żadnym stopniu z tym konfy...

49

@Faro ale to trzeba być ślepym albo głupim żeby twierdzić że Fati bardziej zasługuje na grę niż Raphinha.

21

Nie będę oceniał Fatiego po wypowiedziach jego ojca... ale chłopu chyba nieźle odwaliło, takie wypowiedzi napewno dobrze nie wpływają na Ansu, dodatkowo są zwyczajnie kłamliwe, Fati ma w tym sezonie 1341 minut a w okresie 31 grudnia - 28 stycznia zaliczył 406 minut w których wyglądał gorzej niż źle.

36

@michal26 z nimi nie ma co dyskutować, oni jak Polska wchodziła do UE przeczytali wszystkie dyrektywy, traktaty i umowy. Debata nie była potrzebna bo przecież wystarczyło przeczytać 894mld ustaw i regulacji. Przecież każdy człowiek w 2004 roku miał w głowię zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 roku a wszyscy górnicy czekali aż im w końcu te kopalnie zamkną :)

EDIT: wyborcy PEŁO nie potrafią w ogóle przyjąć do wiadomości że jest różnica między wspólnotą narodów a drogą w stronę stworzenia państwa federacyjnego z rządem w Brukseli.

23

@Kondziubarca Ale co jest nie tak z tymi wynikami? Lewy w tym sezonie 33 mecze 25 goli 6 asyst i to będąc 3 miesiące bez formy. Christensen jest świetny ale w życiu nie dałbyś go na 1 miejscu gdyby ankieta była robiona w listopadzie a Lewy był naszym najlepszym zawodnikiem.

7

@Joe_Pesci ale za to jak ekologicznie!

0

Ja tylko przypomnę że Gavi nawet po angielsku słowa nie potrafi powiedzieć, już widzę jak się pakuje do Monachium i zaczyna po szwabsku gadać xD

2

@hayek kto się rozwija ? XD wystarczy wczytać się dokładnie w analizy żeby zauważyć że nasz wzrost gospodarczy oparty jest na konsumpcji, a ta wynika z socjali i rozdawnictwa. Stopa inwestycji jest najniższa od lat i dodatkowo spada, konsumpcja zwalnia bo została napompowana do granic możliwości, Polską gospodarkę czekają bardzo ciężkie czasy. Zresztą, już są ciężkie a będzie jeszcze gorzej.

0

@damiano996 partie liberalne są liberalne bo tak xD partie prawicowe są zjebane bo to pedofilie i katole xD dziecko drogie albo masz 5 lat albo Twoje IQ nie przekracza Twojego wieku. Nie ma sensu z Tobą dyskutować, nie masz żadnych argumentów, zastanów się nad sobą bo aktualnie nie reprezentujesz żadnego poziomu i nie jesteś partnerem do rozmowy. Potrafisz jedynie arbitralnie stwierdzić że Twoja racja jest Twojsza bo tak :) wiesz co jest zabawne? Jesteś dokładnie tym czym nienawidzisz w wyborcach PiSu, jesteś zaślepionym, ogłupionym fanatykiem, który nawet nie zastanawia się nad swoim wyborem. Dzielisz świat na prawo i lewo i nie podejmujesz nawet wysiłku zastanowienia się czy to w co wierzysz ma sens. Ja już dyskusje z Tobą skończyłem, nie rozmawiam z ludźmi którzy swój światopogląd opierają na wierze, a Ty właśnie taką jesteś. Widzisz świat takim jakim chcesz widzieć, wszyscy są źli a tylko Twoi guru polityki mają rację. Powiem Ci tyle, czeka Cie bardzo smutne życie :)

0

@damiano996 widać że do polityki masz podejście 5 latka. Nie odpowiedziałeś gdzie ta wolność, tekst o węglu zignoruje bo widzę że nie masz pojęcia o czym mówisz. W kwestii podatków też gadasz odklejone rzeczy, które wcisnęli Ci w mediach.

0

@damiano996 Jaką swobode dają Ci te europejskie partie? Zakaz samochodów spalinowych to jest ta swoboda? Kolejne podatki to jest swoboda? Obliczanie śladu węglowego to jest swoboda? Ograniczenia produkcji w wielu branżach to jest swoboda? A może podwyższanie podatków ? Gdzie są te wszystkie swobody o których mówisz bo ja widzę jedynie kolejne ograniczenia i regulacje. Ponadto pragnę zauważyć że PO i Lewica ma o wiele wyższy współczynnik głosowań wspólnie z PiSem niż ta wyklinana od szarlatanów i pisiorów 2.0 Konfa, ba konfa ma najniższy z wszystkich partii!

Oczywiście pewnie zejdziemy do tematów typu aborcja, to Ci powiem tak, wolałbym kompromis aborcyjny, jestem przeciwnikiem zakazów, ale aborcje zawsze można zrobić za granicą, ja rezydencji podatkowej tak łatwo niezmienie.

6

@sidi12843 ale jak to? To można trenować poza klubem i nie płakać na treningi? Oby Depay tego nie widział.

BTW lubie nastawienie Ferrana, nawet jak mu nie idzie to widać że chłopak chce, całkiem inaczej niż u Fatiego.

6

@BarceloDomo nie przejdzie, bo partie polityczne dobrze wiedzą że to sprawy światopoglądowe wzbudzają największe emocje i mobilizują wyborców. Taki PiS czy Lewica dobrze wiedzą że sam socjal na dłuższą metę nie wystarczy bo ludzie rozliczą ich z inflacji i kryzysu. PiS dzisiaj jedzie na kościele i konserwatyzmie.

2

@misteriosoVEB z całego spektrum, suche info lubie czerpać z infopiguła. Staram się czytać gazety typu business insider, the economist, lubie oglądać prasówki na YT, z interii i onetu też korzystam ale przez to że nie zamykam się na jedną narracje, potrafię zrozumieć kiedy artykuł jest tendencyjny i przekłamany.

0

@maciar jego nie przekonasz, dla niego jeżeli nie głosujesz na to co on, to jesteś zaślepionym fanatykiem.

0

@misteriosoVEB ja nigdy nie twierdziłem że konfa to jest wspaniała partia, która jest lekiem na całe zło i nigdy nie broniłem podejścia czerpania wiadomości o świecie z jednego, zwykle skrajnie stronniczego źródła. Głupie jest opisywanie partii przez straszenie o homofobii i wyprowadzaniu kraju z UE. Jak ktoś piszę bzdury to mogę to krytykować.

2

@damiano996 rozumiem że wiadomości o świecie czerpiesz z TVP albo onetu. Najbardziej mnie bawi obrażanie jakiejś grupy wyborczej, w sytuacji gdzie nie masz żadnej, ani nawet w miarę normalnej, alternatywy. Wszystkie inne partie umoczone są w gównie po uszy. Korupcje, skandale, afery, kolesiostwo, populizm, rozdawnictwo i inne absurdalne pomysły. Najbardziej bawi mnie lewica, która z jednej strony grozi koalicją pisu z konfą a z drugiej jest to partia najczęściej głosująca ramie w ramie z pisem, podczas gry konfa robi to najrzadziej.

0

@Emhyr mnie bawi to że zawodnik sam nie potrafi przygotować się do sezonu, że widzi że nie czuje się optymalnie fizycznie i nie pójdzie na siłownie po treningu, tylko do klubu się bawić a potem płacz i narzekanie na treningi.

19

"TROCHĘ ZA SZYBKO SIĘ PODNIOSŁEM", to jest ten cały MENTAL realu :) Dobrze że się nie rozpłakał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?