0

@Encore Może bardziej nieprzekonująco, bo jednak słabo grając City nie ograsz

1

@Encore Gdyby nie poprawna polszczyzna, to pomyślałbym, że Bruno lansuje się na La Rambli za pomocą google tłumacza : )

9

Popatrzcie na Salaha w kontekście Złotej Gały. Najgorszy okres żeby błyszczeć. Jego gra nie ma wpływu na obecną edycję konkursu, a za rok nikt nie będzie pamiętał o tym co robi obecnie, jeśli nie podtrzyma formy, a Liverpool nie zgarnie trofeów. Można sobie wyobrazić mistrzostwo City, LM zgarniętą np. przez Bayern czy Chelsea.

Poza tym spodziewam się, że wszelkie głosowania będą przesunięte na koniec 2022 roku, tuż po zakończeniu MŚ. A w nich niestety, ale Salah raczej nie będzie miał okazji błysnąć. Szkoda, że akurat pochodzenie może wpłynąć na jego szanse, tak jak na Lewego w tym sezonie. Mimo dobrych mistrzostw w wykonaniu Lewego, nie miał szans zaistnieć w fazie play-off i podobnie może być z Egipcjaninem.

1

@maciar Powiem tak, Lewy jest fenomenalnym zawodnikiem mającym lokalny wpływ na zespół, tzn. jest gwiazdą jednej pozycji, tzn. wykończenia.
Messi ma globalny wpływ na swój zespół (tu mam na myśli Barcę i Argentynę), bo w PSG na razie takim zawodnikiem nie jest.
Zawodnik z globalnym wpływem na swój zespół jest wyraźnie lepszy niż najlepszy nawet wykończeniowiec. Oczywiście jeśli napastnik zalicza taki sezon jak Lewy za Flicka, to trzeba się nad tym pochylić i Lewy wtedy słusznie zasłużył na Złota Gałę, ale oglądając Lewego nie da się dojść do wniosku, że mamy z zawodnikiem w przybliżeniu tak dobrym jak Messi. Nie ten zakres umiejętności.

Oczywiście, jeśli zawodnik totalny, jak Messi gra tak niewyraźnie jak teraz w PSG mamy inny temat, ale rok nie składa się z września i października.

12

@FC1899Barca W LM jakoś Twoja teoria się nie sprawdza

2

@maciar Wystarczy jedno, największy wpływ na wyniki swojego zespołu

2

@BART97 Do ciemnego lasu

1

Ja nie wiem jak Messi to robi, ale zaraził PSG wolą zwyciężania po ich nieudanym sezonie. Niebywały talent.

1

@Ojciec5tkidzieci Zadziwia mnie to zafascynowanie populizmem Dziambora. Stop segregacji sanitarnej, w przypadku gdy chodzi o sytuację jak z papierosami, czyli żeby truciciele nie szkodzili niepalącym. Analogiczna historia, a Ty tu jakieś dramaty uskuteczniasz.
Dla mnie to dziecinada i tak, tak muszem to powiedzieć, niestety, chociaż nie chcem, że pan Dziambor wspiera nieuków.

2

@Encore Obrasta w piórka. Gdy dojdzie doświadczenie, za kilka lat facet będzie czytał grę jak z książki. Już jest niebywale dojrzały jak na swój wiek

0

@AlexDark00 Tu dotykasz kwestii zła i dobra, a jak wiadomo, że człowiek ma mroczną i jaśniejszą stronę, więc pewnie jedno nie może istnieć bez drugiego

0

@skubi99 Trochę mi wkładasz w usta coś czego nie powiedziałem, dzikusowi Iphone'a? Tzn. że nie do końca wychwyciłeś sedno wypowiedzi. Praktyka pokazuje, że zmiany się dzieją, a lepiej radzą sobie ci, którzy mają zdolności adaptacyjne.
I czasami nie ma możliwości by dać ludziom czas. A jako skutek niektórzy się w tym źle czują czy wręcz gubią.

Już w jednym z wpisów wyjaśniłem, że nie chodzi mi o polityczne konotacje słowa konserwatyzm, a raczej znaczenie jako zachowawczość.

88

Pamiętajcie, że do Xaviego trzeba mieć cierpliwość i dać mu trochę czasu. Na rozliczenia przyjdzie czas pod koniec listopada.

0

@maroon Ale nie mogli wieść takiego stylu życia, bo zmienił się klimat i bardziej opłacało się osiedlić. Środowisko wpłynęło na zmianę sposobu życia.

Z koczownictwem masz dużo racji, warunki do życia były wtedy ciężkie, więc nie łatwo było o rozmnażanie. Ale to bardziej przypominało wtedy walkę o zasoby potrzebne do przetrwania. Pewnie dziś nie chciałbyś tak żyć.

0

@AlexDark00 To prawda, ale z drugiej strony pomyśl sobie o tym w ten sposób, że przy wzroście rozmiarów ludzkiego mózgu i jego rozwoju, postęp cywilizacyjny był/jest nieunikniony. Jako skutek uboczny.
A pamiętać trzeba o jednym, że poza prymitywnymi formami życia, które mają duże zdolności przetrwania, na Ziemi większość gatunków jest skazanych na wyginięcie. Nasz los raczej nie będzie inny, czy to z naszego powodu, czy z przyczyn leżących poza nami

0

@BorzyKrzys To chodzi o postępowców bardziej niż lewicę, bo to są dość współczesne pojęcia. Wiadomo co masz na myśli, ale spójrz na słowo konserwatyzm w oderwaniu od dzisiejszej prawicy i lewicy. Działania zachowawcze kazałyby nam siedzieć do dziś na drzewach. Tak to wygląda, że awanturniczość, ciekawość i chęć zmian popłaca.

0

@AlexDark00 Prawda, ale jednak nikt go nie wciska. A powiedz mi wyobrażasz sobie dziś 7 miliardów ludzi prowadzących koczowniczy tryb życia?

0

@kamilop Nie wiem dlaczego coś co ma skłonić do myślenia uznajesz za głupoty. To jedno, a drugie, jeśli umiesz rozplanować czas, znajdziesz czas na wszystko.

0

@Ojciec5tkidzieci Ja o pewnym procesie widzianym w perspektywie, a Wy nagle zabieracie się za pogawędkę o faunie z prekambru. Na tym historycznym tle hasło "bóg, honor, ojczyzna" brzmi żenująco i żałośnie.

0

@LS No nie, małpy człekokształtne, to było bardzo dawno temu. A ludziom się wydaje, że karp na święta to było zawsze, a świat bez religii nie istniał. Tak samo jak religia zawitała do naszego gatunku, może się z niego wyprowadzić, gdy człowiek wzniesie się na inny poziom rozwoju.

Ludziom trochę brakuje dystansu i wyobraźni.

1

Konserwatyści:

4 mln lat temu - nie schodźmy z drzew, przecież my zawsze skakaliśmy z gałęzi na gałąź, tradycyjnie żywiliśmy się owocami drzew i tu szukaliśmy schronienia

200 mln lat temu - nie wychodźmy z jaskiń, przecież my zawsze w nich mieszkaliśmy, to tradycja. Po co ryzykować na otwartej przestrzeni

10 tys. lat temu - nie rezygnujmy z życia koczowniczego, przecież my zawsze byliśmy ludem zbieracko-łowieckim. Co znajdziemy i upolujemy to do garnka. Rolnictwo jest nie do przyjęcia

10 wiek w Polsce - nie przyjmujmy tego zabobonu z Bliskiego Wschodu. Jakie chrześcijaństwo, przecież jesteśmy Słowianami, co to za wymysł. Zawsze byliśmy wierni słowiańskim bóstwom

18 wiek - nie pozwalajmy na rozwój tych potwornych maszyn przemysłowych, przecież od zawsze jesteśmy rolnikami. Maszyny zabiorą nam pracę

21 wiek - informatyka? A co to za praca, kiedy nie widać produktu i niczemu to nie służy. Pracuje się w fabrykach i wytwarza.

Konserwatyści, ehh.

0

@against_modern_football Nie bardzo umiesz oddzielić politykę (w tym sensie objawiasz nam info w stylu, że Słonce świeci - o dzięki Ci za ten wspaniały news) od faktycznych zagrożeń wirusem i zaleceń fachowców czyli lekarzy.

Nawet teraz PiS nie stosuje się do zaleceń swojego zespołu medycznego, bo bardziej liczą się słupki poparcia. I tym samym poddają się dyktatowi nieuków, będąc niezdolnym do zdecydowanych decyzji. Myślę, że antyszczepionkowa część la Rambli jest wniebowzięta.

4

@Kgorecki2500 No trudno byłoby nazwać ludzi prześladowanych prześladowcami. Nie ma o czym mówić, niech każdy żyje jak chce, nie szkodząc innym.

Godkopodobne potwory plugawią naszą planetę. Niestety podobnych ludzi jest obecnie znacznie więcej i dają ujście swoim prymitywnym emocjom.

0

@arasz1819 @LucaMancini Potwierdzam, ja jestem obecnie pogrążony w żałobie.

5

No to dalej idziemy drogą wynalazków a nie sprawdzonych w boju trenerów. W warunkach Barcy zadziałało to z Rijkardem, Pepem i Enrique, kończąc się wygraniem LM. Zatem ta ścieżka wydaje się nie być złym wyborem.

Ale jak to w przypadku wynalazków okazać się może, że Xavi nie jest charyzmatycznym liderem a pozbawionym pomysłów ciapciakiem, który nadaje się do roli katarskiej maskotki. Jest nasza legenda jednym wielkim znakiem zapytania.

6

Po wczorajszym meczu Bayernu może Nagelsmann będzie dostępny?

6

Ale Laporta okazał się wyjątkowo perfidny. Przecież jutro jest półrocznica klęski z Granadą! Tak zwalniać trenera przed jego wielkim świętem? Niebywałe

26

Poczekajmy z tym świętowaniem. Ostatnio co zatrudniony trener, to nie lepszy od poprzedniego. Oby nie było ciągu dalszego równi pochyłej, choć bardzo trudno sobie wyobrazić by prowadzić chłopaków gorzej niż Koeman.

4

Zamiana Koemana na Xaviego oznaczałaby zamianę faceta, który gwarantował, że nic nie wniesie, na faceta, który nie gwarantuje, że cokolwiek wniesie.

W takich jesteśmy klimatach

4

Mi się wydaje, że Koeman jako wielka gwiazda niedługo ostatecznie wypali zasoby helu i wodoru, których reakcje napędzają jego żywotność. Po ostatecznym wybuchu zamieni się z rudej gwiazdy w czerwonego karła i przejdzie w fazę wieloletniego wygaszania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?