3

@Kgorecki2500 Trudno, no to przeprowadzka : ) Nie no mam na myśli tych zagorzałych prawicowych, zresztą to koncept teoretyczny, choć wkurzam się, bo konserwa dewastuje ten kraj na różnych poziomach
To nie zdradzaj nikomu, ale ja też z zasady nie popieram aborcji, lecz nie może być ten temat pretekstem do zakładania kagańca na kobiety.

2

@JimMorrisonFCB Słucham tu i ówdzie rozmów środowisk, którym ten temat jest bliski. W kilku województwach dostępność do pomocy dla kobiet w ciąży jest dramatyczna, a lekarze umywają ręce. Ja nie mam pretensji do lekarzy, mnie szokuje jak bardzo można sponiewierać społeczeństwo

1

Gdzieś w rozmowach różnych ludzi pojawia się interesująca idea, że postępowa część społeczeństwa nie powinna współmieszkać z tą częścią antypostepową, która jest kulą u nogi nowoczesnego społeczeństwa. Rozwiązaniem miałoby być przesunięcie konserwy za linię Buga i zamieszkanie we Wschodnich województwach - tam zakazano by aborcji, tam byście sobie wychodzili z Unii, tam byście mogli sobie palić szczepionki na stosie i promować bezprawie. Tam Holecka nadawałaby 24h i bylibyście biali bez domieszek tych wstrętnych ciemnych kolorów, a żadne LGBT by Wam nie przeszkadzało w idealnym życiu. I tam mielibyście sąsiadów bliskich ideowo.

Jestem za. Tylko obawiam się, że po zachodniej stronie Buga i tak zrodziłaby się konserwa, a po wschodniej ludzie postępowi, a LGBT przecież nie zależy od konserwatyzmu. I tak zaczęliby się ujawniać. Może i ten pomysł jednak jest tylko pozornie udany.

2

@JimMorrisonFCB Dobrze, to w takim razie skąd biorą się raporty, że tych województwach z Ciemnogrodu Wschodniego, nie idzie przeprowadzić aborcji i dostać środków antykoncepcyjnych danego rodzaju? Tak się dzieje niestety.

3

@VbamboeB Nie przeproszę, bo ze strachu przed zachowawczością lekarzy (ich nie winię, tylko władzę i ich wyborców) kobiety nawet w dość oczywistych przypadkach będą wolały uprawiać turystykę aborcyjną. Efekt mrożący działa. Za bardzo przywiązujesz się do jednego przypadku, nie sądzisz, że gubisz szerszą perspektywę?

2

@cosinus90 Przepraszam, ale mimo wszystko wyżej cenię zdanie naukowców i lekarzy, więc nie wiem skąd ta narracja błędna naukowo. My tu mówimy o ABC zdrowia i medycyny.
Staram się Ciebie zrozumieć szanowny kolego, ale szczepionki przeszły wszystkie etapy procedury warunkowego dopuszczenia do obrotu.

Mnie szokuje w tym wszystkim to antynaukowe zacięcie społeczeństwa. Ta szczepionka jest tylko wymówką bądź pretekstem. W każdym innym przypadku będzie podobna reakcja społeczna, bo króluje sceptycyzm i schlebianie niskim instynktom. Naprawdę szczepionka może być gorsza niż 130 tys. nadmiarowych zgonów? Nie rozumiem co miałaby wnieść ta pozorna "ostrożność". Przecież to nie są preparaty produkowane przez mafię z Neapolu

2

@norbi77 Nie ja się obawiam, tylko myślę za sierotki, które płaczą po szpitalach, że się nie szczepiły i po fakcie doznają olśnienia.

4

@VbamboeB Wypierasz powiązanie medycznych decyzji z atmosferą wokół tematu aborcji w Polsce. Tu powiązanie jest jednoznaczne i wpływ polityki jest przemożny. Na marginesie nie jestem lewicowcem, więc coś jest na rzeczy, że nazywam Was fanatykami. Wszystko co nie jest niepokalanie prawicowo-konserwatywne od razu oczywiście nazywacie lewicowym.

2

@cosinus90 Cześć,
Chronisz też innych, szczególnie nieszczepionych, przed cięższym przebiegiem. Tyle o tym się mówi.
Nie znam odosobnionego przypadku szpitali flamandzkich ani ich uwarunkowań, dlatego się nie odniosę. Decyduje globalna skuteczność a nie wyjątki.
Jeśli szczepienia nic nie dadzą chętnie odszczekam to co powiedziałem, ale dla mnie na starcie, już fakt zaniechania, skorzystania z podanego rozwiązania jest karygodny i świadczy o niskiej świadomości zdrowotnej w społeczeństwie. Powiem wprost, to zalatuje jakimś cholernym znachorstwem.

4

@VbamboeB jednak z jakiegoś względu lekarze nie chcą podejmować ryzyka, licząc, że "łatwo się wybronią". Mamy czasy fanatyzmu religijno-obyczjowego i nic nie jest takie oczywiste. Weź to pod uwagę oceniając rzeczywistość

4

@endriuuu2 To samo można napisać o płodach, które nie powstały przez aborcję prewencyjną. Chcesz ciągnąć dalej tę wyliczankę?

9

@VbamboeB Niestety, zaczyna to być martwy przepis, a efekt mrożący jest bezsprzeczny według opinii samych lekarzy.
Dla nas to temat na pogawędkę (jakkolwiek przygnębiającą) a myślisz, że lekarz będzie ryzykował karierę zawodową dla kobiety, w tak okropnych warunkach politycznych?

14

@skubi99 Jeszcze obwiniaj zwolennika decyzji zostawionej kobietom.
Lekarze nie reagowali i nie będą reagować bo decyzja ferajny Przyłębskiej ma efekt mrożący i lekarze boją się podjąć działanie.
Mnie do polityki nie mieszaj, bo ja stoję po właściwej stronie. Za ten zgon i jemu podobne odpowiadać będą bezlitośni konserwatyści

5

@lucas/catalan A Tobie kto zrył banię głębokim rylcem?
Szczepić się nie bo choroba to fikcja, albo propaganda, a potem jakby co, to na fikcyjna chorobę będziesz się leczył w realnym szpitalu.
Jak masz jaja to się nie szczep, ale lecz się sam. Inaczej jesteś roszczeniową pierdołą, która ma w tyłku odpowiedzialność za innych i widzi tylko zakichany czubek własnego nosa.

3

@Sandu! Chronimy budżet przed wydawaniem kasy z powodu tych nieodpowiedzialnych członków społeczeństwa.
Ponadto nieszczepieni mogą zarazić szczepionych i fakt, że ci drudzy przechodzą to lżej nie znaczy, że chcą chorować i ponosić skutki czyjejś źle rozumianej wolności.
Po trzecie państwo ma obowiązek chronić obywateli przed ich własną bezmyślnością, jeśli ma ona poważne konsekwencje społeczne. A tutaj ma.

4

@AbelKabel Popieram, wolnościowe respiratory, za wolnościowo zarobione własne pieniądze

3

@lucas/catalan Wiem, jestem tu rygorystyczny, ale nie można wydawać nadmiarowej kasy publicznej ponieważ jakieś osoby mają widzimisię.
Po prostu kolego tu się nie zgodzimy

52

Moim zdaniem każda z osób, która tutaj postulowała zakaz aborcji ponosi moralną (a w przypadku głosowania na PiS osobistą) odpowiedzialność za śmierć 30-latki, która została zamordowana, ponieważ lekarze wskutek nieludzkich, antykobiecych przepisów postawili życie płodu ponad życie kobiety:

"zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy, przyjęli oni postawę WYCZEKUJĄCĄ, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu obumarcia
płodu, co wiązała z obowiązującymi przepisami ograniczającymi możliwość legalnej aborcji".

A to dopiero początek. Zdaje się, że wyznawcom płodów, nic nie przemówi do rozsądku.

4

@goldenboy Chętnie zgadzam się z takimi sugestiami. Sam obciążasz z premedytacją siebie i służbę zdrowia i traktujesz szpital jak hotel - bo mi się ku*wa należy. Takiego wała, alkoholiku, palaczu nic Ci się nie należy.
Tzn. niestety obecnie tak, ale mnie to strasznie irytuje.

Przy czym ja nie zakazałbym im leczenia, tylko palacz musiałby płacić odpowiednio wyższe składki (np. trzykrotnie), a część leczenia sfinansowałaby kasa z akcyzy na pety. Cena papierosów byłaby odpowiednio wyższa.

To jak z ubezpieczeniami drogowymi - jeździsz bezpiecznie, płacisz mniej, chlejesz, zostałeś przyłapany na jeździe po pijaku - przywalić odpowiednią stawką.

5

@ściah Ale sprawa z osobami, które nie mogą się zaszczepić jest jasna: od każdego przymusu są wyjątki i wyłączenia. Wiadomo, że wtedy podlegaliby innym kryteriom. Strach, oczywiście, nie byłby u mnie żadnym usprawiedliwieniem. Jest wiele osób, które się boi, ale jednak szczepi.

Zgadzam się, że są tu wątpliwości natury etycznej, jednak nieszczepienie się podlega dokładnie temu samemu osądowi moralnemu ze względu na obecność w społeczeństwie nieuświadomionych krzywdzicieli a wręcz zabójców.

Co do odpowiedzialności rządu. Już dziś mamy liczbę ok. 100 zgonów w obrębie kilku dni od szczepienia. I to jest temat do omówienia. Jednak jak równać liczbę 100 zgonów jako możliwe (a nie udowodnione) powikłania z 130 tys. nadmiarowych zgonów w minionym roku? Moim zdaniem ta statystyka uprawnia rząd do zdecydowanych kroków.

Ale wiadomo, że nasza dyskusja jest hipotetyczna. Żaden polski rząd nie posłucha moich wskazań. Tu raczej wylewam swoją frustrację.

2

@Barca1992 Nie jesteś. To co napisałem powinno dotyczyć antyszczepionkowców i nieszczepionych. Skutek jest taki sam - powodowanie zagrożenia dla innych.

4

@ściah Kategoria braku szczepienia jest klarowna w przeciwieństwie do tych wspomnianych przez Ciebie. Tu nie ma wątpliwości. Poza tym otyłością nie zagrażasz innych. Ostre traktowanie nieszczepionych sprzyja społeczeństwu.

6

@Barca1992 Racjonalności a nie nienawiści. Skoro wy antyszczepionkowcy macie takie roszczenia do wolności, to rezygnując ze szczepienia, nie wyciągajcie łap po leczenie. Bądźcie elementarnie uczciwi.
Poza tym powinniście ponieść konsekwencje za narażanie innych i postawę antyspołeczną. A może nieszczepienie się to wyraz pogardy dla innych? Nie pomyślałeś o tym?

2

@aldewir Ja też. Tzn. niech się leczą ale prywatnie

2

@JohnA Wtedy wypadliby całkowicie z leczenia, więc nie wiem co to za pomysł. Sytuacja z chorobą zakaźną jest wyjątkowa, więc można by zastosować szczególne wymagania o charakterze prospołecznym.

10

@Japonk Ale szpital to nie hotel. Jeśli ktoś odmówi prewencji, niech pakuje się na tamten świat. Masz obowiązki - nie wywiązujesz się z nich, to ponosisz konsekwencje.
Oczywiście, mówię o moim stanie wymarzonym, bo ten badziewny rząd ulega sposobowi (nie)myślenia pospólstwa.

4

@Michael24 @Wossi61FCB Co prawda obecnie tak, ale NFZ powinien nakazać szczepienia pod rygorem odmowy leczenia na covid. Oczywiście jestem radykalny, ale nie widzę powodu, żeby ktoś płacił życiem czy zdrowiem za głupotę innych.

36

Wolnościowcy w Czarnkowskim szpitalu covidowym:

"Obecnie mamy w szpitalu 73 łóżka "covidowe", z czego zajętych jest już 51. Warto dodać, że ze wszystkich osób, które przebywają na oddziale, tylko 3 są zaszczepione.
Co jest moim zdaniem wynikiem porażającym" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Poznań dyrektor placówki Bożena Sadowska.

Udać się do placówki po szczepionkę nie łaska, ale leczyć się za publiczne pieniądze bardzo chętnie. Każdy jeden nieszczepiony powinien pokrywać leczenie ze swoich wolnościowych pieniędzy, skoro z premedytacją naraża innych na utratę zdrowia i pieniędzy. Właśnie ta premedytacja powinna sprawić, że mądrzejsi inaczej powinni zostać wykluczeni z procedury leczenia covidowego.

5

Dwie tłuściutkie goloneczki po bawarsku z LM:

Lewandowski - 8 goli,1 asysta
Sane - 4 gole, 4 asysty

4

Ja z punktu widzenia kibica Barcy i reprezentacji Polski zawsze chciałbym mieć do wyboru dylemat: Złota Gała dla Lewego czy Messiego. Ktokolwiek nie nie wygra będę uśmiechnięty i zadowolony. Byłaby jednak pewna różnica gdyby wygrał Lewy, nagroda dla Polaka na pewno była wzruszająca i chwytająca za serce. A dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że Złota Gała to plebiscyt popularności mam propozycję - przekonajcie o tym Lewego, on z pewnością tak nie myśli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?