0

Totalnie się nie znam, totalnie się nie interesuje, ale będę zgrywał eksperta i siał nienawiść. W ogóle ostatnio tutaj dużo postów jak to peowcy pisiorow nie wyzywają, ale jak jest w drugą stronę to totalna cisza, nawet nie liczę, że ktoś tutaj to obejrzy. Oczywiście wplatać Trzaskowskiego w to trzeba xddddd

https://www.facebook.com/share/v/15D4wEpdxa/?mibextid=wwXIfr

1

Do boju Finlandia!

1

@Ogorinho1974 u nas kadra jest w budowie od 2018 roku, przyjdzie następny i będzie taka sama gadka, potem zwolnienie i kółeczko się zamyka

1

9 lat temu rozpoczęło się Euro 2016. Kurczę piękny to był turniej, świetny klimat, super występ naszej kadry (pewnie jedyny sukces za mojego życia xd), payet i griezmann co byli w życiowej formie. Jedyny minut tego był taki, że wygrała Portugalia, ale przynajmniej po emocjonującym meczu, a nie po jakimś męczeniu buły. O Walii i Islandii też zapomnieć nie można, a wy z czego jeszcze zapamiętaliście ten turniej?

Vlogi na łączy nas piłka też rewelka były, do dzisiaj sobie je nieraz oglądam :)

3

@Criss18Barca mega śmiesznie brzmią te słowa z jego ust patrząc na to, że on ciągle straszy swoich wyborców, jak nie imigrantami, to unia, to Ukraińcami xd

0

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-media-przemyslaw-czarnek-idzie-do-palacu-prezydenckiego,nId,21825939

Zaczynamy zabawę xd
Zaraz jeszcze tylko synek wejdzie do tej kancelarii i będzie git. Oczywiście miejsce dla naczelnego lizuska Szafranowicza też pewnie się gdzieś znajdzie.

1

@gaucho104 e) Arka Gdynia kur@a świnia

0

@jondeca dobra, poprawiam się, częściowa się zgadzam z tobą, że napływa słabej jakości towar z Ukrainy, ale nie można mówić o braku jakichkolwiek norm. Wynika też pewnie to z tego, że Unia chce wspierać Ukrainę w ich walce z ruskimi i nie chce odcinać im dopływu pieniędzy.

https://media.mcconsultants.pl/293023-jak-wyglada-certyfikacja-zywnosci-ekologicznej-pochodzacej-z-krajow-trzecich-w-tym-z-ukrainy

Co do napływu tego zboża słabej jakości to też unia negocjowała z UA umowy różne.


0

@ferdas_rawa tylko w dłuższej perspektywie będzie to opłacalna inwestycja, ceny ci się wtedy powinny ustabilizować. Takie nowoczesne kopalnie węgla o których ty piszesz to też bardzo duża inwestycja. W Polsce węgiel masz na znacznej głębokości, więc teraz moje pytanie, czy to nie utrudni znacząco działania? Żeby się nie okazało, że taniej jest wydobywać rękami górników ten węgiel, ile takich kopalni w Polsce masz z takim systemem o którym ty piszesz?


Bo każdy w mial ten problem w 4 litrach, wszyscy politycy obudzili się 3 lata temu jak się okazało, że jest „lekki” problem. Zresztą o tym trzeba było myśleć już z 20 lat temu.


Taaa głosowac na konfe, która później ułoży się z pisem i skończy jak Kukiz, nie dziękuję.

0

@jondeca przecież Ukraina chcąc sprzedawać swoje warzywa towary też musi przestrzegać norm europejskich, także nie wiem gdzie wyczytałeś to, że będą sobie sprzedawać towar bez żadnej kontroli.

0

@Commando ale tak działa unia, trzeba iść na jakieś kompromisy, coś za coś. Zobacz ile Polska wpłaca do budżetu, a ile z niego pobiera, ile dofinansowań masz z unii, zobacz o ile % jest większa gospodarka Polski dzięki UE.

Jakoś każdy kraj, Indie, USA, Chiny, rozwinięte kraje zachodnioeuropejskie inwestują w OZE, ale my mamy iść im wszystkim na przekór i inwestować w węgiel XD

Jeszcze z kilka lat temu w mojej miejscowości (okolice Krakowa) jakoś powietrza była byle kiedy taka zła, że zalecane było zostawanie w domu, teraz sytuacja się poprawiła mimo tego, że coraz więcej firm tutaj się pojawia. Tak jak Ci ktoś wyżej tutaj napisał, przez te choroby państwo więcej pieniędzy będzie musiał wydawać na leczenie ludzi, bo przecież to nie jest tak, że taka choroba pojawi ci się znikąd.

2

@Commando co do zielonego ładu to nie wszytko w nim jest złe, unia już poszła na ustępstwa w jakiś tam założeniach, nie pamiętam dokładnie jakich, więc lepiej jest negocjować. Odrzucenie zielonego ładu bez większości jest niemożliwe.

3

@Commando Ale byczku to tak nie działa XD
Nie da się być w unii i wprowadzać tylko to co chcemy. Mamy wolny wybór jakim sposobem to zrobimy i ile środków przeznaczymy. Przecież to totalnie bez sensu by było jakby każdy robił co chciał, jaki jest w takim razie sens istnienia unii?

1

@Commando i jakie rozwiązanie widzisz? Wyjść z unii, inwestować w węgiel czy jak? Polexit to już w ogóle samobojstwo jest, Anglicy się o tym przekonali na własnej skórze.

2

@Commando no ale i tak jest to nieopłacalne. Mało kto chce inwestować w węgiel, zresztą i tak myśląc długoterminowo jest to średni pomysł.

1

@Commando A zobacz ile inwestują w oze, tylko się nie zdziw. Jaka niby przyszłość jest w węglu i niby jakim cudem będzie przez to tania energia? O rozpadzie unii to czytam od 10 lat conajmniej. Typowa gadka konfiarzy, jakie niby rozwianie widzisz polexit?

Mi to nawet na rękę, że te wszystkie firmy mają stawać się ekologiczne, mieszkam przy elektrowni węglowej, hucie szkła która jeszcze niedawno truła ludzi, Valeo niedaleko jest i wiele innych firm. Nie mam ochoty nabawić się jakiejś choroby typu rak płuc.

1

@Commando zresztą skąd mamy sprowadzać ten węgiel? Do 2022 kupowaliśmy od ruskow, a teraz od kogo mamy kupować niby?

4

@Commando Z węgla tani prąd, nie rozśmieszaj mnie. W Polsce węgla się nie opłaca wydobywać, bo po pierwsze masz słabej jakości, po drugie jest głęboko zakopany, a co za tym idzie wydobycie go jest drogie, taniej się opłaca sprowadzać zza granicy. I tu masz problem, bo kraje europejskie odchodzą od węgla, więc sprowadzanie go będzie się wiązało z coraz większymi kosztami + to uzależnianie się energetyczne od innego kraju.

4

@Commando rzucasz na razie samymi oklepanymi hasłami jak Menzten, dawaj konkrety a nie.

12

@Commando a niby jaką masz alternatywę? Przejście na węgiel? Gdzie też wtedy będzie miał rachunki coraz droższe. Podaj jakąś sensowną alternatywę. Dopóki nie powstanie tutaj elektrownia atomowa, to nie ma co liczyć na tanią energię. Już lepiej inwestować w OZE niż w nieopłacalny węgiel.

0

@Vegeta88 gdzieś indziej widziałem, że kilkaset zostało wydanych, więc wolałem być ostrożny. Kilkaset czy kilkutysięcy, to bez znaczenia w sumie, bardziej chodziło tutaj o hipokryzję.

3

@Commando nowy ład to nie wymysł UE, a tych do których konfederacja się przymila ostatnio XD

2

@Commando a co konkretnie ci nie pasuje w zielonym ładzie? Bo rozumiem, że ludziom przeszkadza mniej pestycydów w roślinach, większe wydatki na OZE, rozbudowywanie komunikacji miejskiej oraz większy nacisk na recykling?

7

@Fenelon no spoko, tylko, że ci antysystemowcy sami się chcą dosiąść do stolika XD

Więc jeszcze raz zapytam, z czego ci ludzie się wybudzają niby?

5

@Commando w sensie niby z czego mają się wybudzic? XD

2

To jest w sumie trochę zabawne, że ci którzy nawpuszczali tutaj najwięcej tych osób straszną nas tymi migrantami i zwalają winę na inne partie. Dodatkowo kilkaset wydanych na lewo wiz, gdzie gdyby taka afera spotkała któraś partię z centrum/lewa to prawica by ten temat drążyła przez 100 lat, ale że oni to robili to w sumie nie ma tematu. Ciekawi mnie też, jakie są dane z 2023-2025 czy ta liczba spada czy dalej rośnie.

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/136-tys-muzulmanskich-imigrantow-w-polsce-brakuje-danych/

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/pozwolenia-na-prace-dla-obcokrajowcow-jak-wzrosla-ich-liczba/

Zresztą to jest idealny przykład tego, że jeśli prawa strona coś odwali to wystarczy powiedzieć „wina Tuska” i nawet się tłumaczyć zbytnio nie trzeba.


0

Bednarek ma być ponoć kapitanem xd

Jak już taki cyrk w tej kadrze jest to mogliby powołać jeszcze Jędrzejczyka i Atmosferovicia. Jak się bawić to się bawić. Może miejsce dla Dudka by się znalazło.

0

@tomek8756 już zaczyna się obsadzanie kancelarii przez kolegów Karola? No kto by się po pisiorze tego spodziewał.

1

@blakkudium nie no kurw@, tak się nie bawimy. Oddawaj opaskę xd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?