1

@swiergol2 Czyli i tak będzie jawne. A jeśli nie będzie, to będą jaja. Mam nadzieję, że będzie, choć ostatnie zwyczaje każą w to powątpiewać. Tylko jakie wtedy ma znaczenie, czy „gawiedź” się dowie, czy tylko socios, skoro nie byłoby to przecież poufne tylko dla socios?

To tak samo jak z „poufnymi” klauzulami czy premiami dla różnych agencików i innych pośredników, których kwoty... i tak muszą później wyjść na jaw w sprawozdaniu finansowym. Tylko po długim czasie.

29

No proszę, tym razem wyjątkowa zgodność ocen Redakcji i użytkowników, taka trochę „rehabilitacja” po bekowych ocenach za Galatasaray. Całe szczęście!

6

@Sulimo To jak socios mają głosować nad zatwierdzeniem umowy, gdy nie znają podstawowych zapisów? Gdzieś ta „klubowa demokracja” kieruje się chyba na mieliznę, albo to jest klub socios, albo nie.

To po prostu powinno być jawne (przynajmniej najważniejsze zapisy), a jak nie, to czas zwinąć obecną strukturę własnościową klubu i skończyć z fikcją. Zresztą w ostatnich latach „najbardziej przejrzysty klub w dziejach świata” aż kipi jawnością, czego najlepszym przykładem nieszczęsny audyt Bartomeu i późniejszy „rozjaśniający sytuację” audyt Laporty, równie „jawne”.

0

Jaki jest sens trzymania kwot umowy ze Spotify w tajemnicy, skoro i tak za chwilę będą jawne, bo będą głosować nad tym socios?

0

@gaucho104 Mimo wszystko nadal mam wrażenie, że jak na taki wiek wciąż jest zbyt nieokrzesany taktycznie, bo o „fizyce” to już szkoda się rozpisywać, bo widać.

0

@gaucho104 Talentu raczej bym nie podważał, ale co do szybkości zmian zdania, to prawda. Taki też urok naszych czasów, a w sporcie to już w ogóle jest spotęgowane. Nie dziwię się powiedzonku „jesteś taki, jak twój ostatni mecz”...

1

Cracku to chyba w Barcelonie – a dokładniej w redakcji „Sportu” – rzeczywiście nie brakuje. :P

0

@gaucho104 Chwila, chwila. Skoro gość uchodził za solidny talent, ale najprawdopodobniej go zmarnował, no to ja się nie zdziwię, że wielu zmienia zdanie.

0

Raczej chodzi o Stevena GerRarda. ;)

0

@Elvisek Grunt, że nie ręcznik bramki. ;)

1

„José Antonio Samaranch w kontekście organizacji igrzysk” – nie José, tylko Juan, syn innego Juana, który był przez lata szefem MKOl.

19

Średnia not od Redakcji za mecz z Elche: 5,75

Średnia not od Redakcji za mecz z Galatasaray: 5,81

Nie mam pytań. :P

2

Adama dostałby chyba dyszkę, gdyby strzelił gola i zaliczył asystę, a przy hat tricku to chyba trzeba byłoby liczyć do 12...

0

@FCBurnley Cała otoczka od jakiegoś czasu stała się nawet nie ważniejsza, tylko dużo ważniejsza od piłki samej w sobie. Wszystko powoli jest głośniejsze i „ciekawsze” – od majtek, breloczków i innych smoczków z herbem klubu X, przez hiperfascynujące fotki z workiem treningowym na klubowej siłowni po wyssane z palca plotki o nowym kundelku ciotki brata wujka szwagra kopacza Ugabuga.

Aż jestem ciekawy, czy to jest właśnie ten kierunek „rozwoju” futbolu, na który liczy taki Florentino Pérez, czy jednak nie do końca. Łudzę się, że jednak nie...

A wydawałoby się, że piłka nożna jest na tyle pasjonującą, żywą i różnorodną grą, że to dlatego właśnie zyskała popularność, jakiej w skali świata nie ma żadna inna rywalizacja sportowa. Tymczasem ta piłka jest dziś tłem.

3

I tak – z przeproszeniem – do porzygu.

Jeszcze niedawno taką masę plotek transferowych z tyłka wziętych rzucano między okienkami tylko w przerwach reprezentacyjnych, bo nie było czym zapełnić gazet. Teraz trwa nieustanny cyrk transferowy (nawet gdy grają co trzy dni), do którego mecze i jakiekolwiek rozgrywki są tylko tłem i dodatkiem. Aż się niedobrze robi.

Doczekaliśmy poronionych czasów, gdy wzmacnianie składów jest bardziej nagłośnione w mediach od samego kopania piłki przez te składy. Cyrk.

7

@gaucho104 Wrócił do rezerw, po prostu wypadł z obiegu pierwszej drużyny. Gdy wrócił Braithwaite, to nawet już na ławce się nie mieści.

@DejvidR Nico pauzuje za kartki.

0

@slayer Ale każdy inaczej, bo prawie każdy tak samo jak inni nie wie nic, więc trzeba się odróżnić. ;)

0

Tu już nawet nie jest tak jak z dwoma rabinami, co to jeden powie tak, a drugi nie. Tu jest więcej rabinów. ;)

0

@ElmaXeen Przecież mógł dostać tę kartkę za nadmierną agresję albo słownictwo. Nie ma wtedy żadnego znaczenia, czy miał rację, czy jej nie miał.

0

Z każdą kolejną wypowiedzią, konferencją prasową czy zgromadzeniem socios terminy co do Espai Barça przedłużają się. Niczym horyzont, do którego niby się zbliżamy, a przecież cały czas pozostaje daleko przed nami... Oby naprawdę już w tym roku coś się ruszyło na poważnie, bo czasu zmarnowano mnóstwo (z różnych przyczyn, żeby nie było).

0

„(...) z rytmu pracy wytrąciło go też tymczasowe przejęcie tej ekipy po zwolnieniu Ronalda Koemana”.

Nie no, nie róbmy sobie jaj.

0

@Ali3231 Nie ma obowiązku przyznawania stałych fragmentów gry, gdy minął czas podstawowy i czas pierwotnie doliczony przez sędziego, dla jasności.

23

Ale to jest pitolenie. Wielu piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców ubzdurało sobie, że póki sędzia nie podbiegnie do monitora, to olaboga, VAR NIE DZIAŁA.

Działa, tylko po prostu po konsultacjach uznają, że nie ma po co tego oglądać. Przecież tutaj przy każdym wątpliwym przypadku się konsultowali. To, że trener X czy kopacz Y tego nie widzi, to nie znaczy, że tego nie ma. Trudno dostrzec czasem, że sędzia gada do mikrofonu. Słuchawka też nie strzela fajerwerkami, gdy ktoś w niej mówi...

1

Takie „confidencial” z Xavim, że „przypadkowo” obie gazety z Barcelony piszą tego samego dnia o tym samym i niemal dokładnie to samo. Dziennikarstwo sponsorowane pełną gębą. :P

0

To prawda, czasem nawet i dyskrecja w Barcelonie się zdarza...

0

@Azi Też nie, bo Dudek przynajmniej mógł jakoś pomóc w utrzymaniu formy lub nawet w rozwoju Casillasa. Puig nawet tego nie oferuje.

0

Mam jednak wrażenie, że w zdaniu „jeśli będą grać w swoich zawodach, to nie będą uczestniczyć w naszych” nie chodziło mu o to, że nie będą grać w rozgrywkach UEFA, tylko miał na myśli wszystkie ligi krajowe, skoro podlegają pośrednio pod UEFĘ.

Bo jeśli myślał to, co widać na pierwszy rzut oka, to jednak jest chyba cymbałem.

0

@goldensun Nie no, nie róbmy sobie jaj. ;)
Tam jest jeszcze 18 innych drużyn, jeszcze trzeba ułożyć Puchar Króla, ten nieszczęsny Superpuchar wśród kóz i wielbłądów. Na razie tow. Tebas woli chyba zajmować się recenzowaniem byłych i przyszłych ruchów transferowych tego czy innego klubu.

0

„To jednak sprawi, że sezon ligowy rozpocznie się wcześniej, prawdopodobnie już w drugim tygodniu sierpnia”.

Niepojęte, że nie znamy dotąd nawet przybliżonej daty startu nowego sezonu Primera División. UEFA podała ramowy terminarz meczów międzynarodowych 2022/2023 w lipcu zeszłego roku, Bundesliga w październiku... Na co czeka Tebas i jego gamonie?

0

Podawaliście to już sami pięć dni temu. :P
https://www.fcbarca.com/la-rambla/tiki-taka/dyskusja-11387474

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?