Hasszz
Dołączył/a: sierpień 2011
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@gmdfk Ja poelcam uczyc sie ogaladajac i czytajac tylko po angielsku ale taka powyzej minimalne znajmosc juz trzeba miec.
4
Ciekawostka
Srednia długosc zycia w
Botswana: K - 52,33 M - 55,97
Namibia: K - 51,18 M - 52,05
Eswatini: K - 50,05 M - 51,60
I to jedyne 3 kraje na swiecie w ktorych srednia dlugosc zycia kobiet jest mniejsza niz mezczyzn.
1
@tomek1656 Wlasnie zle, beda mieli z niego pocieche o wiele lepszy zawdonik niz nico i obecnie rashpord
0
@AxelF
Na koniec :) pa pewnie 10 minut to i tak za dlugo ale co tam :)
0
@AxelF Aaa nawet w what the health pokazuja badania WHO (taka niszowa organizacja) ktora zalicza przetworzone mieso do 1 grupy rakotworczych czynnikow.
XDDDDDDDDDDDDDDD Miej to w nosie ja wierze w badania a ty w swoje urojenia XD Milego dnia ponownie XD
0
@AxelF Nie obalasz mojej tezy bo nie masz dowodu na to, natomiast za dowod mozna uznac to co napisalem ze najstarsze znalezione i zbadane ludzie odchody zawieraly glownie zboza. Nie twierdze ze w ogole nie jedli miesa tylko ze to byl dodatek do ich diety a nie glowny skladnik.
Niszowe badania XD Harvardzkie badania to niszowe? Przez uznanych lekarzy specialistow publikujacych w magazynach naukowych i recenzowanych to niszowe i nieaktualne badania XD
Gdyby ktos zadal sobie troche trudnu i obejrzal what the health ktore to wyjasnia i pokazuje ze lekarze posluguja sie badaniami przeprowadzynmi na zlecienie najczesciej przez korporacje ktore to jedzenie produkuja to byc mooooze (choc i w to watpie) ktos zmienil zdanie.
Tu nikt nie ma pojecia o czym pisze nikt nawet tych badan nie zna nie obejrzal dokumentu zyjecie ciagle w swojej bance ale tak dziala mozg i strefa komfortu nawet jak wam pokaze 20 badan ze mieso i produkty zwierzece szkodza a znajdziecie jedno ktore mowi ze nie to i tak uwierzycie w to jedno.
Nawet na chlopski rozum to mozna wziasc ze pokazuje ten kraj naru w ktorym ludzie glownie spozywaja mieso i tam maja najwieksze wystepowanie cukrzycy i chorob serca hmm czyzby to mialo jakis zwiazek z jedzeniem miesa? Nie no raczej nie ;)
Walka z wiatrakami ja odpuszczam milego dnia.
0
@AxelF No i? Pprzyswajalnosc bialak jest mniejsza ale ludzie i tak go za duzo spozywaja wiec jedzenie warzyw wystarczy bez problemu tu nie ma zadnego problemu. Zelaza o 8% gorsza przyswajalnosc.
A ty napisales to jakby to by ludzki organizm w ogole nie przyswajal lub 100x gorzej. Do tego pozysykiwanie go z roslin jest zwyczajnie zdrowe.
Z witamina b12 to kiedys nie bylo problemow bo ludzie nie pryskali niczym wszystko bylo naturalne i mozna bylo jesc prosto z drzewa itp obecnie to nie jest mozliwe wiec dla wegan zostaje suplementacja.
Bedac na diecie weganskiej nie nabawisz sie cukrzycy chorob serca (no chyba ze palisz pijesz i ogolnie nie dbasz o siebie)
Nie no tu nie ma nikogo kto ma argumenty i potrafi je pokazac.
Ja pokazuje wyniki badan i dowody ze bedac na diecie weganskiej niczego ci nie zabraknie czego potrzebuje twoj organizm do zdrowego zycia bo to najczesciej jest glonwym arugmentow ludzi jedzacych mieso ale zwyczajnie nie maja wiedzy na ten temat.
0
@AxelF Aaa co do eskimosow srednia dlugosc ich zycia 100+ lat w tyl wynosila 36 lat
Naru kraj ktory obecnie odzywia sie niemal wylacznie miesiem ma najwiekszy odsetek ludzi z cukrzyca a i tak sa ludzie ktorzy twierdza ze mieso i produkty zwierzece nam nie szkodza XD
Nie no to jak walka z wiatrakami walisz faktami a i tak nikt sie z nimi nie zgadza i dalej przy swoim ze miesko jest spokocz i nam nie szkodzi.
4
@Jakchcesz Wszystkich!
1
@misiek0318 99% tej krytyki to zarty no poza cubarsim ktory od dawna rowna forme pokazuje niska.
0
@AxelF Jak tam uwazasz fakty mowia co innego a fakty to analiza najstarszych znalezionych odchodow ludzkich.
0
Cubarsi za taka gre ktora juz pokazuje od pol roku to powinna byc lawka.
1
No i po sezonie...
3
@partymaker Po to zeby miec dobre stosunki i w przyszlosci podpisac kolejny kontrakt na kolejne lata tak to barca moze szukac kolejnego sponsora i nie przedluzac ze spotifi kolejnej umowy za pare lat no na takiej zasadzie to dziala.
0
@malicinho Dobrze dobrze misiu ale nie pisz juz do mnie misiu.|
Mam dosc kolejnych farmazonow.
0
@Arkon Nie chce mi sie szukac bo wiekszosc ktore czytalem juz dosc dawno temu byly po angielsku wiec zacytuje polski artykul na ten temat.
Jak dowiódł w swoich badaniach dr John David Spence z Uniwersytetu Western Ontario, częste spożywanie jajek zwiększa ryzyko miażdżycy – a co za tym idzie, także zawału serca lub udaru – w podobnym stopniu, co palenie papierosów!
David Spence przebadał ponad 1200 pacjentów ok. 60. roku życia i wykazał, że regularne spożywanie żółtek jaj ma porównywalny wpływ na rozwój chorób serca, co palenie papierosów. Dokładniej: cholesterol zawarty w żółtkach jajek przyczynia się do rozwoju choroby wieńcowej naczyń krwionośnych w 2/3 tak bardzo jak palenie papierosów.
Spence w swoich badaniach, których wyniki przedstawił na łamach czasopisma „Atherosclerosis”, uwzględnił styl życia pacjentów, a przede wszystkim ich wiek oraz liczbę wypalanych przez nich papierosów i spożywanych żółtek jaj. Badania wykazały, że miażdżyca postępuje wraz z wiekiem – zwłaszcza po 40. r.ż., ale zwiększa się także wraz z liczbą wypalanych rocznie paczek papierosów i spożywanych żółtek jaj. Wyniki badań wskazują również, że zmiany miażdżycowe w wewnętrznych ściankach tętnic szyjnych osób, które spożywały trzy lub więcej jajek tygodniowo, były zdecydowanie bardziej zaawansowane niż u tych, którzy jedli dwa lub mniej jajek w tygodniu.
Popularne przekonanie, że jajka mogą lub nawet powinny być częścią zdrowej diety, kłóci się z tym, co wiadomo od dawna: spożywanie produktów z dużą zawartością cholesterolu wydatnie zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego częste spożywanie jaj może być niebezpieczne.
Efekt, jaki wywierał cholesterol zawarty w żółtkach spożywanych jaj, nie zależał od takich czynników, jak płeć, BMI, ciśnienie krwi, palenie tytoniu, masa ciała czy cukrzyca pacjentów. I choć dalsze badania powinny dopiero wykazać jego zależność w stosunku do obwodu talii chorych i wykonywanych przez nich ćwiczeń, jasne jest, jak podkreśla Spence, że osoby narażone na choroby sercowo-naczyniowe powinny unikać regularnego spożywania jajek.
Porównanie szkodliwości spożywania jajek do palenia papierosów wywołało prawdziwą burzę i protesty producentów jaj. Przekonują oni, że jajko to źródło cennych dla organizmu witamin i minerałów. Zgadza się z tym autor badań, jednak podkreśla, że istotna jest tu ilość spożywanych żółtek. Już 200 miligramów żółtka dziennie powoduje powstanie osadu w arteriach, zaś jedno duże jajko zawiera aż 237 miligramów cholesterolu. Jak więc musi działać na organizm jajecznica z 4 jaj na bekonie?
0
@Arkon Ten kolega drugi pisal ale sam tez napisales ze popadam w skrajnosc (czesty blad bo skrajnosc sugeruje ze tej diecie czegos brakuje) i celowo wprowadzam ludzi w blad wiec udowadniam ze tak nie jest.
Ogolnie na temat odzywiania wiem sporo dlatego jestem pewny swych slow i popieram je dowodami.
Znam obie strony odzywiania i zwyczajnie dietetycy nie wspominaja o ciemnych stronach jedzenia nabialu i miesa tzn wspominaja ale tak minimalistycznie widac taka wiedze im przekazali na studiach bo raczej celowo tego nie zrobili.
Ja majac do wyboru zdrowa diete bez skutkow ubocznych i ktora ma wszystko co jeste niezbende do prawidlowego odzywiania zwyczajnie wybieram weganizm,
Nikogo do tego nie zmuszam ale troche mnie irytuje gdy ktos pisze ze wprowadzam celowo w blad a ja zwyczajnie stoje przy swoim co moge udowdnic badaniami itp.
0
@Bernard777 Ogolnie w europie to chyba tylko serwis do kupna i wypozyczania vod sam uzywam pare filmow tam kupilem i polecam.
0
@alone49 XDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ehh typowe brak argumentow to zatkalo :)
Jezeli jestem odklejony udowodnij mi gdzie sie mylilem nie zrobisz tego bo przedstawiam TYLKO fakty :)))))
Tak jak pisalem beton a gdy cie znisczylem argumentami nie podejmujesz dyskusji bo nie jestes w stanie tego zrobic i juz wieczenie bedziesz zyl w przekonaniu ze jestem odklejony a ty masz racje :)
Psssst to ja mam racje :)
Milego zdrowego zycia.
Teraz juz na stale czarna lista bo stracilem czas udowadniajac ci ze to ja mam racje.
Buziaczki
0
@alone49 Tylko b12 nalezy suplementowac TYLKO
Przyswajalnosc gorsza bialka i zelaza to ZADEN problem
Mozna b12 naturlanie pozyskiwac majac np wlasny sad i pola i nie myc dokladnie warzyw i owowcow bo mikroby tworza witamine b12.
Dieta roslinna to zaden problem jest zdrowa i posiada wszystko co nam jest potrzebne do zdrowego zycia.
Pisales o rzeczach dziwnych i prosze teraz mi udowodnij z czym nie mialem racij.
0
@AxelF Akurat ogolnie ludzie przed wieloma tysiacami lat jedli glownie warzywa i owoce najtarsze kupki jakie znalezli zawieraly glownie zborza i warzywa.
Jedzenie miesa bylo kiedys rarytasem i to ze mimo ze w malych ilosciach mieso bylo jedzonie nie sprawia ze bylo i jest zdrowe.
Podstawa diety wiele tysiecy lat temu byly zborza i warzywa ogolno pojete rosliny rolnictwo bylo glownym zrodlem pozywienia bylo pewne i bez przeszkod i nie zalezalo od lepszego dnia lowcy.
Jest masa badan ktore udowadniaja ze mieso nam szkodzi a rosliny nie, mamy anatomie jak roslinozerca najblizszy nam krewny szympans 98% swojego pozywienia czerpie z roslin 2% to owady .
Przemysl miesny obecnie to setki milardow myslisz ze pozwola temu upasc?
Zdrowo zyjacy ludy ktorych mieso stanowi podstawe?
Opisalem wczesniej maly kraj ktory sprzedal swoje ziemie doslownie sprzedali do austarli bo byla to bardzo dobra do upraw a ich dieta obecnie sklada sie glownie z miesa efekt?
90% ludnosci jest otylych a niemal 3/4 ma cukrzyce srednia wieku 65 delikatnie moglem pomylic dane bo reportaz o tym kraju ogladalem jakis czas temu.
Moi dziadkowie mieso zdrowe jedli wlasne mieso z krow i swin i kurczakow bez antybiotykow itp pasione na wlasnej lace efekt? Choroby serca i zawal.
Ehh nawet przedstawiajac dowody zawsze sie ktos znajdzie kto powie tyle lat sie jadlo mieso i sie zylo :)
0
@Hasszz Spozywa nie sporzywa i oczywiscie zlezalo z miesa o 8% lepiej sie przyswaja takie bledy sie wkradly.
0
@alone49 Jestem od 8 lat na diecie weganskiej (nigdy nie czulem sie tak dobrze) powyzej udowdnilem swoje racje powiedz mi czego brakuje w diecie roslinnej co znajde tylko w miesie nie liczac b12 ktore latwo sie suplementuje.
Poprosze o metoryczna wypowiedz.
Tak cukrzyca jest od miesa to jest juz uznany fakt mieso otluszcza watrobe a to powoduje uszkodzenie trzustki.
Przyklad: Ogladalem reportarz o krajuj blisko austali ktory wyprzedal swoja ziemie doslownie sprzedal grunt i teraz nic nie uprawiaja wszystko inportuja a ich dieta sklada sie niemal wylacznie z miesa.
90% ludzi jest otylych a niemal 3/4 ma cukrzyce.
Ehh widzisz wiekszosc z was nie ma wiedzy negujecie diete weganska bo tak latwiej i tak jestescie nauczeni ale wystarczy poczytac obejrzec itp by zdac sobie z tego sprawe ze dieta weganska jest dla nas najzdrowsza.
Przecietny dietetyk czerpie wiedze ktora zdobyl na studiach poparta przedstawionymi tam badaniami ktore no nie zawsze sa prawdzie ze tak to ujme :)
A ten dokument w ogole ogladales? Nie zgadzasz sie z czyms co tam jest przedstawione?
Nie jest to netflixowy gniot nie byl robiony dla netflixa dostepny jest rowniez na youtubie legalnie.
0
@alone49 @Arkon Odpowiem ci raz uzywajac jezyka faktow nie bede skupial sie na szkodliwosci miesa (gdybys obejrzal ten film bys wiedzial ze tam sa wypowiedzi lekarzy i pokazane badania przeprowadzone np na harvarzdie a to dlaczego dietetycy wysmiewaja ten film jest rowniez dobrzee pokazane w tym dokumencie )bo to fakty ktore chyba kazdy zdaje sobie z tego sprawe.
Przyswajalnosc zelaza jest faktycznie slabsza od tego roslinnego ale uwaga roznica to okolo 8% wiec wystarczy zjesc troche wiecej tych zdrowych roslin.
Bialko roslinne tez jest gorzej przyswajalne okolo 25% ale o dziwo ludzie sporzywaja go o wiele za duzo i bedac na diecie weganskiej i odzywiajac sie normalnie praktycznie nie ma szan na jego niedobor. Przecietny czlowiek sporzywa dwa razy za duzo bialka wiec to z roslin spokojnie wystarczy i nie ma ZADNEGO z nim problemu.
Za to przecietny czlowiek ma niedobor blonnika ktory jest rowniez istotny w naszej diecie a wiomo blonnik tylko z roslin.
Tluszcze zwierzece i roslinne przyswajaja sie tak samo jednak tluscze roslinne sa zdrowsze.
Mieso ma wiecej witamin- mit bzudra nie wiem skad to wziales kazdy dietetyk ci to przyzna nawet ze warzywa i owocoe maja o wiele wiecej witamin niz watrobka
Kolejny mit ze dobra dieta jest ciezka do utrzymania i prowadzi do wizyty u lekarza to tez bzdura.
Znam akurat 2 osoby ktore mialy anemie i jadly mieso. Co prawda trzeba sie przyzwyczaic do roslinnej diety ale nie jest taka trudna do utrzymania by byla zdrowa trzeba wiedziec ze wazne w diecie jest witamina b12 (b12 pochodzi z mikrobow wiec przy obecnych produkcjach i myciu warzyw i roslin jest to koniecznosc suplementacji) ktora nalezy suplementowac i jesc orzechy brazylisjke
Wiedza na temat zdrowej wege diety jest latwo dostepna.
Kazda zla dieta ktorej sie nei przestrzega czy to roslinna czy zwierzeca (miesna u wiekszosci ludzi spowoduje w koncu jakies choroby roslinna nie) moze prowadzic do wizyty u leakrza.
Mam znajoma ktora studiowale biologie i chemie (teraz na 3 roku dietetyki) byla pewna ze mieso ma wazne dla zdrowia skladniki ktorych nie znajdziesz w roslinach podala mi czego nie znajde w roslinach gdy jej podalem ze jednak mozna znalezc je w roslinach byla w szoku i przyznala mi racje :)
Zwyczajnie nie zagniesz mnie niczym bo mieso nie ma zadnego waznego dla zdrowia skladnika czy to witaminy czy aminokwasow ktrych nie znajdziesz w roslinach w zdrowej formie.
0
@alone49 XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DObra napisales tyle glupot ze mi sie nawet nie chce odpowiadac bez odbioru sorry ale jestes betonem na ktorego nie bede tracil czasu.
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
0
@Arkon To nie jest skrajnosc to prawidlowa dieta jednak wiele pokolen tej samej diety opartej na miesie sprawia ze ludzie mysla ze jest im potrzebne a to ze z czasem pojawiaja sie choroby jak problemy z sercem czy cukrzyca ktora powoduje wlasnie jedzenie miesia a nie nadmiar cukru to juz malo wazne nie? ;)
Wiedza na ten temat jest dostepna trzeba tylko sie otworzyc na nia, pierwszy raz do mnie to dotarlo gdy sprawdzalem dawno temu z czym najlepiej mieszac gainery z woda czy mlekiem i dotarlem do informacji ze najwieksze wystepowanie osteoporozy wystepuje w krajach gdzie wystepuje najwikesze spozycie nabialu wtedy zrozumialem ze kampanie na temat mleka nie maja nic wspolnego z dbaniem o nasze zdrowie tylko to zwykle sprzedanie produktu i oklamywanie nas.
Naprawde polecam obejrzec what the health (dostepny na yt i netflixie) dokument w ktorym wypowiadaja sie lekarze eksperci i poparte sa wynikami badan o ktorych nie przeczytach w glownych mediach.
Dodatkowo pokazuje jak jestesmy oklamywani jak wielki to jest biznes i jaki wplyw ma loobing.
To sa milardy poczawszy od firm farmacetycznych ktore 80% antybiotykow sa sprzedawanych tych dla zwierzat konczac na sieciach sklepowych.
Nigdy tak dorbze sie nie czulem jak na diecie weganskiej (oczywiscie odpowiedniej i dostarczajac wszystkiego co organizm potrzebuje)
Do tego zauwazylem ze czesto w mediachi filmach doslownie wysmiewa sie wegan to dziala bo ludzie potem np jak ty wysmiewaja taka diete i pisza takie rzeczy ze celowo wprowadzam ludzi w blad.
0
@Filipem Gow to byl topowy kiedys (grecka trylogia) obecnie z prawdziwym bogiem wojny te odslony maja niewiele wspolnego i sa duzo gorsze.
0
W ogole to co sie dzieje gdy zawodnik wypadnie z powodu kontuzji np na rok? Klub placi mu pensje normalnie ze swoich funduszy czy jest np ubezpieczenie ktore pokrywa czesc pensji?
2
@Safrani Ehh ja pamietam ostani sezon eto i ilosc sytuacji ktore marnowal. Nie dziwil mnie ten trasfer ale ostatecznie okazalo sie ze ibra to jednak nie spasowal w tej ukladance guardioli.
2
@Szczygiel06 Days gone to dla mnie o wiele lepsza gry niz tlou 1 i 2