Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Symson Wtedy byłaby weryfikacja. Dostajesz emeryturę i przynosisz zaświadczenia o stosunku pracy swoich potomków. Jeśli masz np. dwójkę niepracujących dzieci, nie zasilają one ekonomii i premii do emerytury nie dostajesz.
Nad szczegółami trzeba by się zastanowić i je dopracować.
1
@Azbest Nie głodowe emerytury. Pewne emerytury na jakie zasłużyli, a premia byłaby za trud wychowania przyszłego podatnika i osobę, która będzie dawać ciągłość ekonomiczną.
Dobrowolny ZUS nigdy się nie sprawdzi, bo ludzie nie są z zasady rozsądni
1
@swiergol2 Po przejściu na emeryturę utrzymują Cię czyjeś dzieci. Na te dzieci wydano pieniądze, poświęcono im czas itp. itd. I teraz pracują na Ciebie. Jeśli wymieniłeś litanię czynności, które podjąłeś w życiu, przyjmuję to wiadomości. Tyle, że nie zmienia to faktu, że rodzice dzieci, zrobili to samo i dodatkowo podjęli gigantyczny wysiłek wychowania ich. Oczywiście osoby, które dzieci nie wychowywały, nie mają pojęcia co to znaczy i jak rozwala to życie.
I tylko dzięki tym dzieciom, emeryturę otrzymasz.
Jeśli masz tak mocne wyparcie, wyobraźmy sobie świat bezdzietnych. Co się wydarzy po kilku latach? Zapaść gospodarcza. Nie wiem czego tu nie rozumiesz. Spójrz na to obiektywnie a nie osobiście
1
@Persyfl Ale ja nie mówię o takiem promowaniu życia rodzinnego, że opłacać się będzie państwu hodować 10-osobowe rodziny. Szczegóły są do uzgodnienia.
Tu przy okazji poruszyłeś inny ciekawy temat niekończącej się ekspansji człowieka. A mamy do czynienia z tym zjawiskiem w wydaniu wielopoziomowym. Wzrost i kult PKB, a na końcu jak się zastanowić jest pewnie przepaść. Długoterminowo trudno wyobrazić sobie, że trwająca wiele wieków ekspansji do czegokolwiek prowadzi. Pytanie czy na wykresie nie minęliśmy już punktu usytuowanego najwyżej?
0
@Triv44 Ale elementy wsparcia socjalnego świetnie komponują się z kapitalizmem i służą wszystkim.
1
@mati10333 Nie dostanie premii za dzieci, będzie miała odpowiednio niższą emeryturę. Ile wkładasz do systemu tyle odbierasz, ale kontynuacja ekonomiczna i wkład w nią (czyli dzieci) jest bardzo ważne
0
@swiergol2 Wiele aspektów należy wziąć pod uwagę. Jeśli ktoś bierz zasiłki przez pół życia, to będzie miał bardzo niską emerytuję i bonus za dzieci nie będzie duży. Nie może być tak, że osoby bezdzietne żerują na zaharowanych rodzicach i to wielokrotnie wżyciu.
0
@swiergol2 Nie zrozumiałeś. Bazą są przepracowane lata pracy. Dzieci przepustką do premii. Wychowanie dziecka nie jest postawą, tylko ważnym uzupełnieniem. Rodzice mają obowiązek pracy.
0
@KrystianR Ale ja tu patrzę na czysty rachunek ekonomiczny. Nie wspierasz ekonomii w takim stopniu jak ci z dziećmi, nie dostajesz premii.
Przecież jak idziesz do restauracji z 50 złotymi, to nie piszesz potem na forum, że Cię oszukali bo nie mogłeś kupić dania za 100 zł. Ile wniesiesz do puli tyle odbierzesz, proste
0
@anxted Dlaczego odleciałem, to pokazuje, że masz mentalność rentiera i popierasz niesprawiedliwości społeczne
0
@skubi99 Na Twoje szczęście nikt mnie nie dopuści do budżetu : )
3
@Kwiatek67 Ceny, koszty życia, nie zmieniają faktu, że bez kolejnego odchowanego pokolenia, system się załamie. I ci, którzy go podtrzymują, muszą mieć premię. Ci od wymówek, albo gorzej radzący sobie będą mieli ograniczoną emeryturę
1
@Kinginiesta Nie może i słusznie. Tu chodzi o proporcje.
2
@swiergol2 Ludzie z dziećmi to nie patologia. Jak ktoś nie ma dzieci to napisałem w poście głównym - adopcja. Proszę czytać do końca i uważnie
2
@Zoker Oczywiście osoba z 6 dziećmi, oprócz dzieci wcześniej musiałaby zrobić bazę, czyli odpowiedni staż pracy.
Te zarabiający 20 tys bez dzieci, na starość nie miałby za co żyć, gdyby ta 6 dzieci na niego nie harowała i nie utrzymywała za pomocą ZUS, oraz nie podtrzymywała funkcjonowania sektorów gospodarki
2
@Amigo_Blanco Dzięki za roztropną wypowiedź.
0
@sokot Podaj 1 przykład nazwania kogoś debilem. Zaprzeczam, jestem tolerancyjny, a walczę z patologią
6
Zupełnie niezrozumiałym jest to, że osoby, które w życiu wychowywały dzieci i te bezdzietne otrzymują tę sama emeryturę. Jeśli 2 osoby przez 40 lat zarabiały te same pieniądze, pierwsza wychowała 2 dzieci, a druga wybrała bezdzietność ich emerytury powinny się znacząco różnić.
Pierwsza osoba powinna mieć np. 3 tys. przy 1,5 tys. drugiej.
W końcu osoba bezdzietna nie przyczyniła się do ciągłości ekonomicznej swojego państwa i z tego punktu widzenia po zakończeniu kariery zawodowej kończy się jej wkład w rozwój kraju.
Osoba z dziećmi, nie dość, że ponosiła koszty finansowe i czasowe przez wiele lat, daje systemowi pracowników, którzy będą utrzymywać ją samą, tym samym "inwestycja" spłaca się. Można powiedzieć, że wychowując 2 dzieci, osoba zapracowała na swoją emeryturę. 2 tys. dla osoby bezdzietnej jest i tak łaskawe, bo bez pokolenia dzieci, rozwój ekonomiczny nie istniałaby i byłaby skazana na śmierć wskutek zamknięcia wszystkich sektorów gospodarczych.
Tym samym obecnie bezdzietni, jakkolwiek to brutalne (ale prawdziwe), żerują częściowo na stare lata na pracy innych, na ich ciężkiej pracy wychowawczej. Dla bezpłodnych wyjściem byłaby adopcja i w zależności od liczby adoptowanych dzieci, rosłaby emerytura. Nie byłoby wymówek, a nie odmówicie temu systemowi uczciwości i sprawiedliwości.
Obecna sytuacja to bardzo niezdrowa i niesprawiedliwa odmiana socjalizmu.
1
@sokot Szkoda, że czytasz wybiórczo. Przecież wyraźnie stwierdziłem, że nie raz rozmawiam z niedouczonymi i nietolerancyjnymi osobami, ale ja nie jestem na misji zbawiania świata.
Przecież tamten nieuk nikogo nie zamordował. Po prostu pokazał mierność swojej egzystencji.
I nie oceniaj kogoś skoro nie wiesz jak jak żyję, co robię i jak reaguję na różne sytuacje
2
@Ghostface Wiele osób tak interpretuje jak mówisz i objawia swój fanatyzm. Są to raczej nie zbyt mądrzy, których można szczuć na "tęczową zarazę". Człowiek przyzwoity takich sztucznych rozróżnień nie robi.
Słowo seksualizacja społeczeństwa to wizytówka-określenie środowisk Godkowo-pisowsko-religijnych. Pokazuje ono obsesję i fałszywą pruderię, a często oderwanie od rzeczywistości. A już argument, że dziecko nie może uczyć się o seksualności bo ma braki w matmie to odlot w kosmos.
Twoja interpretacja stref wolnych jest niedopuszczalna, Porównanie do kibiców to już wyższa bzdura - kibice konkretnego klubu to nie grupa społeczna i nie prześladuje ich państwo. A co patola kibicowska robi między sobą to ich sprawa.
Pozornie nie żyjemy w strasznym kraju, ale faktycznie na poziomie traktowana obywateli wybranych grup społecznych, nasze państwo jest makabryczne i upadłe wg standardów cywilizowanego traktowania człowieka. Władza atakująca kobiety i gejów, uderzająca w samorządy, obsadzająca sądy swoimi, z gębami komucha i prymitywnej krzykaczki pod przewodnictwem niedoucznej szefowej w TK są obrazem dramatycznym.
Jeśli dla Ciebie nagonka na wybrane grupy jest ok bo ich hurtowo nie leją i nie napadają, to świadczy o Twoich standardach.
Jak się ma biologia do sprawy? LGBT - "to nie są normalne ludzie"-kolejne zdanie wizytówka nieuka, ktoś kto jest elementarnie wyedukowany, nigdy czegoś takiego nie powie.
Moje studia nie mają tu nic do rzeczy.
1
@CuttingHead Rozśmieszają mnie ci domniemani wyjaśniacze. Oni zawsze dominują, choć nie wiele mają ciekawego do powiedzenia. Także proporcje zawsze są liczebnie po stronie pieniaczy, a nie ludzi roztropnych.
Rację udowadnia się mądrą treścią a nie ujadaniem. Parę osób weszło w sensowną rozmowę, bo sensowna rozmowa nie polega na wyjaśnianiu kogoś. To język maluczkich
0
@sokot Można ich zaszczepić przecież. Jakbyś mógł tak bardziej spojrzeć kompleksowo, bo tak ze zdaniami i myślami powyrywanymi z kontekstu trudno dyskutować.
1
Nie wiem czy iść dzisiaj do pracy czy zostać pięknoduchem i utrzymankiem?
1
@JohnA To prawda
0
@maciar Bądźmy różni, tak jest barwniej
2
@krajana Już to napisałem, z reguły jestem aktywny w różnych sytuacjach, ponieważ mnie pasywność społeczna irytuje. Ale nie mogę reagować na wszystko jak pierdal**ęty kundel. Czasami machnę ręka, tym bardziej, że ten człowiek kompletnie nie rokował. Do ściany po całym dniu pracy już mi się nie chciało zaczynać nawijki. Nie myśl, że ja jestem gadatliwy tylko na necie. W realu ciężko mnie przegadać, bo liczy się wiedza, a nie ma podpórek z Internetu
0
@maciar Najlepiej być jak ja, w centrum, bo wtedy wkurzasz się na wszystkich i wszyscy cię wkurzają
2
@raben24 Masz 3 barwy podstawowe i 3 pochodne. Z tej palety barw możesz stworzyć miliardy kolorów, a przecież nie mówisz, że łącznie jest 6 kolorów a inne nie istnieją.
Na człowieka w oparciu o 2 płcie wpływają inne jeszcze uwarunkowania w organizmie. Czasami nie idzie stwierdzić kim jesteś ze względu na brak dominacji cech męskich czy żeńskich. I wtedy na różne takie sytuacje powstają odpowiednie nazwy.
Oczywiście jeszcze jest mowa o płci społecznej. Ja aż tak nie wnikam w to, ale co mi ci ludzie zrobili, żebym miał ich atakować?
6
@RobiS To są Twoje prześladowania urojone. Katolicy są krytykowani a nie prześladowani. I słusznie. Odpowiadacie za gwałty na dzieciach, nie przekładacie słynnych wartości katolickich na życie codzienne, Kościół okrada Polskę z ziem i majątku wykorzystując uwarunkowania polityczne. Mało etyczności i moralności, dużo gadania bez pokrycia.
Za to bura, ale nikt Was nie wygania, nieprawdaż?
Za to realnie za bycie z LGBT można zostać pobitym, a władza oficjalnie stwierdziła, że część regionów w kraju jest strefą wolną od LGBT. Czyli wykluczono ich ze społeczności, co jest złamaniem konstytucji, praw i jest prześladowaniem grupy obywateli ze względu na orientację.
3
@RobiS Są to pochodne 2 głównych płci. Można by je nazwać podgrupami. A jak patrzysz na pewne osoby ze świata transów i innych jakkolwiek się nazywają, to widzisz różne cuda ale na pewno nie typową kobietę czy typowego mężczyznę.