0

Każdy ma swojego Mekambe. :)

6

Parę lat temu obawiałem się, że czeka go za jakiś czas raczej Real Oviedo czy Tenerife. U Arabów przynajmniej ustawiłby się finansowo jak trzeba.

Cóż, organizm powiedział „nie” i niestety musi się z tym pogodzić. A czy głowa nie dojechała, to już niech każdy ocenia sam.

2

Z całym szacunkiem, ale pozostało do końca tych kontraktów ponad 30 (słownie: trzydzieści) miesięcy. Nie wydaje mi się zdrowe, gdy sprawy przedłużenia pięcioletnich kontraktów rozpoczyna się, zanim minęła choćby ich połowa.

Nie widzę pod tym względem większej różnicy między obecnym i poprzednim zarządem. Gdzieś to zmierza w nie do końca rozsądnym kierunku, zwłaszcza że trudno nie mieć wrażenia, że to klub ma jakieś ciśnienie, a nie sami zainteresowani.

0

W tytule pada, że Naval ustąpi, a treści bynajmniej nie ma nic o tym, że ustąpi sam, czy może to klub powie mu „adéu”...

0

„[...] porozumienie w tej sprawie jest bliskie. Do tego stopnia, że Xavi i jego sztab zostali już poinformowani o takiej możliwości”.

Co to w ogóle jest za zdanie? Sztab ma być pytany o takie rzeczy PRZED negocjacjami, a nie „już poinformowany” w trakcie. Albo komuś coś na głowę spadło w klubie, albo u pismaków.

2

@Qbic17 Niestety możliwe, że na to wychodzi.

Chociaż przyznaję, że nie rozumiem, jak niektórzy kręcą tu bekę z typa, że „Xavi go niby blokował, a tu taki klops”. Beka to raczej powinna być z samego Xaviego, bo to on opowiadał przecież nieraz, że Torre to w ogóle perełka i jaka szkoda, że nie gra, tak jakby odpowiadały za to ufoludki, a nie sam Generał...

4

@Qbic17 Chociaż jest jedna spora różnica między nimi – Puig bujał się jako wychowanek, maskotka Barçy...

1

Olmo to tak jeszcze z dziesięć lat będzie łączony z Barceloną, coś tak czuję. A później będziemy mieli serię głodnych kawałków o tym, dlaczego to nie wyszło...

0

Nie zdziwię się, jeśli mistrzostwa w Niemczech będą ostatnimi w historii organizowanymi tylko w jednym kraju. A 64 drużyny w finałach MŚ i 32 na EURO to pewnie kwestia najbliższych 20 lat, jak nie wcześniej. Podurnieli do reszty.

1

Od razu widać, że przerwa reprezentacyjna i czymś trzeba zapełnić gazety. ;)

2

Jakiś pismak akurat przechodził z tragarzami i trafił na Negreirę? Skąd oni wszyscy niby wiedzą skąd, dokąd, o której godzinie i po co gdzieś tam sobie idzie taki Negreira? :)

0

@Ronad10 „Od tej pory potrafisz odnosic się tylko do Twojego domniemanego, wygórowanego poziomu intelektualnego”.
Na razie robisz to tylko ty, a ja wcale, serio. :)

To, że w ogóle raczyłem użyć klawiatury po twoich wynalazkach z „notatnikiem”, to z mojej strony duży ukłon, niczym chyba niezasłużony. Mam nadzieję, że nie z każdym zaczynasz dyskusję od wymyślania mu zarzutów z dupska, bo daleko chyba nie zajdziesz.

A to, że w ogóle masz po tym wobec mnie jakiejkolwiek życzenia i oczekiwania, to jakiś kiepski żart i pomieszanie z poplątaniem.

Tyle. Widzę, że nie rozumiesz oczywistego dość powodu, dlaczego nie mam już zamiaru podejmować z tobą jakiekolwiek „merytorycznej” rozmowy. Skoro dalej plujesz, to nie będę udawał, że pada deszcz.

1

@Ronad10 Lepiej tak, niż rzucać jakimiś „śmietankowymi rycerzami” czy „notatnikiem niepokalanego Realu”. Cieszę się, że właśnie takim sposobem, z dupska wziętymi epitetami (to faktycznie konkret), twoja wyższość błyszczy na całą Drogę Mleczną. Takich wyżyn rzeczywiście nie osiągnę, bo nie umiem sobie wyobrazić „śmietankowego rycerza” w każdym, z kim się nie zgadzam.

Miłego dnia, szczerze. :)

1

@Ronad10 Kabaret to mało powiedziane, dziękuję za rozrywkę za darmo. :)

Zwykle ci, którzy czują się „wyżej intelektualnie”, raczej zachowują to dla siebie, ale widocznie to nie ten przypadek...

1

@Ronad10 A co ma operator VAR do tego, że Xaviego pokazują przez 40 sekund, a Bordalasa przez pięć, albo do tego, czy jedną sytuację pokazują na powtórkach trzy razy dłużej niż inną? :P

6

Niewiele można z tego zrozumieć. Wyrzucają ich z powodu zmiany murawym? Będą to robić przez 10 lat czy jak?

2

@pomi11 To nie jest przepis o absorbowaniu uwagi bramkarza, tylko media sobie tak to z czapy nazwały. Chodzi o punkt Przepisów Gry, gdy zawodnik na pozycji spalonej podejmuje „ewidentną próbę zagrania piłki, która znajduje się blisko, gdy próba ta ma wpływ na przeciwnika”. Nie ma znaczenia, czy tym przeciwnikiem jest bramkarz, pomocnik czy snajper.

Widocznie sędzia uznał, że zmylił tym bardziej nie bramkarza, tylko obrońcę, który uznał, że pewnie Torres jest na spalonym i nie podjął walki. Taki jest sens tego przepisu.

„Absorbowanie bramkarza” byłoby co najwyżej wtedy, gdyby Torres stał tuż przy nim i utrudniał paradę czy np. stał na linii strzału i zasłaniał pole widzenia. Tu nie wpłynął na możliwość zagrania piłki akurat konkretnie przez bramkarza w żaden sposób.

7

@Aragorn33 Od lat mierzą się z permanentnym blamażem medialnym i czują się z nim całkiem dobrze. ;)

0

Ale tak po prawdzie słów o „kontrolowaniu meczu” tu nie ma. Jest „dominacja”, ale to znaczy jednak coś innego.

3

@barcelonaLM To jest oficjalne stanowisko Xaviego, który nieraz widzi rzeczy, których nie ma, i słyszy historie, których nikt nie opowiedział.

1

@Aragorn33 Tylko co po prawdzie klub może zrobić, kiedy RFEF uważa gościa za jedną ze swoich wizytówek i wyforowała go na sędziego międzynarodowego?

3

@kejdzi Położenie bramkarza nie ma żadnego znaczenia w ocenie tej sytuacji przez sędziów. Równie dobrze mógłby być na piwie w sąsiednim barze. Chodzi o ruch do piłki, a nie do bramkarza. Nie jestem miłośnikiem tego przepisu i najpierw wydawało mi się, że to podanie przeleciało zbyt wysoko, żeby w ogóle się nad tym zastanawiać, ale jednak po powtórkach widać, że sędziowie się wybronią.

0

@Rewolucja123 Może być, że Xavi zwalnia tu z odpowiedzialności resztę sztabu i wziął to na siebie, a przez wrodzoną skromność tego już nie dodał. ;)

2

„Kontuzje dotyczą głównie kolan, jest tylko jedna mięśniowa - Raphinhi”.

Obawiam się, że Generał zapomniał o Pedrim.

2

@Rewolucja123 Trzy: Araujo, Pedri, Raphinha. Ale bywało dużo gorzej, no i jednak nie wszystkie naraz.

5

A gdzie zdanie samego zainteresowanego? Co to jest za pseudodziennikarstwo?

0

Byle na MŚ 2030 zdążyli. :P

0

@mientusek1407 Wynalazek na stulecie MŚ.

1

@Bartinho1899 Mogą się trafić takie, że i na trzech zagrają. :P

0

Jak rozumiem, Ameryce Południowej oprócz tych trzech krajów nadal zostaną trzy miejsca dające awans z eliminacji i jedno dające baraż.

Czyli miało odpadać 3/10 drużyn, a teraz odpadnie 3/7 drużyn i jeszcze odtrąbią sukces, że walka była bardziej zacięta. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?