Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Borneo Na razie trzeba będzie się skupić na tym, jak ułożyć sprawy z przebudową stadionu. Tak to się niestety zgrało.
1
Te dwie gazety to jest jednak kabarecik jakich mało. Za czasów łączenia przez telefonistki mieliby obstawioną swoimi agentami chyba każdą centralę telefoniczną w Katalonii. :P
2
I co, tylko dwa stroje treningowe na cały sezon? Nie będzie edycji jesiennej, wiosennej, na El Clásico, puchary europejskie, Puchar Gampera, pierwszy mecz sezonu, ostatni mecz sezonu itd.? Nie wierzę, że taki potencjał marketingowy zostanie zmarnowany!
1
W sprawie obniżenia warunków wiekowych w Barcelonie panuje optymizm!
0
„Nam jest to obojętne, choć ze względu na transparentność chciałbym móc to ujawnić. Poufność była jednak dla Spotify warunkiem koniecznym. To bardzo dobry kontakt, najlepszy w historii Barçy. [...] Wyjaśnię tyle, ile będę mógł. W budżecie na kolejny sezon będzie to widoczne”.
I o tym samym pisałem już kilka razy – co to za poufność, skoro i tak te kwoty będą później ujawnione? Nie umiem sobie wyobrazić, że tak bardzo na tę czasową pseudopoufność miało cisnąć Spotify, byle zgromadzenie socios głosowało na kota w worku, bo Laporta zapewnia, że to kot, a nie pluszak.
1
Takie ogólnikowe zwroty typu „w europejskiej piłce uważa się” już każą zachować ostrożność. Brzmi jak stare dobre „postępowa opinia całego świata potępia zbrodnie faszystowskiego reżimu Trumana”, bo ktoś rzeczywiście potępiał, a tu też jakiś ktoś tak uważa. ;)
0
@Chunjae Co do wieszania psów – pełna zgoda, to aż niesmaczne. Co do zmian w sztabie – też całkiem prawdopodobne. Mam nadzieję, że te problemy Fatiego nie mają też podłoża psychologicznego, oby nie.
2
@rumilas Chłopie, gość to napisał chyba w najbardziej dyplomatycznej formie, a Ty wyskakujesz z „jprdl”. No faktycznie „jprdl”, ale akurat nie on. ;)
0
@KibicBarcy84 Żeby tylko „niektórzy”... sam klub w zasadzie też to zrobił, dając mu „10” na plecy. Niech dobry los da mu jeszcze szansę na bycie gwiazdą, bo na razie był tylko nadzieją na przyszłą gwiazdę.
0
@Elvisek Tylko jakie to ma znaczenie, skoro i tak otwiera się cały przegląd prasy naraz? To już nawet z „ekonomicznego” punktu widzenia dla Redakcji wszystko jedno. ;)
Trochę to jednak dziwne, że na okładce masz napisane np. „baloncesto”, ale już w tłumaczeniu ta koszykówka znika. Mam wrażenie – chyba że już mnie pamięć myli – że kilka lat temu było tu inaczej i jednak dodawano w przeglądzie prasy, o jaką dyscyplinę chodzi.
2
@Levusek Tym bardziej, że przecież na samych tych okładkach w ogromnej większości przypadków jest faktycznie podana nazwa dyscypliny, więc czemu ją pomijać...
3
„Nie jest to głosowanie na ślepo? Nie, ani trochę, głosujesz na Spotify”.
Nie no, to są jaja. Oczywiście na miejscu socios chciałbym wierzyć, że wszystko gra, ale nie mieści mi się w głowie, jak to jest, że klauzula poufności dotyczy jakiejś wąziutkiej grupy socios (bo tym właśnie jest zarząd, przedstawicielstwem ogółu socios, a nie ich przełożonymi), a wszystkich innych już nie. Kolejna odsłona fikcji właścicielskiej w Barcelonie, równych i równiejszych.
A powyższe wytłumaczenie to śmiech na sali. Niektórzy szydzili tu z „Marki”, że sobie to głosowanie na ślepo ubzdurała, a tu mamy potwierdzenie od samego Wodza. Może głosować na Spotify i dostać za to bańkę, możesz też głosować za Spotify i dostać za to dziesięć baniek...
Fragment „muszę przestrzegać podpisywanych przez nas kontraktów i tego, co nam w nich narzucono” też nie brzmi najlepiej – albo to trochę błędne tłumaczenie, albo aż tak bardzo Laporta był „na musiku”, albo nie umie wyrazić inaczej swoich myśli. Błędne tłumaczenie akurat wykluczam, bo przynajmniej w wersji hiszpańskiej Wódz powiedział dokładnie to.
6
„Oddalił się od uwagi, aby skupić się na planie fizycznym zaprojektowanym po jego transferze i móc dać z siebie to, co najlepsze”.
Nie jest to chyba najbardziej zrozumiałe tłumaczenie. ;)
1
@Fifty Mnie tu bardziej bawi jeszcze coś innego – to powtarzanie w kółko przez wielu, że przecież Lewandowski powinien wreszcie wyrwać się z tego średniawego Bayernu, żeby wreszcie coś osiągnąć (!). To są zresztą nieraz ci sami, którzy krzyczą o ukradzeniu mu Złotej Piłki, no to chyba jednak coś w tym średniawym Bayernie osiągnąłby także indywidualnie...
0
@olsen Która jest coraz większym śmietnikiem i chyba w tym się zgodzimy.
0
@kylo12 Nie widzę większego powodu, żeby ta opinia doznawała zaszczytu bycia na Tiki-tace. To nie jest Beckenbauer czy inny Ronaldo, to tylko – z całym szacunkiem – Pau Torres.
0
Chciałby stworzyć odrębną kategorię oficjeli meczowych tylko od VAR-u, spoza środowiska sędziowskiego? Średni pomysł, skoro – co jak co – ale to sami sędziowie najlepiej znają bieżące przepisy. Nawet jeśli stosują je „przeróżnie”.
0
@Lucassito Hejt tu gdzieś widzisz? Bez jaj. :P
4
@fcbarcafan19 To solidny staroć nawet jak na Tiki-takę, przecież Pedri debiutował w reprezentacji wiosną zeszłego roku...
0
O co chodzi z tą aurą tajemnicy wokół podpisania grajka jakich wielu?
0
@yoli Problem jest w tym tylko jeden (choć nie aż tak częsty) – niekiedy liniowi niepotrzebnie czekają z tą chorągiewką, gdy spalony jest widoczny z kilometra. A tego już lepiej unikać, bo bywa, że kończy się to wręcz kontuzjami, np. w starciu napastnika z bramkarzem, gdy w ogóle już nie powinni kontynuować gry. Niekiedy też refleks liniowych albo komunikacja z głównymi zawodzą.
Tak czy tak trudno zrozumieć, że tacy wyjadacze mieli dać się zwieść chorągiewką, gdy takie sytuacje z VAR-em w tle zdarzają się już od kilku lat.
2
Jeśli tak doświadczonych graczy miała do tego stopnia zmylić podniesiona chorągiewka (gdy widziało ją zresztą najwyżej dwóch z nich, jak nie jeden), to ja nie mam pytań. Gwizdka nie było, sędzia pokazał, żeby grać dalej (chociaż nawet teoretycznie nie musiał), a i samą chorągiewkę sędzia główny czasem olewa. Do tego teraz tym bardziej trzeba grać do oporu, bo i tak najwyżej VAR sprawdzi.
Zupełnie niezrozumiałe, bardziej bym to tłumaczył bezradnością obrońców Realu po solidnym przetrzepaniu im kuprów.
0
@Jordi10 To była chyba wyłącznie skala pod hasłem „za wcześnie na kartki”. Jak dla mnie to zmora sędziowania...
3
Pewnie to ten sam radar, który jest namierzony na 400 innych grajków ze wszystkich kontynentów...
0
Postawią mu pierwsze z 17 ultimatów.
0
@FioletoweOczy No nie, co innego faktyczne kwoty faktycznych zawodników, a co innego potencjalne pensje potencjalnych zawodników.
27
@Matte34 Pytają go, to odpowiada, tak to działa...
0
@Arczi1991 Naprawdę wierzysz w utajnienie tych informacji, gdyby zostały przedstawione zgromadzeniu? Nie postawiłbym na to złamanego grosza, zwłaszcza w tym kraju masy donosicieli, sprzedawczyków i „atencjuszy”. ;)
0
@sevs Nie no, bezradność Osasuny a postawa Galatasaray to trochę dwa różne światy. To jednak też trzeba brać pod uwagę przy ocenach.
0
@swiergol2 Ale brak tych kwot właśnie te plotki i domysły napędza, a nie powoduje, że jest ich mniej.
@Kazragore Jeśli zostaną te liczby podane na zgromadzeniu socios, to przecież i tak siłą rzeczy będą upublicznione. Chyba że to będzie tajne zgromadzenie socios (na wzór np. posiedzeń Sejmu z informacjami tajnymi i poufnymi), ale w to nie wierzę, bo chyba takiej praktyki – a nawet możliwości – nie ma.
Ale nawet gdyby zrobić tajne zgromadzenie, to i tak ktoś chlapnie, bo tam wycieka niemal wszystko. Tym bardziej więc się dziwię.