1

@mordini123 Faktycznie, pasuje idealnie.

0

@agaFCB "piłkarskie DN(A)O"

0

@Borneo " i przez 2 tyg można jeszcze formy podciągnąć "
Ty chyba sam nie wierzysz w to, co napisałeś. Przez miesiące tego nie zrobili, a 2 tygodnie mają wystarczyć? Z innym sztabem może...? Ale nie z bratem trenera i resztą kolegów.

1

@michal26 " Coś tam graliśmy i byliśmy lepsi."
Powinni to umieścić na krzesełkach zamiast "Mes Que Un Club".

0

@kacper_fcb Czyli trzeba im zakazać strzelania bramek (w sumie i tak rzadko to robią). Wtedy będzie dobrze przez cały mecz :).

0

@maatiixx "Napisałem komentarz tylko i wyłącznie z powodu zmęczenia sytuacją w której ludzie kreują Polską pomoc tak jakby ta była bezinteresowna i z dobrego serca."
Ale zdajesz się ograniczać jedynie do pomocy państwa. A gdzie bezinteresowna pomoc tych wszystkich ludzi, którzy poświęcali własny czas i pieniądze, by wspomagać uchodźców? Dawali jedzenie, ubrania, środki czystości, mieszkania, pomagali znaleźć pracę, pomagali w urzędach, itp.? A potem czytają, że Polak jest gorszy niż Rosjanin. I tak, wiele polskiej pomocy było oddolnej, bezinteresownej i z dobrego serca.

"Co do uchodźców to tylko ktoś ślepy na kryzys demograficzny mógłby ewentualnie stwierdzić, że Polska nie potrzebuje nowych rąk do pracy (szczególnie do prac podstawowych, nisko płatnych). Skoro faktem jest, że w następnych kilkunastu latach Polska z powodu niskiej dzietności będzie potrzebować z 1-3 mln imigrantów to najlepiej, żeby te osoby były z najbliższego kręgu kulturowego, czyli z Białorusi lub Ukrainy."
Nie wiesz, co przyniesie przyszłość. Co, jeśli okaże się, że nagle ten ogrom imigrantów, kiedy zorientuje się, że jest ich tylu i mają przewagę w danym rejonie, zechce zaprowadzić tam własne porządki? Albo stwierdzi, że taki Przemyśl, to jednak nie jest Polska i należy się im? A nie wiem, czy ta część Ukraińców, dla której Bandera jest bohaterem, nagle porzuci wpajane jej przez lata przekonania.

"Uchodźcy to nie tylko socjale, zasiłki i świadczenia ale również wpływy ze składek czy podatków. Według businessinsider (niestety artykuł z lutego 2023 r, oby niedługo był nowszy) wpływy do budżetu były 0,5 mld większe niż wydatki.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/budzet-05-mld-zl-do-przodu-dzieki-uchodzcom-w-ukrainy/83q2vpx"
"Szacuje się". Właśnie. Oni nie do końca nawet wiedzą, ilu tych imigrantów tak naprawdę jest. Co z ludźmi, którzy przyjeżdżają do nas jedynie po świadczenia, a potem wracają na Ukrainę? Bo przecież jest całkiem spora "turystyka" z tego właśnie powodu. Tak naprawdę nie wiadomo, ile wydajemy, a ile zyskujemy. Przecież gdyby naprawdę było tak wspaniale, że więcej wkładają, niż wyjmują - a mają praktycznie te same prawa, co Polacy, dlaczego te same media tak narzekają na identyczne programy pomocowe dla obywateli Polski? Że państwo im tylko daje i nic z tego nie ma. Polacy nie płacą składek? Podatków? Bo śmiem twierdzić, że prędzej Ukrainiec zostanie zatrudniony "na czarno" niż Polak, bo będzie miał niższe wymagania finansowe. Te "badania" i "opinie" są takie, jak aktualnie pasuje zlecającym je.

"Ten przysłowiowy bogaty byczek z Ukrainy z drogą furą to również korzyść dla kraju. Jak brutalnie to nie zabrzmi to lepiej dla Polski będzie jak trafi tu bogaty Ukrainiec a ten biedny pójdzie walczyć. Bogaty byczek najpewniej ma JDG czy większą firmę (po wojnie był duży skok w rejestracji działalności gospodarczych obywateli Ukrainy) co oznacza dla budżetu dodatkowe wpływy z podatków czy możliwość świadczenia danych usług dla Polaków."
Zazdroszczę naiwności. Prędzej zajmuje się wałkami i działalnością nielegalną. Już widzę jak 20-letni Ukrainiec w Porsche ma JDG i z radością płaci podatki w Polsce. Przypomina mi się w tym momencie filmik z bodajże merem jakiejś miejscowości w Ukrainie, który mówił, że szanuje Żeleńskiego za to, że nie uciekł, a został i przewodzi państwu. A potem w przypływie szczerości powiedział, że jego synowie i córki prowadzą duże firmy, a on wprawdzie kradł, ale nie ludziom, a państwu. I taka to mentalność.

0

@Fenelon O Boże.

0

@vangoor Dlatego dobrze, że choć staliśmy nad przepaścią, to zrobiliśmy jednak krok naprzód.

3

@maatiixx "Jak już chcemy pisać szczerze to warto dodać, że my Polacy nie przekazaliśmy Ukrainie tyle sprzętu wojskowego z dobrego serca i troski o ludność Ukraińską tylko dlatego bo sami boimy się ewentualnej agresji Rosji i jej jeszcze większego zbliżenia do naszych granic."
To wszystko prawda. Ale USA też pomaga dlatego, że woli toczyć wojny czyimiś siłami i na czyimś terytorium. Tylko sprawa jest taka, że wybrałeś sobie jeden element i na nim budujesz pewną narrację. Ale my nie tylko przekazaliśmy sprzęt itp. Myśmy też przyjęli miliony uciekinierów z Ukrainy, dali im pomoc, pieniądze, zasiłki, ułatwienia w znalezieniu pracy, mieszkania, lekarza itp. Bez selekcji. Gdybyśmy byli tak wyrachowani, jak zdajesz się twierdzić, to już na granicy zawracalibysmy tych jurnych młodych byków, co w wypasionych autach uciekali przed mobilizacją. A tych, którym się udało, wyłapywalibyśmy na terenie kraju i deportowali prosto w kamasze. Prawda? Bardzo by nam to pomogło i Ukrainie też. Jednak tego nie robimy.

Poza tym, przekazanie sprzętu kierowane instynktem samozachowawczym nie oznacza, że mamy też doprowadzić nasz kraj do ruiny gospodarczej, a naszych obywateli do nędzy, byle tylko zadowolić sąsiada. Kiedy w 2004 roku wstępowaliśmy do Unii, nasz inny sąsiad, Niemcy, zagwarantowały sobie obostrzenia (używając eufemizmu, tak naprawdę to był zakaz pracy) w dostępie Polaków do ich rynku pracy na długie lata. I nie miało znaczenia, że to jedna Unia oraz, że sami od razu mieli dostęp do naszych rynków. Bo dbali przede wszystkim o siebie.

0

@Kozinho. "Wręcz wypada sprawdzać to co zrobili poprzednicy, ale póki co to jest narracja żeby uwalać wszystko co związane z PiS, a w ten sposób do końca ich kadencji nie zacznie się żadna budowa, kolejna ekipa zrobi swój audyt, aż zostaniemy z ręką w nocniku bo UE dojedzie nas podatkami."
Jak to co zrobili? Nic. Sam minister Grad brał tylko kilkadziesiąt tysięcy pensji. Ale PiS również nie ma się za bardzo czym chwalić. Bo chodzi o to, żeby gonić króliczka, a nie go złapać.
https://www.money.pl/gospodarka/elektrownia-atomowa-panstwowa-spolka-pochlonela-juz-prawie-pol-miliarda-zlotych-6364261429319809a.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Atomowe-zarobki-w-nieistniejacej-elektrowni-3351336.html

3

@MesQueUnClub96 Nie wiem, co Cię powstrzymuje? Sam widzisz, ile tam miejsca na chodnikach.

0

@JobuTupaki
""Gay-agenda" brzmi jak teorie spiskowe płaskoziemców i antyszczepionkowców."
Tak jak Ci napisałem, możesz sobie sam to obejrzeć. Nie bez powodu Elon Musk dąży do pozwania Disneya i gromadzi wokół siebie osoby, które zostały poszkodowane przez ww. plan.

"Chciwość szefów i rozwój AI to mnie przeraża. "
Jaka chciwość? :) Disney podąża za swoimi ideami i dzięki nim ma bodajże 730 milionów strat ze swoich ostatnich filmów. A z AI się zgodzę. To wygląda tak, jakby nikt nie chciał przyznać, do czego może nas to doprowadzić. Jak w tej scenie z Królem Julianem:



Co do tej AI, to nawet nie o branżę filmową się martwię, jak o takie techniki jak deepfake. Przecież to prosta droga do fabrykowania dowodów (albo w drugą stronę, twierdzeniu, że nagranie jakichś przestępstw to robota AI), czy naciągania ludzi na jakieś przekręty (jak np. ostatnia sprawa z Buddą reklamującym "swoje" kasyno online). Straszne to jest.


2

@Arden Daj sobie spokój. Nie ma sensu. Jemu nie chodzi o prawdę, ale o potwierdzenie własnych uprzedzeń.

3

@Aragorn33 Dobra kolego, szkoda na Ciebie czasu. Nie umiesz albo nie chcesz odpowiedzieć na proste pytanie. Zamiast tego usiłujesz sprawić, żebym to ja Ci odpowiadał. To tak prymitywne sztuczki, że zaczynam powątpiewać w to, czy na pewno pełnisz jakąś sensowną funkcję związaną z prawem.

"Gdzie tutaj autor porusza WYŁĄCZNIE temat zboża? "
ZA KAŻDYM RAZEM PYTAM CIĘ O TWEET i odnoszę się do INFORMACJI ZAWARTYCH W TWEECIE, a Ty znowu zwód i usiłujesz zmienić temat. Więc po co NAGLE wrzucasz mi komentarz autora wątku? Czy gdziekolwiek się do niego odnosiłem? Przecież to jest wstyd, co robisz.

" Podtrzymuję to co napisałem - brakuje Wam argumentów. Zauważyliście, że wyzwiska mnie nie prowokują, więc wymyśliłeś sobie inny spin jakoby ten wątek dotyczył wyłącznie zboża i wyłącznie jego blokowania na granicy, a poruszanie jakichkolwiek okoliczności z tym związanych jest już odchodzeniem od tematu."
"Wam", "zauważyliście", nagle "wymyśliłeś". Ty się czytasz? Masz jakiś syndrom oblężonej twierdzy? Od razu w moim pierwszym wpisie zapytałem Cię, czy przeczytałeś TWEET ze zrozumieniem. NIGDY nie odpowiedziałeś na pytanie, czy Polacy są gorsi od Rosjan. Powtórzę, to jest wstyd, jak obłudnie usiłujesz się wykręcić od odpowiedzi. I wstydem jest, że udajesz, że nie wiesz, do czego ZA KAŻDYM RAZEM się odnosiłem, po czym podtykasz mi pod nos komentarz autora wątku wmawiając, że o niego chodzi. A potem jeszcze ten żałosny trick z jakimś planem...

Wstyd panie niby-mecenas. Szkoda na Ciebie czasu. Nara.

1

@Aragorn33 "skąd mogę wiedzieć? Zastanówmy się... może przejrzałem inne wpisy tej osoby a nie tylko ten jeden? Może w samym tym jednym wpisie wyraziła oburzenie nie tylko wysypaniem zboża, ale też zaostrzeniem protestu na przejściu w Medyce? Ale nie, masz chyba jednak rację. Tej Ukraince na pewno chodzi tylko o to, aby zalać polski rynek ukraińskim zbożem, a blokowanie transportów z Polski do Ukrainy ma w głębokim poważaniu :)"
Moim zdaniem trochę się ośmieszasz. Rozmawiamy o konkretnym wpisie z konkretnymi słowami, a Ty za wszelką cenę unikasz odniesienia się do nich. Nie rozmawiamy o innych wpisach, ale o tym. Jak napisałem wcześniej, nie jesteś w stanie go obronić, więc na siłę szukasz sposobu, by sprowadzić dyskusję na inny tor. Zamiast mataczyć, odpowiedz w końcu, jesteśmy gorsi niż Rosjanie, czy nie? Nawet gdyby w tym tweecie było to wszystko, co usiłujesz wmówić, że jest? Jesteśmy? Doczekam się w końcu jakichś konkretów, czy znowu będzie jakiś socjotechniczny bełkot i protekcjonalne uśmieszki?

0

@JobuTupaki
"Co do Disneya ja się nie zgadzam z twoją opinią, znam właśnie opinie takie jak tu czy na filmweb gdzie ludzie obarczają winą o wszystko aktorów czy twórców którzy są z mniejszości. "
A ja spotykałem się z opiniami, że obsadzani byli na siłę, byle realizowany był plan "gay agendy" (który możesz sam poznać, bo wyciekło nagranie zarządu Disneya, w którym Bob Iger opowiadał o tym, jak będą postępować - do znalezienia na YT) i DEI.
https://www.advocate.com/arts-entertainment/2022/3/30/disney-execs-promote-not-so-secret-gay-agenda-leaked-internal-vid


Edit: Zwłaszcza to video oburzyło rodziców dzieci.

"Masz ostatniego Indiana Jonses i ten film miał problem z tym że główny bohater to stary dziadek który już nie ma tej dynamiki, miałka historia którą zapominasz po wyjściu z kina i okropne cgi"
No raczej nie. Problemami IJ, przynajmniej tymi, o których ja czytałem, były: Fakt, że to bohater raczej starszego pokolenia. 2. To nie film o IJ, a o kolejnej silnej i niezależnej kobiecie, która z marszu jest sprytna i "ma wszystkie moce", a Indy jest raczej aktorem drugiego planu. Jak to pisano "IJ został zepchnięty w tło we własnym filmie".

"Piszesz o dyskryminacji osób nie z mniejszości a to jest nic w porównaniu z tym jak wyglądała branża przez ponad sto lat istnienia kinematografii i właśnie jak osoby z tych mniejszości były dyskryminowane. Jak często bardzo utalentowane osoby nie dostawały szansy"
Oczywiście, masz rację. Ale to wcale nie znaczy, że teraz trzeba przesuwać wajchę w drugą stronę i zastępować jednej dyskryminacji inną.

6

@Aragorn33
"no właśnie mam wrażenie, że macie zbiorowy problem z czytaniem ze zrozumieniem i celowo pomijacie niewygodne dla siebie fakty."
No raczej robisz tak samo.

"Tak, ten tweet jest pisany w emocjach. Tak, ten tweet jest sprowokowany tym filmikiem, ale odnosi się do całej sytuacji."
Skąd Ty możesz to wiedzieć?

"Oczywiście możecie uprawiać propagandę dla debili i twierdzić, że skoro Ukrainka wypomina nam wysypywanie zboża to jednocześnie nie przeszkadzają jej inne działania - ba, może nawet się cieszy, że Polacy blokują transport wszystkich potrzebnych towarów na teren Ukrainy. Problem jest tylko ten, o którym wspomniałem na początku - to po prostu propaganda dla debili."
Mam wrażenie, że to raczej Ty taką uprawiasz. Za wszelką cenę chcesz odejść do meritum tweeta, bo nie jesteś w stanie obronić zawartych w nim tez. Bo nie jesteś, prawda? Próbujesz więc sprowadzić dyskusje na inne tematy, w których masz więcej argumentów (po części słusznych). Dokładasz więc do rzeczonego tweeta dodatkowe, wirtualne zarzuty, które nie zostały wyartykułowane w jego treści, bo wtedy masz się czego złapać. Nie zmienia to jednak faktu, że tweet jest JEDYNIE o zbożu, o niczym innym. Reszta to Twoja fantazja. Jako prawnik też takie tyrady uskuteczniasz na sali rozpraw? (sorry, nie wiem, czym konkretnie się zajmujesz, więc pozwolę sobie, by i mnie poniosła fantazja). "Wysoki Sądzie, wprawdzie oskarżony krzyczał tylko zza płotu, że zabije poszkodowaną, ale na pewno chciał ją też pobić i zgwałcić, a także okraść." Trzymajmy się faktów, nie projekcji.

11

@HighestInTheRoom Nie zgadzam się raczej. On jest ogarnięty, nie wiem tylko dlaczego tutaj tak kluczy i za wszelką cenę stara się przedstawić naszych rolników jako tych "złych". Uważam, że naprawdę dużo zrobiliśmy (i nadal robimy) dla Ukrainy, ale musimy też myśleć o sobie, tak jak oni to robią. I przerażające jest to, że przy pierwszej spornej kwestii od razu pojawiają się osoby piszące, że Polak gorszy od Rosjanina. No to niech z nimi nie walczą i rodziny wysyłają do Rosji. Chyba fair? Ofc jasne, że to bezsensowne uogólnianie :) ale skoro niektórym z nich wolno, to czemu nie mnie? :)

0

@JobuTupaki "Jak już pisałem tak naprawdę studia w praktycznie na starcie spełniają te warunki bo spełniają punkty 3 i 4 które z samą produkcją filmu nie mają nic wspólnego a jeśli chodzi o scenarzystów czy kierownicze stanowiska to masz napisane że powinny być 2 (z czego jak pisałem wcześniej nie musi być spełniony ten warunek bo inne zazwyczaj są spełniane)."
Więc po co wprowadzają te wytyczne?

"Akademia postanowiła wprowadzić je, ponieważ uznała, że branża filmowa zawiodła i sama nie zdołała rozwiązać problemu z brakiem odpowiedniej reprezentacji kobiet i różnych mniejszości. Organizacja liczy, że powyższe zasady zachęcą studia i dystrybutorów do zmiany swojego dotychczasowego zachowania."
W świetle powyższego, chyba nie do końca napisałeś prawdę

"Disney to ma problemy nie przez różnorodność tylko właśnie przeciwieństwo, totalny brak kreatywności ciągłe sequele, wersje live action bajek wyzysk ludzi od CGI. To nie ludzie którzy pracują nad tymi filmami są problemem tylko ludzie w garniturach którzy tym zarządzają i widzą pieniądze nie sztukę."
Bzdura. Poczytaj i posłuchaj, co piszą i mówią ludzie na ten temat. To co napisałeś udowadnia, że nie masz pojęcia o tym, co się dzieje u Disneya. Poczytaj o DEI i o tym, jakie cele stawia Bob Iger, czyli "człowiek w garniturze" na czele Disneya.

"Tak skończyłem studia produkcji filmowej i nie mam nic przeciwko temu że daje się szanse grupą które były od początku kinematografii dyskryminowane."
Ja też nie mam o ile nie jest to robione w sposób, który z kolei dyskryminuje inne grupy. Zresztą, wracając do Disneya, są aktualnie pozywani właśnie za dyskryminację wynikającą z DEI.

39

@Aragorn33 Ja mam pytanie do Ciebie. Czy przeczytałeś ze zrozumieniem ten tweet o którym jest dyskusja? Bo wydaje mi się, że odnosi się konkretnie do zboża. Niczego innego. A Ty opowiadasz tu o blokowanej pomocy i całym wachlarzu innych rzeczy. Gdzie tam jest napisane, że Polak zły, bo blokuje pomoc? Tam jest problem, że nie przyjmujemy ich zboża, dlatego nagle jesteśmy gorsi niż Rosjanie. Bo zboże zbierane w ciężkich warunkach. Tak czy nie? Rozumiesz to? Jesteśmy gorsi od ludzi, którzy ich napadli, bo nie chcemy zboża uprawianego bez żadnej kontroli i bez wymogów obowiązujących naszych rolników. Rozumiesz? Więc po co jakieś socjotechniczne rozmywanie konkretu z rzeczonego tweeta? Czy mamy doprowadzić nasz kraj i rolnictwo do ruiny, żeby za wszelką cenę im pomóc? A kiedy to się stanie, wtedy co dalej z nami? Gdzieś powinny być granice i jakieś logiczne myślenie.

0

@Seledynowy Czyli już nie tylko w szatni i po restauracjach będą gadać?

0

@JobuTupaki Naprawdę świetny. Masz dobrego scenarzystę hetero i kiepskiego homo, to musisz wybrać homo, bo inaczej nie odhaczysz punktu niezbędnego dla Akademii. Masz dobrego kierownika bez niepełnosprawności i osobę z niepełnosprawnością intelektualną, to musisz dać kierownicze stanowisko tej drugiej, bo nie zgodzą Ci się wytyczne. I tak dalej, i tak dalej. Disney wprowadził podobne rozwiązania i właśnie zbiera tego owoce. To już nie kompetencje mają być decydujące, ale pochodzenie, orientacja, kolor, rasa itp? Ty zdaje się jesteś w jakiś sposób związany z filmem (gdzieś widziałem jak o tym wspominasz w komentarzu - tak mi się wydaje), dlatego nie chce mi się wierzyć, że naprawdę popierasz takie dyskryminacyjne praktyki. Jeśli ktoś jest dobry w jakiejś dziedzinie i PRZY OKAZJI jest innej orientacji, rasy, koloru, pochodzenia czy czegokolwiek, to NADAL powinny decydować jego kompetencje, a nie pozostałe czynniki. Inaczej jest to dyskryminacja.

0

@esem91 Czyli nie liczy się jakość, ale punkty za pochodzenie. Nie wiem, czy to powinno podążać w takim kierunku. Disney ze swoim DEI zalicza wtopę za wtopą i ostatnio nie zajmują się niczym innym, tylko gaszeniem pożarów.

0

@reloaded Ani chybi transfer w toku. A już co najmniej na celowniku naszych.

0

@KrychaFCB Całkowicie się zgadzam. Ale z drugiej strony, zawsze może być gorzej, mogli dać Feddka.

3

@macio_944 "Nie dość, że jesteście jednymi z największych hipokrytów jakich znam, to jeszcze jesteście tchórzami, bo boicie się oznaczyć. Na szczęście tylko wirtualnie, bo przebywanie realnie w Waszym towarzystwie może nieść poważne skutki uboczne wobec psychiki. Autentycznie współczuję Waszym rodzinom, czy dziewczynom. Choć pewnie połowa z Was tego nie ma."
"Najpierw ryczycie, że Was się obraża, po czym robicie to samo."
Prześmieszny jesteś. Trzeba Cię oznaczać, bo nie widzisz komentarza niżej albo wyżej? Nie, to tylko wyciągnięty z tyłka argument, by zaatakować. Cały ten komentarz taki jest. I zdecyduj się, bo odpowiadasz @Explode, ale używasz zwrotów "jesteście", "boicie" itp. To jak to jest? Odpisujesz jemu, czy jeszcze komuś? Ale wtedy u Ciebie brak oznaczenia to pewnie - nomen omen - oznaka odwagi, tak? :) Już Ci kiedyś napisałem, że coś Ci się stało w główce, kiedy zobaczyłeś, że masz tu kółeczko (nieliczne, ale zawsze) wzajemnej adoracji i ktoś pochwali to, co napiszesz. Wtedy uznałeś się chyba za jakiegoś guru czy wyrocznię i takoż się od tego czasu zachowujesz. Jakbyś wiedział wszystko i miał zawsze rację. Wcześniej tego nie widziałem w Twoich postach i nie sądzę, by było to coś pozytywnego.

6

@Donnie_Darko Ostatnie rewelacje na temat PabloMoralesaPL, dają pewną podstawę do podejrzeń o odpłatną usługę opluwania :).

5

@Forsyth Macio taki nie jest. Oni też zresztą nie. A co za PiSu się działo... A TVP... Wy symetryści, wy... i inne temu podobne głupotki.
Mnie bardziej ciekawi opinia specjalisty od mowy (ale nie pisma!) nienawiści (ale w PiSie) i ludzi skłócających i dzielących (jego zdaniem) Polaków, profesor @Borneo.

7

@tbas
"no i poczekaj na nowy sondaż po tym jak zrobiło się to polityczne, a nie walka o byt rolników. Bo tak się to teraz zrobiło."
A kto robi z tego sprawę polityczną? Tacy jak Ty i ten autor tweeta, bo łatwiej wtedy wszystko zohydzić i sprowadzić wszystko do jakiejś brudnej gry.

"A fakty są takie, że wszystko jest na rękę teraz jednemu krajowi. I w sumie o to chodzi."
Fakty są takie, że jeśli ten import potrwa dalej, to rolnicy zaczną bankrutować. Dwa lata temu tona pszenicy była po 1400 zł. W zeszłym roku od 700 i w miarę żniw cały czas szła w dół. A przy sprzedaży zboże musi spełniać określone parametry, m.in. wilgotności. Jeśli ich nie spełnia, cena od razu spada. Polskie zboże jest badane cały czas. Każda przyczepa. A ile kosztuje tona ukraińskiej? Wiesz, czy to też niezbadane rejony? Z czego ta cena wynika? Piszesz bzdury nie mając zielonego pojęcia o kosztach i obowiązkach polskiego rolnika, by mógł w ogóle zboże sprzedać. Wierzyć się nie chce. Ciekawe jakiemu krajowi Ty sprzyjasz? Bo na pewno nie Polsce.

7

@Ascend No widzisz, on tego nie wie, bo na twitterze nikt z ludzi, których obserwuje, mu nie napisał. Taki to analityk i znawca tematu. Widzi tweet, który pasuje mu do światopoglądu, to go wrzuca, choćby stworzył go jakiś cymbał. A potem twardo broni swojego wymyślonego świata. Jeśli fakty tej wizji przeczą, tym gorzej dla faktów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?