1

@Azi Oni są na tyle zadufani, że myślą, że wszyscy dziennikarze nie znają się na przepisach. Otóż nie wszyscy...

0

@wojtekfcb79 To tak, tylko samo tłumaczenie – i jedno, i drugie – jest mocno wątpliwe. Tam chodzi zasadniczo o to, że według gazety oni ten awans mogli przesądzić. A to już jakieś solidne wyolbrzymienie.

0

@Bulos11 Nie no, nawet jeśli ten spalony był, to i tak kontrowersja zostaje, bo nie zobaczyliśmy ani żadnej powtórki, ani żadnego obrazu z VAR-u, ani liniowy nie podniósł chorągiewki. Jeśli był, to OK, ale nie mamy tego jak stwierdzić, a powinniśmy mieć jak.

0

@wojtekfcb79 Ale taka bzdura rzeczywiście pierwotnie była, później to poprawili.

0

@Tasde Logiki to w tym faktycznie mało, tylko po prostu próbuję dojść do tego, skąd wziął się wolny pośredni. Ale chłop mógł się na tyle pogubić, że nic mnie nie zaskoczy.

Natomiast tego „VAR nic nie sprawdzał” akurat na 99,9% nie wiesz ani Ty, ani ja, bo nie mamy nasłuchu z komunikacji sędziów między sobą.

Inna sprawa, że sami potencjalni poszkodowani nieraz robią, co się da, żeby utrudnić sędziemu rozmawianie z VAR-em i liniowymi. Nie pojmuję tego. W Polsce kopacze szybko się nauczyli, że tylko sobie tym szkodzą i bardzo rzadko się zdarza, żeby przeszkadzali sędziom w rozmowie. W Hiszpanii mają za to jakąś rywalizację o to, kto będzie szczekał, jęczał i szkodził bardziej.

0

@Tasde To powinien być jak dla mnie rzut sędziowski, a nie wolny pośredni.

4

Jest raczej dość jasne, że sędzia dojrzał spalonego, którego nie sygnalizował liniowy. Dość dziwne, ale drogą dedukcji nie da się dojść do innego wniosku, skoro Rayo dostało wolny pośredni przed polem karnym.

Brak obrazu z VAR-u i jakiejkolwiek powtórki tego domniemanego spalonego to kpina.

3

Trudno zrozumieć, dlaczego w piłce nożnej jest tak ograniczony zakres gestów sędziego i tak nieprecyzyjna komunikacja.

W koszykówce, siatkówce czy hokeju każdy od razu wie, jakie i czyje przewinienie sędzia ma na myśli, bo każdy rodzaj naruszenia przepisów ma przydzielony osobny gest.

A w futbolu to żart. VAR jeszcze to pogłębił, bo oprócz sędziów i ewentualnie kilku piłkarzy nikt więcej na stadionie (a nieraz też przed ekran) nie ma pojęcia, co się dzieje.

Zamiast iść w stronę przejrzystości, piłka nożna jeszcze bardziej pogrąża się w niedomówieniach, braku komunikacji i zaburzonej decyzyjności. Cyrk.

1

@Moov Wolą biegać do ławek rezerwowych z kartkami. Aż to się już śmieszne robi.

0

Nie no, coś jest trochę nie tak, jeśli takie problemy sprawia jedna jedyna bramka strzelona tak wcześnie, że niektórzy mentalnie byli jeszcze w bamboszach (Dest to chyba z piżamy przebrał się w strój meczowy, tak przysnął). Czyli w takim razie naprawdę łatwo rozgryźć w tym momencie Barçę.

A czyste konto powoli staje się wydarzeniem raz na miesiąc czy półtora.

0

@pomi11 „Równie dobrze mógł odgwizdać to, że Barca otoczyła sędziego” – nie no, nie ma takiego rodzaju przewinienia w Przepisach Gry. ;)

Wygląda na to, że chodziło o spalony, choć nie dostaliśmy żadnej powtórki.

0

@cyron1 Dlatego wierzę, że jesteś konsekwentny. ;)

2

@cyron1 Aż dziw, że worków pokutnych w barwach klubowych nie zakładają z okazji zdobycia mistrzostwa...

Chociaż pewnie takie worki Laporta przygotuje na następny sezon paniom z Barçy Femeni. Może je później opchnie w Barça Store. ;)

11

No tak, gdy Piqué „porzucił Bartomeu na rzecz Laporty”, nastąpił punkt zwrotny w dziejach klubu. Każde katalońskie dziecko to wie!

Uwielbiam te bajdurzenia pismaków, gdy po kilku latach „przypominają” sobie doniosłe wydarzenia pokroju „zdrajcy” na tablicy suchościeralnej któregoś tam trenera. Nie mam słów, za jakich półgłówków mają swoich czytelników te gazetki. ;)

13

Z tego się powoli robi szablon newsa o Fatim, w kółko to samo...

1

Chociaż tutaj Rubiales trochę go hamuje, bo w tych wcześniejszych nagraniach to tak średnio.

1

@Pustelnik No, tylko że go nie dostali. Chyba że dla Ciebie jakiekolwiek zwycięstwo to wp..., tylko wtedy strasznie nisko stawiasz poprzeczkę.

9

Jaki spalony, panie kochany?

4

@Tak666 Przecież tam RFEF i całe środowisko sędziowskie w Hiszpanii pławi się w samozachwycie. Znowu po sezonie wyjdzie jakiś pachołek i powie, że 99% decyzji było prawidłowych.

Do tych 99% chyba wliczają prawidłowe użycie gwizdka przy rozpoczęciu, wznowieniu i zakończeniu gry, poprawne przeliczenie liczby graczy na boisku, sprawdzenie obuwia rezerwowym i prawidłową obsługę tablicy sędziego technicznego, bo inaczej tego nie sposób pojąć...

3

Pan z gwizdkiem ustawił dziś poprzeczkę poziomu gry bez kartek na wysokości bramki do rugby. Oczywiście to nie tłumaczy wszystkich urazów, ale chłop odleciał (chociaż przynajmniej dość konsekwentnie).

0

@Przystankers To muszę przyznać, że niedobrze. Za to dobrze wiedzieć, bo akurat w tamtych stronach rzadko bywam i dla mnie to nowość.

0

@kinioo To i o Fatim nawet czasem piszą. ;)

2

@kinioo On już tak dawno nie grał, że może to faktycznie transfer. ;)

0

@Przystankers To ciekawe gdzie, bo ja znowu bardzo rzadko się spotykam, żeby nie trzeba było pokazywać przy kołowrotkach dowodu lub prawa jazdy.

0

@y13 O zarządzanie tu chodzi. W sumie może lepsze słowo by się przydało, np. operował.

0

@Jestjakjest „Finalizacja” transferu następuje zasadniczo przed jego ogłoszeniem, więc chyba to nie ten trop.

Chyba że to faktycznie Torre, a „El Chiringuito” wyskakuje z kolejnym newsem z Internet Explorera. :P

0

Nic zaskakującego. W biadoleniu na sędziów (słusznym lub – zwykle – z czapy) nie różni się wiele od Alby, tylko robi to rzadziej i mniej płaczliwie. Ale poziom „prześladowania” czują chyba podobny.

1

„Globalnego”? Będą radzić na szczeblu ONZ? :P

3

@MessiTheBesst Nie powinni zasadniczo być kumplami, tu jest problem. Ta relacja zbyt „zdrowa” nie jest. Ale z drugiej strony masz rację, że akurat te konkretne nagrani nic w zasadzie nie wnoszą i trudno je traktować poważnie. Gorąco byłoby dopiero wtedy, gdyby wyciekły nagrania Rubialesa zmuszającego selekcjonera młodzieżówki do powołania GP.

No i – cokolwiek by mówić – obaj panowie są tu bardzo kulturalni w porównaniu z poziomem wielu innych nagrań tego typu. Chociaż to.

1

198. spotkanie ostatniej szansy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?