1

@Wojcio I nie jest Ci wstyd to pisać? To gdzie Ty jesteś jako człowiek? Kto Cię wychowywał?

1

@tomcias10 Przecież wg relacji aktywistów, straż graniczna blokuje próby podania pomocy, skąd Ty bierzesz tę propagandę? Dlatego uważam działania rządu za barbarzyńskie. Myślę, że część pograniczników z większą wrażliwością, też ma dosyć tej sytuacji ze względów moralnych. Nie każdy z nich to obozowy kapo

1

@dasouzar11 Oni mają na siebie zarabiać, a nie być służącymi w polskich domach. Ty to masz wizję, człowieku. A poza tym, ich cel to w większości Niemcy, jak pokazuje praktyka

1

@arkasath Wysłuchałem już wielu reportaży na ten temat, więc mam obraz. Jest pospolite ruszenie, czasem uda się pomóc, a czasem nie. Mamy drony, ograniczenia, obserwacje i ograniczony dostęp organizacji pomocowych. Sporo niewyjaśnionych zniknięć i determinację aktywistów.
Kombinacje jak za komuny, a Polacy w to potrafią

1

@lucas/catalan Nie o tym piszę. Oślepłeś kolego, napisałem, że nie można wpuszczać imigrantów hurtowo, tylko lepiej traktować.
A jeśli chodzi o Łukaszenkę - masz jego wrażliwość

2

@Abominacja Komentarz o niezgodności uczuć chrześcijańskich z prawem krajowym jest świetny

4

@hayek Ta wybiórczość i zdolność do odsuwania od siebie niewygodnych prawd jest niebywała. A kiedyś dziwiłem się czytając jak esesmani szli do "roboty" w obozie, a potem wracali do domu nieopodal i jedli kolację z rodziną. Zastanawiałem się jak to możliwe. Widać człowiek ma taki mechanizm w głowie.
Kotek wzrusza, 5-letnia Irakijka nie.

4

@tomcias10 Nie można wpuszczać ich hurtowo, ale możemy to robić z twarzą, a nie jak dzikusy ze stepów akermańskich. Zapewnienie wody, czy dopuszczenie aktywistów, którzy ulżą nieco tym ludziom to nie jest nie do zrobienia.
Egoizm myślenia Polaków, którzy biernie pozawalają na takie antyludzkie działanie jest żenujący.

4

@KrystianR Hipokryzja chrześcijan z Polski tylko wyostrza brak empatii. Poskreśla dwulicowość i dwutorowość w myśleniu. Niewygodne myśli warto od siebie odsuwać, jak się okazuje. Za łatwo to ludziom przychodzi.

Co do Izraela, noc cóż sprawiedliwi, którzy traktują Palestyńczyków jak swołocz. Może to cechy chrześcijańskie, tak głośno myślę - takie obchodzenie się z ludźmi?

5

@sokot Ja rozumiem, że trzeba granicę uszczelnić, ale mi chodzi o to, że można tych ludzi potraktować w cywilizowany sposób. Tymczasem wszystko robimy po pisowsku, czyli jak banda kompletnych bandziorów bez skrupułów. Są standardy postępowania wobec obcych.
Nie interesujesz się tematem, pisiory odmawiają procedur zgodnych z prawem na przejściach.
Widać, że ilustrujesz totalny brak współczucia dla tych ludzi, o tym pisałem

23

Cos się z ludźmi ostatnio mocno nie tak dzieje (w sumie zawsze tak było historycznie).

Ludzie w tym dzieciaki przymierają głodem za wschodnią granicą, marzną, mają hipotermię, stoją przed groźbą śmierci - bardzo dobrze, wybudować mur, niech tak gniją i umierają.
Ktoś zostawił psa w lesie - zbrodnia, okrucieństwo, jak tak można zrobić w cywilizowanym świecie.

Właśnie taką patologiczną wrażliwość mamy w dobie cywilizacji obrazkowej. Włączamy i wyłączamy wrażliwość kiedy to wygodne. Część Polaków najwyraźniej zbankrutowała jako ludzie, skoro kichnięcie kotka budzi współczucie a śmierć człowieka jest czymś akceptowalnym.

I to wszystko w kraju, w którym gdziekolwiek spojrzeć nad krajobrazem dominuje krzyż - jakież to wymowne

1

@cata_luna Głosowanie na PiS kompletnie Ciebie kompromituje. To jak udział w szajce mafijnej. To oznacza, że całkowicie popierasz panujące bezprawie jakiego jesteśmy świadkami oraz upadek standardów w życiu publicznym.

Taka osoba jak Ty nie jest nawet w stanie chcieć zrozumieć, że przykładasz ręce do fatalnej sytuacji kobiet w tym zgonów na porodówce.
Wstyd mi za takich ludzi jak Ty

1

@VamosRakieta Ewidentnie musisz zmienić nick na VamossięniezatrzymujinieprzstawajRakieta

4

Dzisiejszy mecz pokazuje, że Haag nas oszukał, że jest dobrym trenerem. Po wiarygodnej próbce 70 minut w Dortmundzie już wiemy, że udawał fachowca. Te 70 minut wszystko przekreśla. Tylko nie mówcie, że 70 minut to za mało, bo dałem aż 25 minut w 2 połowie.

3

@Remi70 Czytając kolegę ptsd wierzę że jego nick oddaje jego stan - post traumatic stress disorder czyli zespół stresu pourazowego. Trzeba być wyrozumiałym

2

@AbelKabel No tak, naszych kolegów - barbarzyńców to nie interesuje, a dramaty dzieją się po cichu, za zamkniętymi drzwiami.
Kult zarodka trwa w najlepsze. Zarodki i płody jako źródło wartości nieporównywalnie większych niż dowolna kobieta - czy to się naprawdę dzieje?

2

@OBSERWATOR2021 Ale u Wodeckiego nic nie krępowało lekarzy w podejmowaniu decyzji. W przypadku tej kobiety lekarze mogli mieć na uwadze ciążące na nich potencjalnie zarzuty o nieuzasadnioną terminację ciąży.
To chyba znaczący szczegół?

I nie można abstrahować od patologicznego, antykobiecego prawa ustanowionego przez Marionetki Kaczyńskiego, przy aplauzie konserwatywnych zamordystów. Takie rzeczy nie są bez znaczenia

3

@Remi70 Dzięki za wsparcie, obawiam się, że to walka skazana na klęskę.
@equwesta Nie wiem czy jesteś władny by wypowiadać się na temat tych preparatów z taką pewnością i dlaczego miałbyś mieć u mnie większy posłuch niż lekarze, których wielokrotnie słuchałem w rozmowach. A oni jednak mówią nieco inne rzeczy. Czynią pewne zastrzeżenia, ale nie tak radykalne jak Twoje

Z pewnością podzielam Twoją sensowną opinię o dbaniu o własną odporność. Tutaj jednak wiadomość jest zła: alkohol, papierosy i inne używki, siedzący tryb życia, fundamentalny dla nas sen w niewystarczającej dawce, przepracowywanie się, wielka ekspozycja na ekrany i światło przez nie emitowane itp. itd.
Tutaj obawiam się, że niestety społeczeństwo w swojej masie ma to głęboko w poważaniu. Płacą składkę więc im się należy, w razie czego nadrobi się tabletkami i jest jak jest.

2

@fortunate_son Ale bezmyślny komentarz, przecież ja nie jestem za aborcją na życzenie. Za te aborcje odpowiadają kobiety.
@endriuuu2 Za jakie nie? O czym Ty piszesz? I co mnie obchodzi Anglia?

2

@kamyk_23 Jestem za

3

@Commandement Dziękuję za zrozumienie, oczywiście wiem, że moje postulaty nie zostaną zrealizowane

1

@Ojciec5tkidzieci Coś mi się dzisiaj ulało, normalnie eksploduję od środka

3

@Don-Corleone Znakomite

2

@VbamboeB Takie zdarzenia można było przewidywać już po zapadnięciu wyroku w pseudo TK. Do zrozumienia efektu mrożącego trzeba mieć trochę wyobraźni.

Twoja upartość w odmowie zrozumienia okoliczności tego wydarzenia jest zdumiewająca. Właśnie na tym polega efekt mrożący, że nikogo za rękę nie chwycisz, klakierzy będą "precyzyjni" jak Ty, w tle szaleć będzie Ordo Iuris, Kaja Godek i oszołomska część konserwatystów.

To tak jakbyś mnie prosił o udowodnienie, że w PZPN była kiedyś korupcja. Wszyscy o tym wiedzieli, mimo, że nie mieli dowodów wprost. Ale czytali z okoliczności. A potem wszystko znalazło potwierdzenie.

Konserwatyści okropnie traktują kobiety i nie wyprą się moralnej i faktycznej odpowiedzialności za to co się już dzieje, i będzie działo dalej.
A Ty sobie żyj w iluzji, że jest normalnie i uczciwie.

2

@l0Messini Sam napisałeś "Twoje zdanie mnie obchodzi". Dziękuję Ci, kolego

2

@BorzyKrzys Twoje pytanie to szach dla mnie. Bardzo ciekawe.

To odwieczny dylemat, czy osoba tolerancyjna, za którą się uważam może być nietolerancyjna względem jakichś zjawisk, albo szkodliwych zachowań?
Uważam, że może. W końcu tolerowanie czarnoskórych jednocześnie oznacza nietolerowanie rasizmu. Ale nietolerowanie rasizmu jest zjawiskiem pozytywnym, podobnie jak nietolerowanie zachowań destrukcyjnych, wymierzonych w drugiego człowieka.
I tym samym pytanie czy toleruję konserwatyzm (bo tu mnie chyba nakierowujesz). Tak. Bardzo, dwie nogi są potrzebne społeczeństwu, ale uważam, że konserwatyzm w Polsce osiągnął jakiś karykaturalny, nieakceptowalny wymiar.
I strasznie mnie to ostatnio gryzie.

2

@aleksandrowielki No właśnie tu nawet w kręgach liberalnych istnieje dyskusja do jakiego stopnia pewne polityki prowadzone przez ostatnie 30 lat pchnęły ludzi do poparcia tak fatalnej partii jak PiS. Obawiam się, że wielka część zrobiłaby to bez względu na okoliczności. Znam parę osób ze środowisk okołorydzykowskich, które są w wyższym stanie zaczadzenia. Tu nic się nie przebija.
A zresztą nie można być mądrym, wykształconym i konserwatywnym? Takich ludzi mi brakuje, przebija się z reguły ta mniej spektakularna część społeczeństwa

1

@jolowanila Ja bym jednak cieszył się gdyby wzięła pod uwagę opinię partnera, ale w warunkach życia, to jednak kobiety ponoszą wszelakie skutki

1

@aleksandrowielki W warunkach Polski jednak zadziwiająco się to zgadza. Oczywiście nie jest to 1 do 1, bo masz wspaniała konserwę i ograniczonych postepowców. Jednak niestety u nas przekłada się to na fatalne pogorszenie standardów. I dlaczego ja na Zachodzie nie mogę dostać kasy na rozwój miasta, bo ktoś konserwatywny popiera hucpę i brak standardów w życiu publicznym

2

@JohnA Nikt mnie nie zezłomował. NFZ może obwarowywać procedury medyczne spełnieniem wymagań, w szczególnych warunkach pandemii.
To koledzy się mylą

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?