3

@QQL5 no niestety to jest minus tego systemu. Demokracja nie zawsze się sprawdza. Socios to zwykli ludzie i nie mają pojęcia o biznesie, a ludzie wybierani na takie stanowiska zamist zarządzać muszą politykować żeby zostać ponownie wybranym, a w między czasie doją klub ile wlezie.

5

@tristan87 ale jak ku*** po terminie, to ten sąd w pierwszej instancji nie wiedział jaki jest termin?

0

@rafa324 Ale masz dowód na to że doszło do korupcji i nieprawidłowości czy teraz głosisz swoje mądrości bo tak Ci podpowiada logika? Czy jest gdzieś w przepisach zapisane że przewodniczący CTA nie może świadczyć żadnych usług w sposób pośredni ani bezpośredni, dla klubów w lidze? Moralność to nie prawo, jeśli nie potrafisz wybronić Pereza z tego że namawiał sędziów do gwizdania pod Real to nie oceniaj Barcelony a najlepiej wracaj na śmietankową.

0

@rafa324 No poczytaj trochę to się dowiesz, za analizy i raporty. Jeśli nie potrafisz udowodnić że nie realizował żadnych usług oraz że zamiast tego wpływał na ustawianie meczy to zamilcz a nie rzucaj argumentów z dupy. Mamy za to bezpośredniego świadka próby wpłynięcia na sędziego przez Pereza i prokuratura i UEFA powinna się tym zająć bo jest duża szansa że Perez wpływał również na innych sędziów, pytanie ilu uległo.

0

@xavi890 tak na granicy moim zdaniem, część powie że była za wysoko, część że nie ale jednak atak Muniaina ręką był ewidentny i gdyby nie ta ręka to niewiadomo gdzie znalazłaby się piłka.

0

@89kamil Dla mnie to jest głupie, nieodpowiedzialne i śmierdzi na kilometr ale nie wierzę w korupcję, biorąc pod uwagę co się działo w klubie za Rosella i Bartomeu obstawiam że to zwykłe wyprowadzanie pieniędzy z klubu bo niestety tak to ostatnio wyglądało i nie do końca rozumiem ten cały szum medialny. Niech się tym prokuratura zajmie i sąd, żeby wyjaśnić co się tam stało a nie wyrokujemy na podstawie przecieków medialnych.

27

Oficjalnie: Ernesto Valverde uważa, że można odebrać piłkę ręką o ile jest to ręka jego zawodnika

4

@Kidd Ja w ogóle mam wrażenie że w Hiszpańskiej piłce pracują sami idioci, bo co chwile dowiadujemy się o jakiś absurdach w fakturach, płatnościach, przepisach czy idiotycznych zasadach.

2

@Kidd Tak do firmy, bo Barcelona płaciła jego firmie za raporty i analizy sędziowskiego ale stawki były nierynkowe i właśnie coś z podatkami nie tak. W każdym razie wpłaty były za faktury.

3

@89kamil Jesus Gil Manzano:

Mecze Realu: 39
wygrane: 31
przegrane: 3
remisy: 5

Mecze Barcy: 27
wygrane: 16
przegrane: 5
remisy: 6

Trochę mi się procenty pomyliły bo czytałem artykuł o nim już jakiś czas temu ale na tą chwilę wygląda to tak że Real z nim jako arbitrem wygrywa aż 80% meczy a Barca raptem 60%. Myślę że to zdecydowanie sprawa do sprawdzenia bo śmierdzi korupcją na kilometr a jak wiemy Perez lubi naciskać na arbitrów.

EDIT: dodatkowo w 39 meczach Real został ukarany raptem 1 bezpośrednią czerwoną kartką, natomiast Barca w 27 meczach zobaczyła aż 5 bezpośrednich czerwonych.

6

@Kidd Urząd skarbowy się dowalił do jego firmy bo nie wiedział skąd te pieniądze.

3

@89kamil O chłopie ale wtopa, wiesz że jest sędzia który ma współczynnik 88% zwycięstw dla Realu, gdzie druga i trzecia drużyna odpowiednio Barca i Atletico mają raptem po 57 i 56% zwycięstw z nim? Rozumiem że potwierdzasz teorie że Real ustawia mecze, w końcu prześcieradło się przyznało do tego ;)

3

@konrad1661 Mnie zastanawiają te porównania do Valverde który aktualnie ma mniej punktów niż Marcelino przed rokiem i zajmuje 9 miejsce w lidze a na początku ludzie tutaj peany o nim pisali, jaki to świetny trener po pierwszych 6 kolejkach.

2

@89kamil Tak jak zostało to powiedziane, to wygląda na wyprowadzanie kasy z klubu a nie żadne ustawianie meczy czy korupcja. Ituralde Gonzalez powtarzał wielokrotnie, jak i inni eksperci że Negreira nie miał wpływu na nic! To że był szefem komitetu sędziowskiego nie znaczy że mógł wpływać na sędziów i potwierdzają to wydarzenia boiskowe, przypomnę że w czasie opłacania Negreiry zostaliśmy przekręceni w bezpośredniej walce o mistrza.

16

W 2016 roku wyciągnął 160 tyś euro xD Wy to widzicie? Barcelona korumpowała sędziów, na cały sezon! za 160 TYŚ EURO. Jak szejk to czyta to mu pewnie głupio że za mundial w Katarze musiał wybulić grube miliardy a tutaj cyk, da się kupować mecze za mniej niż milion zł xD Za taką kasę to pewnie w ekstraklasie mieliby problem z ustawieniem meczu a co dopiero w Hiszpanii.

Sędzia w LL zarabia ponad 6tyś euro za mecz, Lahoz ponad 8tyś euro (takie dane znalazłem na kilku brytyjskich portalach), do tego na bank są dodatki plus inne bonusy czy praca dodatkowa, w końcu mecze to tylko 1 dzień w tygodniu. Teraz sobie wyobraźmy że Negreira wydawał na "kupowanie" sędziów 160tyś NA SEZON.

1

@norbi77 norbi Mordo widzę kompleksy wchodzą mocno a Dembele Cie do dzisiaj boli xD nie martw się, kiedyś zagra więcej niż 5 meczy z rzędu, póki co kolejna wygrana bez niego, a Raphinha z kolejnym golem :)

0

@Cotutajsiedzieje zależy od miejsca ale w Krk w centrum trzeba sobie liczyć minimum 100zł za osobę. Danie + picie + przystawka. Oczywiście kwestia tego co zamówisz. Bo są dania za ok 35zl a są i takie za 200.

0

@Faro bez Pedriego jest słabo chociaż dzisiaj Busquets asysta a FDJ na początku stworzył sete Lewemu. Moim zdaniem największy problem z atakiem, bo pomocnicy mają jeszcze inne zadania na boisku, a napastnicy to póki co generator strat.

1

@Nihas Lewy jest pod formą ale tekst że jest 1 do zmiany to żart. Kto za niego zagra? Ferran dzisiaj występ anonimowy, Fati wyglądał jak parodysta a Raphinha oprócz bramki nie pokazał nic ciekawego. Cały atak jest fatalny.

1

@Faro żeby grać tak jak mówisz musi być 11 zajebistych z piłką przy nodze, nie 10, nie 9 a 11. A niestety Kessie, Ferran, Fati nie dają nam dużo jakości w rozegraniu.

1

@wasacz odpowiedź jest bardzo prosta. To PIERWSZY sezon Lewego kiedy nie ma przerwy zimowej.

1

@sergio5 a jak pisałem że trzeba udowodnić że Barca miała korzyść i musi być jakiś dowód to się niektórzy kłócili że nas skażą na ładne oczy prokuratora…

1

@Azi W życiu nie widziałem głupszego komentarza. Jeżeli jeden czy drugi polityk z opcji Ci przeszkadza to znaczy że możesz odpuścić sobie wybory. W każdej partii jest jakiś odklejeniec. W PO masz Jachire, W PiS masz Macierewicza, w Lewicy masz samych odklejeńców typu Spurek, Biedroń i Zandberg. W Konfie masz Brauna i Korwina.

0

@RoberDzik Tak Korwin to odklejeniec i stary dziadek który żyje w swoim świecie, też mi nowość xD weź chociaż pod uwagę że to wypowiedź z 2019 roku.

Masz tutaj swoich idoli:
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sylwia-spurek-reklamy-mleka-miesa-i-jaj-powinny-byc-zakazane,nId,6405277

3

@RoberDzik Nie będę tutaj prowadzić gówno wojny politycznej bo do niczego to nie prowadzi, a druga sprawa jest taka że ja nie jestem fanatykiem jak Ty i nie uważam że partie są świetne. Dodam do tego fakt że Korwin to jest już stary dziadek na emeryturze i aktualnie prezesem jest Mentzen który już tych bzdur o Rosji nie gada. Braun to fanatyk religijny ale moim zdaniem niegroźny bo za dużo do gadania nie ma. (Wyjście z NATO to Twój mokry sen chyba, sojusz z Rosją tym bardziej.)

Na koniec dodam że niech każdy głosuje na kogo chce, mi nic do tego ale jeżeli rozmowa o polityce będzie prowadzona tak jak Ty to robisz, czyli rzucając swoje fantazje erotyczne, licząc na gówno burze to nie ma nadzieji dla tego kraju.

P.S. A pamiętasz Zandberga w koszulce Marksa? Albo Biedronia z podobizną Che Guevary?

6

@RoberDzik nie, oni nie muszą pisać głupot, oni aktywnie walczą o wprowadzenie komuny i zabranie nam resztek czegokolwiek :)

1

@RoberDzik No popatrz a ja byłem pewien że komuniści z Lewicy.

1

Może kiedyś będzie z niego świetny stoper ale niestety, moim zdaniem, w Barcelonie nie ma miejsca na naukę dla stopera. Zostaje wypożyczenie albo sprzedaż.

0

@theOneAndOnlyKing jeżeli masz usiłowanie morderstwa to masz jakiś czyn... I trzeba dowieźć celowości i tego że to nastąpiło... Korupcja to jest całkowicie coś innego. Jeżeli nie udowodnisz że doszło do nieprawidłowości to nie możesz skazać klubu.

@CeriCe Dobra, za co prokuratura ma skazać Barcelone? Za płacenie jego firmie która wystawiała faktury? Możemy mówić że to niemoralne, możemy mówić że to głupie i śmierdzi na kilometr, ale do póki nikt nie udowodni że doszło do nieprawidłowości w pracy arbitrów to nie ma mowy o korupcji... A usiłowanie dokonanie przestępstwa nie może mieć miejsca w przypadku 15 letniej współpracy przy której nie wykryto żadnego wpływania na wyniki meczy lub rozstrzygnięcia arbitrów.

Reasumując, do póki nie udowodnią że Barcelona miała sportowe korzyści ze współpracy z Negreiro to mogą nas cmoknąć i tu nie chodzi o obronę klubu, bo ja nigdzie nie powiedziałem że to nie śmierdzi na kilometr, twierdzę jedynie że to jest pokazowy proces i prokuratura nie ma żadnego dowodu na korupcje.

1

@talizmo bzdura, w przypadku morderstwa musisz mieć trupa i winnego. Tutaj masz jedynie płatność ale nie masz nigdzie powiedziane co Barcelona dostała. Według faktur, Barca kupowała usługę doradczą, można mówić że to niemoralne albo niegospodarne ale nie możesz powiedzieć że Barca złamała prawo. Byłoby tak dopiero kiedy prokuratura udowodniłaby że Barcelona osiągnęła nieuczciwą korzyść.

Przykład z przełożonym sędziego jest równie głupi. Nigdzie nie jest powiedziane że Barcelona nie może wynajmować firmy powiązanej z czynnym sędziom. Jeżeli prokuratura nie udowodni że doszło do uzyskania nieuczciwej korzyści to nic Barcelonie nie zrobi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?